yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  water/aqua, sodium laureth sulfate, peg-8, coco betaine, hexylene glycol, sodium chloride, peg-120 methyl glucose dioleate, zinc pca, sodium hydoxide, caprylyl glycol, citric acid, sodium benzoate, phenoxyethanol, parfum/fragrance

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (333)
  • oylar (95)
  • medya (1)
  5

  333. Şu anda 6. şişesini kullanmaya devam ettiğim yüz yıkama jelim. Bendeki etkileri o kadar iyi ki farklı bir yüz temizleme jeli arayışına hiç girmiyorum bile. öncelikle ürünün kokusuz ve renksiz oluşunu çok beğeniyorum. Parfümlü ve renkli ürünler yüzüme iyi gelmiyor çünkü. Yapısı da çok güzel. Çok kaliteli bir ürün olduğu için bir iki pompa yetiyor. Ben yüzümü bu jelle yıkamanın haricinde tüm göz, yüz ve dudak makyajımı da çıkarıyorum. Hem çok güzel bir yüz temizleyici hem de makyaj temizleyici. Yüzümü temizlerken yüzümü tahriş etmiyor. Herhangi bir yanma, kızarıklık ya da sivilceye sebep olmuyor. Aksine yüzde kızarıklık ve sivilce oluşumunu önlüyor. Yüzü nazikçe temizledikten sonra yatıştırıyor ve yumuşacık yapıyor. Cildi fazla yağdan arındırıyor ve bunu yaparken de kurutmuyor. Bu ürünle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz yazımı sizinle (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/urun-inceleme-la-roche-posay-effaclar-gel-akneli-ve-yagli-ciltler-icin-yuz-temizleyici-jel/ buradan) paylaşmak isterim. uzun zaman sivilce tedavisi görmüş biri olarak benim favorim bir ürün.

  16 ocak 16:00

  3

  332. çok az miktarı tüm yüzü güzelce temizlemeye yetiyor, 1 aydır kullanıyorum henüz cildimdeki pütürlere bir etkisini gözlemleyemedim ama çok düzenli kullanmadığım için de olabilir, en azından fiyat performans olarak çoğu ürünü sollayacağını çok rahat söyleyebilirim

  16 ocak 08:39

  331. Olumlu yönleri:Temizlemesi ve sonradan oluşan canlılık hissi güzel. T bölgesinin parlamasını geciktirmede başarılı.

  Olumsuz yönleri: İlk kullandığım zaman hafif bir gerginlik oluştu ama ikinci kullanmamda cildim alıştı. Burnumun üstündeki siyah noktalardan geçiremediği bir kaç tane var hala. Kullanmaya devam ilerleyen zamanlarda geçirecek mi bakacağım. Bende olumlu yönleriyle birlikte daha değişik bir olumsuz yönü de oluştu ne yazık ki o da zaten seyrek kaşlarımın iç kısımlarını az da olsa dökmesi.

  Parlama sorununa kısmen de olsa iyi geldiği için olumsuz yönlerini göz ardı ederek kullanmaya devam edeceğim.

  8 ocak 13:02


  3

  330. Tanım: Hassas, yağlı ve akneye eğilimli ciltler için tasarlanmış yüz yıkama jeli. Ciltte kuruluk hissi yaratmadan, cildi kirden ve fazla yağdan arındırır, cilde temizlik ve tazelik hissi verir.

  Cildin ph'ı ile uyumlu (gizlinot: ph 5.5) bir temizleme jeli.

  SLS içeriyor.

  50 mllik deneme boyunu kullanıyorum ve çok az bir ürün tüm yüzü temizleyebildiği için bereketli bir ürün. Bezelye kadar miktarını ıslak elimde köpürtüp yüzüme uyguluyorum. Karmadan yağlıya dönük cildim olduğu için T bölgemde yoğunlaşıyorum.

  Parfüm içeriğinde son sırada yer alıyor. Diğer süslüler rahatsız edici bir kokusunun olmadığını belirtse de ben ilginç bir şekilde bulaşık deterjanına benzettim kokusunu.

  Yıkama sonrası ciltte hafif gerilmeye neden oluyor. Sürekli bu ürünü kullandığımda cildimi fazla kurutuyor ve pul pul dökülmeye neden oluyor iyi nemlendirmeme (gizlinot: nemlendirici olarak LRP effaclar duo (+) kullanıyorum) rağmen. Bu yüzden kış aylarında tekrar kullanacağımı düşünmüyorum. Yaz aylarında kullandığımda memnun kalabilirim, bu yüzden tekrar deneyeceğim.

  Cildimde irritasyona sebep olmadı. Var olan sivilcelerimi ya da sivilce lekelerini azaltmadı. Siyah noktalarda çok az bir azalma gözlemledim (gizlinot: cildimdeki kuruluk artınca kullanma sıklığımı azalttığımdan kaynaklı olabilir) .

  Ürün açıldıktan sonra 12 ay ömrü var.

  4 ocak 22:16

  329. Bir dönem kullandım ve cildimi aşırı rahatsız etti. Karma, kuru ve egzama sahibi bi cildim var. İnanılmaz kuruttu. Sevenleri olduğuna inanmakta zorlanıyorum. Bana hiç mi hiç iyi gelmedi. La roche'u genel de lipikar serisinde kullanınca mutlu oluyorum. Elimde 400 ml bi ürünü var ekstra kuru ciltler için olan nemlendiricisi. Ona kefilim ama bu yıkama jelini benim gibi cildi olanlara önermem.

  24 aralık 2019 18:05

  328. Bu kadar çok seveni olmasına rağmen beğenemediğim ürünlerden biri daha. Kokusunun deterjan gibi olması beni çok rahatsız etti ve cildimden ürünü arındıramıyormuşum gibi hissediyordum. İçeriği de temiz değil. Temizlemesi ise normal. Sivilce lekelerime ve yeni sivilcelerin oluşmasına bir etki gözlemlemedim. Bence piyasada çok daha iyileri mevcut.

  19 aralık 2019 23:45

  5

  327. Gratisten aldığım bir yüz yıkama jeli yüzünden yüzümde çıkan kanlı ve ağrılı sivilceleri 10 günde geçiren beni zoretanin tedavisinden kurtaran harika ötesi bir ürün. 2 yıldır her akşam kullanıyorum,eklipsin yüz temizleme fırçasına bir pompa ürün alıyorum. Bende hiçbir iritasyona sebep olmadı,çok kuruluk oluşturmadı. Tonik ve duo kremiyle birlikte kullanıyorum. Son 4 aya kadar nemlendirici gerektirmemişti tenimde ancak Bursa'dan Ankara'ya gelince hava kuruluğunun da etkisiyle nemlendirici krem desteğiyle kullanıyorum artık. Sadece regl dönemimde sivilcelerim çıkıyor 1 haftada onlara da veda ediyorum. Benzer şikayetlere sahipseniz tereddüt etmeden alın 10-15 günde farkı göreceksiniz. Fiyatını kesinlikle hak eden bir ürün.

  15 aralık 2019 16:46 15 aralık 2019 16:48


  3

  326. Mükemmele çok yakın bir temizleme jeli çok iyi temizliyor, iritasyon yapmıyor, bereketli çok uzun süre gidiyor ama kesinlikle yağlı ciletler için. Benin cildim normale çok yakın bir karma ve yüzümü kuruttu. Yağlıya dönük karma ciletlere de gider belki eczanelerde tanışma boyu satılıyor denemenizi tavsiye ederim.

  15 aralık 2019 03:07

  5

  325. elimin altında sürekli bulundurduğum, en çok da 50 ml'lik seyahat boyunu tercih ettiğim yüz yıkama jeli. bu arada 50 ml'lik boyu bile bana rahatlıkla 3-4 ay gidiyor, günde iki kere leblebi kadar kullanmak şartıyla.

  öncelikle karma ve dönem dönem de olsa sivilcelenmeye müsait, aynı zamanda da hassas bir cildim var. böyle ara ara, özellikle de mevsim geçişlerinde sivilcelenme şikayetim artıyor. hafiften de bir yağlanma şikayeti baş gösterdiğinde en severek kullandığım temizleme jeli bu oldu birkaç yıldır. büyük boyunu da aldım daha önce, ama hem bitiremedim hem de sonlara doğru yapısı bir garipleştiği için verimli bir şekilde kullanamadım. onun için benim gibi ara ara kullanmak isteyenlere kesinlikle effaclar duo ile birlikte satılan tanışma paketini almalarını öneririm.

  kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra cildimin arındığını, şikayetlerimin azaldığını ve en önemlisi de cildimi yormadan temizlediğini fark ettim. yalnız sürekli kullanmamak şartıyla bu etkiyi alabiliyorum. çünkü sürekli kullanımda biraz gerginlik hissediyorum cildimde. özellikle de kış aylarında daha da dikkat ediyorum sürekli kullanmamaya. genellikle ten makyajı yaptığım ve güçlü bir temizleme hissi istediğimi günlerde kullanmayı seviyorum. yoksa hassas ciltleri temizleyeyim derken bir yandan nem dengesini bozabiliyor.

  kısaca benim gibi arada dönemsel olarak baş gösteren sivilceleri olanlar için güzel bir temizleme jeli. hele (gbkz: la roche posay effaclar duo +) ile birlikte kullanıldığında gerçekten başarılı sonuçlar almak mümkün.

  5 aralık 2019 17:01

  5

  324. Makyajımı çıkardıktan sonra akşamları kullanıyorum. Çok hafif ve güzel bir kokusu var. Köpürmesi güzel. Yüzümü tahriş etmeden arındırıyor. Akne oluşumum tesadüf müdür bilmem fakat bu ürünü kullanmamla eş zamanlı olarak azaldı. Memnunum.

  5 aralık 2019 11:43