yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (180)
  • oylar (68)
  • medya (1)

  180. Sokaktaki her 10 kadından 5 inde mutlaka var abartısız .Bana göre fazla şekerli, asla beğenmiyorum.Ayrıca bu ürünün muadilleri diğer markalar tarafından çıkartıldığı için asla imza parfüm olabileceğini düşünmüyorum.

  25 mayıs 07:52

  179. Babamın hediye olarak aldığı ama malesef bana çok ağır gelen parfümdür. Aşırı şekerli kokusu migrenli bünyeler için katlanılmaz olmaktadır efendim. Migreniniz varsa , aman bir fıs sıkarım bir şey olmaz diye düşünmeyin. Bir fısı bile bütün gün baş ağrısı çekmenize sebep olabilir. 3 4 kere şans verdim ama hepsinde de aynı baş ağrısı... Sonuç böyle olunca bir arkadaşıma verdim, o severek kullanıyor ama beni nasıl rahatsız ettiyse onun üstünden kokusunu alınca bile kötü hissediyorum.

  21 mayıs 12:59

  178. lisans zamanımda sınıftan bir kız sıkıyordu bu kokuyu. sınıfa kız her girdiğinde herkes "öff bu ne ya geldi yine kokusuyla" derdi ama karakteristik bir koku olduğu için ben severdim. geçenlerde aldım, sıktım ve arkadaşlarımın yanına gittim. "öff bu ne ya apağır" yorumları havada uçuştu. :( benim için uzaktan seveceğim bir parfüm olarak(gizlinot: arada odama sıkarım hehe) kalacaktır.

  16 mayıs 13:33


  4

  177. parfümler bilinenin aksine esmer/sarışın ayırt etmez. kuru ten/ yağlı ten olarak performansı değişir. yağlı tende daha iyi tutunur ve özgünleşir. esmeri de kızılı da sarışını da istediğini kullanabilir yani.

  la vie est belle ise gourmand kategorisine sokulmuş ama pek de olmayan bir parfümdür. kalıcılığı cidden çok fazla. eğer la vie est belle boca edilirse baş ağrısı yapıyor insanda. hem şekerli hem meyveli hem de baharatlı. ben nedense ilk sıkışta baharat kokusu alıyorum oysa notasının alakası yok. fransada'da en çok satan parfümmüş. biraz popülaritesi azalsın tekrar kullanmaya başlayacağım bir koku. çok özgün bir koku değil, piyasa kokusu da denilebilir.

  15 mayıs 22:29

  176. Hediye gelmişti. Çok istiyordum zaten. Şekerli kokulara bayılırım. Çok hoş bir kokusu var bana göre. Tenime yakıştırıyolar. Ben gelmeden kokum geliyormuş. Tavsiyemdir:)

  9 mayıs 00:58

  5

  175. "la vie est belle'in kalbi olan iris çiçeği, üst notalarda siyah frenk üzümü ve armut ile, orta notalarda samim yasemini ve tunus portakal çiçeği, alt notalarda ise tonka fasülyesi, vanilya ve pralin ile birleşiyor."

  julia roberts ile özdeşleşmiş bir parfüm la vie est belle, şişe tasarımına bakılınca da görülen gülümsemede kendisinden ilham alınmış. özgürlüğü sembolize eden, şişenin boynuna takılan 2 yaprak da tasarıma eşlik ediyor. genç bir koku.

  bu parfümü almaya karar verişim çok sancılı oldu benim için. defalarca testerlarını denedim, mağazalarda karşılaştığımda birkaç fıs sıktırıp gün boyu bileğim burnumda gezdim. enerjime ve karakterime uygun olduğuna karar verdiğim anda da vücut losyonu ile beraber olan setini satın aldım.

  o kadar kalıcı bir koku ki tek damlası bile günlerce üzerinizde kalıp gittiğiniz yerde varlığını hissettiriyor. bu arada belirtmeden geçmeyeyim, bence kış mevsimi için daha uygun bir koku.

  25 nisan 14:08

  4

  174. 2012 yılında çıktığında teyzem alıp kullanmaya başlamıştı. Reklamlarında gördüğümden beri Julia Roberts'a bu kokunun çok uyduğunu düşünüyorum (gizlinot: casting yaparken bana sordular swh) Notalarına gelecek olursak;

  üst notalar: siyahfrenk üzümü, armut

  orta notalar: iris, yasemin, portakal çiçeği

  alt notalar: paçuli (tefarik), cumaru, vanilya, pralin (çikolata)

  bence oldukça kalıcı ve şekerli bir koku. Ben ilk sıktığımda aşırı derecede armut kokusu alıyorum. Çiçeksi orta notalar benim burnuma pek gelmiyor açıkçası ama alt notası olan vanilya oldukça baskın ve ben özellikle sonbahar kış mevsimlerinde oldukça severek kullanıyorum. Ağır bir koku kesinlikle. Hafif, meyvvemsi ve baharlık bir koku arıyorsanız bu o parfüm değil.

  21 nisan 11:54


  5

  173. Bence kesinlikle esmer ten kokusu bu. Aşırı aşırı kalıcı yani sabah sıktığım parfüm o kıyafete yapışıyor resmen gardrobumun kapağını açınca hafif bir şekilde o kokuyla karşılayorum. Bir fıs da yetiyor çoğu kişinin yazdığı gibi. İçindeki en baskın nota vanilya. Şekerli bir koku zaten,migreni olan uzak durmalı bana kalırsa... Gelelim bana göre tek eksi yönüne,öğrenci halimle ocağıma incir dikecek fiyatı:(....

  21 nisan 08:15 21 nisan 08:27

  5

  172. Bir yıl önce deneyip ıyyy bu ne dediğim, şimdiyse çok hoşlandığım koku. Zevkler oldukça değişken şeyler yani. Bu zor kokuyu bile nefretten aşka dönüştürdüğüne göre epey bir değişken hem de.

  La vie est belle oldukça şekerli bir koku. Ama bir mugler angel tarzı değil. Angel daha olgun daha oturaklı bir kokuyken la vie est belle daha genç ve dinamik.

  Normalde parfümü boca eden bir insanım. Ama okuduğum yorumlar gözümü korkuttuğu için la vie est belle'i temkinli kullanayım dedim. 4-5 fıs sıktım. Üstünden 2 saat geçti fakat hala ilk sıktığım andaki gibi yoğun bir koku. Sanırım daha fazla sıksaydım oldukça rahatsız edici olabilirdi. Ama bu karardaki halini ben çok sevdim. Yayılımı ve kalıcılığı on üzerinden on. 

  Soğuk kış günleri harici kullanımı çok zor bir parfüm. Kesinlikle benim baharda ya da yaz aylarında kullanabileceğim bir türden değil. Ama 30 ml liği bir kış mevsimini rahatlıkla geçirecek türden bereketli. Tazelenmeye pek gerek duymayan sık çık unut şeklinde bir tarzı var. 

  6 şubat 09:59

  5

  171. Yeni imza parfümüm. Yaptığım alışverişin yanında tester olarak istemiştim 2-3 ay önce. Sonra %20 indirimden büyük boyunu sipariş ettim. Tester olan bile bitmedi hala. Tek bir fıs sıkıyorsunuz ve o koku kıyafetinizden siz onu yıkayana dek çıkmıyor. Geçen gün el bileğime sıktım minik bir fıs. O kadar yememe içmeme ve elimi yıkamama rağmen gün sonunda hissedilir bir şekilde duruyordu. Baharatlı şekerlemeli inanılmaz tatlı bir kokusu var. Çevremdeki herkes de çok beğeniyor.

  1 şubat 05:37