yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (8)
  • medya (1)
  5

  14. Doktorumun sivilce tedavisindeyken 3 yıl önce almamı önerdiği o zamandan beri çok memnun olduğum ve asla vazgeçemediğim yüz temizleme kremim. Hedef noktası zaten sivilce tedavisi nedeniyle kuruyan hassaslaşan yağlı ve sivilceye yatkın ciltler. Bu nedenle asla sivilce yapmıyor. Sanırım 4. şişemi bitiriyorum. Sabah ve akşam olmak üzere kullanıyorum. Mis gibi temizliyor, kurutmuyor. Ama kasım ayında 95 liraya almışım şu an 250 lira. Fiyatı görünce şok oldum. Sorunlu cildim çok iyi anlaştığı için sanırım bu parayı vermek zorunda kalacağım.

  22 mayıs 15:13

  5

  13. Yaklaşık 8 aydır kullandığım temizleyici. Klasik effaclar yıkama jeli cildimi fazla kurutuyordu ve sık nemlendirmeme rağmen önüne geçemiyordum bu durumun, fakat kurutması hariç akneli cildim üzerindeki etkisinden çok memnundum. Araştırmalarım sonucunda bu krem temizleyiciyi buldum. Ben çok memnunum diyebilirim. Krem formda olmasına rağmen çok iyi temizliyor ve yüzde gergin, tahriş olmuş gibi bir etki yaratmıyor. Yüzümdeki sivilce izlerinin iyileşmesini hızlandırdığını ve gözenek görünümünü de azalttığını düşünüyorum. Zaten akneye meyilli ciltler için olduğu da belirtilmiş. Kısacası memnunum, bittikçe de alırım.

  24 ağustos 2021 13:34

  3

  12. rouctane tedavisi sırasında kullanmıştım. o zaman memnun kalmıştım. zaten cildimde sebum çok azalmış ve cildim hassaslaştığı iyi gelmişti. çok narin bir temizleyici. köpürtücü ile köpük şekline getirip kullanıyordum çünkü krem temizleyiciler bende temizlik hissi oluşturmuyor. tedavimin bitmesi ile aşırı yetersiz gelmeye başladı. bir daha almadım, almayı da düşünmüyorum.

  17 mayıs 2021 21:25


  11. sivilce problemi olan cildime dermatoloğun önerisiyle kullandığım temizleyici. diğer effaclar temizleyici yüzümü çok kuruttuğu için bunu önermişti doktor. o kuruluğu bu üründe yaşamadım. krem yapıda, köpürmüyor ve çok nazik temizliyor ama aynı zamanda bende sanki temizlemiyormuş, bir etkisi yokmuş hissi yaratıyor. bu tamamen köpüren temizleyicilere alışkın olmamdan.

  yüz temizleyiciler yüzde kısa süre kaldığı için büyük mucizeler beklemiyorum açıkçası. ama yine de içeriğine bakınca sivilce oluşumunu engelleme adına bir beklentim vardı. kullandığım süre boyunca sivilce kontrolü adına bir fayda göremedim. kullansam da kullanmasam da yine oranda sivilce çıkartmaya devam ettim. ama bu tamamen benim cildimin problemi tabiki. neredeyse bitirmek üzereyim ve tekrar alma konusunda oldukça kararsızım. hakkında çok az yorum olması beni bir tık üzdü. sanki benden başka kimse kullanmıyormuş gibi. (gizlinot: diğer effaclar temizleyici kadar duyulmaya hak ediyor )

  17 mayıs 2021 19:25

  10. Cildim çok ince. tahriş etmiyor hassas ciltliyseniz öneririm bende bir şişesi 4 ay civarı gidiyor.

  3 aralık 2020 22:53 10 nisan 15:02

  5

  9. 2 aydır sabah akşam düzenli kullandığım esas adı "La Roche-Posay Effaclar H Hydrating Cleansing Cream" olan yüz temizleyicisi. Yaşadığım yer karasal iklime sahip, izmir'de karmadan yağlıya dönen cildim burada sonbahar kış aylarında kuru oluyor. Bu yüzden eczacının tavsiyesiyle aldım.

  Bir de son 2 haftadır akne tedavisi görüyorum ve kullandığım tret etkisiyle cildim sabahları pul pul ve kızarık oluyor. O yüzden jel olmayan temizleyiciler tercihim.

  Diğer yazarların da dediği gibi akneli ciltlere yönelik bir ürün. İçerisinde sivilce ve güneş lekelerini açmaya yardımcı niacinamide (vitamin b3) ve akneyi kurutmaya yardımcı çinko (zinc) var.

  İzlenimime gelecek olursak, krem yapılı olmasına rağmen makyajı bile çıkaracak kuvvette bir temizleyici. Akşamları eve döndüğümde yüzümü bununla yıkayıp sonrasında emin olmak için Bioderma miselar suyuyla üzerinden bir geçiyorum. Maskarayı %100 çıkarmıyor belki, ama kullandığım diğer krem yapılı temizleyicilere (Misal Cerave hydrating) kıyasla çok daha başarılı.

  Dediğim gibi sabah akşam ve spora gittiğim günler spor sonrası kullanıyorum. Tret'e başlamadan önce bende hiç gerginlik yaratmadı. Ama tret sonrası özellikle çenemi (tret uyguladığım bölge) germeye başladı. Sivilcelerimi daha hızlı kuruttuğuyla ilgili bir gözlemim olmadı. Akne lekelerini açtığını söylemek için bence biraz erken.

  Bittiği zaman tekrar almak isterim.

  12 kasım 2019 18:07 15 mart 2021 14:59

  8. Kış dönemi sivilce tedavisi gördüğüm zaman hassaslasan cildim için kullanmaya başlayıp tedavi bittikten sonra yazın da (biraz çekinerek) kullanmaya devam ettiğim krem formunda temizleyici. Sivilceye meyilli kışın karma kuruya yazin yağlıya dönük dengesiz cildimi sebum dengesini bozmadan iyi temizlediğini düşünüyorum. Tazelik hissi veriyor ve komedon oluşturmadı.

  29 ağustos 2019 11:50 22 şubat 2021 13:23


  7. aknetrend tedavim sürecinde kullandım. alırken krem olduğu için hafif tedirgindim ancak çok güzel temizliyor. karma ciltler için ancak kurutmadan güzelce temizliyor. yıkadıktan sonra krem sürüyorum hemen tabi zaten cildim sivilci ilacının etkisiyle ekstra kuru. ancak genel olarak ürünü çok beğendim tek sorun bereketsiz olması. 200 ml ürün bir buçuk ay falan ancak gitti.

  23 ekim 2018 23:24

  6. (bkz: la roche posay effaclar h köpük temizleyici)'nin yerini alan krem formunda ürün. köpük temizleyicisini roaccutane tedavisi sırasında kullanmıştım. tedaviden dolayı kuruyan ve hassaslaşan cildi hiçbir şekilde tahriş etmiyor; iyi bir şekilde temizletiyor ve ferahlatıyor.

  24 mart 2018 19:41

  5. roaccutane tedavimde, dermatoloğumun tavisyesiyle aldığım temizleyici.

  2 şişe bitirdim kışın, ve sanırım artık yorumda bulunabilirim.

  kışın roaccutane kullanmaktan çatlayıp dökülen, rezil görüntüler sergileyen ve kızaran cildime ilaç gibi geldi.

  öncelikle ürünün pompalı bir şişede gelmesi büyük bir artı. ne kadar aldığınızı biliyorsunuz.

  ürün oldukça nemlendirici; cildimin aşırı kuruluğunu alıp nemlendiriciye hazırlıyor

  ayrıca cildimi oldukça sakinleştiriyor. kızarıklığını azaltıyor.

  sivilce vs yapmadı.

  kokusu çok minnoş :) tipik lrp kokusu ama biraz daha yoğun effaclar jel'den falan. cildimi irite etmedi.

  ancak çok köpürmüyor, köpüren temizliyicilere alışkınsanız buna alışmak zaman alacaktır, ancak inanın kışın soğuğunda çatlayan cildinize ilaç gibi, ana kucağı vatan toprağı (gizlinot:swh )gibi geliyor

  içindeki çinko ile de yağlı ciltlere iyi geleceğine inanıyorum.

  içinde niacinamide var ki bu kuru ciltlerin kurtarırıcısı resmen.

  kısaca sonuna kadar öneriyorum.

  6 temmuz 2017 00:05