yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar (17)
  • medya (1)
  2

  52. buradaki yorumlara dayanarak çok büyük umutlarla almıştım ama tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Etkilerini gözlemleyebilmek için 1,5 aydır kullanıyorum. Karantina sürecinde kullanmaya başladığımdan ve bu süreçte cildime nerdeyse hiç makyaj yapmadığımdan etkisi daha da fazla olur sanmıştım ama hiç öyle olmadı. benim cildim renk eşitsizlikleri, komedonlar ve siyah noktalar olan bir cilt. özellikle derimin altındaki geçmeyen komedonlar için almıştım bu ürünü. hiç bir problemime faydalı olamadı,komedonu geçtim burnumun üzerindeki siyah noktalar bile olduğu gibi duruyor.bende tek yaptığı şey cildimdeki yağı götürmesi oldu, sabah kalkarsınız yüzünüz yağlı olur ya o artık yok. bu da çok önemli bir ayrıntı değil benim için, etkisi daha fazla olduğu söylenen duo +'a geçeceğim.

  19 nisan 14:00

  51. Yağlı cildime hiç iyi gelmeyen bir ürün.Aşırı beğenildiği içi şans verdim ama beğenemedim.Ama bu kadar herkes beğenmişken benim beğenmemem kendi cildimden kaynaklı diye düşünüyorum.Akneye meyıllı ciltler deneyebilir.

  24 mart 04:08 28 mart 04:09

  5

  50. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. cildimdeki etkileri inanılmaz olmasa da oldukça olumlu. cilt tipim yağlıya dönük karma ama özellikle yanaklarım kurumaya müsait. sivilce sorunum yok ama genişlemiş ve tıkalı gözeneklerim vardı. duo+ yu sivilceli ciltler kullanıyor diye direkt bu kreme yöneldim.

  bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri gözeneklerimin sıkılaştı ve kesinlikle daha temiz görünüyorlar. cildimde herhangi bir hassasiyet yaratmadı. cildi soyucu etkisinden bahsedildiği için sadece gece kullanıyorum. cildim şu 2 aydan sonra durulaşmaya başladı. yani kreme biraz zaman vermek gerek.

  regl öncesi sivilce çıkardı 2-3 tane. onların da çıktığını hissetsem de görünür olmadan sivilceleri söndürüyor. bu konuda da oldukça memnunum.

  bence tek olumsuz özelliği silikon içermesi. onun dışında gayet güzel ve işini yapan bir krem.

  biterse alsam mı yoksa renk eşitsizliğim için hafif asitlere mi yönelsem düşünme aşamasındayım. ama genel olarak gözenek sorunu olanlara tavsiye ederim.

  8 mart 14:35


  4

  49. 10 yıl önce dermatologun önerisi üzerine kullanmıştım ve sivilcelerimi geçiren nadir kremlerdendi. O zamanlar adı sadece effaclar k'ydı.

  Bu sene alnımda tekrar sivilceye benzeyen kızarıklık ve pütür pütürlük gördüğümde direkt yine bunu aldım fakat aşırı hassasiyet yaptı. Gerçi zaten cildim önceden hassaslasmış. Dolayısıyla hemen bıraktım ve arkadaşıma verdim. Yani asitli ürünler doğal olarak hassas ciltlere iyi gelmiyor.

  Geçmişte çok faydasını gördüğüm için bu markaya yine de küsmem küsemem.

  13 şubat 16:51

  48. karma ama çok yağlı bir cilde sahibim. leke geçirme vaadi bulunuyor ancak daha bunu gözlemleyemedim. asıl amacı sebum dengelemek ancak bu krem çok da iyi kontrol etmiyor sebum dengesini. akşam sürdüğümde daha memnunum,harika bir his bırakıyor asla yıkamak istemiyorum. aynı serinin toniği ile birlikte kullanıldığında cildi yakıyor. efsane iyi de bir makyaj bazı. daha yeni başladım kullanmaya 1 hafta oluyor. değişiklik gözlemlersem editlerim. 

  edit:yanmalarım geçti. şimdi cildimi soymaya başladı yavaştan. makyajın altına kullanıldığında makyajı soyduğu da bir gerçek. 

  2 kasım 2019 15:26 22 nisan 21:16

  5

  47. yağlı - karma cildim için dermatolog tarafından tavsiye edilen krem. düzenli kullandığımda sivilce ve pütürlenmeyi azaltıyor. tekrar tercih edebileceğim bir ürün. ancak online da eczanelere göre daha uygun fiyatlı.

  3 eylül 2019 16:56

  46. yağlı cildim için nemlendirici ararken doktorumun tavsiye ettiği nemlendirici. benim cildimdeki en bariz sorunlardan biri olan parlamayı azalttığını ve geciktirdiğini söyleyebilirim. özellikle yaz için kullanabileceğim bir nemlendirici. ama yaklaşık iki haftadır düzenli kullanmama rağmen gözenekler ya da kapalı komedonlarda bir etkisini göremedim. hatta kapalı komedonlarımın bazılarını yüzeye çıkarıp sivilceye döndürdü. belki de bu şekilde temizliyor diye düşünüyorum.

  cildin yağlanmasını kontrol altına almasıyla iyi bir nemlendirici ama ciltteki yağlanmaya bağlı oluşumlara olan etkisini görmek için sanırım en az bir ay kullanmam gerekiyor.

  3 eylül 2019 15:32


  45. La Roche posay effaclar jel ve krem düzenli kullandıktan sonra sivilcelerimi en fazla azaltan (gizlinot: Hatta belki tek işe yarayan) ürün oldu.

  İndirimle ikisini beraber 25 TL'ye aldığımı hatırlıyorum. Nedense ilkini bitirdikten bir kaç ay sonra ikincisini alınca ilk seferki kadar işe yaramadı. İlk kullandığımda cildimdeki ufak pütürleri bile düzeltti, ve cilt rengimi biraz açtı.

  Kremi sadece gece kullandım, kremi sürüp güneşe çıkmamak konusunda eczacı uyarmıştı.

  19 ağustos 2019 18:21

  44. Bende hiçbir işe yaramadı. Aktif sivilcelerimin üzerinde kullandım. Fos çıktı bende.

  9 mart 2019 14:07

  43. daha evvel lrp effaclar duo+ kullanıp çok da memnun kalmamış birisi olarak bu üründen oldukça memnun kaldım.  Öyle deli gibi yüzünüzü soymadan, günlük olarak rahatça kullanılabilecek bir şekilde, mikro düzeyde cildi soyuyor. Gözlemlediğim en güzel yanı cildi daha hafif ve temiz hissettirmesinin yanında çıkmış, çıkmak üzere olan sivilceleri çok daha hızlı geçirmesi, bazılarının daha fazla büyümesine izin vermeden sönme aşamasına geçirmesi.  Ben sevdim. İhtiyaç duydukça dönem dönem kullanmaya devam ederim. (Hem cilt alışıp tepkisiz kalmasın diye hem de yeni ürün keşfetme, deneme merakından araya mutlaka başka ürünler sokarım)

  3 şubat 2019 00:19 4 şubat 2019 22:17