sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • medya (1)

50. renu uzun zamandır kullanıyorum. gözlerimde alerji olduğu dönemde dahil lens kullanmaktan vazgeçmedim. tüm gün yaklaşık 14 saat gözümde lenslerim kalıyor. hiç sıkıntı yaşamadım.

ancak lens solüsyonları da aynı cilt bakım ürünleri gibi bunu deneye yanıla öğrendim. herkesin göz içerisinde ihtiyacı farklı. tavsiyem eğer ilk kez lens kullanıyorsanız mini boy solüsyonlar alarak deneyebilirsiniz.

bir de lens solüsyonlarının içerisinden çıkan lens kutularından bir tanesine ben solüsyon koyup çantama atıyorum, haftada 1-2 değiştiriyorum solüsyonu. çok acil durumlarda kesinlikle hayat kurtarıcı oluyor. her çantamda var şu anda bir lens kabı solüsyon dolu. ola ki gözlerimde bir reaksiyon oldu, çok tozlu bir ortama girdim, gözlerime lenslerim batıyor, hemen çıkarıp içine koyuyorum.

31 dk önce

49. opti free-pure moist beni en rahat ettirendir. şiddetle tavsiye ettigimdir. acuvue oasys toric lenslerimle bu lens solusyonu benim icin en rahat ikilidir.

43 dk önce 42 dk önce

48. Hemen hemen tüm lens solüsyonlarını denedim. İçlerinden en sık kullandıklarım biotrue ve optifree. Renu kullanıyorum şu an ikili kampanyası var diye aldım ama birazcık lensi kurutuyor mu ne taktığım zaman çok rahat değil gözümde.

52 dk önce 52 dk önce


47. 6 yıldır lens kullanıyorum. İlk 3 yıl solüsyon olarak bio true kullanmıştım fakat gözlerimde hep bir yanma oluyordu. Sonra lensmarketten sipariş ederken renu indirimdeydi deneyeyim dedim ve hiçbir şekilde yanma, kızarıklık, batma yapmadı. Ben lensime doktorumun tabiriyle ayakkabı gibi davranıyorum. Evden çıkmadan takıyorum, girer girmez de çıkarıyorum. O yüzden ben bio trueyla renu arasında herhangi bir temizleme farkı da görmedim. Yazın sipariş ettiğimde de yeni solüsyon vardı aynı markanın. Johnson & Johnson Complete Solüsyonu sipariş ettim. Ondan da çok memnunum denemek isteyenler varsa çekinmeden deneyebilirler fakat fiyat sıkalası aynı.

1 saat önce

46. Günlük lens kullandığım için pek aramıyorum lens solüsyonunu. Ama yine de evime bir tane aldım. Çünkü bazen gün içinde 2-3 saat uyumam gerektiğinde, duşa girerken, denize girerken vs, lensleri çıkarıp atmak istemediğim için bir şişe solüsyon aldım. Lensleri bozmadan cıkarıp solüsyon içine koyuyorum, gün içinde tekrar takabiliyorum. Aksi takdirde sabah taktığım lensi 3-4 saat sonra çöpe atmak üzüyor. Bazen de, o gün çok az uyuyduysam (gizlinot: az uykudan göz kanlanmasını bilirsiniz, göze bir avuç kum atmış gibi olur) veya Lensleri 12 saatten fazla taktıysam eğer, lensi çıkardıktan sonra da azıcık gözüme damlatıyorum.

2 saat önce

45. Renu güzeldir. Optifree şişe ağız tasarımı dökmek istediğinizde bildiğiniz fışkırtır ve ziyan eder. Aqua ise rahat renu gibi ama şişesi sert bunun. Hızlı hızlı lens kabını doldurmak için sıkmak istediğinizde sıktırmaz damla damla akıtır özellikle az kaldığında. Büyük boy alınması önerilir ve lens solüsyon şişesini atmayıp doldurup doldurup kullanılması önerilmez yoksa benim gibi iltihaplanır gözleriniz. Kapağını da kapatın her seferinde kaç kez mikrop kaptı gözüm. (bkz: Ders almamak)

bugün 12:05

44. Geçenlerde lensmarket.com’dan lens sipariş etmiştim ve hediye solüsyon olarak seçtiğim biotrue’nun yerine bunu göndermişler. Sağlık olsun dedim ama Aslında renu’yu görünce üzüldüm çünkü seneler önce ilk lens kullanmaya başladığım zamanlarda gözlerimde kaşıntı yapmıştı. Yaklaşık 7-8 senedir sadece biotrue kullanan biri olarak renu’dan tekrar satın almamıştım. Bu hediye solüsyonu da İş yerine koydum, ihtiyacı olan biri olursa acil durumda alsın, kullansın diye. Sadede gelmem gerekirse; bir mecbur kaldığımda kullandım ve bu ürünün bana eskisi gibi alerji yapmadığını fark ettim. Gözlerimde kızarıklık ya da kaşıntı oluşturmadı. Sonra birkaç gün daha kullandım ve gerçekten hiç alerji yapmadı. Formülünü değiştirmiş olabilirler ya da bilmiyorum belki de benim gözlerim artık hassasiyet belirtisi vermiyor da olabilir ama sonuç olarak Renu şu an benim de kullanılabilecek yedek bir markam oldu. Ha biotrue kadar iyi temizlediğine hala emin değilim, o ayrı bir mesele. tavsiye eder miyim? Şu anki formülü ile, biotrue bulunamıyorsa neden olmasın, alınabilir derim.

24 mayıs 13:28


43. ikisi de bausch and lomb'a ait olmasına rağmen biotrue ve renu algısına kapılan ben, yıllardır hep biotrue kullanıyorum ve aşırı memnunum. en son eczaneye gittiğimde biotrue kalmadığı için renu aldım, paketten çıkardığımda görsel olarak biotruenun aynısı olduğunu farkedince anladım aynı marka olduğunu. renudan da memnunum ama biotrue yu her zaman tavsiye ederim.

16 nisan 16:46

42. şiddetle optie free express tavsiye ederim, hatta maddi açıdan zorlanmayacak olanlara pure moist versiyonunu denemelerini öneriyorum. ilk lens kullanmaya başladığım zamanlarda renu kullanıyordum lenslerim gözlerime yapışmış gibi oluyordu. ne zaman ki opti freeye geçtim huzura erdim diyebilirim. geçen sene n11 de kampanyalı setle beraber pure moist versiyonunu hediye etmişlerdi, opti free express e göre daha nemli tutuyor yumuşacık bir his veriyor cidden ancak fiyatı yüksek olduğu için express versiyonla devam ediyorum.

16 nisan 16:42

41. 6 senedir lens kullanıyorum, ilk bir iki sene ismini bile hatırlamadığım birkaç marka denedim ama hiçbirinden memnun kalmadım sonra biotrue ile tanıştım, gerçekten üstüne tanımıyorum. En son atasundan üç al iki öde kampanyasıyla almıştım, çok da uyguna gelmişti, haberiniz olsun güzellikler.

16 nisan 16:15