yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (0)

  55. Bebek kıyafetleri açısından kıyaslayacak olursam hem tasarımları hem kullanılan iplik/boya/kumaş konusunda çok hassas davranmaları hem de fiyat/performans açısından kesinlikle lcw. Erkek tişörtleri olarak yine lcw. Eşim defacto tişörtleri çok seviyor fakat en fazla üçüncü giymede pamuklanıyor bir yaz sezonunu bile çıkaramayacak kadar kötü kumaşları var. 

  9 temmuz 13:24

  54. Lc eskisi gibi değil ne yazık ki şimdi baktığımda hep aynı seri içerisinde ilerliyor birazcık yenilik lazım tasarımcıları ile görüşmeleri gerek :) defacto yu seviyorum yenilemek için çaba harcıyorlar

  9 temmuz 13:10

  53. Ben ikisini de seviyorum ikisinin de ayrı konuşarda iyi olduğunu düşünüyorum 

  Mesela kışlıkları lcw yazlıkları defacto alırım çünkü lcw nin kazak ve sweatshirtlerini çok seviyorum. Lcw cidden malzeme kalitesine önem veriyor. YAzın da şortları ve özellikle tişörtleri defactodan alıyorum çünkü benim tarzıma en uygun tişörtleri burda buluyorum. Görece de uygun fiyatlı oluyor pek çok mağazaya göre. Tabiki bu demek değildir ki lcw den yazım hiç alışveriş yapmıyorum

  Kısacası ben ikisini de seviyorum ikisi de güzel markalarımız kıyafet ihtiyacını gayet güzel karşılıyorlar

  9 temmuz 12:39

  52. Sebeplerini tekrar yazmayacagim zaten hepsi yazılmış. Ben lcw diyorum.

  9 temmuz 10:05

  51. kumaş, renk ve model çeşitliliği açısından lc waikiki daha ağır basıyor. Defacto'dan kendime pek bir şey bulamıyorum ama ara sıra eşime pantolon ve gömlek alırız. İki kere tamamen klasik modelde aldığımız kumaş pantolonlar o kadar güzel çıktı ki, ütü istemiyor. Makineden çıkartıyorum silkeleyip asıyorum ütü izi bozulmadan kuruyor giyilmeye hazır hale geliyor. Lc waikiki çocuklar için ilk baktığım yer muhakkak aradığım şeyi bulabiliyorum. Özellikle çocuk kıyafetleri dayanıklı ve renklerinde solma kumaşlarında bozulma yaşamadım. Aralarında 3 yaş olan iki kardeş var evde ve alınan bir kıyafet rahat 4 yıl kullanılıyor. Kendime basic tişörtler alıyorum eşime de gömlek. Bazen çok başarılı kumaşlara denk geliyorum. Genel olarak aldıklarım bizi uzun süre idare etti, ömrü dolduğunda da parasını çoktan çıkartmış oldu.

  9 temmuz 10:03

  50. Bence de bebek koleksiyonu hm'ye de defactoya da fark atar. Kumaş kalitesi, ürün rahatlığı ve çeşitliliği olarak. Diğer alanlarda da daha iyi. Sadece defactonun lisans sözleşmeli ürünlerini beğeniyorum Fırat sweetshirti veya disney ürünleri gibi.

  8 temmuz 14:48

  49. son 1.5-2 yılda lc waikiki'nin açık ara tokatladığı karşılaştırmadır. Lcw home koleksiyonu, bebek eşyalarındaki çeşitililik ve kaliteyle bile fark yaratıyor.

  8 temmuz 14:24

  48. ünlü markaların sezona damgasını vuran kıyafet ve aksesuarlarının çok benzerini lcw'de görebilirsiniz. genelde kendime alacak bir parça bulabiliyorum. lcw'de en sevdiğim ve kaliteli bulduğum ev giyim ve pijama bölümü. 7 yıl önce lcw'den aldığım pijama takımını yıkayıp yıkayıp hala giyebiliyorum bir çok pahalı markadan daha kaliteli çıkıyor. ama defacto bana pek samimi gelmiyor ve daha düşük kaliteli olduğunu düşünüyorum.

  8 temmuz 09:31

  47. Lcw avrupada primark olma yolunda, iyide yapıyor ticareti canlı tutmak için sürümden kazanırım gel bende herşey var diyor. türkler bayılmasada doğulu turistler bayılıyor, biz almanyada primark bakayımda ucuz bişiler alayım diye bakıyorsak, lcw nında durumu türkiye için aynı bence

  7 temmuz 20:06

  46. Lc waikikinin bir dönem tesettür modasından yürüyüp mağazanın yarısını yerlere kadar giysilerle doldurmaya başlaması ile beni soğuttu.

  Tesüttürlülerle alıp veremediğim yok. Hatta artık daha kolay giysi bulabilmelerine seviniyorum empati kurabilerek.

  Ancak hava 40 dereceyken, ülkenin siyasi tavrı, aydınlığı dillere destan olmuş bir bölgesinde yaz ortasında 3 çeşit mayo/ şort/ kapri koyup 100 çeşit tesettür giysisi koyması çok gereksiz.

  Evde giymek için şort bakmak için girdiğim mağazdan zikirmatikle çıkacaktım neredeyse.

  Oysa defactoyu daha samimi buluyorum. Gerek genç kızlar için bol çeşit sunması, lisanslı çizgi film baskılı ürünleri beni mutlu ediyor. Öyle iş kadını şıklığı değil de, +25 kadınların akşam buluşmalarında kurtarıcı olabilecek nice giysileri var ve fiyatlar da uygun denilebilir.

  Kotondan son 2 senede ne aldıysam ilk yıkamada ağzı burnu kaydı. Defacto ürünleri hala taş gibi.

  Açıkcası iki markanın da mağazası 150 metre aralıklıyken, her zaman önce defactoya bakıyorum artık. Bulamazsam diğerine giderim diye girdiğim mağazadan yine elim kolum dolu çıkabiliyorum.

  7 temmuz 15:39