yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Kesinlikle lens, sonuna kadar lens

  10 ekim 2017 17:37

  2. Küçükken hep diş teli ve gözlük istemişim -bkz psikopatlık- ikisine de sahip oldum :d 18 yaşındayım gözlüğü yaklaşık bir 8 yıldır takıyorum artık benden bir parça oldu kendisi. Bu sene Üniversiteye başlarken lens de alayım dedim. İlk çıkarış-takışta oldukça zorlanmama rağmen -çıkaramadığımda "anneee çıkaramıyorum kaldı gözümde! " diye neredeyse korkudan ağlıyordum swh- ikinci seferden itibaren acayip pratikleşti. Yalnız her lens taktığımda gün sonuna doğru gözümün ağrıdığını çok net hissediyorum ekstra baş ağrım da oluyor. Bir de kesinlikle hijyen gerektiren bir olay lens. İster el, ister lens, ister lens kabı olsun her birinde titiz davranmak lazım çünkü göz çok çabuk enfekte olabilen bir yapıya sahip. Eğer gözlüğün ağırlığını ve beni bir çerçeveye zorunlu bırakmasını sevmiyorum diyorsanız bir deneyin. Denemek için hastaneye gidince bir çift veriyorlar zaten size :d severseniz en iyi markaları araştırın -benimki air optix hydraglyde, gözümde çok rahat - yalnız bu ekstra titizlik olayları, her akşam çıkarmak, baş ağrıları hızlı hayat tempomda beni biraz yoruyor, rahat rahat gözümü ovuşturamıyorum -bir miktar da gözümün mikrop kapmasından acayip tırsıyorum- :d kullanımının rahatlığı kişiden kişiye göre değişir elbet ancak ben özel günler olmadıkça gözlük taraftarıyım :) lafı çok uzattım üşenmeyip okuduysanız helal olsun :d ukte: (yazar: anitblake)

  10 ekim 2017 19:36

  3. sağ 0.75 sol 1 miyop astigmatım var.gözlüğü kendime yakıştırmadığım için lise son sınıfta lens kullanmaya başladım ama kullanamadım.bir türlü beceremedim o şeyi gözümün içine yerleştirmeye.uğraştıkça gözlerim sulanıyor daha zor bi hale geliyordu takması.taktığım zamanlarda gözlerime toz kaçmış hissi oluyordu rahat edemiyordum.uzağıda gözlük kadar iyi göremiyordum.o yüzden attım çöpe.belki iyi bi marka değildi ya da alışmak için yeterli sabrı gösteremedim.döndüm mis gibi gözlüklerime takması çıkartması daha kolay en azından.

  10 ekim 2017 19:50


  4. Kesinlikle bu karşılaşmada lensten yanayım. Evde olduğum zamanlar gözlük takıyorum gözü çok yormamak adına. Gözlük benim başımı ağrıtıyor. Yüzümde sürekli bir ağırlık sevmiyorum. Aynı zamanda görüş alanında daralma ister istemez oluyor. Yukarıya bakmak için kafamı kaldırmak istemediğim oluyor gözlükte mümkün değil.

  4, 5 yıldır lens kullanıyorum. Gözüme de hiç öyle kibar davranmıyorum mesela. Sadece 1 kere gözüm sorun çıkardı. Onun dışında gözümün içini bile kaşırım (gizlinot: Evde denemeyiniz!) Lensle uyuduğum da oldu. Bazen sorun yaşamasam da iki üç kere lens gözümde kayboldu. İlk seferde baya korkmuştum nshdksns ama sonra alıştım hafif ovalayınca geri geldi. Neyse bu kadar uzatmaya hacet yok. Kimseye de kötü örnek olmayayım kullanırken titiz davranın nazik olun gözünüze (gizlinot: Swh)

  10 ekim 2017 21:23

  5. Gözlük başımı ve burnumu inanılmaz ağrıttığı için ne yazık ki lens. 10 yıldır lens kullanıyorum normalde çok kötü bir lens kullanıcısıyım gece de gözde kalabilenlerden kullandığım için 1 ay hiç çıkarmadığım oluyordu. Ta ki 2 ay önce gözlerim mikrop kapana kadar. Artık başımı ağrıtsa da dışarı çıkmayacaksam evde gözlük kullanıyorum ve kesinlikle lensle uyumuyorum.

  11 ekim 2017 16:08

  6. Gözlüğü kendimde estetik bulmuyorum ve uzun saatler taktığımda baş ağrısı yapıyor dışarıda bu yüzden takmadım ve hala da takmam, bu süre zarfında gördüğümü sanıyordum meğer lense geçince ben aslında dışarıda hiçbirşey göremediğimi farkettim süslüler, lens kullanmak öyle rahat ki,tabiki gözlük kadar tak çıkar kolaylığında değil ama yine de o performansa değer diğer girdileri okuyunca 1 ay lensi gözlerinden çıkarmayanları okuyunca öyle şaşırdım ki ben 6 saatten fazla taksam gözlerime bir ağırlık çöküyor çıkartıp atmak istiyorum

  11 ekim 2017 23:15

  7. Tabii ki lens. Fakat ben bu lens olayına yeni girdim asla görmüyorum arkadaşlar ya normal midir? Göz ölçümü falan yapıldı tabii aldım lensi falan ama göremiyorum. Belki psikolojik belki daha alışamadım napcaz ya

  26 eylül 2019 21:38


  8. lens, lens, sonsuza kadar lens...

  9 yaşından beri miyopum, 14 yaşında liseye geçince lens takmaya başladım ama lens takmaya başladıktan sonra tipim bile değişti resmen evrim geçirdim. Tabii büyüdükçe de değişiyor insan ama evdeyken falan hala gözlük takıyorum, aynaya bakıyorum 14 yaşındaki halimi görüyorum. Lenslerimi takıyorum bambaşka oluyorum???

  Gözlük bende baş ağrısı yapıyor lense geçtiğimden beri, ayrıca yağmurda dışarı çıktığımda gözlüğüme bulaşan su damlalarını silmekle de uğraşmıyorum 6 yıldır. Gözümde varlığını hissetmeden etrafı net görebilmek harika bir şey. Lens aşktır candır her şeydir çok seviyorum. Ayrıca lens takmaya başladığımdan beri göz numaram 3 numarada sabit kaldı hiç artmadı.

  20 mayıs 2020 14:48

  9. ileri derece kullanıcılar için gözlük ya da lens hiç şüphesiz başka bir organ gibi. sabah kalktığınız vakit ikisi de olmadığında gözünüzde doğru düzgün bir seçemezsiniz. 30 küsür yıldır her ikisini de çokça deneyimlemiş biri olarak lensin kullanım konusunda konfor sağladığını düşünsem de ne yazikki sağlık açısından aynı şeyleri söylemem mümkün değil. zira lens uzun vadede kornea kaybına sebep olduğunu bilmeyen yoktur sanıyorum. maske ile kullanımı daha zor kabul ediyorum ama en azından evde gözlük kullanmaya çalışın.

  20 mayıs 2020 16:10

  10. gönlüm lensten, aklım gözlükten yana. lens pratik kullanım sağlıyor ama sağlık açısından daha riskli durumlara yol açıyor. gözlüğün pek pratik olmadığını kabul etmeliyiz ama en azından enfeksiyon riski daha az.

  20 mayıs 2020 17:52