yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. Babamın yüzündeki koyu kahverengi ve mercimekten biraz daha büyük benlerine(gizlinot: 3 tane idi) yaptırdığı işlemdir.

   İşlem kısa sürdü ve herhangi bir acı hissetmediğini söyledi. Yaktırma işlemi ve iyileşme sürecinde benlerin olduğu kısımlarda hafif çukurluklar vardı. Zamanla o çukurlar da geçti ve  6 aydan sonra herhangi bir iz kalmadı.  

  20 haziran 2019 16:16

  10. aslında "lazerle ben aldırma" değil de "lazerle ben yaktırma" olması gereken başlık. ben bir kaç ufak ve yumuşak benimi bu şekilde yaktırdım, bir kaç saniye süren bir işlem, benin etrafına tentürdiyot ya da benzeri birşey sürüp lazerle çıt çıt yakıyorlar, biraz koku oluyor, kanama olmadı bende hiç, ufak bir kabuk oluştu, birkaç güne kabuk da düştü, 10 seneden fazla oldu belki, ne ben tekrar çıktı ne bir iz kaldı bene dair.

  bu işlemin hangi benlere uygulanıp hangilerinin uygunsuz olduğuna da doktor (dermatolog) karar veriyor.

  20 haziran 2019 08:28

  9. annem geçdiğimiz günlerde bacağındaki büyük benini aldırdı devlet hastanesinde. operasyon toplamda 5 dk bile sürmedi. ancak havanın sıcaklığından mıdır nedir bir türlü kuruyup kabuk tutmadı. yani şunu demek için geldim; operasyon rahat ve acısız fakat sonbahar kış ayları zaman olarak daha ideal. ben de aldıracağım uygun bir zamanda annemden kuvvet buldum.

  20 haziran 2019 00:52 20 haziran 2019 00:52


  8. Ankara’da yaptırdım. Vücümun sağ tarafında, göbeğimin üstü ile göğüsümün altına kadar gelen 6 adet et benim vardı. Bence adacıkllara benziyorlardı ve ben görünüş olarak seviyordum açıkçası, sorun şu ki banyo yaparken yada uyurken kaşıyınca ve bunun gibi durumlarda 3 tanesi çok çıkıntılı olduğundan bir yerlere ya da bir şeylere takılıyorlardı. Birkaç kez kanatınca korktuğum için aldırttım. Şu an iyileşme aşamasında, 20 gün oldu, kabukları düştü, pembe izler var, pek bir çukur kalmayacak gibi ... sonuç güzel fakat ben kendime alışabilmiş değilim, aynaya bakınca sanki benim vücudum değil, arada düşünüyorum burun estetiği yaptıranlar aynaya bakınca ne oluyor diye, ben benlerim gidince bir yabancılık hissettim, yüzümde olsa ne olurdu...Bu arada ben aldıracaksanız kesin bir dermatoloğa yaptırın, ben bir kaç doktorla görüştüm biyopsiye gerek olmayan benler olduklarını teyit ettirdikten sonra sonra lazerle yaptırdım, fraksiyonel Co2 lazerle silindi, yandı diyelim, yapılırken oda yanık insan eti kokuyor haırlanın. 

  26 şubat 2019 15:36

  7. Geçen sene bir arkadaşım kendisini hintli gibi gösteren, kaşlarının tam ortasındaki ve boynundaki iki beni lazerle aldırmıştı ve ben ağlayacaktım neredeyse... Kızı görünce şok oldum süslüler, harika bir kızdı ve o ben yüzünde öylesine hoş görünüyordu ki yeni görünüme alışmam zaman aldı. Kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız öyle olun ama bence doğal hâliniz en güzeli. Ayrıca pürüzsüz olmuyor o ben oradan kalkınca, benin izi kalıyor. Hafif derin bir çukur şeklinde. Ankara'da yaşayanlar memorial özel hastanesinde olabilir ameliyatı.

  8 ağustos 2016 21:46

  6. 2 hafta önce yaptırdığım işlem. doktorun anlattığı bazı şeyleri direkt aktarıyorum.

  "her benin görünenin altında bir kökü vardır. dışarıdan küçük görünen bir ben içeride büyük bir köke sahip olabilir. genelde koyu kahverengi ve hafif kabarık benlerin kökü, ucu dışarıda olan et benlerine göre daha derindir. senin benini (benimki çok koyu kahverengiydi ama kabarık bir ben değildi, sadece dokununca hissediyordum yerini ) lazerle yakacağız ama içeri mikroskopla bakamıyoruz tabii. orada gözle görünmesi mümkün olmayan bir hücre bile kalsa yakılmayan, 1-2 ay içerisinde ben tekrar nüksedebilir. eğer öyle bir durum yaşarsan tekrar gelirsin ücretsiz bir şekilde işlemi tekrarlarız.""

  benin üzerine iğne yaparak uyuşturdu ve lazerle yakması totalde 10 saniye sürdü. işlemden çıktığımda orada küçük bir delik vardı. o ben ertesi gün kabuk bağladı, o kabuk 4-5 gün kaldı, ondan sonra kabuk düştü ve küçük hafif kahverengi ve pembe karışık bir iz var şu anda. işlemi yaptıralı 2 hafta geçti ve doktorun verdiği xeragel'i kullanmaya başladım bu kalan izin geçmesi için. doktor işlemi yaptırdığım gün dahil su değebileceğini yalnız o bölgeye makyaj yapmak için 1 hafta beklemem gerektiğini söyledi.

  doktor iz kalmaz diye üzerine basa basa söyledi. benlerinden rahatsız olanların mutlaka yaptırmasını tavsiye ediyorum. orada olan hiçbir şey benin kendisi kadar koyu ve kötü görünmez. ufacık pembe bir iz bile kalsa ben kadar kötü olabileceğini sanmıyorum.

  10 şubat 2016 02:03 ed.10 şubat 2016 19:37

  5. Şahsen tavsiye etmediğim yöntem, arkadaşım dudak üstündekini aldırdı ben gibi kahverengi leke var yine ne anladım ben.

  Normal plastik cerrahi ile aldırmanızı tavsiye ederim ama yüzdeki minik benleri aldırma işine hiç bulaşmayın derim sonuç istediğiniz gibi olmayabilir.

  9 şubat 2016 14:55


  4. youtubeda birkaç vidyo seyrettim. benin üzerine sirkeli pamuk koyup bantlıyorlar. ben kendiliğinden düşüyormuş. isterseniz bir aratın. yalnız yerinde bir iz kalıyor galiba

  9 şubat 2016 14:44

  3. Kolumun tam da dirsek ucunda vardı bir tane dışa çıkık şekilde ten rengi bir benim ve sürekli oraya buraya takılıyordu. 1993 yılı olabilir tam hatırlamasam da -oldukça eski bir tarih evet- ege üniversitesi'nde lazer ile aldırdım. Hiçbir şey hissetmedim, koku hatırlıyorum sanırım hayal meyal çok az o da.

  Yeniden kesinlikle çıkmadı, dümdüz alındıktan sonraki hali aynen devam. Benleri plastik cerrahide alıyorlar sanıyorum ki ben de o bölümde aldırdım.

  Patolojiye gönderildi alındıktan sonra bir şey çıkmamıştı, yine başka bir yerimdeki için gitmeyi düşünüyorum.

  Ben oldukça küçüktüm bu iş için ama gayet de memnun kaldım şimdi bakınca

  * hiçbir iz falan kalmadı bende, ne de tekrar etti. Plastik cerrahide aldırdım tekrar etmek gerekirse

  9 şubat 2016 01:35 9 şubat 2016 17:48

  2. geçen sene yüzümde ki tek ben'e yaptırdığım işlem. bir önce ki süslü arkadaşımızın anlattığı gibi yapıldı. fakat tek fark benim ki et beniydi. yapıldıktan sonra 1 ay gibi bir süreyle kabuk düştü pembeleşti ama tekrar koyulaşıp büyüdü. sanırım tek seans olduğu için. memnun kalmadığım için bir daha da gitmedim. hastaneye gidip cerrahi müdahaleyle aldırmaya karar verdim.

  6 kasım 2014 18:59