yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (59)
  • oylar (48)
  • medya (2)
  5

  59. Üniversite 1 başlarında ergenlik zamanımda çıkarmadığım isilik gibi sivilceler çıkarmıştım. O dönem dermatoloğumun önerisiyle tanıştım. Hala dönem dönem farklı ürünler denesem bile yine geriye bu jele dönüyorum. Temizleme jeli nasıl yapıyor bilmiyorum ama gerçekten sivilcelerim bu ürünü kullanınca azalıyor. Yaş aldıkça cildim yağlıdan karmaya döndü ama onu da Lrp toleriane kremle hallediyorum. Benim için risksiz/ macera aramadığım ürünüm olarak kalacak gibi duruyor.

  2 nisan 12:23

  3

  58. ben de bu ürünü bilinçsizce uzun bir süre kullanmıştım. herkesin dediği gibi yüzünüzde yağ zerresi kalmayana kadar temizliyor, arkasında gergin ve gıcır gıcır bir hissiyat bırakıyor. bu kadar kuvvetli bir temizleyici kullanamam ama yüzüm yağlı, temizlik hissini almak istiyorum diyorsanız avene'in jelini önerebilirim. artık cruelty free olmayan ürünler kullanmadığım için ikisini de almıyorum.

  19 mart 01:23 19 mart 01:24

  3

  57. Gerçekten cildi gıcır gıcır temizliyor ama uzun vadede cilde zarar verecek hissiyatı aldım malesef. Kısa vadede işe yarar bir ürün ama evladiyelik değil bence. Cilt tipim de hassas ancak yağlı bilginize.

  18 mart 21:31


  3

  56. birkaç hafta önce seyahat boyunu bitirdiğim jel. yüzümü kurutmadan sivilcelerimi yatıştırdı ama tamamen söndürmedi tabii. ben her gün sabah akşam kullanıyordum, muazzam bir etkisi yok üstelik kokusu da biraz nahoş. daha uygun fiyatlı ve daha narin temizleyen bir jel bulduğum için bunu tekrar almadım. gelecek zamanlarda da almam yüksek ihtimalle.

  18 mart 12:06

  55. Çoook uzun seneler boyunca akneye meyilli yağlı mı yağlı cildime kullandığım temizleme jeli.

  Olumlu özellikleri çok. Sivilcelere, komedonlara güzel etki ediyor. Yeni sivilce yapmıyor. O zamanlar çok beğeniyordum taa ki farklı bir markanın temizleme jelini deneyimleyene kadar. Farkettim ki bir çok olumsuz özelliği de varmış. Bi kere yüzü resmen halı yıkarcasına yıkıyormuşum. İnanılmaz sert bir temizleyici. Yumuşaklık hissi sıfır. Fazlaca kurutan bir yapısı var.

  Cildiniz çok çok yağlı değilse bence daha farklı jeller tercihiniz olabilir.

  9 mart 22:15

  3

  54. ben tanışma kitinden aldım ve kiti 1 ay falan kullandım. cildim yağlı ve sivilceli fakat yüzümün belirli yerlerinde sivilce yok arada bir çıkıp kayboluyorlar. bu seti kullanmaya başladığımdan beri neredeyse hiç sivilce çıkmayan yerlerde sivilce çıkmaya başladı. daha önce doktor tavsiyesi ile krem kullanmış biri olarak bunu normal karşıladım. evet sivilcelerimi dıştan kuruttu daha sonra ama içinde kitle kalmasına sebep oldu. yani aslında dıştan geçmiş kurumuş zannediyorsunuz ama sivilcenin çıkmasına engel oluyor. cidden yüzümün belirli yerleri aşırı kötü oldu ve kullanmayı bıraktım. kullanmayı bıraktıktan sonra cildim kendine gelmeye başladı. kısacası çok büyük hevesle almış biri olarak kesinlikle önermiyorum. yani en azından benim cildime göre değilmiş. eğer doktor tavsiyesi ile alırsanız ona bi şey diyemem tabi ki. ayrıca yağlı cilt ve sivilce ile baş ediyorsanız neutrogena visibly clear yüz yıkama jelini denemelerini öneriyorum en azından fiyatı çok daha uygun ve bence daha başarılı.

  (no: 1176687) buradan ürünle ilgili yorumuma ulaşabilirsiniz.

  9 mart 17:12 9 mart 17:17

  53. Yıllardır kullanıyorum, memnunum. T bölgesi zaman zaman yağlıya dönük, karma bir cildim var. Bu ürünü kullandıktan sonra gergin, arınmış bir his oluyor.  Zaten üstüne nemlendirciyle beslediğim için o gerginliği seviyorum. Bioderma, kiehls, clinique yüz temizleyicileri de kullandığım dönemler oldu ama artı veya eksi bir gark göremediğim için bildiğim liman, fiyat performans acısından başarılı efaclar'a döndüm. 

  5 mart 12:07


  3

  52. "overrated" kelimesinin tam anlamıyla hakkını veren ürün. her genç kız bu ürünü kullanmayı tadacaktır. basit bir içeriği olması ve ph 5.5 olması (ki market markalarında bile uygun ph'lı ürün bulmak mümkün) dışında bir özelliği yok. örneğin sebamed likit bundan daha ulaşılabilir ve daha kaliteli bir ürün bence.

  4 mart 18:30

  51. Son 6 aydır kullandığım yüz yıkama jeli, 400 ml olan henüz yarısında oldukça bereketli ufak bir miktarı tüm yüze yetiyor. Yoğun sivilce problemim yok, sadece çene bölgemde dönemsel olarak çıkabiliyor, benim asıl sorunum cilt altındaki kapalı komedonlar. Yazın yağlı kışın karma olan cildim için Dermatoloğun tavsiyesiyle aldım. Evet verdiği temizlik hissi güzel fakat özellikle kışın ekstra nemlendirici ihtiyacı duyuyorum geriyor çünkü. Ardından tonik olarak Avene cleanence misel su ve nemlendirici olarak yine Avene cleanence expert kullanıyorum. Kapalı komedonlarda azalma var ama hangisinin etkisinden bilemiyorum. Sanırım bi 6 ay daha gider. Sonrasında daha temiz içerikli bir ürüne geçmeyi düşünüyorum. Eğer hassas bir cildiniz varsa deneme boyuyla başlamak daha mantıklı olur.

  4 mart 12:11

  50. Yıllar yıllar önce ergenlik sivilcelerim için tanışma kitini almıştım ve o gün bugündür ben bundan vazgeçemiyorum ya hani dikkatimi çeken merak ettiğim bazı temizleme jelleri oluyor ama bundan o kadar memnunum ki yeni bi şey denemeyi göze alamıyorum. Şu an bilmem kaçıncı 400ml lik boyunu sipariş verirken buraya artık yazmak istedim. Hassas rozalı sivilce ve komedona meyilli yazın yağlıya dönük karma, kışın kuruya dönük karma bir cildim var. İçeriği çok temiz değil açıkçası ergenken değil de şu an baksam muhtemelen almaya korkardım ama ben ki çok hassas ciltliyim çeşitli sivilce tedavili dönemler geçirdim cildim çok kuruyordu hiçbir sorun olmadı. Cildinizi az da olsa kurutuyor zaten hepsi hafif bi nemlendiriciyle çözülecek iş çok sorun etmemek lazım yüzünüzü gerim gerim germiyorsa. Ben zaten genelde o kuruma fırsatını vermeden hemen arkasına nemlendiriciyi sürerim

  3 mart 22:42