5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar ()
  • medya (0)

6. Shea butterın cildime çok iyi geldiğini fark ettikten sonra satın aldım bu ürünü, gündüz için hafif olması açısından. Hassas ciltler için üretilmesi dolayısıyla parfüm yok içinde ciltte tutulan ürünlerde en dikkat ettiğim içerikler: fragrance, parfum ve esansiyel yağlar. ben yarıya kadar kullanmışımdır, yorumlayabilirim diye düşünüyorum.

Mekanizması garip. Nasıl tarif edeceğimi bilemedim. Dudak kenarındaki siyah nokta gibi geliyor tabiri caizse. İnce ve az geliyor yani. Ben 4 pompa kullanıyorum.

Cilt bakım ürünlerimin parfümsüz olmasına dikkat ediyorum, daha önce de içinde herhangi bir extract olmayan düz basit kremler de kullandım ama ilk defa Böcek ilacı gibi kokanıyla karşılaşıyorum. Ağır bir kokusu yok ama hafif de olsa alıyorsunuz böcek spreyi kokusunu. Beni rahatsız etmedi, cildimde de kötü bir etkisini görmedim.

Nemlendirmesi hayal ettiğim gibi çıkmadı, keşke serinin yüz yıkama ürününe eklenen ceramide bu kreme eklenseydi. Hg nemlendiricimi bulmuş olurdum. Sanırım seride double moisturizer gibi bir üründe mevcut ceramide ancak Türkiye'de yok. Aslında cerave, eucerin gibi markalara erişebilsem sorun kökten çözülecek de..

gündüz idare ediyor beni, birkaç gün dışında sorun çıkarmadı bana. güneş kremiyle de iyi çalışıyor ama kış aylarında yağlı kalın nemlendiricilere alışık cildime yeterli gelmeyecektir. Bir daha satın almam. First aid beauty Ultra repair ya da Peter thomas rothun cloud creami arasında gidip gelmekteyim nemlendiricide shea butter, squalane, hyaluronic acid, ceramide sevenler varsa eğer.

11 temmuz 12:44

5. Yağlı ve hassas ciltler için üretilmiş olduğu halde bu ürün bende sivilceye neden oluyor. Cildim alerjik yapıda olduğu ve dermatologlar tarafından önerilen bir marka olduğu için uzun zamandır La Roche Posay ürünleri kullanıyorum. Asıl kremim La Roche Posay Redermic C’yi gece, bunu gündüz kullanırım diye almıştım. İlk şişeyi kullanırken bir sıkıntı yaşamadım ve tekrar satın aldım. Ancak ikinci kutuya geçtiğimde sivilce problemi yaşamaya başladım. Şüphelensem de konduramadım ve kullanmaya devam ettim. O da bitti ve bir müddet yalnızca Redermic C’yi kullandım. Redermic C bitince bu sefer sırf bundan satın aldım ama cildim her gün yeni bir sivilce çıkacak kadar kötüleşti. Üçüncü şişede sorunumun bu kremden kaynaklandığını anlamam biraz geç oldu tabii ama nihayet bir kaç gün önce kremi bıraktım ve cildimde belirgin bir düzelme oldu, hiç yeni sivilce çıkmadı. İçinde dimethicone (silikon) olduğu için gözenekleri tıkıyor olabilir diye düşünüyorum. 

2 nisan 19:42

5

4. Eczacıyla 45 dakika sürdürdüğüm "yağlı mı kuru mu, yağlı, karma, kuru, yağlı, hassas, kabuklu, parlama, kuru" tartışmasından sonra toleraine temizleyicisiyle birlikte aldığım pahalı nemlendirici.

10 gündür kullanıyorum bu cildimin reaksiyon vermesi için yeterli bir süre. İlk aldığımda "ups" dedim. Havanın 55 derece olmasından da olabilir nasıl bir yağ, nasıl bir parlama. Cildimi ayna niyetine kullanabilirdiniz. Rutinime ahalar, asitler, serumlar eklememle doğru seçim olduğunu anladım. Yapısı oldukça parlak ve vakit geçtikçe daha da parlama yapıyor. Şuan makyaj altına kullanmam. Ama sivilce yapmadı ve cildim 10 günde inanılmaz güzelleşti.

Yağlı ciltliyseniz önermiyorum. Karma ciltliyseniz de yazın önermiyorum. Kışa kadar idare eder beni diye umuyorum, havalar serinledikçe daha da seveceğime eminim. Bunun biraz matı olsa mükemmel olurmuş.

9 ağustos 2017 18:42


3. hayatımın nemlendiricisi. (en azından şu ana kadar kullandıklarım arasında en memnun kaldığım). kızarık ve ton eşitsizliği olan cildimi toparladı. nemlendirmesi güzel; ama ilerleyen saatlerde parlama yapıyor. fondötenin altına sürüldüğünde yüzüm ışıl ışıl parlıyor. bu kremi akşam yatarken sürüp sabah bembeyaz ciltle uyanmak lazım.

3 haziran 2017 12:38

2. Cildim yağlı olduğu halde hem yanaklarım kabuk kabuk soyuluyordu hem de göz çevrem kuruydu. Yüz ve göz kremi olarak cildiye bu kremi yazmıştı. Ben de cildim sonunda rahatlayacak diye araştırmadan aldım. Neredeyse bitecek ama cildim hala aynı durumda. Ben de olumlu etkisi olmadı. Yeni arayışlardayım.

Deneyimlerim:

-Öncelikle bence bereketsiz bir ürün çok çabuk bitiyor. Cildime asla istediğim nemi alamadım. Sürdükten sonra garip kimyasal bir koku ve yanma hissettim.

-Göz makyajının altına da sürüyorum. Tek memnun olduğum kısımda göz çevresi zaten:) Bitene kadar kullanıyorum ama bitince bir daha asla almam. Elimde başka nemlendirici olmadığı için idare ediyorum.

-Cildi çok hassas olanlar ve yüksek nemlilik isteyenler bence almadan önce iki kere düşünmeli. Cildi normal ve sivilce sorunu olmayanlar hafif nemlendiricilik isterseler makyaj öncesi kullanıma çok uygun. Asla ağırlık hissi yok ve hemen emiliyor.

13 mayıs 2017 15:32

1. hafif, basit bir nemlendirici arayışımı sonlandırmış ürün.

serumlarımı sürdükten sonra uyguluyorum. özellikle (gbkz: the ordinary hyaluronic acid 2% + b5) den sonra sürdüğümde cildimde nemin tam olarak hapsolduğunu hissedebiliyorum.

tek sorun, (yazar: krembrule) nin (gbkz: la roche posay toleriane ultra nemlendirici bakım kremi) başlığında bahsettiği, mekanizmanın çabucak bozulması. ürün yarısına gelmeden bozuldu ancak anladığım kadarıyla sık görülen bir problem olduğu için aldığım eczaneye götürdüğümde sorgusuz sualsiz değiştirmişlerdi. yeni şişe bitti(ya da bitmeye yakın bozuldu, içindeki poşetin birbirine yapışmış bir görüntüsü var) ama alt kısmında hala ürün var gibi yanıltıcı bir hali var.

çok dert yandım paketlemesinden ama yağlı ve karma ciltlerin güvenle kullanabileceği foolproof bir ürün olduğunu düşünüyorum.

ukte: (yazar: beyzas)

13 mayıs 2017 00:24 13 mayıs 2017 00:55