yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (562)
  • medya (32)

  562. Eskiden erkek reyonlarından oversize tişörtler almaya bayıldığım, eşofmanlarını sevdiğim, nispeten ucuz fiyatlı bir markaydı sadece. Son hareketinden sonra ise önünden bile geçmem. Bu yüzyılda böyle bir kararı aklım almıyor. Umarım balık hafızalı olmayız ve bu boykotu devam ettiririz.

  12 temmuz 20:44

  561. lcw benim için bitmiştir, lgbt'nin sizin desteğinize ihtiyacı yok ama nefret-ayrımcılık çok çirkin.

  tanım: gözümden düşmüş bir türk markası

  9 temmuz 16:54

  560. şuraya iki kez girdi yazıp sildim çünkü ruhen çok yorgun hissediyorum son günlerde olanlardan ve insanlara(gizlinot: neyse ki aklı başında insanlara göre sayıca az olsalar da) nefret söyleminde bulunmamak gibi basit bir şeyi öğretmek zorunda olmamız ağır geliyor.

  başlığı engellediğimi belirterek tanım olarak şunu yazayım: bunca kişi tarafından tercih edilen bir orta fiyat segment markası olarak -en azından nötr kalmak yerine- lgbti+ fobiye ev sahipliği yapmayı tercih etmiş olan mağazalar zinciridir. fobi konusunda da ciddi anlamda turnusol olmuştur. aynılar aynı yere ne de olsa. sadece giyindikleri bir yerde bile hâlihazırda toplumdan dışlanan insanları daha da yalnızlaştırmaktan daha art niyetli bir hareket olamaz. bu yapılanların "düşünce özgürlüğü" olduğunu iddia eden insanların sırf kendileri oldukları için hiçbir yerden dışlandıklarını sanmıyorum.

  ama elbette şaşırtıcı değil çünkü bir devlet yönetimi ve ona bağlı kurumlarda nefret söylemi meşrulaştırılıyor ve yaygınlaştırılıyorsa maalesef muktedir görüşte olan da muhalif de aynı fobiklik çatısı altında toplanıyor. size söyleyeyim: şu an ucu dokunmuyor diye rahatsınız fakat yapılan her bir ayrımın, ötekileştirmenin devamı vardır. hepimiz özgür olmadan hiçbirimizin özgür olmayacağını en acı şekilde anlamak zorunda kalmayız umarım.

  nitekim kadınlara, çocuklara, hayvanlara yapılan şiddet gırla gidiyorken, korkunç suçlar af ile ödüllendiriliyorken bu gidişatın hâlihazırda dışlanan insanlara sıçramasına şaşırmamak lazım. dışarıda ellerini kollarını sallayarak dolaşanlar hetero ve cis(gizlinot: natrans, trans olmayan) erkeklerken netflix'teki gay karakterin peşine düşülmesi de şahane meselâ. bir süslü iki kız kardeşin abileri olan erkeğin cinsel istismarına uğrayıp öldürüldüğü haberi örnek olarak vermiş. kız kardeşlerden biri hamileymiş hem de. rezalete bak. bu herife ne olacağını bilmiyoruz. son zamanlarda hayatımız tehlike altındayken boş işlerle uğraşanlar fikir özgürlüğünden faydalanmış sayılıyor. ve yine: rezalete bak.

  9 temmuz 15:35


  559. Hitap ettikleri kitle düşünülünce çok da şaşırtmayan bir karara imza atmışlar. Avm'de çalıştığım dönemden biliyorum Araplar bunlardan poşet poşet alışveriş yapıyordu.  Bu hamleleriyle müşteri kazanacaklarını sanmıyorum ama müşteri kaybedecekleri kesin.

  LGBT'yi Desteklemek zorundalar mı? hayır. Fakat lgbt bireylere karşı nefret söylemi zaten had safhadayken böyle bir açıklama yapmak nefreti, ayrımcılığı körüklüyor. ellerinde fırsat olsa bu insanları taşlayacak olan bir kesim var ve sen de o kesimden Çıkar sağlama peşindesin, bu çok çirkin. Gökkuşağı renklerinden rahatsız olmaksa hem hastalıklı bir düşünce yapısı hem de çok komik. Korkmayın oğlunuz renkli tshirt giydi diye errrkekliğine zeval gelmez.

  9 temmuz 13:29

  558. "Herkes fikrini belirtmekte özgür" mü? "Kendi fikrimizle çelişince bu kadar tepki vermek garip" mi?

  Fikir beyan etmekle nefret söylemi arasındaki bir hayli kalın çizgiyi görmezden geliyor sanırım bazı süslüler.

  Türkiye'de bir firma çıkıp "yeşil renk üretmeyi bırakıyoruz. Müslümanlığı simgeleyen bir renk sonuçta. Desteklemiyoruz" Veya "alevi'leri sevmiyoruz o yüzden kırmızı ürün üretmeyeceğiz" dese? Hatta hepimizin ortak olduğu bir alandan gidelim: "artık dar elbiseler üretmiyoruz. Çünkü kadınlar dar elbiseler giyip namussuzluk yapıyor. Erkeklerimizin nefsini zorluyor" nasıl?

  Bunlar fikir belirtmek mi? Kendi özelinize girince bunu normal kabul edebiliyor musunuz mesela? Bir grup insanı ötekileştirmeye çalışan nefret söylemi bunlar. Karıştırmayın. Sırf kendiniz lgbti+ birey değilsiniz diye bu kadar empatiden yoksun olmayın. Aynı şeyin size yapıldığını düşünün. 2020'de hâlâ empatinin ne olduğunu anlattırmayın insanlara.

  Ayrıca lgbti+ desteklememek nedir yahu? Hâlâ bunu konuştuğumuza inanamıyorum. Sizin destekleyeceğiniz bir şey değil bu. Varlar, olacaklar ve herkesle eşit yaşama hakkına sahipler. Homofobinizi de alın gidin.

  Tanım: son açıklamalarından itibaren artık asla alışveriş yapmayacağım firma.

  9 temmuz 13:00 9 temmuz 13:03

  557. Hiçbir açıklama yapmaksızın da bu kararı alabilecekken ilan eder gibi davranıp lgbti+ karşıtı kesimin desteğini almayı amaçlamış bir firma. Yönetimindekiler de aynı düşüncede olsa bile aleni bir şekilde esas hedef kitlelerinin desteğini alarak bir çeşit reklam çalışması yaptılar ve amaçlarına da ulaştılar gibi duruyor.

  9 temmuz 12:15

  556. başlıkta ki saçma sapan homofobik yorumlar yaparak "kendi fikirlerini belli etmişler" diyenlere ithafen yeniden yazıyorum... 2020 yılında olmamıza rağmen hala yazıyorum evet.

  nefret söylemi düşünce özgürlüğüne girmez, halkın belli bir kesimini hedef göstermiş olursunuz ve nefret bir fikir-düşünce değildir.

  9 temmuz 12:03


  555. mailin ekran görüntüsünü görmüştüm bir yerde, altında müşterilerden gelen tweetlerin ssleri vardı. sonra twitter'da kendim arama yaptım, gerçekten müşteri kitlesi çok ilginç. yoğun tepki gösteriyor, unicorn ve gökkuşağının çocuklarının cinsel kimliklerine, yönelimlerine etki edeceğini düşünüyorlar. kendi politikaları bir yana yoğun talep karşısında da bunu yaptıklarını düşünmeye başladım.

  kendileri bilir. yıllardır bayıla bayıla kullandığım ve her sene aldığım jeani bırakmak zorunda kaldım. türkiye'de kendilerine zarar gelmez bu kararla, aksine kitlelerinden zaten yoğun alkış aldılar ama bu durum yurtdışına ulaşır ve mağaza müşterileri de duyarsa ne tepki alırlar bilemiyorum.

  9 temmuz 11:39

  554. lgbtq+ değerlerini ''çağrıştırdığından'' dolayı gökkuşağı ve unicorn desenli ürünleri satmayacak olan chain store. neremle güleceğimi şaşırdım, tek boynuzlu attan ne istediniz? gökkuşakları ve tek boynuzlu atlar sizin çocuklarınızı gay, bi ya da trans ''yapmaz'', o olay öyle değil. nefretinizden, korkunuzdan ve cehaletinizden ne yapacağınızı şaşırmış durumdasınız. yazık.

  9 temmuz 11:31

  553. Herkes istediği fikirde özgürse (?) Firmalar da tavrını sergilemekte özgür. Kendi fikrimizle çelişince gereğinden fazla tepki göstermek garip geldi.

  9 temmuz 11:26