yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. Kesinlikle lens, sonuna kadar lens

  10 ekim 2017 17:37

  2. Küçükken hep diş teli ve gözlük istemişim -bkz psikopatlık- ikisine de sahip oldum :d 18 yaşındayım gözlüğü yaklaşık bir 8 yıldır takıyorum artık benden bir parça oldu kendisi. Bu sene Üniversiteye başlarken lens de alayım dedim. İlk çıkarış-takışta oldukça zorlanmama rağmen -çıkaramadığımda "anneee çıkaramıyorum kaldı gözümde! " diye neredeyse korkudan ağlıyordum swh- ikinci seferden itibaren acayip pratikleşti. Yalnız her lens taktığımda gün sonuna doğru gözümün ağrıdığını çok net hissediyorum ekstra baş ağrım da oluyor. Bir de kesinlikle hijyen gerektiren bir olay lens. İster el, ister lens, ister lens kabı olsun her birinde titiz davranmak lazım çünkü göz çok çabuk enfekte olabilen bir yapıya sahip. Eğer gözlüğün ağırlığını ve beni bir çerçeveye zorunlu bırakmasını sevmiyorum diyorsanız bir deneyin. Denemek için hastaneye gidince bir çift veriyorlar zaten size :d severseniz en iyi markaları araştırın -benimki air optix hydraglyde, gözümde çok rahat - yalnız bu ekstra titizlik olayları, her akşam çıkarmak, baş ağrıları hızlı hayat tempomda beni biraz yoruyor, rahat rahat gözümü ovuşturamıyorum -bir miktar da gözümün mikrop kapmasından acayip tırsıyorum- :d kullanımının rahatlığı kişiden kişiye göre değişir elbet ancak ben özel günler olmadıkça gözlük taraftarıyım :) lafı çok uzattım üşenmeyip okuduysanız helal olsun :d ukte: (yazar: anitblake)

  10 ekim 2017 19:36

  3. sağ 0.75 sol 1 miyop astigmatım var.gözlüğü kendime yakıştırmadığım için lise son sınıfta lens kullanmaya başladım ama kullanamadım.bir türlü beceremedim o şeyi gözümün içine yerleştirmeye.uğraştıkça gözlerim sulanıyor daha zor bi hale geliyordu takması.taktığım zamanlarda gözlerime toz kaçmış hissi oluyordu rahat edemiyordum.uzağıda gözlük kadar iyi göremiyordum.o yüzden attım çöpe.belki iyi bi marka değildi ya da alışmak için yeterli sabrı gösteremedim.döndüm mis gibi gözlüklerime takması çıkartması daha kolay en azından.

  10 ekim 2017 19:50


  4. Kesinlikle bu karşılaşmada lensten yanayım. Evde olduğum zamanlar gözlük takıyorum gözü çok yormamak adına. Gözlük benim başımı ağrıtıyor. Yüzümde sürekli bir ağırlık sevmiyorum. Aynı zamanda görüş alanında daralma ister istemez oluyor. Yukarıya bakmak için kafamı kaldırmak istemediğim oluyor gözlükte mümkün değil.

  4, 5 yıldır lens kullanıyorum. Gözüme de hiç öyle kibar davranmıyorum mesela. Sadece 1 kere gözüm sorun çıkardı. Onun dışında gözümün içini bile kaşırım (gizlinot: Evde denemeyiniz!) Lensle uyuduğum da oldu. Bazen sorun yaşamasam da iki üç kere lens gözümde kayboldu. İlk seferde baya korkmuştum nshdksns ama sonra alıştım hafif ovalayınca geri geldi. Neyse bu kadar uzatmaya hacet yok. Kimseye de kötü örnek olmayayım kullanırken titiz davranın nazik olun gözünüze (gizlinot: Swh)

  10 ekim 2017 21:23

  5. 7 senedir lens kullanıcısıyım onun öncesinde 4 sene de gözlük kullandım. Kesinlikle lensten yanayım ben de. Evdeyken gözlük takıyorum, eğer lenslerim takılıysa mutlaka ama mutlaka her gece çıkarıyorum. Benimki uyunabilen cinsten ama ne olur ne olmaz hava alsın diye her gece çıkarıp sabah tekrar takıyorum.

  Hem gözlüğü estetik bulmuyorum hem de kullanımı zor bence. Yağmurlu havada camları ıslanır, buğulanır, bir yerde unutursun kırılır, göz makyajı yapmak falan ayrı dert.

  10 ekim 2017 23:00

  6. Lens tabisi

  9 yıldır ilerleyen göz bozukluğum vardı.Şu sıralar durdu diyebilirim.İlk önce gözlük aldım tabi 12 yaşındaki çocuğa lens alırlar mı? Lise sonda lense geçtim 3 yıl gibi bir süre paso lens taktım evde bile.Hiçbir sorun yaşamadım.Lensin gözde damarlanma yaptığını fark edince 6 ay önce gözlük aldım. Sadece evde vs yurtta takıyorum.Onun dışında gözlükle dışarı çıkmam nerdeyse imkânsız.En büyük sebebi ise özgüvenimi düşürüyor.Sittin sene kabul edemediğim bir aksesuar gözlük benim için.

  11 ekim 2017 00:25

  7. Gözlük başımı ve burnumu inanılmaz ağrıttığı için ne yazık ki lens. 10 yıldır lens kullanıyorum normalde çok kötü bir lens kullanıcısıyım gece de gözde kalabilenlerden kullandığım için 1 ay hiç çıkarmadığım oluyordu. Ta ki 2 ay önce gözlerim mikrop kapana kadar. Artık başımı ağrıtsa da dışarı çıkmayacaksam evde gözlük kullanıyorum ve kesinlikle lensle uyumuyorum.

  11 ekim 2017 16:08


  8. Gözlüğü kendimde estetik bulmuyorum ve uzun saatler taktığımda baş ağrısı yapıyor dışarıda bu yüzden takmadım ve hala da takmam, bu süre zarfında gördüğümü sanıyordum meğer lense geçince ben aslında dışarıda hiçbirşey göremediğimi farkettim süslüler, lens kullanmak öyle rahat ki,tabiki gözlük kadar tak çıkar kolaylığında değil ama yine de o performansa değer diğer girdileri okuyunca 1 ay lensi gözlerinden çıkarmayanları okuyunca öyle şaşırdım ki ben 6 saatten fazla taksam gözlerime bir ağırlık çöküyor çıkartıp atmak istiyorum

  11 ekim 2017 23:15

  9. Tabii ki lens. Fakat ben bu lens olayına yeni girdim asla görmüyorum arkadaşlar ya normal midir? Göz ölçümü falan yapıldı tabii aldım lensi falan ama göremiyorum. Belki psikolojik belki daha alışamadım napcaz ya

  26 eylül 2019 21:38

  10. İlkokuldayken miyop olduğum ortaya çıkınca gözlük kullanmaya başladım. 9 senelik gözlük kullanımından sonra lisede lens kullanımına geçtim ve ikisinin arasında dağlar kadar fark var.

  Öncelikle çok küçük yaşta gözlük kullanmaya başladığım ve gerçekten ileri derecede miyop olduğum için 17 yaşına kadar kendimi -fotoğraflar dışında- aynada gözlüksüz olarak göremedim. Çok yakından bakınca saçma bi görüntü ortaya çıkıyor azıcık uzağa gitseniz ifadenizi seçemiyorsunuz. Gözlüklü halimi de beğenmediğim için ciddi özgüven problemleri yaşadım. Bu sorunum gözlüğün eksileri listemde en üst sırada.

  İkinci sırada ise liseye ilk geçtiğimde başladı, ciddi baş ağrılarıyla uğraştım senelerce. Denemediğim ağrı kesici kalmamıştı. Sırf bu yüzden ağrı kesiciler artık etki etmiyor bana. Bi ağrı kesici bi ağrıma iyi gelse öteki ağrıma asla etki etmiyor mesela. Neyse ne zaman gözlüğü bırakıp lens kullanmaya başladım ağrılarım dindi, artık başım ayda yılda bi defa ağrıyor.

  Lensin eksilerine gelecek olursak, eksi demek de istemiyorum aslında çünkü o kadar da önemli şeyler değiller. Gözü fena kurutuyor ve lensinizi çıkarmadan uyuyamıyorsanız benim gibi dizi film izlerken uyukladığınızda derin uykuya dalamazsınız çünkü o lens çıkacak. Göz kuruluğu için suni gözyaşı damlası kullanıyorum düzenli olarak. Uyuklamaya çözüm bulamadım çünkü gözlük kullanan miyoplar iyi bilir ki gözlükle dizi film asla rahat izlenmez, yan dönemezsin vs vs.

  Gözlük benim için kabus gibi bi şeydi. Lens numaram değiştiğinde hep gözlüğümü de değiştirirdim ama 2 sene önce gözlüğüm kırıldı nasılsa kullanmıyorum nefret ediyorum diye almadım yeniden. O kadar tiksiniyorum kendisinden. Aklıma ilk lensimi taktığım zaman geldi. Aynada kendime bakıp oha yukarısı, aşağısı, yanlar gözüküyor diye şoka girip kendimi incelemiştim saatlerce. Yeşilçamda araba çarpınca gözleri açılan görme engelli gibi görüyorum görüyorum demediğim kalmış cidden.

  Bende savaşı açık ara farkla lens kazanıyor yani. Canım lenslerim.

  26 eylül 2019 22:00