4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (226)
  • oylar (20)
  • medya (0)

226. SEnelerce aşırı severek kullanmış olsam da cildimi çok hırpaladığını düşünüyorum bu kremin. Bir kere sadakat isteyen bir krem, bir gececik başka bir şeyler süreyim yüzüme diyorsun, ertesi sabah sonuçlar hiç hoş olmuyor. Bir de bir haftalık bir süre için ara verdiyseniz effaclar duo’ya büyük yandınız. Tekrar kullanmaya başladığınızda yüzünüzün içinden yüz çıkartır tabiri caizse, öyle bir kusturmak. Normalde bu krem hayatıma girmeden önce ağrılı, büyük sivilce çıkarmayan ben bu kremin cilt kusturmalarıyla koca koca sivilcelerle tanıştım. 

Kullanırken çok güzel, ona lafım yok. Siyah noktaydı, taneydi, kızarıklıktı vız geliyor. 

Tatilde yanıma almayı unutmuştum, tekrar başlamaya korktuğumdan (resmen tırsıyorum çıkarttığı sivilcelerden) cilt bakım rutinimi tamamen değiştirdim.

Güzel seneler geçirdik seninle effaclar duo ama beni çok kısıtladın bebeğim, elveda :(

Not: tamamen kendi cildimdeki tepkisini anlattım, gittiğim bir dermatolog da cildime biraz ağır gelebileceğini söyleyip tavsiye etmemişti. Herkeste farklı etkiler gösterebilir tabii.

12 ağustos 16:42

225. güzel, işe yarayan bir sivilce kremi. sivilceli bir yüzüm vardı. Son zamanlarda bir tek sivilcem bile kalmadı. Ve düzenli olarak bu kremi kullanıyorum. kesinlikle kremin etkisi. Nemlendirici etkisi de var. makyaj altına da iyi bir baz oluyor. Fiyatı biraz fazla ama etkileri o kadar güzel ki fiyatına değiyor.

29 temmuz 20:28

224. Akneli cilt sahipleri arasında dalga dalga yayılan "Lrp effaclar duoyu kullanmamışsın herhalde daha" söylemine kapılarak aldığım, bir numarasını göremeyince hakkında yapılan olumlu yorumları okuyarak kendimi teselli etmeme yol açan krem. Sivilcelerime ve siyah noktalarıma aynada farklı açılardan bakıp bakıp "Belki de geçiriyo ya, zamanla belli olur tabii ki hehe" şeklinde kandırmacalarla aylarımı geçirerek sonunda pes ettim ve ürünün iyi olan tek yönünün yalnızca çabuk emildiği olduğuna karar verdim.

25 temmuz 20:29


223. Hediye olarak gelen küçük boyunu kullanmaya başladığım ve herkesin aksine pek faydasını görmediğim üründür. Ergenlikte dahi yüzümde tek tük sivilce çıktı, sadece siyah nokta sorunum vardı. Arada da alnımda küçük sivilceler çıktığı dönemde kullanmak istedim. Fakat ne sivilcelerime iyi geldi ne de siyah noktalarımı azalttı.

Olumlu bir etkisini görmemekle birlikte yüzümü de kuruttuğunu hissettim. Sivilceye meyıllı bir cildim olmadığı için de bu sonucu almış olabilirim.

23 temmuz 00:12

222. yağlı ve karma ciltlere nemlendirmesinin yeteceğini düşündüğüm, genellikle herkesin ya sevdiği ya da tamamen nefret ettiği nemlendirici. 

bu nemlendiriciyi ilk başta cildiye doktorum sivilce tedavim için önermişti, o zamandan beri kullanıyorum. şu an 4 veya 5.’sini kullanıyorumdur öyle söyleyeyim. benim cildim sivilce tedavisi olmadan önce yağlıydı, ancak şu an normal denilebilir. yazda olduğumuz için nemlendirmesi gayet yetiyor ancak kışın artık pek yeterli olmayacağını düşünüyorum. hele kuru ciltli birine zaten önermiyorum. ayrıca bende kullandığım süreçte hep sivilce oluşumunu engelledi ve lekelerin geçmesini de hızlandırmış olabilir.

20 temmuz 17:26 13 ağustos 11:53

221. makyaj bazı olarak kullanıyorum ve resmen gözenek yok edici *-* bayılıyorum. özellikle de benim gibi göz çevresi gözenek probleminiz varsa kesinlikle alın. EF SA NE <3(bkz: muhteşem ürünler)

19 temmuz 14:49

220. (yazar: welikke)'ye her şeyiyle+1. effaclar duoyu doktor önerisiyle yıllar önce bölgesel kullanmıştım hiç ama hiç işe yaramamıştı. effaclar duo plusı yıllar sonra herkese yaramış bir deneyeyim diye kendi kafama göre alıp kullandım sonuç yine felaket. duo plusı ısrarla hadi bu kusturuyordur sivilceyi diye kullandım ama yok yani roaccutane kullanmış insanım kusturma dediğin böyle uzun sürmez, bildiğiniz kistik ağrılı sivilce yaptı ve aylar sürdü o sivilcelerin geçmesi. Muhtemelen içindeki bir madde bazılarında hassasiyet yapıyor. o yüzden de ya çok seviliyor ya nefret ediliyor.

Sonuçta bende hiç iyi etkisi olmamış sivilce kremi.

15 temmuz 21:47


1

219. cildimin roaccutane kullanmalık seviyelere gelmesinin çok başında, tek tük sivilcem varken jeliyle beraber alıp kullanmıştım. benim için bu krem tek kelimeyle (bkz: overrated)

her şeyden önce karma cildimi jeliyle beraber olunca çok ama çok kurutmuştu ve aktif sivilcelere ya da sivilce izlerine asla etkisi olmayan bir ürün.

ayrıca ''sivilce kusturuyor'' dense de bende o yeni çıkan sivilceleri tekrar düzeltmedi yani sivilce kusturmuyor, sivilce yapıyor.

deri altındaki minik sivilcemsi beyaz veya kızarık pütürcüklere ve siyah noktalara az çok bir etkisi olsa da kesinlikle sorunlu bir cildi düzeltebilen bir ürün değil; aksine sivilceye ve ekstra kuruluğa sebep oldu, önermiyorum.

15 temmuz 21:32

218. Eczacımın önerisiyle alıp kullandığım ve malesef memnun kalamadığım üründür. Öncelikle cildim yazları yağlıya dönük ancak normal bir cilt fakat bu ürünü kullanınca nemlendirici sürmüş gibi hissedemiyorum. Bende sivilce ve siyah nokta konusunda da bir etkisi olmadı. Hayal kırıklığı😟

15 temmuz 01:40

217. Cildiniz karma ve siyah noktalarınız varsa kesinlikle öneririm. İçeriğindeki glikolik ve salisilik asit ile cildin yağ dengesini sağlıyor, siyah noktaların azalmasına yardım ediyor ve gözenekleri çok güzel sıkılaştırıyor.

Fakat en önemli konu; yağlı ciltler ilk kullanmaya başladıklarında cilt altındaki birikimleri yüzeye attığı için kullanıcıyı uyarmak gerekiyor. İlk 3 ay sivilcelenme artabilir, ancak ilerleyen dönemde cildiniz ışıl ışıl olacak;)

12 temmuz 14:26