yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  43. 5 sene önce istanbulda yaptırdım. Bugün düşündüğümde sanırım hayatımda kendim için yaptığım en güzel şey. Gözlerinizi açtığınızda gözlüğü lensi aramadan etrafı görmek muhteşem bir lüks. Yaptırsam mı yaptırmasam mı diye düşünen her süslüye içinize sinen bir doktor bulduktan sonra kesinlikle yaptırmasını öneririm. 

  28 eylül 14:22

  42. 2019 Mart ayında smile tekniği ile istanbul, batıgöz hastanesinde yaptırdığım ameliyat.

   

  12 yıldır lens kullanıyordum (miyop). aslında beni çok fazla rahatsız eden bir durum olmamasına rağmen sürekli lenslere bağımlı olmak canımı sıkmaya başlamıştı. 

   Ameliyat kısmı kolaydı. Ben genel anlamda heyecanlı ve panik bir yapıya sahip olduğum için ameliyatta kullanılacak aleti gördüğümde gerildim ama gerçekten korkulacak hiçbir şey olmadığını çıktıktan sonra anladım.

   Asıl zorluk ameliyattan çıktıktan sonra başladı. Sizi, aynı gün, büyük camlı bir gözlükle hastaneden uğurluyorlar. İlk başta hafif bulanık görüyordum ama zaman geçtikçe ışık hassasiyeti ve batmalar arttı ve gözümü açamaz hale geldim. Eve geldikten sonra gözlerim acı verdiği ve sürekli aktığı için hemen yattım. Birkaç saat sonra uyandığımda biraz hafiflemişti ve giderek acısı azalmaya devam etti. ameliyatın ertesi günü sorunsuz bir şekilde görebiliyor hale gelmiştim.

   Lens veya gözlük kullanmamak bir lüksmüş. Bundan bir iki ay öncesine kadar hala bazı sabahlar uyanıp etrafı net gördüğümü idrak ettiğimde, bir an lensleri gözümde unutmuşum düşüncesine kapıldığım ve sonradan "bi dakika ya ben lens kullanmıyorum ki" diyip kendi kendime sevindiğim oluyordu :)

   

  Yaptırmayı düşünen herkese tavsiye ederim!

  9 ocak 16:28

  41. selam süslüler,

  2018 kasım ayında İzmir Net göz hastanesinde ilasik yöntemi ile Dr. Behram Yıldırım Şimşek e ameliyat oldum.yaptırmak istediğim ama korktuğum, sürekli ertelediğim bir operasyondu.eşim yıllarca yaptır şunu kurtul diye diye başımın etini yiyordu.13 yaşımdan beri gözlük, yaklaşık 20 yaşımdan beridir lens kullanıyordum. bu ameliyatı olduğumda 33 yaşındaydım.keşke daha önce yaptırsaydım dediğim, gerçekten de kendime şu yaşıma kadar yaptığım en büyük yatırım diye düşünüyorum. (inşallah ileride tam tersini düşünmem:)

  3,25 / 2,75 miyop, ve 1,25 / 0,75 astigmatım vardı.okul yıllarımda gözlük kullanmaktan hep nefret ettim.sonra ege üniversitesinin göz kliniğinde muayene olup lens e geçiş yaptım ama lens kullanmanın da o kadar zorluğu vardı ki benim için.yazın deniz kenarında lensi takamazsınız, tv karşısında uyuyakalırsınız gidip uykulu gözlerle küfrede küfrede lensinizi çıkarısınız, sabah o lens bi türlü gözünüze girmez vs. vs..

  internette, forumlarda çok araştırma yaptım ve bu ameliyatı olmaya karar verdim.Doktorum Behram hoca nın da yorumları çok iyiydi.kendisinden randevu aldım.hastaneye ilk gittiğinizde gözünüzü bir takım testlere sokuyorlar (kornea kalınlığı ölçülüyor vs.) bir de şöyle bir dipnot geçeyim,ben ilk randevu almak için aradığımda lens kullandığımı ve ameliyat olmak istediğimi söylediğimde bana test yapıcaz sizde uzun süredir lens kullanıyormuşsunuz.mümkünse 1 hafta- 10 gün lens kullanmayın gözlük takın dediler.ben bu şekilde gittim.kornea kalınlığım lens kullanmama rağmen, belki de o 10 gün boyunca takmadığım için fark etti sanıyorum. ameliyat olabilir seviyesinde çıktı. işlem yukarıdaki arkadaşlarımın anlattığı gibi gerçekleşiyor. ben saat 17:30 a randevu almıştım. 15-20 dk sonra operasyona alındım.18:30 da evimdeydim.yemek yedim, eşim damlalarımı damlattı ve direk uyudum (doktorum uykudayken nekahat sürecini daha kolay atlatacağımı söylemişti. gerçekten de öyle oldu) çok çok rahat bir süreçti benim için. 

  aklınıza takılan sorular için seve seve yardımcı olurum

  9 ocak 11:50


  40. Prk yöntemiyle göz lazeri oldum. Doktorum sonrasında bu kadar ağrım olacağını söylememişti. Gerçekten de felaket bir ağrıydı. Zaten 3 gün boyunca gözlerimi hiç açamadım ve sürekli musluk gibi yaşlar akıyordu. Uzanamıyordum, gözlerim kapalı olduğu için ruhum daralıyordu ve koltuk başına dayanıp, oturarak uyuyordum. On gün geçti görüşüm daha netleşmedi. 1 ay kadar sürecekmiş bu.

  Neden diper acısız yöntemle olmadığıma gelirsek.. buna doktorumun kendisi karar verdi. Prk daha düşük derecelere yapılıyormuş ve izsiz bir yöntemmiş. Görüşüm netleşince burayı editleyeceğim..

  15 aralık 2019 23:29

  39. Başlığı görünce anılarım canlandı.Ben seneler önce 1998 ya da 1999 yıllarında,Türkiye de belki de ilk lazer göz ameliyatı olanlardan biriyim.Çok araştırmıştık o zamanlar,Ankara da Türker Eryüksel adında bir doktora ameliyat olmuştum.

  20 yıl sonra durum nedir derseniz;o zamanlar yöntemin adı eximer lazer diye geçiyordu.Benim gözlerim 9 derece miyoptu;ki çocukluğumdan beri.Şimdi nasıl bilmiyorum ama o zamanlar gözü tam sıfırlamıyorlardı.Gözün uyum sağlaması için 2 derece falan bırakmışlardı sanırım.

  Sonuç olarak bugun de hayatımı gözlüksüz ve bana göre görme sorunsuz geçiriyorum ama muayene olduğumda 2 derece miyop çıkıyorum.Görmek için gözüme yaklaştırmam gerekmiyor ya da alt yazı falan okumakta sorun yaşamıyorum ama uzak mesafeden küçük yazılarla ilgili sorunum var.9 derece miyoptan sonra,senelerdir gözlüksüz hayatımı devam ettirmek benim için başarılı bir ameliyat yorumu için yeterli.İleri derece miyop olanlar ne

  demek istediğimi çok iyi anlar.Ben sabah uyandığımda gözlüğümü el yordamıyla bulurdum.

  Ameliyat sonrasını çok hatırlayamıyorum şu anda ama bir problem yaşamadığımı söyleyebilirim..

  11 eylül 2019 09:27

  38. 22 ağustos saat 16:00 da acıbadem altunizade op. dr umut gökler'e olduğum ameliyat. numaralarım bayağı yüksekti, ilasik yöntemi ile oldum. iyice toparlayınca detayları yazacağım buraya.

  edit: şuan gözlerim daha iyi durumda anlatmaya başlıyorum

  önce gözünüz / kornea kalınlığınız lazer için uygun mu, lazer olduktan sonra numaranız tekrardan çıkacak mı diye test yapıyorlar. benim kornea kalınlığım 570 civarı ve gözlerim lazere çok uygundu doktorun söylediğine göre

  ameliyattan önce göz kuruluğu testi tekrar muayene ve ölçüm yapıyorlar son kez

  14 senedir gözlük 10 senedir de lens kullanmakta idim, 7 yaşından beri gözlerim bozuk şuan 21 yaşındayım artık lens takmakta çok zorlanıyordum.

  aslında lazer ameliyatına hep karşı bi insan olmama rağmen canıma tak dedi ve kafama yatmaya yatmaya bu operasyonu oldum.

  sağ göz 6.25 miyop 0.75 astigmat, sol 4.00 miyop, 1.25 astigmattı.

  şuan ikisi de 0'lanmış doktor yüzde yüz görüyorsun dedi. evet görüşüm oldukça iyi ama sol gözüm daha iyi görüyor

  sol gözüm sağ gözümden hep daha iyi gördü zaten, sağ göz ile sol arasında bayağı numara farkı olduğu için sağ gözdeki kasların bazıları ölmüş örneğin sağ gözümü tek kapatıp açamıyorum oldum olası. doktor bu durum normal dedi.

  operasyona gelecek olursak ilk aşama 10 -15 dk falan sürüyor ilk olarak gözünüzü sterilize edip daha sonra yuvarlak bi aletle göz kapağınızı sabitliyorlar. yüzünüze de bir örtü örtüyorlar. diğer gözünüzü de kapatıyorlar. ben başkasına damla damlattırırken irkilen bi insan olmama rağmen bu işlemden rahatsız olmadım. sonra doktor incecik bi neşter ile gözün flebini kaldırıyor ( bana gözümü sildiğini söyledi korkmayayım diye ama ben ameliyatı önceden izlediğim için ne yaptığını anladım tabi :d ) neyse flep yukarı kalkınca görüntü gidiyor doktor telaş etmememi söyledi. zaten sıfır paniktim. daha sonra gözünüze baskı yapan bi alet var siz göremezken o aleti çalıştırıyorlar. sonra tekrar görüntü geldi. aynı işlemi diğer gözüme de uyguladılar. 10 dk dinlemeniz için ara vericez deyip beni diğer odada bi koltuğa oturttular. sol gözüm acımıyordu ama işlem ilk olarak sağ gözüme yapıldığı için anestezinin etkisi geçmiş biraz yanma hissettim.

  10 dakika geçtikten sonra, gözümü sabitleyip tekrar sterilize ederek yıkadılar. lazer işlemine geçtik. kırmızı bi ışık var ona dikkatli bakmanız çok önemli yoksa makine gözünüzü tanımıyor. odak noktanızı kaybetmemelisiniz. benim sağ gözüm mükemmel geçti sonlara doğru yorulduğum için sol göz odağını kaybetti makine gözümü tanımadı falan. 2 dk sonra bakışımı düzelttim. sağ gözüme 50 saniye sola ise 30 saniye kadar lazer tuttular. ve koruyucu lenslerimi koyup antibiyotik sürüp işlemi sonlandırdılar.

  ameliyattan sonra 1 saat lobide oturduk, gözünüz ışıktan rahatsız olmasın diye siyah bir gözlük veriyorlar her yanı kapalı.

  1 saatin sonunda eve gittim eve taksiyle dönmeme rağmen ışık gözlerimi çok rahatsız ediyordu gözlüğü hiç çıkarmadım. eve gelince saatte 1 damla damlatmaya başladım. yemek yiyip uyudum baya bi. rahat uyuyabildim,

  ertesi sabah koruyucu lenslerimi çıkarttırmak için tekrar hastaneye geldik. doktor 2 damla daha ekledi bunları saatte bir dönüşümlü kullanıyorum. koruyucu lensler çıkınca görüntü baya bi netleşti bu arada lensler bulandırıyormuş meğerse.

  sağ gözüm iyileşti sayılır fakat sol gözümde sanırım odağı kaybettiğim için daha fazla hasar oldu işlem sırasında, sol gözüm baya bi kanlı ve yanıyor acıyor hala.

  şuan oldukça net görüyorum umarım zamanla görme daha da iyi olur . beynin de yeni duruma alışması zaman alıyormuş.

  fakat ışığa bakamıyorum gözlerim sulanıyor.

  dikkat edilecek hususlar şunlar; gözünüzü ovuşturursanız işlem bozulur herşey maholurmuş, gece de koruyucu gözlüğü takıyorum hala uyurken gözüme birşey değmesin diye. gözünüze su değirmek 7-10 gün yasak. dışarı çıkarken normal güneş gözlüğü takılabilirmiş. damla saatlerine de dikkat etmelisiniz tabi

  gözlerimi ovuşturmamak için olağanüstü çaba sarf ediyorum çünkü damlalar, sulanması vs kaşındırıyor. su değmeme olayı da sıkıntı hergün yüzünü yıkayan bi insan olarak suratım yağlandı resmen. şu verdikleri koruyucu gözlüğe de sinir oluyorum ama gözlerim sulanıyor çıkarınca takıyoruz mecburen :d

  ben toplam 2 göz için 6.500 tl ödedim.

  venevidi göz'de doçent doktor yarı fiyatına yapıyor keşke ona olsaymışım diyorum fazla araştırmadan aceleci davrandım siz iyice araştırın

  acı vs minimum zor bir ameliyat değil. benim kafama takılan ilerisi için ne olacağı? kornea kalınlığını incelten göze direkt lazer tutulan bi işlem sonuçta. olacak arkadaşlara doktorunu ve hastaneyi çok çok iyi araştırmalarını tavsiye ediyorum. bi de küçük numaralar için bu ameliyatı olmazdım ben, dediğim gibi 14 yıldır bu kadar ileri numaralarda olduğu için gözlerim canıma tak etmişti artık. herkese acil şifalar diliyorum

  11 eylül 2019 01:20

  37. 2 gün önce femto lasik yöntemiyle ameliyat oldum, göz numaram 3,75 miyoptu 0,50 astigmattı. Ameliyattan çıktığımdan beri güzel görüyorum 1 günlük koruyucu lens kaldı gözümde o çıktıktan sonra her şey daha net oldu. Doktor daha da iyileşeceğini söyledi ölçülmesini istedim sol 0 sağ 0.25 çıktı. Ağrı çekmedim gibi bir şey sadece eve geldiğimde ortalama 3 saat kadar soğan yakması gibi bir sızı vardı ama lens batmalarına alışkın olduğum için sorun olmadı. 2 tane saatte 1 damlatılan, 2 tane 2 saatte 1 damlatılan ve 2 tane de günde 3 kere damlatılan damlalarım var. Rahat bir süreç geçiriyorum umarım herkesinki rahat geçer. Fiyatı merak edenler için ben izmir ekol hastanesinde oldum 6bin dendi 5bine oldum bunun dışında karşıyaka göz hastanesine sorup muayene olmuştum o da aynı fiyatı vermişti.

  6 eylül 2019 20:37


  36. tanım: 3 hafta önce olduğum ameliyat. Bu başlıkta ikinci girdim olacak. Son güncelleme için tekrardan girdi ekliyorum. (link: https://www.suslusozluk.com/lazer-göz-ameliyatı?i=959513 İlk girdim) Miyoptum 5.5 dereceden şu an sol gözum sıfıra düştü, sağ gözüm 0.75. doktorum gözümde hala ufak lekeler olduğunu söyledi ki bu yaraların iyileştiğini gösterdiğini ve bir önceki randevuma göre (2 hafta önce) çok iyi mesafe kat ettiğimi söyledi. Günde 3 çeşit damla kullanıyorum,ikisi günde 4 damla olacak şekilde ve diğeri ise on beşer günde 1 birer damla azaltılacak şekilde devam edecek. Kullandığım ilaçlar: depores, lotemax ve tobrased. Doktorum lekelerin daha çabuk iyileşmesi için kullanmis olduğum hydravis omega 3 takviyeyi bırakıp 2 ay boyunca solgan c vitamini ile devam etmem gerektiğini söyledi. 2 hafta içinde 0.75 olan kısım da sıfıra inecekmiş. Görmek gerçekten mutlulukmuş süslüler, miyop olan herkese öneririm. Detaylı bilgi almak isteyenler için bir mesaj uzaklıktayım.

  12 şubat 2019 11:37

  35. 10 gün önce olduğum ameliyat. No touch laser yöntemi kullanıldı. 5.5 derece miyoptum ve 0.25 astigmat vardım 10 senedir lens gözlük kullandım, artık bıkmıştım sürekli bunlara bağlı görmekten. Aralıkta randevu aldım, gözümün no touch lasere uygun olup olmadığı hakkında çeşitli testler yapıldı daha sonra ameliyat günümü kendim belirledim. Ameliyata girmeden önceki parfüm ve deodorant sıkmamam ve makyaj yapmamam gerektiği söylendi. Girmeden önce göz bebeği büyütücü damlalar sıkılıyor, daha sonra da uyuşması için son bir damladan sonra ameliyathaneye alınıyorsunuz. Ameliyata tokasız iğnesiz vs giriyorsunuz. Ameliyathane evet mangal gibi kokuyor, çünkü göz üstündeki o bezemsi yer yakılıyor, korkmayın. Sedyede yüzünüz örtü ile kapatılıyor, sadece gözünüzün olduğu kısım açık. Gözünüz açık kalacak şekilde malzemelerle kıstırıliyor, böyle yazdığıma bakmayın canınızı acıtacak bir şey değil.daha sonra gözünüze su tutuluyor biraz soğuk evet üşüyorsunuz sonrasında yukarıdan kırmızı ışık yanıyor ve dönmeye başlıyor eğer dikkatiniz kayarsa o 10 saniyelik işlem daha da uzuyor. Tabi bu işlem sırasında ses çıkıyor etrafa ben o sesten irkilmiştim. Benim olduğum hastanede hastaları rahatlatmak için mfö- yaşın hep 19 çalıyordu :) ilk gözden sonra alışıyorsunuz ikinci gözüm hemen bitti sonra gözünüz yıkanıyor ve ilaç sürülüyor. Sonra kontakt lens yerleştiriliyor ve bu lens gözünüzde 5 gün kalıyor. Gözünüze siyah bir gözlük veriliyor bunu lensler çıkarılana kadar takmanız gerekiyor. Ameliyattan sonra yanma batma acı olabilir. Ameliyattan çıkar çıkmaz 2 ağri kesici veriliyor, 5 dk ara ile ikisini alıyorsunuz. Çıkar çıkmaz gözlerinizden sürekli yaş geliyor benim 2 saat sürmüştü neredeyse. Evet daha sedyedeyken net görmeye başlamıştım. Günde 4 defa 4er damla kullanmaya başlıyorsunuz. 2 damla ise 3 ay boyunca kullanacaksınız bir tane de hap var onu da 3 ay kullanacaksınız. Omega içeren bir ilaç. Benim öyle aman aman yanma batmam olmadı, ama ilk 2 gün ışığa duyarlılığım vardı. Ağrısız sızısız süreci tamamladım, erkek kardeşim 1 önceki sene olmuştum gece ağrıdan acile gitmiştik. Gerçi biz her ay regl oluyoruz ona dayanan buna her türlü dayanır çok net söylüyorum. Şu anki görüşüm uzakları görüyorum evet ancak hala görüntüm net olmadı. Doktorum netleşmenin 1 ay süreceğini söyledi. Ki ben 5.5 miyoptum süslüler, şu görüşüm bile benim için nimet. Evet uzun bir girdi oldu,doktorumu ve hastaneyi girdiye eklemiyorum reklam olarak algılanabileceği için. İlgilenen süslüler bir mesaj uzaklıktayım. İstanbul Anadolu yakasında ameliyat oldum.

  *Edit: lensler çıkana kadar yüz yıkamak, duş almak yasak.Ameliyattan sonraki 1 hafta içinde ise havuza ve denize girmek, makyaj yapmak yasak. Ameliyat sonrasında 6 ay boyunca açık havada sürekli güneş gözlüğü kullanacaksınız. Yağmur ve kar yağsa da durum geçerli, güneş gözlüğü kullanacaksınız mutlaka.

  2 şubat 2019 20:30 2 şubat 2019 21:23

  34. sağ gözüm doğuştan %10 görüyor tedavisi yok. Sol gözümle görüyorum sadece o da miyoptu 8,25 numaraydı.. artık gözlük takmak bir işkence haline gelmişti, yüzüm taşıyamıyordu, lens ise göz kuruluğu yapmaya başlamıştı. 

  sonra ben bu ameliyatı araştırmaya başladım.

  tek gözüm olduğu için her doktor yapmaya yanaşmıyordu. sonra Erhan Sarışın isminde bayağı köklü bir doktor buldum. Kendisi önceden Beyoğlu Kuledibi Göz Hastanesi'nin baş hekimiymiş, sonradan bırakıp kendi muayenehanesini açmış. bir Erhan Bey, bir de Sinan Göker Göz Grup'taki Buket Ayoğlu bu ameliyatı yapabileceklerini söylediler (kornea kalınlığım buna uygundu). Zaten birbirlerini de tanıyorlarmış. bayağı tecrubeli doktorlar. Ben ikisine de güvendim, 

  ve ameliyatı Erhan Bey yaptı (istanbul cerrahi hastanesinde yapıyor ameliyatları, muayenehanesi Fatih'te).

  bana başlarken dedi ki

  "şimdi bildiğin bütün duaları oku".. 

  tek göz, çok korktum bi taraftan.. işlem sonuçta yapılan. ama 25 saniye sürdü. sağ salim atlattık. 8,25 numara gözüm sıfırlandı. 1,5 ay oluyor. muhteşem görüyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kesinlikle çok profesyonel bir doktordu Erhan Bey. kendisi de belli ediyor. Buket hanım da keza öyle.

  ameliyata tek gözüm için 3300 tl ödedim (euro ile ücret belirleniyor bu arada).

  eğer benim gibi over bir durumu olan varsa Erhan Bey'e danışmasını tavsiye ediyorum.

  Bu arada Medipol'de bir doktora da göründüm, zerre ilgilenmedi benimle 'olmaz' dedi çıktı, 9 numara gözlük yazdı gönderdi 5 dk bile durmadım odasında. Çok ayıptı yani.. o kadar muayene ücreti ödemişim deva arıyorum, bir de gözüm 8,25miş 9 değil yani, tabi bakmadı ki doğru düzgün..

  Erhan Bey'e anlattım, 'bu ameliyatı yapan birsürü doktor var ama gerçekten iyi diyebileceğimiz 10-15 doktor anca vardır' dedi. 

  neyse artık geçti bitti, mükemmel bir şeymiş gözlüksüz lenssiz görmek, yaşam kalitem yükseldi gerçekten :)

  aklında soruları olup, bilgi almak isteyen süslüler varsa yazabilirler :)

  sevgiler..

  4 kasım 2018 14:06 24 eylül 16:17