yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (361)
  • oylar (108)
  • medya (3)
  5

  361. karma cildimde en iyi sonuç aldığım, yeni ürünler denesem de dönüp dolaşıp tekrar aldığım tek nemlendirici krem. cildi berraklaştırması, gün boyu yağlandırmaması, sivilceleri söndürmesi ve siyah noktaların görünümünü azaltmasıyla en iyi sonuç aldığım su bazlı nemlendirici diyebilirim. f/p olarak ideal, 40 ml 110 tl civarında. opak tüp yerine pompalı/cam şişede (ne kadar kaldığını görebildiğimiz) üretilse ve daha büyük gramaja sahip olsa f/p açısından mükemmel olabilirmiş. 

  17 ekim 22:53

  1

  360. yeni aldığım tüp yüzümde kırmızı kabartılar oluşturdu. Formülasyonu yenilendi sanırım ve artık yüzüme hiç iyi gelmiyor. Marka ile iletişime geçip detaylı öğreneceğim.

  Hiç akne olmayan yerlerde kırmızı kabartılar oluşturuyor, daha önce roaccutane kullandığım için, effacların kusma yaptığını düşünmüyorum. Çıkan kabartılar ve minik aknelerin sebebi olduğunu fark edemedim ve geçirmek için jeliyle birlikte kullanayım dedim bu sefer daha agresif geldi. Göz altımda bile kırmızı kabartılar çıkınca ikisini de kullanmayı bıraktım. 1.5 yıldır alnımda akne çıkmazdı ama şuan minik minik bir sürü akneyle doldu. Lokal uyguladığımda bile uyguladığım küçücük bölgede başka kırmızı kabartılar çıkartıyor. Şuan tamamen bıraktım ve breakoutumun geçmesini bekliyorum. Pandemi dolayısıyla dermatologa gitmekten çekiniyorum.  Oysa ne iyi anlaşırdık seninle.

  1 ekim 18:42

  359. lokal olarak kullanılmasının daha doğru olduğunu düşündüğüm krem.

  ne zaman tüm yüzüme uygulayıp uyusam büyüklü küçüklü bir sürü akne ile uyanıyorum, var olan aknelerim daha belirgin ve kızarık oluyor.

  yalnızca aknelerimin ve lekelerimin üzerine uyguladığımda ise aknelerim çok hızlı bir şekilde sönüyor, var olan kızarıklıklarımın görünümü az da olsa hafiflemiş oluyor. bunu gözlemlediğim günden beri cildime hafif bir nemlendirici sürüp sonrasında lokal olarak bu kremi uyguluyorum, bu şekilde kullanmaktan memnunum.

  1 ekim 14:21


  358. Normalde de t bölgesi hafif sorunlu bir insanım ama bu krem çene bölgemde baya baya sivilcelenme yaptı.

  28 eylül 14:10

  4

  357. Hayatının her döneminde sivilce problemi yaşayan bir insanım. Bende işe yarıyor sivilcelerimi sakinleştiriyor fakat cildim mi alıştı gerçekten bu mu sadece işe yarıyor bilemedim. Bıraktığım an sivilceler geri dönüyor. Keşke daha ucuz bir krem olsa biraz su gibi gidiyo

  28 eylül 12:25

  3

  356. Kendisine karşı nötrüm. Leke hafifletme ve onarma vaadi olan bir ürün. Bende böyle bir etkisi olmadı. Effaclar mat ile bir farkını göremedim. Evet nemlendirmesi yeterli, parlama yapmıyor ve yeni sivilceye sebep olmuyor ama vaadini de yerine getirmiyor.

  28 eylül 00:02

  355. Tanışma kitiyle aldığım ve bir haftadır kullanıp yüzümde yanma, kızarıklık gibi reaksiyonlara sebep olan krem. Sadece lokal lekelere uyguladığım halde, temas ettiği her yerde lekeye sebep oldu(gizlinot: Güneş kremini sürekli kullandım.) diğer kullanıcıların çok övdüğü, nemlendirici veya makyaj bazı olarak kullandığı kadar benim gibi yan etkileriyle de karşılaşan kullanıcıların da var olduğu bilinsin diye bu girdiyi yazmaktayım. İleride ağrılı, iltihaplı sivilceleri hızlı kurutmak için kullanmak üzere çekmeceme atmış bulunmaktayım.

  22 eylül 11:36


  3

  354. Bana hergün küçük sürprizler yapan krem. Acaba bu sabah yüzümün neresinde sivilce çıkardı diyerek kalkıyorum yataktan. Sabah neşesi oldu resmen. İyi ki varsın effaclar duo+ (gizlinot: kalpli öpücük emojisi)

  18 eylül 18:35

  353. 9 gündür kullanıyorum. Yüzümdeki küçük sivilceler, kapalı komedonlar/yağ bezelerini gidermesi umuduyla almıştım. Henüz hiçbir etkisi olmadı. Cildim salisilik aside güzel tepki veriyor diye aha bha karışık bir şey alacaktım ama hala güneş yoğun olduğu için çekindim. Gerçi eczacı bu kremi kullanırken de güneş kremi kullan demişti ve öyle de yapıyorum. Havalar soğuyana kadar kullanmaya devam edeceğim ancak şu anki izlenimim boşuna aldığım yönünde.

  1 eylül 17:23

  2

  352. Sevip sevmediğimi anlayamadığım, cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı bakım kremi.

  Kendisi sivilce lekelerine hızla etki edip iyi gelmekle birlikte aynı anda sivilce çıkartıyor. Oynadığım sivilcenin kalan kırmızı lekesini hızla geçirmesiyle gönlüme taht kurmuştu fakat tüm yüzüme uyguladığımda çıkardığı minik minik sivilceler sebebiyle o tahtı yerle bir etti. Kesinlikle bölgesel ve lekeler üzerine lokal uygulanması taraftarıyım. Ben mini boyunu satın almıştım, bitene kadar lekeler üzerinde kullanacağım fakat tekrar satın alacağımı düşünmüyorum. Effaclar umutlu olduğum bir seriydi fakat istediğim verimi alamadım.

  19 ağustos 23:28