sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (42)
 • oylar (7)
 • medya (1)

42. La Roche Posay ürünlerinin neredeyse hepsini kullanmış biri olarak bu markanın ürünlerinin - çok özel bir durum yoksa- köy kahvaltısı gibi sıradan ve sade olduğunu yani beklentinizi yüksek tutmadan deneyebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Kullandıktan sonra yüzünüzde ekstrem bir değişikliğe sebebiyet vermeyip, mucizeler de yaratmaz. Gece uyumadan üzümü effacler ile yıkayıp yine aynı serinin toniğini sürdükten sonra k’yı yüzüme nokta nokta bırakıp güzelce yediriyordum. Özellikle sabahları yüzümdeki ışıltıyı BEN BİLE fark ediyordum, acaba düzenli bir şekilde ürün kullandığım için plasebo etkisi mi yaptı diye düşünmeye başlamıştım. Daha sonra oda arkadaşlarım fark etti ışıltıyı. Yalnız bunu gündüz yapınca hiçbir etkisi olmuyordu, ya da ben öyle hissediyordum. Gece yatmadan cilt iyice aklanıp paklanıp üstüne bir de k+/ duo + sürerseniz cildiniz bebek gibi olur. Şimdi bu işin köy kahvaltısı kısmına geliyorum. Beklentiyi düşürün dedim çünkü bu seri 7-10 günden sonra pek de işe yaramıyor. Savaş çıkarıp taraflara ilaç yardımında bulunan yavşak ülkeler gibi. Puanım 10 üzerinden 7

26 ekim 01:11

41. Siyah noktalar için bir etkisini göremedim fakat kapalı komedanlar için etkili bir ürün. Ben de zaten bu amaçla almıştım. Birkaç günde etki ediyor. Deri altında kalan kısmı yüzeye çıkarıyor ve kurutuyor. Sivilceler gibi kururken de iz kalmıyor. Tabi uğraşmamanız gerekli kendiliğinden sönüp gidiyor. Etkili bir kil maskesiyle kullanmanın da faydasını gördüm maske daha çabuk yüzeye çıkmasını sağlıyor. Gözenekler içinse bir etkisini görmedim. Bence bir etkisi olsaydı şu ana kadar farkederdim çünkü komedonlara hemen etki etti. Siyah noktalar içinse arayış devam ediyor. 

25 ekim 00:04

40. Birkaç haftadır bu ürünü kullanıyorum. Cildimde kapalı komedonlar, gözenekler ve birkaç tane küçük aktif sivilcem varken kullanmaya başladım. Kapalı komedonlarda azalma oldu. ciltteki o pütürlü görüntüyü bayağı azalttı. Ben ilk zamanlar aktif sivilcelerimin üzerine duo+ kullandım ama duo+ ne zaman kullansam ciltte soyulmalara neden olup sivilceli bölümü daha çok belli etti. artık tonikten sonra sadece k+ kullanıyorum. Sivilcelerde de çok ağrılı olmadan söndürdü ya da benim sivilcelerim çok nodulerkistik olmadığı için işe yaradı. Gözeneklerde de sanki hafifleme oldu. Ama nemlendirme açısından başarılı değil. Sadece bu ürünü kullanınca mimik çizgilerim çok daha derin oldu. O yüzden haftada 1-2 gün ara verip nemlendirici kullanıyorum yatarken. Bence duo+ a göre daha nazik ve tolere edilmesi daha kolay. 

21 eylül 10:45


39. Effaclar k+ tam bir sivilce duşmanı aşırı başarılı bir ürün. Eczanelerde dou+ ile beraber öneriliyor. Güneş kremi ile beraber kullanmayı unutmayın çünkü leke görünümü azaltmaya çalışırken yeni lekelere sebep vermeyelim

21 eylül 10:16

38. normalde kuru ciltli olmama rağmen cildimin karmaya döndüğü şu dönemde kullanmaya başladım. parlamayı güzel kontrol altına alıp, cildi yağlandırmadan nemlendirebildiğini düşünüyorum.

çene kısmımdaki komedonlara da bir miktar etki ettiğini söyleyebilirim ancak gözeneklere iyi geldiğini gözlemlemedim kendimde. ayrıca arkadaşlar alnımdaki uçsuz pütürcükleri-komedon olduğundan emin değilim ufak uçsuz sivilce gibi- sivilceye çevirdi. umarım birkaç girdide yazıldığı gibi iyileşme aşamasına geçiyordur böylelikle.

yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. 2 hafta sonra sivilcelerde iyileşme olup olmadığını editlerim. eğer sivilceri de iyileştirirse ve cildim karma olmaya devam ederse tekrar alabileceğim bir ürün olduğunu düşünüyorum.

21 eylül 09:29

4

37. düzenli kullanımda etki ediyor ama bıraktığın an etkisi geçiyor.Ama yine de severek kullanıyorum.

1 eylül 14:57

36. kesinlikle kış için yetersiz bulduğum nemlendirici. benim vücudumun belli bölgelerinde sürekli oluşan küçük sivilceler üzerinde hiç etkisi olmadı ancak sivilcesiz bölgelerde cildi daha pürüzsüz ve aydınlık göstermeye yardımcı oldu. yani sivilce probleminiz yok ise yaz aylarında ağırlık yapmayan bir nemlendirici arıyorsanız uygun bir ürün. 

21 temmuz 16:15


35. önce sivilce yapıyor sonra iyileştiriyor yazanlar olmuş. inat ettim o sivilce çıkarttıkça ben sürüyorum 1 aydır da kullanıyorum umarım azmim iyi sonuç verir. şimdiye kadar sevdiğim yanı kapalı komedonlarımı geçirmesi. kuru ve karma ciltler için nemlendirmesi yetersiz ancak yağlı ciltliler sevebilir.

28 haziran 19:36 29 haziran 22:04

34. Yağlanmayı önleyen, yapış yapış his bırakmadan nemlendiren ürün.

Alırken terddüt yaşadım ancak 2 ay içinde ışıl ışıl bir cilde kavuştum. Silvilce izlerini azaltma vaadi için ise bir şey diyemiyorum.

28 haziran 16:40

33. dün burada okuyunca koştum eczaneye 59 tl ye satın aldım. ben üç adet lrp duo+ tanışma kiti bitirdim bundan önce. ama sorun şu ki ne zaman ara versem tekrar başladığımda cildim sivilce kustu. şu aralar kulanmamama rağmen sivilce problemim yok ama burnum çenem yanaklarım kapalı komedon dolu ayrıca makyaj yapmasamda suratımdan öğlene doğru resmen yağ akıyor :( girdilere bakınca bu sorunlara k+ ın daha iyi geldiğini gördüm ve aldım. akşam kullandım ilk defa ve kalktığımda cildim baya yağlanmıştı yıkama jeliyle yüzümü yıkayıp üzerine effaclark+ uyguladım şuan baya mat cildim ay hadi inşallah :)

bu arada duo+ ı ilk sürdüğümde cildim bir yanardı bunda öyle olmadı kokularıda bire bir aynı böyle limonlu kokuyor...

No: yaş 30 a 1 kaldı ama ergenlik 15 senedir geçmedi :(

28 haziran 10:38