yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (405)
  • medya (0)

  405. pcos'tan kronik olarak muzdarip olduğum için 28 yaşıma kadar maalesef düşünemediğim ama artık canıma tak ettiği için" tekrar çıkarsa tekrar yaptırırım ulan" diye araştırmaya başladığım " kaymak ten " yöntemi. annem yaklaşık 10 yıl kadar önce ankara da atakule nin orada bi poliklinikte yaptırdı, yıllardır kaymak. menopoza girdi hormonal değişiklik oldu sonuçta iki üç tel falan çıktı bacağında. ben hala ağda jilet arası git gel. 

  efendim artık ankara dan taşındım. muğla'da yaşıyorum. muğla, aydın, izmir 'de memnun kaldığınız klinik ya da merkezleri bana özelden iletir misiniz? 

  bir de soprano kullanmayan dermatolog mu ? yoksa soprano kullanan güzellik merkezi mi ? 

  değerli dönüşlerinizi bekliyorum kız kardeşlerim

  xoxo jerry

  30 ocak 22:56

  404. hem buzlazer hem de alexandrite denen o atışlı cihazla denemiş biri olarak yorum yapma haddini buluyorum. Öncelikle buz lazeri fenerbahçe stadının oradaki hastanede yaptırdım ve hiçbir işe yaramadı. genital bölgesi her türlü aşırı acıyor, buz yahut diğer lazer fark etmeksizin orası acıyor bence diğer yerler hiç acımadığı için sıkıntı yok. bunun da çözümü emla denen anestezik kremi 20-30 dk önce sürüp buzdolabı poşedi vs gibi bir şeyin üstüne külodunuzu giyerek hava almasını engellemek ve uyuşturmak. bunu yaparak genital bölgesinin de en fazla bacak kadar acımasını sağlıyorsunuz. atışlı lazer yani alexandrite kesinlikle müthiş hızlı sonuç veriyor. yaz aylarında yapılmaması bana kalırsa problem değil çünkü kendinizi yazın güneşlenmeyecek şekilde hazırlayıp tatilden döner dönmez eylül başı lazere başlasanız bir sonraki yaza jilet vs yapmanıza gerek kalmayacak kıvama gelirsiniz. yani uzun lafın kısası buz lazeri asla kimseye önermem, benim gibi canı çok tatlı olan biri için bile anlamsız zira.. hem daha çok para vereceksiniz hem de geç sonuç alacaksınız. yalnız sarı tüyleri görmeme durumu var maalesef alexandrite'ta, ki ben de üst bacak ve koldaki kılları bu sebeple uzun süre lazerletemedim, yalnız jiletle kalınlaştırmak bence mümkün.

  23 ocak 22:52

  403. Böyle bir rahatlık yok kesinlikle! Kontrol seanslarıyla birlikte iki ayda toplam dört seans gittim. Başında doktor olan bilindik bir poliklinikte alexandrite lazere başladım. şimdiden tüylerin büyük bir kısmı döküldü. Kalanlar da o kadar yavaş uzuyor ki seanstan önceki günlerde jiletlemek yetiyor. Açık ten, siyah kıl kombini olduğu için biraz daha avantajlıydım. Kıl, tüy problemimi büyük ölçüde çözdü. üçüncü seans sonrasında kontrol seansları soprano ice platinum buz lazerle kombine yapılmaya başlanıyor ki alexandrite sonrası incelen veya onun görmediği açık renkli tüylerin de dökülmesi için. Kontrol seansları dahil 12 seanslık bir paket almıştım. seanslarım nisanda bitiyor. son durum için tekrar güncelleyeceğim burayı.

  9 ocak 12:50


  402. eylül ayında başlamış olduğum ve 4. seansıma yaklaştığım uygulama.

  uzun zamandır istiyordum ve araştırıyordum, hem maddi olarak karşılayacak noktaya gelince hem de içime sinen bir yer bulunca başladım.

  siyah ve kalın kıl yapısı-açık ten kombinasyonuna sahip olduğumu belirterek anlatayım. buz başlıklı cihaz kullanılıyor gittiğim merkezde. buz başlık-buz lazer konusunda inanılmaz derecede kafam karışıktı. araştırmaları yaparken en iyi cihazın soprano ice olduğunu farklı farklı yerlerde okuyunca ilk zaman aklımda sadece soprano cihazının olduğu merkezler vardı. ama soprano kullanan merkezlerden bir türlü kendime uygun ve içime tam sinen bir yer bulamadım, ya yeri çok tersti ya maddi olarak bütçemi çok aşıyordu ya merkezin genel havasını vs beğenmiyordum. şu anki gittiğim merkezi daha önce oraya gitmiş, seanslarını bitirmiş ve memnun kalmış bir yakınımdan öğrenince ve kendim de görüşünce en ideal yerin orası olduğu sonucuna ulaşıp soprano davasından döndüm. benim gittiğim yerdeki cihazın ismi optima. ve şu ana kadar olan sonuçlardan son derece memnunum diyebilirim. seanstan yaklaşık 10 15 gün sonra dökülmelerim başlıyor -tam ümidi kesecekken- (gizlinot: swh) ilk seanstan itibaren dökülmeler yoğun bir şekilde sürüyor. sadece ilk seansta alt bacaklarımda çok az dökülme olmuştu, ikinci seanstan itibaren bacaklarım da gayet yoğun döküldü. ilk iki seans ayda bir oldu, şimdi son seansımın üzerinden bir buçuk ay geçti ve anca anca gitme zamanım geliyor. bunun haricinde şu ana kadar herhangi bir tahriş, yanma vs olumsuz bir durum da yaşamadım.

  bu arada ben yüzüme de yaptırıyorum, yüzümdekiler de tamamen dökülüyor ama vücuduma göre daha kısa sürede tekrar çıkıyorlar. yüzüm için zaten çok ümidim yok, tek çare iğneli gibi. yine de bir miktar azaltsın da en olmadı iğneliye öyle geçiş yaparım diye düşünerek onu da aradan çıkardım.

  8 ocak 23:15

  401. Bugün ilk seansımı yaptırdım. Gittiğim yer oldukça temiz, çalışanların tamamı (gizlinot: Plastik cerrah varmış o hariç ) kadın ve oldukça ilgililer. Zaten benden önce 2 arkadaşım ve birinin de annesi gitmişti oraya, referanslı yani. Önceden muayeneye gitmiştim kıl tipi vs için. Ben de annem de çok seyrek tüylere sahibiz. Benim yer yer sarı, cılız tüylerim var o yüzden üst bacağıma işlem uygulayamayacaklarını söylediler. Bu beklediğim bir şeydi. Gittiğim merkezde iğneli epilasyon da vardı, yüzüm için düşünüyordum ancak yaşımın genç olmasından ve iz kalma riskinden ötürü onu da reddettiler. Bıyık bölgesi lazere uygun bulundu, boynumdaki ince tüyler için ileride dökülebileceğini ve zaten görünmediğini söylediler. Bana açıklamaları tatmin edici geldi, boyun bölgem çok da öncelikli değildi zaten o yüzden ciddi anlamda cüzi bir ücrette anlaştık. Daha sonra bugüne randevum ayarlandı ve gittim, şöyle söyleyeyim hem başka arkadaşlarımdan duyduklarımdan hem internette okuduklarımdan ötürü biraz tırsıyordum acısından. Ağda gibi demişlerdi ben daha önce birkaç kez ağda yapmışımdır ve tenim hassas olduğu için ağda bende inanılmaz acıtan bir şeydi. Genel olarak sadece ısı veriliyor gibi hissettim bir de böyle tek tek cımbızla tüy çekmek gibi bir hissi var ama o kadar bile acımıyor. Koltuk altım hele deli acırdı ağda yapamazdım ancak lazerde hiç hissetmediğim bir bölge oldu burası. Yalnızca genital gerçekten acıyor, yalan söyleyemem o da 5 dakika bile sürmediği için bana pek batmadı açıkçası. Arkadaşlarım hep krem kullanıyordu, ben de sordum mesela genital için sonra cidden hızlı bittiği için gerek duymadım. Ayrıca acısı kalıcı değil anlık bir yanma hissi var sonrasında da ağdadan sonraki gibi hassasiyet var o kadar. Gidip geldikçe editlerim burayı unutmazsam.

  8 ocak 19:56

  400. senelerce jiletle uğraştıktan sonra nihayet başladım. şu an 4. seansımdayım ve sonuçtan oldukça memnunum. tüylerimde baya azalma oldu. sadece genitalin alt kısmında pek sonuç alamadım ama orası en zor biten bölge malesef. acısına gelirsek sadece genital bölge ve popo arası acıyor (ağdadan daha az acıyor bence). onun dışında ben hiç acı hissetmiyorum. maddi açıdan bakarsak bu devirde kaliteli jilet ve ağdaların fiyatları uçtu zaten. ayrıca uğraşması da cabası. o nedenle uzun vadeli bir sonuç olduğundan çok daha ekonomik.

  8 ocak 14:11

  399. Üniversiteye giderken ilk part time işimle beraber başladığım epilasyon. İlk gittiğim hastane, diode ve alexandrite lazeri bölgelere ve kıllara göre aşamalı olarak uyguluyordu, Kollar ve bacaklar diode, geri kalan yerler alexandrite lazer olacak şekilde başladım. 10 seans sonunda koltukaltı ve genital mükemmel bacaklar da yüzde yetmiş bitmiş gibiydi. Ama kollar bitmiyordu. Başka bir hastaneden 12 seans daha aldım. Burada da alexandrite lazer vardı ve her yere alexandrite ile çalıştık. İstediğim sonuçları elde ediyordum. Fakat neden bilmiyorum genitaldeki kıllarım üst taraftan geri geliyordu. bu anda şüphelendim. çünkü ikinci gittiğim yerde her seansta farklı bir uzman işleme giriyor, kimi çok detaylı tararken kimi şip şak bitiriyordu. Mesela biri fosforlu kalemle çizip özenip tarardı, biri aynı yere üç kez atar bırakırdı. Müdürleri ile konuşup durumu anlattım, dosyama da not düşerek hem lazer seviyesini hem de düzgün taranmasını istediğimi belirttim. Açıkcası ikinci hastanemden çok memnun olmasam da bayağı uyguna aldığım için devam ediyorum. Kollarımı da artık iğneli epilasyon ile devam ettiriyorum çünkü kollar lazerle bitmiyor. Bir süreden sonra modrn epilasyon olup, sadece iki üç ay temiz gezip sonra tekrar çıkıyorlar. Tamamen bitsin istediğim için yoluma iğneli epilasyonla devam ediyorum.

  7 ocak 14:34


  398. Yıllarca yaptırmaktan çekindikten sonra ağda ile uğraşmak tüylerin alınacak uzunluğa gelmesini beklemek jiletle kısa süreli aralıklarla uğraşmaktan yılıp başladım. 2. Seans bitti şimdilik mutluyum. 2 aylık arada rahat ettiğimi söyleyebilirim. Gittiğim yerde 6 seans kalanları da iğneli ile hallederiz dediler. Şimdilik canım çok yanarken bir de iğnelinin acısını düşünemiyorum. Ama belki zamanla acı eşiğim de yükselir. 

  6 ocak 03:22

  397. Pandemiden dolayı seanslarıma ara verme kararı aldım. Evet iyi güzel ama doğalı bozmak ne kadar doğru bilmiyorum. Sonuçta orda tüylerin hiç olmaması gerekseydi olmazdı. İnşallah bunun ağır bir sonucu olmaz kızlar rahat edicez diye yanlış yapmıyoruzdur :(

  6 aralık 2020 02:38

  396. istanbul besıktas cevresinde yaptırıp işletmeden memnun kalan kızlar bilgi verirlerse çok büyük sevaba girerler

  18 ekim 2020 20:40