sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (8)
 • medya (0)

1. Kesinlikle lens, sonuna kadar lens

10 ekim 2017 17:37

2. Küçükken hep diş teli ve gözlük istemişim -bkz psikopatlık- ikisine de sahip oldum :d 18 yaşındayım gözlüğü yaklaşık bir 8 yıldır takıyorum artık benden bir parça oldu kendisi. Bu sene Üniversiteye başlarken lens de alayım dedim. İlk çıkarış-takışta oldukça zorlanmama rağmen -çıkaramadığımda "anneee çıkaramıyorum kaldı gözümde! " diye neredeyse korkudan ağlıyordum swh- ikinci seferden itibaren acayip pratikleşti. Yalnız her lens taktığımda gün sonuna doğru gözümün ağrıdığını çok net hissediyorum ekstra baş ağrım da oluyor. Bir de kesinlikle hijyen gerektiren bir olay lens. İster el, ister lens, ister lens kabı olsun her birinde titiz davranmak lazım çünkü göz çok çabuk enfekte olabilen bir yapıya sahip. Eğer gözlüğün ağırlığını ve beni bir çerçeveye zorunlu bırakmasını sevmiyorum diyorsanız bir deneyin. Denemek için hastaneye gidince bir çift veriyorlar zaten size :d severseniz en iyi markaları araştırın -benimki air optix hydraglyde, gözümde çok rahat - yalnız bu ekstra titizlik olayları, her akşam çıkarmak, baş ağrıları hızlı hayat tempomda beni biraz yoruyor, rahat rahat gözümü ovuşturamıyorum -bir miktar da gözümün mikrop kapmasından acayip tırsıyorum- :d kullanımının rahatlığı kişiden kişiye göre değişir elbet ancak ben özel günler olmadıkça gözlük taraftarıyım :) lafı çok uzattım üşenmeyip okuduysanız helal olsun :d ukte: (yazar: anitblake)

10 ekim 2017 19:36

3. sağ 0.75 sol 1 miyop astigmatım var.gözlüğü kendime yakıştırmadığım için lise son sınıfta lens kullanmaya başladım ama kullanamadım.bir türlü beceremedim o şeyi gözümün içine yerleştirmeye.uğraştıkça gözlerim sulanıyor daha zor bi hale geliyordu takması.taktığım zamanlarda gözlerime toz kaçmış hissi oluyordu rahat edemiyordum.uzağıda gözlük kadar iyi göremiyordum.o yüzden attım çöpe.belki iyi bi marka değildi ya da alışmak için yeterli sabrı gösteremedim.döndüm mis gibi gözlüklerime takması çıkartması daha kolay en azından.

10 ekim 2017 19:50

4. Kesinlikle bu karşılaşmada lensten yanayım. Evde olduğum zamanlar gözlük takıyorum gözü çok yormamak adına. Gözlük benim başımı ağrıtıyor. Yüzümde sürekli bir ağırlık sevmiyorum. Aynı zamanda görüş alanında daralma ister istemez oluyor. Yukarıya bakmak için kafamı kaldırmak istemediğim oluyor gözlükte mümkün değil.

4, 5 yıldır lens kullanıyorum. Gözüme de hiç öyle kibar davranmıyorum mesela. Sadece 1 kere gözüm sorun çıkardı. Onun dışında gözümün içini bile kaşırım (gizlinot: Evde denemeyiniz!) Lensle uyuduğum da oldu. Bazen sorun yaşamasam da iki üç kere lens gözümde kayboldu. İlk seferde baya korkmuştum nshdksns ama sonra alıştım hafif ovalayınca geri geldi. Neyse bu kadar uzatmaya hacet yok. Kimseye de kötü örnek olmayayım kullanırken titiz davranın nazik olun gözünüze (gizlinot: Swh)

10 ekim 2017 21:23

5. 7 senedir lens kullanıcısıyım onun öncesinde 4 sene de gözlük kullandım. Kesinlikle lensten yanayım ben de. Evdeyken gözlük takıyorum, eğer lenslerim takılıysa mutlaka ama mutlaka her gece çıkarıyorum. Benimki uyunabilen cinsten ama ne olur ne olmaz hava alsın diye her gece çıkarıp sabah tekrar takıyorum.

Hem gözlüğü estetik bulmuyorum hem de kullanımı zor bence. Yağmurlu havada camları ıslanır, buğulanır, bir yerde unutursun kırılır, göz makyajı yapmak falan ayrı dert.

10 ekim 2017 23:00

6. Lens tabisi

9 yıldır ilerleyen göz bozukluğum vardı.Şu sıralar durdu diyebilirim.İlk önce gözlük aldım tabi 12 yaşındaki çocuğa lens alırlar mı? Lise sonda lense geçtim 3 yıl gibi bir süre paso lens taktım evde bile.Hiçbir sorun yaşamadım.Lensin gözde damarlanma yaptığını fark edince 6 ay önce gözlük aldım. Sadece evde vs yurtta takıyorum.Onun dışında gözlükle dışarı çıkmam nerdeyse imkânsız.En büyük sebebi ise özgüvenimi düşürüyor.Sittin sene kabul edemediğim bir aksesuar gözlük benim için.

11 ekim 2017 00:25

7. Gözlük başımı ve burnumu inanılmaz ağrıttığı için ne yazık ki lens. 10 yıldır lens kullanıyorum normalde çok kötü bir lens kullanıcısıyım gece de gözde kalabilenlerden kullandığım için 1 ay hiç çıkarmadığım oluyordu. Ta ki 2 ay önce gözlerim mikrop kapana kadar. Artık başımı ağrıtsa da dışarı çıkmayacaksam evde gözlük kullanıyorum ve kesinlikle lensle uyumuyorum.

11 ekim 2017 16:08

8. Gözlüğü kendimde estetik bulmuyorum ve uzun saatler taktığımda baş ağrısı yapıyor dışarıda bu yüzden takmadım ve hala da takmam, bu süre zarfında gördüğümü sanıyordum meğer lense geçince ben aslında dışarıda hiçbirşey göremediğimi farkettim süslüler, lens kullanmak öyle rahat ki,tabiki gözlük kadar tak çıkar kolaylığında değil ama yine de o performansa değer diğer girdileri okuyunca 1 ay lensi gözlerinden çıkarmayanları okuyunca öyle şaşırdım ki ben 6 saatten fazla taksam gözlerime bir ağırlık çöküyor çıkartıp atmak istiyorum

11 ekim 2017 23:15