girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (0)

37. Ertesi sabaha gözlere yapışmış lenslerle uyanmanız olasıdır. Sanki japon yapıştırıcısı ile yapıştırmışlar gibi bir türlü çıkmaz tabii siz de o sırada kan ter içinde kalırsınız, yürek çarpıntısı da cabası işte. Allah korusun! 

24 nisan 07:59

36. Eskiden yapınca sadece kuruluk batma vs olurdu ama artık uyuyakalınca vs 3-4 saat içinde uyandığımda gözümde gözyaşı gibi çapak oluyor. İğrendirmek istemem ama baya gözümün göz kapağımın içine va yayılmış oluyor. Resmen sağlıksızım diye bağıran bir durum.  Zaten günlük çıkarırım ama dediğim gibi uyuyakalınca ya da yanımda malzeme olmadan bir yerde kaldıysam gözlerim o gün beni mahvediyor. 

24 nisan 01:59

35. ben bunu bir kaç gün üst üste yaptım mecburiyetten ve gözümde lens izi oluştu, gözüm damarlandı! ciddi ciddi söylüyorum, bir yıl lens kullanmayınca geçti iz. damarlanma da biraz hafifledi. bu deneyimden sonra yeni bir alışkanlık edindim. aylık lensleri bile 20 gün kullanıp atıyorum. batma, alerji derdi yok.

24 nisan 01:58


34. lensler gözdeyken uyumak üzere tasarlanmamıştır. hiç tartışmasız bunu yaparken (gece uykusu), göz sağlığı ciddi şekilde riske atılıyor demektir. bugüne kadar bir rahatsızlık yaşanmamış olması da ileride yaşanmayacağı anlamına gelmiyor ve maalesef o zaman çok geç kalınmış olunabilir.

geceleri düzenli olarak çıkarmama karşın uzun süre aylık lens kullanımından sonra gözlerim iki kere uyarı verdi, bir süre gözlükle devam etmek zorunda kaldım. ve artık doktorun tavsiyesi üzerine günlük lens kullanıyorum. biliyorum fiyat olarak ekonomik değil ama her gün paketinden yeni bir lens çıkarıp kullanmak gözlerime büyük konfor sağladı gerçekten. eğer aylık lensinizi her gün takıp çıkarmak konusunda üşengeçlik yaşıyorsanız günlük lens kullanımı bu konuda disiplin kazanmaya yardımcı olabilir.aman diyeyim göz bu şakaya gelmez.

24 nisan 01:31

33. göz sağlığım zerre umurumda değil aktivitesi. sırf aman uyuya kalırım bir şey olur diye eve gelir gelmez çıkarıyorum lenslerimi.(gizlinot: bir yerde kalma ihtimalim varsa da gerekli şeyleri yanıma alıyorum.) onu da geçtim göz doktorum 10 saatten fazla takmamaya çalış dediği için sadece dışarıda takıyorum lenslerimi. bu kadar mı değersiz gerçekten gözleriniz ya. bir hafta lens çıkartmamak, lenslerle uyumak bir de ben yaptım bir şey olmuyor demek nasıl bir çılgınlık ya. hadi kendi gözleriniz umurunuzda değil tamam ama bari başkalarına özenilecek bir şeymiş gibi anlatmayın.

24 nisan 00:50

32. gözleri çok kurutan bir eylem. normalde hassas olmayan ve lens kullanımıyla bile kolay kolay tahriş olmayan gözlerde bile çok kötü sonuçlara sebep olabilecek bir durum.

ancak bir zamanlar johnson & johnson' ında dahil olduğu bir sürü markanın satış stratejisi olarak uyunabileceğini söylemeleri de bir sürü insanın canını yakmıştır.

23 nisan 20:49

31. Sağolsun benim doktorum ayakkabıyı nasıl kullanıyorsak sen de ayakkabı gibi lensi kullan dedi. Evden çıkarken giyin eve gelince çıkar hanım kızım. Kendisi 78 yaşında tontiş bir göz doktoruydu. Sağolsun.. aynen onun dediği gibi kullandım, hiç sıkıntı çekmedim. Bence zorunlu olmadıkça uyumayın süslüler.

23 nisan 19:48 23 nisan 19:48


30. Her zaman gittiğim optikçim haftada bir çıkar her gün çıkarıp takarsan gözün mikrop kalabilir demişti. Gece lenslerimle hiç uyumadım. Ama öğlen 1-2 saatliğine uyusam bile aşırı derecede kuruluk oluyor ki bir hafta boyunca çıkarmazsam neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.

23 nisan 19:39

29. Acuvue OASYS hd lensi kardeşim ve ben kullanıyoruz. Ben 1 veya en fazla 2 saat uyuyayım gözlerimi açtığımda lens dışarı fırlamak istiyor. Gözlerim kuruyor. Kardeşim öğlen uykusu vs çok uyur 8 9 saat lensle uyuyor geçen sorduğumda hatta daha rahat uyanıyorum demişti. Lensler gözüne tam oturuyomuş :D 1 hafta çıkarmamamıza bile gerek yok diyorlar ama ben güvenmiyorum. 1 gün dolu dolu dayanamazken 1 hafta nasıl takıyım. Denize, havuza,duşa lensle giriyorum hiç bir sorun yok

23 nisan 17:56

28. süper zeki kız kardeşimin yaptıktan sonra sabah kör kaldııımmm diye bağırarak uyanması ile ablamla ben gözünü açmaya gidiyoruz resmen. tabi ablam saydırıyor, gözlük kullansana lens senin neyine diye. bir de diyor ki korneam elimde kalırsa bana gözünüzü bağışlar mısınız kardeş olarak? kız kardeşim sanırım cami avlusundan alındı. siz siz olun yapmayın süslüler, vallahi çok tehlikeli, kan çanağı gözlerle uyanıyorsunuz sonra:(

23 nisan 17:34