yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • oylar (16)
  • medya (2)
  5

  50. Üç yıldır temizleme jeliyle birlikte düzenli kullandığım ürün. ancak onu en çok bu sene sevdim sanıyorum. yurtta lavabomuz o kadar minik ve alçak ki (boyum 1.78) üstümü sırılsıklam yapmadan sabah temizleyici ile temizlemek çok güç. normal suyla yıkayıp üzerinden toniğimle silince o t bölgemdeki yağlanma gidiyor. maalesef cilt lekelerime iyi gelmedi ancak benim cildimde yaralar çok geç iyileşiyor, dermatolog bunun cildin yapısıyla ilgili olduğunu söyledi. sivilce kontrolümü sağladı, yüzü geriyor biraz ama emildikten sonra nemlendiriciyle geçtiğimden sıkıntı yaratmıyor. üç yıldır hiç başka seriye geçme gereği duymadım, iyi ki almışım dediğim üründür.

  23 mayıs 16:59

  49. Effaclar serisini komple kullanıyorum. Temizleme jelinden sonra yüzümü kurulayıp bu tonikle temizliyorum. Yüzümü, özellikle yanaklarımı çok geriyor ve benim burun kenarlarımda biraz yanma yapıyor.

  Kokusu bu konuda hassas olanlara biraz rahatsız edici gelebilir ama bende tam tersine cildimi tertemiz yapmış olma mutluluğu uyandırdığı doğru.

  Mikro soyucu bi tonik olarak tanıtılıyor, kullanmaya başlayalı 1 hafta olmasına rağmen ben ciddi etkisini hissettim özellikle en geniş gözeneklerimde ve akne scarlarımda sıkılaşmaya, küçülmeye sebep olduğunu hissediyorum.

  Tanım: sivilce izleri ve çok geniş gözenekler için düzenli olarak kullanılması gereken La Rocher Posay e yeniden aşık olamama sebep olan harika ürün.

  19 mayıs 12:58

  48. Cildim karma, t bölgem aşırı yağlıdır. Karantina döneminde cilt kendine gelsin diye hiçbir şey sürmedim ve yüzüm sivilce doldu. Ben de lrpnin effaclar nemlendirici, yüz yıkama jeli ve toniğini set halinde aldım. Sabahları yüz yıkama jeli+nemlendirici, yatmadan önce yüz yıkama jeli+tonik olarak uyguluyorum. Bu uygulamaya yaklaşık 3 hafta önce başladım. Etkilerine gelirsek şimdi;

  1-sivilceler dindi. İçi dolu ve büyük sivilceler gitti, şimdi çıksa bile küçük küçük çıkıyor.

  2-5 saate kadar sebumları dengeliyor parlama yapmıyor ama sonra parlıyor.

  3-gerçekten temizliyor, tonikten sonraki yumuşaklık ve temizlik hissi güzel.

  4-kokusu fena değil, temiz kokuyor. Toniklerin hepsi aynı kokuyor bence.

  5-burun yüzeyindeki siyah noktalara etki etmedi.

  6-gözenekleri küçültmedi.

  Dediğim gibi daha 3 hafta kullandım 1 aydan sonra burayı güncelleyeceğim.

  16 mayıs 13:47


  3

  47. 2-2.5 aydır kullandığım, lrp markasına ait yağlı/karma ciltlere özel olarak üretilmiş, salisilik asit içeren tonik. Bence fiyatına göre içeriği oldukça başarısız bir ürün. Bir daha asla alacağımı zannetmiyorum. Öncelikle ciddi oranda, alkollerin en kötüsü olan alcohol denat maddesini içeriyor. (gizlinot: içerik listesinde 2. sırada) Ürünü bunu bilerek aldım ama bence bu kadar yoğun alkol kısa süreli olarak sivilcelerin çabuk kurumasını sağlasa da uzun vadede cilt bariyerini bozduğu için sivilce artışına sebep oluyor. Bundan sebep tüm yüzüme sürmeyi bıraktım. Sivilcelerin üzerine bölgesel olarak kullanıyorum. Sivilce kurutucu olarak fena değil. Uç vermiş sivilcelerimi 2-3 günde kurutuyor ancak daha iyi içerikli ürünler de bu işlevi yerine getirebiliyor. Yeni sivilcelerin çıkmasını kesinlikle engellemiyor. Gözenek sıkılaştırma, temizleme gibi bir etkisini gözlemlemedim. Sadece alkolle cildime zarar verdiğim hissini yaşattı bana. Tek bir yönden başarılı buldum kendisini. Göz kapağımın üzerinde minik, arpacık gibi bir şey çıkmıştı. Bu tonikten birazcık sürdüğümde ertesi güne geçmiş olduğunu gördüm. Sanırım alkollü olduğu için iyi geldi. Annem de yüzündeki yağ bezelerini iğneyle patlattıktan sonra bunu sürdüğünde hemen iyileştirdi o yaraları. Bu şekilde bölgesel olarak kullanılabilir diye düşünüyorum.

  16 mayıs 02:19

  5

  46. Effaclar yüz temizleme jeliyle birlikte kullandığım tonik. Alkollü olmasına rağmen ben çok sevdim. Gözeneklerimin görünümünü düzelten yegane üründür bu benim için. Ayrıca bol alkolden olsa gerek iyi temizlediğini düşünüyor ve hissediyorum. Şu an elimdeki bitmek üzere aslında yeniden almak istiyorum ancak alkollü tonik kullanılmaması tavsiye edildiği için bioderma sebium lotion almayı düşünüyorum. Yine de cildimin çok iyi anlaştığı bir tonik olarak daima dönüp dolaşıp buluşacağımızı hissediyorum.

  16 mayıs 00:47

  45. 1 şişe bitirdim. Güzel bir ürün ama içerisinde buram buram alkol var. Kapağını açınca alıyosunuz kokuyu yani. Gözeneklerimi gayet iyi temizliyordu kullandığım sırada. Temiz içerik takıntınız ve kuru bir cildiniz yoksa deneyebilirsiniz. Kuru ciltler için kabus olabilir biraz (gizlinot: Swh) Bu markanın ürünleri genelde cildime yarıyor ama artık daha temiz içerikli alkolsüz ürünlere yönelmek istediğim için mümkün olduğunca uzak durmaya bakıyorum.

  15 aralık 2019 16:35

  5

  44. Sabahları yüzümü yıkadıktan sonra kullanıyorum. Çok memnunum. gözenek sıkılaştırıcı etkisini gözlemledim. Cildimde bir hassasiyet yaratmadı. Görevini yerine getiriyor.

  5 aralık 2019 11:27


  43. Günaşırı kullanıldığında içinde alkol bulunduğu için alerji yapabilir cildi kızartıp yakabiliyor bazen ama haftada 3-4 kez kullandığınızda gözenekleri yok edip siyah noktaları temizlediğini deneyimledim. Oldukça başarılı bir ürün.

  7 eylül 2019 19:35

  42. tanım: eczacının yağlı yüzüm için “bu sana çok iyi olur.” diyerek verdiği mavi renkteki tonik.

  lisedeyken bir kutusunu bile bitirmemiştim, kurutmada aşırı etkili olması ve burnun direğini eriten kokusu yüzünden. karma bir cildim var ve burun & ağız bölgemin kuru kısımlarını yaktığı ve kızarttığı için vaadedilen etkiyi göremeden kendisine veda ettim. en çok da verdiğim paraya üzülüyorum.

  5 ağustos 2019 11:20 14 ağustos 2019 08:32

  41. karma/yağlı ve dev gözenekli cildimde yazları kullanıdığım toniklerden birisi, kurutma etkisi çok yüksek, gözle görülür bir soyulma yapmıyor, zaten öyle bir vaadi de yok, fiyatına bakıldığında bence alınabilir ve yeterli bir ürün. hassas ve kuru ya da kurumaya eğilimli ciltlerin uzak durması gerekiyor

  9 nisan 2019 16:24