yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (599)
  • medya (30)

  599. Üstteki süslünün dediği şekilde satış stratejisine göre belirlenmesi salak bir strateji filan değildir. Müşteri profiline göre ürün gamı bulundurması bu denli büyük bir mağazalar zinciri için normaldir. Senin beğenmediğin bir ürünü, demek ki orada beğenip alan onlarca insan var ki mağaza da bunu planlayıp o ürünü o mağazalarda satıyor. 

  Beğendiğim bir marka. En azından bu kadar pahalılığın içinde acil bir ihtiyaç veya sezonluk bir ürüne ihtiyacım olduğunda girebileceğim bir mağaza. Pijamalarını çok beğenirim. Sadece ürün çeşitliliğin fazla olması beni çok yoruyor aradığımı bulmakta mağazalarda zorlanıyorum. 

  17 eylül 00:46

  598. belli ürün gruplarında alışveriş yaptığım bir yer. külot, atlet, çorap, evde giymek için sütyen ve pijama takımı hala alıyorum. kumaşlarına(gizlinot: %100 pamuk olması benim için çok önemli) dikkat ederek alışveriş yaptığım zaman uzun ömürlü oluyorlar baya. tasarımlarını da şu anlık beğeniyorum. eskiden sweatshirt ve tshirtte alırdım. ama artık fiyatları anlamsız pahalı. 50 tl daha koyarım üstüne stradivarius/bershka'dan alırım. normalde mağazanın iiçinde gezmeyi de severdim. ama artık o da gelmiyor içimden. ayrıca internet alışveriş politikası çok kötü. ben internetten alışveriş yapmak istiyorum mesela, her şeyi toplu alayım mağazaya gitmekle uğraşmayayım diye. ama anlamsız kargo limiti, kargo ücreti yüzünden beni kaybediyor. acil internet alışverişi için değişikliğe gidilmeli. bu arada gelen karolar özenli ve hızlı geliyor, buna diyecek hiç bir şeyim yok.

  16 eylül 09:31

  597. Bir önceki yazarın belirttiği durum sadece farklı iller için değil aynı ildeki farklı mağazalar için de geçerli ve bence de çok saçma bir durum. Örneğin Cevahir Avm bir dönem tesettür ve ileri yaş grubu ağırlıklıydı, Kağıthane Axis veya Özdilek mağazasında ise gençlere yönelik daha fazla ürün bulunuyordu. Sanırım bölgeye ve müşteri profiline göre belirleniyor ürün yelpazesi. 

  16 eylül 03:41


  596. her ildeki mağazaları içerik olarak farklı. yani her ürünü her mağazasında bulamazsınız. bölge bölge belirlediklerini düşünüyorum. mesela manisa'daki mağazada olmayan şeyler izmir mağazalarında var. satış oranlarına göre belirleniyorsa çok salakça bir strateji bu. bazı reyonların bazı yerlerde açılmaması çok saçma. garip bi yer anlayamıyorum

  15 eylül 13:03

  595. Denk gelip güzel şeyler aldığım olmuştur. Uzun süredir burdan alışveriş yapmıyorum. İndirim dönemlerinde intidex grubu ya da materyal açısından daha kaliteli yerlerden alışveriş yapıyorum. Lcw'nin de fiyatları eskisi kadar uygun değil zaten. Oopscool koleksiyonunu görünce geçen sene 2 adet elbise aldım internet üzerinden. Bu koleksiyonda polyester materyali elbiselerin, kıyafetlerin genel olarak. İçeriğine satın almadan önce dikkat etmeme rağmen, deseninden ötürü aldım. Daha sağlıklı kumaşlardan ürün üretseler keşke. Sudi Etuz koleksiyonunda da hoş parçalar var ama bedenler bitmiş. Yeni çıkan koleksiyonuna bakmadım.  

  14 eylül 19:21

  594. ünlü türk markalarla/tasarımcılarla yaptıkları işbirliklerini severek takip ediyorum ama nur bilen yavuzer koleksiyonuna götümle güldüm. koleksiyonun tamamı herhangi bir kadıköy butiğinde daha güzelini bulabileceğimiz ürünlerden oluşuyor. smart casual, temiz kesimlerden oluşan bir kreasyon yapmak istemişler ama bir boka benzememiş. oysa ki sudi etuz, ooops cool koleksiyonları ne güzel, ne farklıydı. bu koleksiyonda ise polyester hışırtısı fotoğraftan bile anlaşılan trikolara 150₺, modelde bile düzgün durmayan çuval gibi pantolonlara 200₺ fiyat biçmişler. hayır madem böyle bir koleksiyon niyetiniz vardı en azından normal lcw kumaş kalitesinin üstünde materyaller kullansaydınız, yün, kaşmir, angora gibi; fiyatları da ona göre bir tık yukarı çekseydiniz. polyesteri naylonu basmışlar yine. nur denen overrated ötesi kadın burada da kalitesini konuşturmuş :d 

  14 eylül 14:04

  593. Bir kaç yıl öncesine kadar hiç alışveriş yapmadığım kıyafet mağazası. Ancak son yıllarda tasarımla oldukça gelişmiştir. Daha da güzelleşeceğine inanıyorum. 

  Online alışveriş konusunda oldukça başarılılar. Dün öğlen aldığım kıyafetler bugün sabah bana teslim edildi. Hızları şahane... iade konusunda da çok başarılılar. Güzel hizmet verdikleri için sık sık tercih ettiğğm markalardan biri haline geldi.

  28 ağustos 11:49


  592. Benim için lcw'nin, "maymun logolu", "elde taşınan poşet" ve "yağmur sonrası(gizlinot: 🌈 )" olmak üzere üç farklı dönemi vardır. Maymun logosunun olduğu zamanlarda ulaşılması şimdiki kadar kolay değildi (gizlinot: Hatta ekşide okuduğum kadarıyla o dönemler maymunlu kazak-tişört giymeyi bir statü göstergesi sayanlar da varmış, hehe)ve oradan bana alınan kıyafetler kardeşimi de büyütecek kadar kaliteliydi.

  Sonrasında Lcw satış stratejisini değiştirdi ve her kesime hitap etmeyi, uygun fiyatlı fakat kaliteli olmayı seçti. "elde taşınan poşet" dönemi başladı. Üniversiteye yeni başladığımız sene bir proje çalışması için pazarlama departmanı yöneticisi ile görüşmüştük, randevu alana kadar da canımız çıkmıştı. Neyse. Departman yöneticisi bize demişti ki "istesek bu kalitede, bu içerikte tişörtlere yüksek fiyatlı etiket basar, mağazaların konseptini high-end bir markaya uygun olarak değiştiririz. Fakat bizim amacımız tabiri caizse pazardan alışveriş yapan kitleyi dahi mağazalarımıza çekmek çünkü biliyoruz ki bu şekilde marka bilinirliğimiz daha fazla artacak, biz de daha çok kar edeceğiz. Reklam yapmıyoruz (gizlinot: O dönem hakikaten de reklamları yoktu henüz, 1 sene sonra ilk TV reklamını verdiler ama. )çünkü ihtiyaç duymuyoruz ve kalitemize de güveniyoruz. Dışarı çıkın bakın, herkesin elinde bir lcw poşeti var, bu bizim reklam stratejimiz." Tabii sonradan bu anlayışı değiştirdiler fakat sezarın hakkı sezara, o dönemki stratejilerini oldukça mantıklı bulmuş ve takdir etmiştim(gizlinot: Yine hatırlayanlarınız olacaktır defacto da lcw'ye rakip olarak aynı strateji ile piyasaya çıkmıştı. Böyle hareketler bence piyasayı canlandırmak ve kaliteli rekabeti artırmak için gereklidir, onları da takdir etmiştim. ).

  Ve son olarak da "yağmur sonrası" yani "gökkuşağı" dönemi başladı benim için. Yaptıkları o talihsiz açıklamadan sonra artık ağızlarıyla kuş tutsalar, dünya çapında vazgeçilmez olsalar da benim için bitmiştir. Bakın bunlar, herkese, her kesime hitap etmek için Müşteri demografiğine göre "muhafazakar, plaj giyim, bebek giyim, ev tekstili, iç çamaşırı, spor giyim vs" bölümlerini mağaza mağaza, reyon reyon düzenleyen adamlar. Birilerinin ya da bir kesimin korkusuyla gökkuşağından imtina etmeyi onlara yakıştıramadım. Hoş, ben yakıştırsam da yakıştırmasam da artık politik duruşları ve mantaliteleri de belli. Bu sebepledir ki benim ve yakın çevrem için lcw bitmiştir.

  16 ağustos 16:14

  591. buradan aldığım kıyafetleri ne zaman giysem biriyle pişti oluyorum mutlaka. o yüzden artık iç giyim ve home dışında alışveriş yapmıyorum. fiyat kalite performansı birbirini tutuyor. eskisine göre fiyatlar yükselmiş olsa bile birçok alternatifine göre yine de iyi durumda.

  tanım; adını hawaii adasında bulunan waikiki plajından almış olan mağaza. lc kısmı ise fransızca "arkadaşlar" anlamına gelen "les copains" kelimelerinin baş harflerinden geliyor.

  16 ağustos 01:31

  590. birkaç ya da bir ay önce artık ürünlerini sadece kendi internet siteleri ve mağazalarında satacaklarını duyurmuş olan hazır giyim markasıdır.

  15 ağustos 15:44

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar