sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (278)
 • oylar (34)
 • medya (0)

278. En sevdiğim nemlendiricim. Hem yaglandirmiyor hem de nemlendirmesi çok iyi. Sivilcelenme ise yapmadı.

10 şubat 15:45

5

277. Effaclar jel ve tonik ile beraber kullandığım kremdi geçen yaz almıştım ve şimdi görüşlerimi yazmak istedim. Krem bitti tonik de bitmek üzere damla damla kullanıyorum artık ama jelin daha yarısındayım çok bereketli 200 ml olanı almıştım. Ben bu seriden çok memnun kaldım süslüler zaten kullanmaya başladığım ilk haftada bile etkilerini görmüştüm. Krem bende hiç küçük sivilcelere neden olmadı o açıdan şanslıyım, düzenli kullandığım sürede gözeneklerim çok küçüldü ve siyah noktalarım da çok azaldı gerçekten bazen aksatsam da o etkisi hemen geçmedi. Krem birkaç ay önce bitti son günlerde de gözeneklerimden rahatsız olmaya başlayınca eski kalan kabını kestim içinde daha çok varmış neyse ki çöpe atmamışım. Fiyatları o kadar artmış ki inanamadım bugün bakınca çok üzgünüm ama mecbur alacağım sanırım o temizliği başka hangi kremde bulurum bilmiyorum hala şoktayım (gizlinot: Kalbim kırık :(((((()

10 şubat 02:37

276. Dermatologumum önerisiyle sivilce lekelerim için almıştım. Lokal olarak uyguluyordum. Sürdüğüm yerler kızarıp kaşınınca bırakmıştım. Bugün yeni sivilcelerim çıkınca üzerine tekrar sürdüm. Bir de aktif sivilceler için deneyeceğim.

7 şubat 21:40

275. Bir tüpünü bitirdiğim ama faydasını gördüğümü düşünmediğim krem. Ben kullandığım süre içerisinde kırmızı ve büyük sivilceler çıkarmaya devam etmiştim. Hatta sivilcelerimi arttırdığını bile düşünmüştüm.  Bitene kadar kullandım belki zamanla tamamen temizler deri altını, başta böyle olmuştur falan dedim ama öyle olmadı maalesef. Bilemiyorum belki de sorun bu kremde değildi yani çıkan sivilcelere belki o sebep olmadı ama bunu kullandığım dönemde de cildim tertemiz gezemedim hiç.

Şu an bunun kardeşi effaclar k’ yı kullanıyorum ve çok çok daha memnun kaldığımı belirtmeliyim.

3 şubat 00:35

274. 2 yıl önce dermatoloğumun tavsiyesiyle almıştım. Sivilcelerimin yanı sıra sivilce izlerim de vardı (hala var). Effaclar duo light rengini ve yüz yıkama jelini almıştım. Yüz yıkama jelini ilk kullandığımda sivilcelerimi inanılmaz yakıp bazılarını kanatmıştı. Ancak sonrasında 2 senedir asla böyle bir problemle karşılaşmadım. Jel sonrası kremi uyguladım ve kapatıcılık sağladığı için üzerine herhangi bir ten ürünü uygulamadım. Şakak bölgemde inanılmaz sivilce izi vardı. Doktorun önerdiği sivilce kremlerinin yanına bu 2 ürünü de ekleyince izler yok denecek kadar azaldı. Uzun süre nemlendiriciden ziyade bb kremmiş gibi kullandım 1-2 saat kadar yüzümde ilk sürdüğüm gibi kaldı sonrasında dağıldı. Son zamanlarda ne zaman sürmeye kalksam yüzümü cayır cayır yakıyor o yüzden birkaç deneme daha yaptıktan sonra hala olmazsa çöpe gidecek. Ancak yüz yıkama jelini ölene kadar kullanabilirim <3

2 şubat 15:44

273. yüzümdeki pütürcükleri iki ayda yok etmiş pürüzsüzleştirmiş ürün. İlk 1-2 hafta yüzeye yakın çıkmak üzere olan sivilcelerin çıkmasını hızlandırdı ve çabucak kuruttu. Sivilce lekelerimi de 4-5 aya görünmeyecek seviyeye getirdi. Üç yıldır yaz-kış kullandığım üründür. Başka nemlendirici aramıyorum bile.

1 şubat 21:50

272. 10 gündür kullanıyorum, buraya izlenimlerimi yazıp 10 günlük periyodlarla editleyeyim.

öncelikle cilt tipim karmadan yağlıya doğru geçişli. siyah noktalarım, arada sırada çıkıp geçmek bilmeyen birkaç tane de sivilcem var.

ürünü temizleme jeliyle beraber sadece geceleri uyumadan kullandım. burnumun üstünü ve alnımı kuruttu. gündüzleri daha iyi nemlendirerek hallederim diye düşünüyorum. siyah noktalarımda azalma henüz gözlemlemedim ama yanaklarımdaki gözenekler küçüldü.

sivilce kısmına gelirsek, evet, çoğunluğa yaptığı sivilce fışkırtma etkisini ben de gözlemledim. iki yanağımda da 8-10 sivilce, alnımda birkaç tane var şimdilik. regl dönemimdeyim ama hiç bu kadar sivilceyle dolmamıştı yüzüm.

mucizevi bir şekilde diğer 10 günlük periyodda iyileştirmeye başlayacağına inanıyorum...

ikinci periyoddan edit:

sivilcelerim kurudu. iki sivilcemi sıkmıştım çünkü o irini dışarı çıkarmadan rahat edemiyorum. onların izi de geçmek üzere, gündüzleri evdeyim diye kantaron yağı sürüyorum temiz cildimin üstüne. bu süreçte yağsız şekersiz beslendim bol su içtim ama bir gece alkol alıp cips yedim ve kremi kullanmadım, sabah iki ağrılı sivilceyle uyandım.

yüzüm önceki 10 güne göre nispeten daha iyi durumda, siyah noktalarda azalma yok, gözenekler hafif küçüldü. kurumam azaldı, kantaron yağından muhtemelen.

29 ocak 11:27 7 şubat 11:54

271. temizleme jeli cildimi çok kurutsa da bu kremden çok memnun kaldım. Özellikle T bölgemdeki yağlanmaya çok iyi geldi. Bittikçe aldığım ve arada kullandığım bir ürün.

18 ocak 16:26

270. Yağlıya dönük karma bir cildim var.Bir ara prozac kullandığımdan dolayı ergenliğimde çıkarmadığım sivilceleri çıkarmıştım.Alışkın olmadığım için cahillik edip sivilcelerimi sıktığımdan yüzümde izler kalmıştı.Bir eczacının önerisiyle effaclar duo ya başladım.Nemlendirmesi çok yeterli değil bence ama sivilceleri ve izleri çok hızlı birşekilde yok etti.Bence yazın kullanılabilir bir nemlendirici.

18 ocak 15:02

269. Gerçekten sıkıntılı bi cilde sahip değilseniz kullanmamanız gereken bir ürün.elime bi şekilde geçtiği için bedava mal baldan tatlıdır mantığıyla kullandım ama yüzümde bir sürü küçük sivilceye sebebiyet verdi

17 ocak 23:30