4.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • oylar (8)
  • medya (6)

49. Yeni versiyonu var bende. Üzerinde innovation yazıyor. İçerik listesinde sls yok. Krem gibi yapıda, az köpüren ve hassas şekilde harika temizleyen bir temizleyici olmuş. Öneririm valla yağlı ve hassas cildime harika geldi

ilgili medya:
2
9 temmuz 15:10

48. Yıllardır kullanıyordum ama artık üretilmeyecekmiş. İçerisinde sls olmasına rağmen uber alerjik hassas cildimde hiç bir sorun yaratmadı. Aksine çok seviyordum. Fakat yerine çıkardıkları yeni ürünü hiç sevmedim, benim cildim karma ve kullandığım ürünlere dikkat etmessem seboreik dermatitim ortaya çıkıyor. Yeni ürün cildimdeki pudra ve bronzeri temizlemede yetersiz kaldı, yağlandırdı. Bundan sonra cildime iyi gelen ürünü bulmak zor olacak gibi. Çok sevilen bir ürünü neden kaldırırsınız ki.... :(

9 temmuz 12:39 9 temmuz 12:44

47. Uzun yıllar kullandığım ve çok memnun olmama rağmen içerisinde sls yani sülfat olduğunu yeni öğreniyor olmam nedeniyle tekrar almayacağım caaanım yıkama jelim.Sls içerik listesinde son sıralarda olmasına rağmen yinede var mı var.Kendisini cosrx markasıyla aldatmayı planlıyorum çok üzgünüm.Kendi sitesinden aldığım içerdik listesini medyaya ekliyorum.umarım beni topa tutmazlar :(

ilgili medya:
1
9 temmuz 12:22


46. ilk kutusunu yeni bitirdiğim ürün.

deneyim: cildim karma; yanaklar kuru, t bölgesi yağlı. ürünün verdiği hissiyat mükemmel. temizlemesi çok iyi, yıkadıktan sonra yüzümü pamukla sildiğimde pamuğa kesinlikle bir şey geçmiyor. kullanımı başlangıçta bana da değişik gelmişti ama bence bu şekilde önce elde köpürtüp yüze sürmek, ürünü direk yüze sürmekten daha mantıklı, o yüzden sevdim. bunun dışında hiç kuruluk problemi ya da alerji problemi yaşatmadı.

içerik: içeriğine gelince parfümsüz, sabunsuz, parabensiz ve koruyucu içermiyor. içindeki maddelerin büyük çoğunluğu zararsız ancak ikinci sırada cyclopentasiloxane maddesi ile ilgili ewg'nin sitesinde hayvanlarda tümör oluşumuna sebep olduğuna dair çalışmalar olduğu yazılmış, ama net bir durum yok anladığım kadarıyla. içerdiği güvenli diyemeyeceğimiz diğer maddeler PEG-100 stereate(zararlı maddeler tarafından kontamine olmuş olma riski taşıyormuş), aluminum starch octenylsuccinate(bu da normalde güvenli gözüküyor ama alüminyum bulaşmış olabileceği için biraz risk faktörü varmış), ve son olarak sodium hydroxide. bu bilgilerin hepsi ewg's skin deep veritabanından (link: https://www.ewg.org/skindeep/#.WwaqYe6FPIU ewg), siz de ürün ve madde aratıp bakabilirsiniz. içeriğindeki bu maddeler biraz rahatsız etti ama yıkama jeli olduğu ve tüm gün yüzde kalmadığı için tekrar almayı düşünebilirim.

fiyat: son olarak ürünü birkaç ay önce eczaneden 67.90 TL'ye almışım.

24 mayıs 15:07

45. son 10 yıldır istinasız her gün kullandığım yıkama jelim. cildi hayatta kurutmaz, göz makyajını bile harika temizler.

bende haftasonu güneş kremi almak için girdiğim eczanede öğrendim artık üretilmeyeceğini. yerine toleriane caring wash diye bir temizleyici gelmiş. henüz denemedim ama içimden bir ses memnun kalmayacağımı söylüyor.

27 nisan 09:44

44. artık üretilmeyen yüz yıkama jeli. bugün girdiğim iki eczanede de yerine yeni çıkan başka bir yüz yıkama jeli önerildi ama ben üretimden kalktığına inanmayıp almadım. Eczaneden çıkınca La Roche posayi aradım ama müşteri temsilcisi de artık üretilmeyeceğini söyledi

26 nisan 16:00 26 nisan 17:23

43. toleranssız cildimin kurtarıcısı olmuş temizleme jeli. gerçekten güzelce temizliyor ve hassas olan dudak kenarlarımı hiç irite etmiyor. benim gibi birçok ürün kullanmış ama hep irritasyon ve kızarıklık problemi yaşamış bütün süslülere öneriyorum.

ayrıca bereketli bir ürün de.

24 nisan 12:05


42. Cildi tahriş etmeden derinlemesine temizliyor. Gozenekleri de cildi yormadan temizledigi icin temiz gözenekler daha küçülüyor haliyle. Ben karma ve hassas ciltli olarak memnunum. Ama günde bir kez kullaniyorum. Ya sabah ya akşam. Sabah akşam kullansam fazla gelecek gibi.

12 nisan 22:08

41. birinci tüpünü bitirmek üzere olduğum yüz yıkama jeli. güzel temizliyor, ciltte duru bir his bırakıyor. ayrıca bende sivilce, alerji vs. yapmadı. ancak içinde sls var ve yapısı bana biraz yoğun geliyor, yüzümden arınmıyor sanki. bitince tekrar almam.

9 nisan 17:22

40. Diğer girdilerde ne kadar beğenildiğini okuyunca bir an yanlış ürüne mi bakıyorum diye düşündüm. Cildim yağlı ve çok hassas. Bu bana dokunmadı, kuruluk hiç yapmadı, ama temizleyiciliğini yeterli bulmuyorum. Bununla yüzümü ovuştura ovuştura dahi yıkasam makyajı asla çıkartmıyor, makyaj aynen havluya geçiyor. Öncesinde Bioderma Sensibio H2O ile temizlemem gerekiyor. Eh, olsa da olur olmasa da tarzı bir ürün benim için. Öncesinde Clinique yıkama jeli kullanıyordum, o rimeli bile çıkartıyordu. Elimdeki bitince tekrar almayı düşünmüyorum.

2 nisan 22:14