sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (24)
 • oylar (5)
 • medya (1)
3

24. Renk skalasını beğenmiyorum. İnce yapılı ve orta kapatıcılıkta. Bir daha alacağım bir ürün değil. 

20 nisan 15:47

23. Uzun süren kapatıcı araştırmalarımdan sonra aldığım kapatıcı. Gözaltlarım epeeey sorunlu. Çökük, alerjiden ve kronik uyku problemlerinden dolayı mor, çizgiler de maşallah bu yaşımda (26) var, bir de kuru. Yani yüzüme dikkatli bakanın sürekli cınım iyi misin diye sorduğu tipten diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda bu morluklar iyice şahlanınca iyi bir kapatıcı arayışına girdim. Akla gelebilecek hemen her markaya baktıktan sonra buradaki yorumların da etkisiyle birkaç ay önce aldım. Bu aya kadar arada sırada kullanıyordum ama şu aralar uyku problemimin tavan yapmasıyla her gün kullanıyorum.

Ürünün yapısı yoğun. Ama krem gibi daha önce prolongwear concealerı kullanıyordum asla onun gibi kuru pudralı bir yapısı yok.

Spf 30 olması bana göre en büyük artılarından çünkü çoğu güneş kremi bende sivilce yapıyor o yüzden hiç göz altıma şöyle bir geçeyim diyememiştim milia yapar diye.

Pembe-turuncu alt tonlu gibi göz çevresi kahverengi olanlar iyi anlaşamayabilir.

Çizgilere minimal doluyor diyebilirim. En azından benim çizgilerimi göze sokmuyor iyice. Kuru göz altına da oldukça uygun kaç kere krem sürmeden bunu direkt sürdüm çizgileri belirginleştirme pudralı durma gibi bir sonuçla karşılaşmadım ama nemlendirince daha iyi oturuyor tabi. Hele üzüm çekirdeği yağını azıcık sürüp emilmesini bekleyince çok güzel oturuyor göz altına.

Zoeva ve real techniquesin concealer fırçalarıyla, elle, siyah bb ile sürmeyi denedim. Hepsinin duruşu birbirine yakın ama en sevdiğim hali fırçalarla uyguladığım hali.

Kapatıcılığına gelirsek bendeki 2 numarası. Satış görevlisi ısrarla 1 numarayı verelim dese de bu benim morluklarımı kapatmaz diyip 2yi aldım. Pişman mıyım pek değil ama istediğim aydınlık görünümlü ve ten rengime uygun olanı 1 numaraymış cidden. Çöküklüğün verdiği koyu görünüme çare yok(dolgu hariç tabi) ama morluklarımı güzel kapatıyor diyebilirim. Eğer bir gün biterse ki aşırı bereketli kim bilir ne zamana biter 1 numaraya şans verebilirim.

Kalıcılığıysa gün sonuna kadar birazı uçup gitmiş oluyor ama yine de o başlangıçtaki mor haline dönmüyor.

Bir kapatıcıya ne yazmışım be! Ama iyi ki almışım dediğim bir ürün tavsiye edilir :)

18 mayıs 2018 14:15

22. genetik gözaltı morluklarından muzdarip biri olarak söyleyebilirim ki hayatımın kapatıcısı. gözaltı nemlendiricisi + turuncu corrector + bunu uyguladığımda mükemmele yakın sonuç alıyorum. ağır bir kapatıcı olduğu için parmaklarımla dağıtıyorum.

16 mayıs 2018 15:50

21. Kullanip memnun kaldigim bir kapatici kendisi. Hala kullanmaya devam ediyorum bendeki rengi 01. Minik bdir damla seklinde her iki gozume de uygulayip firca ile yediriyorum. Ardindan da ya sunger ya da parmagimla dogallastiriyorum. Bereketli bir kapatici ama bitirirsem yine alabilirim.

15 mayıs 2018 19:17

3

20. Bende waterproof olanının light buff rengi var. Yaklaşık 3 aydır 10 günde bir gibi bir sıklıkla kullanıyorum. Göz çevremde cildim ince ve kuru. Göz altlarım yapısal olarak mor. Göz çevremi her akşam nemlendiririm. Sabah yüzümü duru suyla yıkayıp göz çevreme nemlendirici sürmeden bu kapatıcıyı uygulasam çok pudralı durdu ve çizgilerime doldu. Sabah yüzümü duru suyla yıkayıp göz çevreme nemlendirici sürüp bu kapatıcıyı uygulasam bu sefer tam emilmedi gibi oldu yine çizgilerime doldu. Az nemlendirici, çok nemlendirici, elle sürmek, süngerle sürmek hepsini denedim ama her seferinde normalde görünmeyen çizgilerime bile doldu. Herkes bu kadar memnunken ben mi bir yerde hata yapıyorum bilmiyorum ama verdiğim paraya çok üzüldüm doğrusu. Biterse tekrar almayacağım. Kullanım şekli konusunda önerisi olan süslüler varsa mesajlarını bekliyorum.

15 mayıs 2018 18:43

19. burada cilt bakım veya makyaj ürünlerinin altına yorum yazdığımız zaman genel olarak şunu/bunu kullandım ve bu ürün ondan daha iyi/kötü diye yorum yapıyoruz. bu ürün benim için böyle bir ürün değil çünkü 36 yaşındayım ve hayatımda kullandığım ilk ve tek kapatıcı bu. kapatıcıya bu ürünle başladım ve o kadar iyi ki, asla değiştirmeyi hatta başka bir ürün kullanmayı dahi aklımdan geçirmedim.

akışkan bir kapatıcı değil, gayet kalın bir yapısı var ve bu da yoğun bir kapatıcılık sağlıyor. ben ciddi morluk sorunu olan bir insan değilim ve bu ürünü, öncesinde göz kremi kullanmaya üşendiğim için göz altı nemlendiricim (o da aslında yüz nemlendiricim oluyor, hem yüz hem de göz için olan bir ürün kullanıyorum) ile azıcık karıştırıp kullanıyorum. minicik bir damlası aynı miktarda bir nemlendiriciyle hem kolay bir sürüm hem de homojen dağılım sağlıyor.

benim bu yöntemimle cidden çok uzun kullanabilirsiniz, sanırım 2 sene oldu alalı son tüpümü, içinde büyük bir miktarı duruyor ve hala hiç bir bozulma emaresi göstermedi. ki sık makyaj yapan bir insan değilimdir ama her sabah yüzümü yıkar kapatıcımı ve spf sürer öyle çıkarım.

daha koyu kapatıcılık arıyorsanız da göz nemlendiricisi sürüp, biraz emilmesini bekleyip iki damla gibi kullanabilirsiniz, o da gayet yetecektir. gerçi göz altı kremi kullanılmasa da pek kurutacak bir yapısı yok. çizgilere dolma yapmıyor.

bendeki 01 beige pastel rengi, çok belirgin durmadan göz altlarımı yeterince aydınlatıyor.

yani ne kadar övsem az, o kadar iyi.

22 nisan 2018 22:48

18. hAYATIMDA KULLANDIĞIM EN İYİ KAPATICI.

Göz altlarım doğuştan hafif mimik çizgilerine sahip. Bu sebeptendir ki, şu zamana kadar denediğim hiçbir kapatıcıdan memnun kalmadım. Çizgilerimi ortaya çıkarıp, yaşlı ve sağlıksız bir görüntü verdiler. Geçen gün Sevil'den Lancome Hypnose Drama maskara kofre setini aldığımda içinden 5ML deneme boyu çıktı. Bendeki rengi 2 numara. Yoğun yapılı, minicik bir ürün fazlasıyla yeterli oluyor. Morlukları anında kapatıp asla çizgilere dolmuyor. Tüm gün kalıcı olduğuna yemin edebilirim. Sabah 8'de uyguladığım ürün akşam 9'a kadar aynı performansla yerinde kalıyor ve hissiyat hala yumuşacık! Bobbi brown'ın correctorını kullanıyordum, iyiydi hoştu fakat kalıcılığı 2 saatti. Lancome kesinlikle almaya devam edeceğim br ürün olacak.

21 şubat 2018 16:36

17. sabah uyandığında göz altları dayak yemiş gibi mosmor olan arkadaşımın şiddetle tavsiye ettiği bir kapatıcı :D

17 şubat 2018 17:38

16. en sevdiğim kapatıcılardan biri. bendeki rengi 02, bana biraz koyu geldiği için tam morluklarımın üzerine uyguluyorum, corrector görevi görüyor bir nevi. yapısı mükemmel, kuru göz altlarına sahip olanlar bence iyi anlaşır çünkü asla kurutmuyor, nemli bir yapısı var. kapatıcılığı gayet iyi (gizlinot: benim genetik morluklarımı tam kapatamıyor ama artık aramaktan vazgeçtim, hiçbiri tam olarak kapatamıyor çünkü) elimdeki biter bitmez en açık rengini deneyeceğim.

17 şubat 2018 00:54

15. bana göre hem pozitif hem de negatif yönleri olan bir göz altı kapatıcısı. pozitiflerden başlarsam en önemlisi spf30 içeriyor, ikicisi ise göz altını kurutan bir yapısı yok ama tabiki öncesinde nemlendirici sürülmeli. negatif yönleri ise renk skalası çok geniş değil ve benim gözaltı morluklarımı çok iyi kapatmıyor fakat özel günler dışında full kapatıcılık arayan bir insan olmadığım için aslında çok da önemli değil benim için bu, benim için asıl üzücü olan şey kullanım ömrü 6 ay ve bu kapatıcı 15 ml. fondotenlerin bile 30ml olduğunu düşünürsek 15ml olan bir gözaltı kapatıcısı nasıl 6 ayda bitsin? keşke kullanım ömrü daha uzun olsaydı.

16 şubat 2018 21:30 16 şubat 2018 21:32