sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar (10)
  • medya (2)
  4

  18. Cildim karmadan yağlıya dönük ve hassas. Hassas olması beni özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında zorluyor. Karma ve yağlı ciltler için olan temizleyiciler cildimi geriyor ve pul pul yapıyor iyi nemlendirmeme rağmen, bu yüzden hassas ciltler için olan bir ürün denemeye karar verdim ve bu ürünü kullanmaya başladım.

  Ürün kremsi bir yapıda ve çok hoş olmayan bir kokusu var. Fazla köpürme yapmıyor ve cildi nazik bir şekilde temizliyor ve yumuşacık yapıyor. Çift aşamalı temizlemenin su bazlı kısmında kullanıyorum akşamları, sabahları direkt nemli cildime uyguluyorum. Neredeyse ürünün 2/3'ünü kullandım ve oldukça memnun kaldım. Gün içinde yağ dengemi sağlamıyor tabi ki ama belirttiğim gibi pul pul bir görünümdense biraz parlak bir görüntüyü tercih ediyorum. Fakat bu ürün yaz aylarında yeterli gelmeyecek ve matlaştırıcı etkisi olan bir temizleme jeline geçiş yapacağım. Sonbahar-kış aylarında tekrar dönüş yapacağım bir ürün.

  22 mayıs 00:09

  17. bu ürün o kadar hiç köpürmüyor ve temizlenmiş hissi vermiyor ki, sürdüğümde istemsiz olarak yüzümü ovalıyorum, ürün kaliteli olsa dahi bende bir tahriş ve huzursuzluk yaratıyor.

  benim gibi takıntılı olmayan, hassasiyeti bulunan ciltlerde görevini yerine getireceğini düşünüyorum, kokusuz olması güzel, kolayca da durulanıyor

  9 nisan 16:20

  16. Yağlı ve hassas bir cilde sahibim ve yaz aylarında effaclar jel kullanıyorum. Kış aylarında ise pul pul dökülen, kaşınan cildime yağlı ciltler için olan temizleme jellerini kullanamıyorum. Yüzümü inanılmaz geriyor ve aşırı kurutuyorlar.

  Eczaneye gittiğimde bu ürün önerildi, denemeye karar verdim. Yüzümü geren, kurutan jellere öyle alışmışım ki başta garipsedim, ancak yüzümün pul pul olmadığını, kaşınmadığını görünce hoşuma gitmeye başladı. 

  Üründen o arındırıcı hissi alamıyorum, köpürmüyor da. Ancak sorunlu bir cilde sahipseniz, gerilen ve dökülen cilt yerine o nemli hissi tercih ediyorsunuz:)

  28 mart 14:12

  4

  15. günlük olarak eve geldiğimde dışarıdan getirdiğim cildimde biriken şeyleri arındırmasını umarak kullandığım cilt doktorumun önerisi olan yüz yıkama jelim.

  haftada iki kez kullandığım başka bir jel var. derinleme temizlik için onu kullanıyorum.

  bu jel köpürmeden temizliyor. çok güzel nemli bir his bırakıyor. cildimi gerip kurutmuyor. makyajımı sildikten sonra bununla yıkayıp rahatlıyorum.

  sivilceye yatkın bir cildim var ama hiç sorun yaşamadım. burun çevremde kılcal damarlar çok fazla o açıdan da bir sorun yaratmadı. ben memnunum.

  16 mart 00:27

  14. Niacinamide ve ceramide içerdiği, hassas ciltler için uygun olduğu belirtildiğinden tercih ettim bu ürünü. Bir temizleyiciden tek beklentim zararsız içerikli olmasıdır, başka hiçbir şey istemem. Makyaj temizliğini temizleme jeli ile yapmıyorum, zaten haftada 2'den fazla makyaj da yapmıyorum. Köpürmesini de beklemem çünkü köpürüyorsa temizliyordur gibi bir algım yok, o yüzden bu kısmına da takılmadım. Beklentilerim minimumda olmasına rağmen bu ürün hayal kırıklığı yarattı. Cildimdeki hassasiyeti kesinlikle yatıştırmadığının farkındaydım ancak yangına körükle gitmesi artık bu ürünü kullanmamam gerektiğini kabul ettirdi bana. Cildimdeki hassas bölgelerde ciddi anlamda yanma hissi oluşturması ve kuruluğu arttırması ile içeriğini baştan sona kontrol ettim. Listedeki propylene glycol ve alkolün bendeki hassasiyeti arttırdığını düşünüyorum. Kızdığım nokta ise bu ürünün hassas ciltler için ne kadar güvenli olduğu yönündeki söylemleri. Madem elinizdeki ürün bu, öyleyse neden onu olmadık biçimde lanse ediyorsunuz? İçerik listesi okumayı öğrendiğimden beri yıllardır kullanıcısı olduğum halde lrp ve benzeri hiçbir markaya güvenim yok artık. Temizleme jellerini de günlük rutinimden çıkartmaya ve gün aşırı yağ bazlı temizleyici kullanmaya çalışıyorum artık. Alternatif olarak neler yapabilirim ya da alternatif bulmak zorunda mıyım, gözlemleyip duruma göre hareket edeceğim. Gerçekten her allahın günü bu jelleri kullanmama gerek var mıydı yoksa yıllardır öyleymiş gibi olduğuna inandırıldığım için mi bunu yapıyordum öğrenmek istiyorum artık.

  15 mart 00:58 15 mart 00:59

  13. 400 mllik pompali şişede olani aldim gayet uyguna geliyor, kremsi yapıda cildi kurutmayan köpürmeyen cok guzel bir su bazli temizleyici. Kremsi temizleyicilerle cildi temizlerken cildi normalden daha uzun süre masaj yapip sonra yikamalisiniz. Tüm cilt tiplerine uygundur

  3 mart 23:27

  12. Köpürmeyen bir temizleyici. Krem yapıda ve alerjik cildi olanlara özel üretilmiş.

  28 şubat 14:24

  11. İçeriği temiz olan ayrıca krem formuna sahip bir ürün. Az bir miktar bile tüm yüz temizliğine yetiyor. Köpürünce cildi derinlemesine temizliyor. Herhangi bir alerjiye sebep olmadı. Özellikle hassas ciltli olan arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

  27 şubat 18:14

  10. hassas ciltler için nemlendirme vaadi olan temizleme ürünü. krem formda, köpürmeyen ve nispeten temiz içerikli sayılabilecek bir ürün. içerisinde parfüm sls, sles gibi maddeler yok fakat son sırada butyl alcohol var. onun dışında içeriğinde ceramide ve niacinamide bulunuyor. 2,5 aydır sabah akşam kullanıyorum. temizlemesi başarılı, cildi kurutup germiyor. göz çevresine uygulamayın dense de ben yağ temizleyiciden sonra gözlerime de getiriyorum herhangi bir problem yaşamadım. 2 boyu var. bendeki 400 ml olan pompalı şişedeki boyu fakat ben bu ürünü 1, 2 senede zor bitiririm derken düşündüğümden daha hızlı tükendiğini farkettim. yarısı bitmiş bile. her yıkamada 1 pompa ürün kullanıyorum. açıkçası daha azıyla da nasıl temizleneceğini bilmiyorum. belki de köpürmediği için çok kullanmam gerekiyormuş gibi hissediyorum, emin değilim. cilt bakımında kore ürünlerine yöneldiğim için bitince kore ürünü bir temizleyici denemek istiyorum. kış aylarında kuru cildime iyi geldiği için sonra tekrar almayı düşünebilirim.

  27 şubat 15:54

  9. Hali hazırda kullandığım günlük temizleyicim.Önceki kullandığım yüz yıkama jellerinden farklı olarak köpürmeyen bir temizleyici,bu yüzden o temizlenmiş hissini vermiyor gibi geldi başta ama köpürmemesi aslında içerik açısından daha iyi olduğunu gösteriyor sanırım.Yüzümü kurutmadığı için hatta yumuşacık bir his bıraktığı için ben çok sevdim.Makyaj yapmadığım için günlük temizlik açısından benim için ideal bir ürün oldu. Hem uygun fiyatlı hem de temiz içerikli bir temizleyci olduğundan dolayı benim gibi kuruya dönük bir cilde sahipseniz tavsiye ederim kısacası :)

  30 aralık 2018 15:37