sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (43)
 • medya (0)

43. Evde yürüyerek zayıflanıldığını iddia eden bir hanım abla.Ama kadına bakıyorum msşallah etine dolgun😀Biliyorum 50 yaşında vs ama yine de basen kalça almış yürümüş gibi.Biri de bilgentolls diye bir youtuberdan gördüm denmiş.Baktım ama onda da pek işe yaramamış gibi.Özetle zayıflatamıyor gibi.

4 şubat 21:22

42. Çok güzel bir enerjisi var. Her gün 1 km yürüyoruz beraber (gizlinot: Sanki evde benimle birlikte yürüyormuş gibi hissediyorum :)dışarıda yürüyüş yapma imkanı olmayan ya da dışarıda yürümeyi sevmeyen insanlar için harika bir alternatif. Ben her hafta başka bir videosunu izlemeye çalışıyorum. Böylece farklı farklı birçok hareket de eklemiş oluyorum yürüyüşlerime. Aslında 3/4 km yapmak çok daha yararlı olacaktır; fakat ben en fazla 1 ya da 2 km olanları yapiyorum. Ondan sonra başka bir egzersiz programı yaptıgım için fazla yorulmak istemiyorum. En büyük artısı 15 dk içinde 1 km yürütüp yanında farklı hareketler ekleyerek tüm vücudu çalıştırması. Normalde 1 km yürüdüğüm de asla aynı etki olmuyor. Dışarıda yürürken de o hareketleri yapamazsın zaten :)

Yediklerime de dikkat ediyorum, şekeri kestim.  Marta kadar hiç tartılmama kararı aldım. Mart ayında farkı yazacağim -umarım fark olur- 

(link: https://m.youtube.com/watch?v=qJ7lgODE2uY En iyilerden biri)

18 ocak 14:10 18 ocak 14:12

41. denemek için geçen hafta 3 mil olan bir videosunu yaptım. açıkçası beni zorlamadı, terlemedim de. bu hafta bir daha deneyeyim dedim ve iki elime de yarım kilo ağırlık alarak yaptım egzersizleri. bu sefer çok daha iyi oldu, terledim en azından. ben spora gidemediğim günlerde hareket olması açısından ağırlıklarla evde yapabilirim.

sonuç olarak eğer düzenli spor yapan birisiyseniz sizi tatmin etmeyeceğini düşünüyorum, eğer başlangıç iseniz tam size göre.

14 ekim 2018 19:00

40. özellikle (link: https://www.youtube.com/watch?v=DYuw4f1c4xs&t=1916s şu) videosunu yapanların ciddi anlamda faydasını gördüğünü belirttiği fitness eğitmeni. yaz sonuna gelmiş olsak da başlamak için geç değil diye düşünüyorum. belki ilk etapta 45 dakika uzun gelebilir ama 15 15 15 diye arttırarak 45 tamamlanabilir belli bir süre zarfında sanırım. gelişmelere göre editlemeyi hedefliyorum, umarım devam ettirebilirim. 

4 ağustos 2018 18:35

39. süslü sözlük sayesinde tanıştığım eğitmen. 2-3 hafta boyunca çok düzenli olamasa da youtube'da yer alan 3 mil videosunu yaptım. net bir kilo kaybı göremedim ama biraz sıkılaştığımı ve güçlendiğimi hissediyorum. normalde 1-1.5 saat spor salonunda fitness yapardım o yüzden 3 mil düşük geldi gibi hissettim. bu yüzden 5 mega miles diye geçen programını satın aldım ve bugün ilk defa yaptım. 1 saat 23 dakika sürdü. bugün ilk olduğu için biraz zorlandım ama öyle geçmek bilmedi, işkence gibiydi falan da diyemem. alıştıkça daha rahat yapılabilir bi program. zaten diğer 1,2,3 millik programlarından farklı çok hareket yok ve zor hareketler de değil. leslie biraz fazla konuşuyor ama bi bakımdan iyi çünkü dikkatimi dağıtıyor. düzenli olarak bu programı yapıp mezuniyet için kendimi hazırlamak istiyorum. sonrasında bu girdiyi de editleyip sizlerle paylaşırım

edit: 1 haftadır her gün 5 millik programını yapıyorum. biraz yorucu bir program ve ter içinde kalıyorum her defasında. vücudun her bölgesini çalıştırıyor fakat en çok bacak çalıştırdığını hissettim ben. kilo kontrolü yapmadım ama gözle görülür bir değişim de olmadı şimdilik. tempoya alıştım artık zorlanmadan yapıyorum hareketleri. 1 hafta değişim görmek için kısa bir süre zaten ilerleyen günlerde neler olacak göreceğiz.

2 mayıs 2018 13:49 9 mayıs 2018 15:30

38. Spor salonuna gitmeye hem üşeniyorum hem de maddi olarak beni zorlayacak şuanda. Sözlükten bu kadını ve evde yaptırdığı yürüyüşleri duymuştum, şimdi aklıma düştü. Beslenmeme dikkat etsem de 4-5 kilo fazlam var ve hayatımda hareket olmadığı müddetçe bu kiloda kalıyorum, yaz da geliyor malum bunlardan kurtulmak lazım.

Madem sözlükten öğrendim sözlüğe bir katkım olsun dedim, bugün başlıyorum 1 millik versiyonla giderek artıracağım. Yağ ve kas ölçümü yapabiliyorum bu haftasonu spora başlarım diye cuma da bakmıştım, bundan sonra yaptığım sporları ve vücudumun hangi bölgesine ne kadar yağ/kas etkisi olduğunu paylaşırım bu girdide. Hem bana motivasyon olur hem de bir şekilde sayısal etkisini görürüz yürüyüşün. Azalan yağlar artan kaslarla ilgili olur umarım editler.

Edit 1(01.04.18): süslüler 1 mil az geldi 2. Mili de yaptım. Şimdi de çok yorulmadım aslında ama aşırı enerjiğim ve ter içerisinde kaldım, evde yarım saatte bu noktaya gelmeyi beklemiyordum, 1,5 saat yoga yapmak gibi bir etkisi oldu bende. Ayrıca aşırı enerjik ve neşeli bayıldım bu kadına.

Edit 2 (03.04.18): Sadece 1 mil yürüyüş. Yapmamış olmamak için.

Edit 3 (05.04.18): dışarda normal yürüme temposunda 30 dk yürüyüş.

Edit (06.04.18): bugün geçen tartımımdan sonra 8-9 gün olduğu için tartıldım. Bu programdan önceki sürede de 30ar dk 2 yürüyüş yapmıştım. Onlar da dahil olmuş oldu süreye. Toplam 700 g yağ vermişim, 800 g kas almışım. Normal tartıda bir fark göremiyorum şuan ama yaklaşık 10 günde güzel değişim. Ayda 2 kg yağ yakmış olmayı umuyorum şuan. Diğer bölgelerde 100g ufak farklar olsa da gövdede yarım kilo yağ kaybı ve kas kazanımı var. Önceki 2-3 ayda fazla hareketsiz kaldığım için bu kadar fark oluştu sanırım. Sonraki aylar süreleri uzatmam gerekir. Ben memnun kaldım dışarda veya leslieyle fark etmez yürüyüşe devam.

1 nisan 2018 20:04 6 nisan 2018 18:01

37. 3 haftadır walk it off in 30 days adlı videosunu uyguluyorum.Jillianla başlamayı denedim ama bana ağır geldi leslie nin başta 2 mil videosunu denedim o da sadece bacak çalıştırıyor gibi geldi ve walk it off in 30 days adlı olana geçtim.sıkılmadan keyifle yapıyorum aynı zamanda yediklerime de kısmen dikkat ederek 3 kilo verdim istediğim birçok bölgede incelme oldu fakat ekmek,abur cubur,şeker tüketmemeye dikkat ettim(arada kaçamaklar oldu) ben sonuçtan memnunum :)

2 ağustos 2017 08:40

36. Spora başlamak isteyen ve sporla hiç arası olmayan hatta hayatında spor yapmamış ve bi yerden başlamak isteyen bireylere şiddetle tavsiye ederim. Kendisinin 3 mile vidyolari sayesinde ve dengeli beslenme ile 2 ayda 10 kilo civarı verdim ama herşeyden önce spor yapmaktan nefret eden beni sporu hayatının merkezine alan bir gün yapmasa kendini kötü hisseden biri haline getirdi. Şimdilerde leslie yi warm up niyetine yapıp sonrainda Jillian veya popsugar fitness la devam ediyorum. Leslie ye bir vefa borcum olduğundan warm up da olsa onu birakamiyorum. Ha yeri gelmişken bahsedeyim 2016 ağustosta başladığım kilo verme seruvenime tamamen evde kendi kendime bu videolar sayesinde hiç bir spor salonuna gitmeden 27 kilo verdim. Ve bu serüven leslie ile başladı.

9 temmuz 2017 23:49

35. 2 aydır düzenli yapmaya çalıştığım kilo vermemde yardımcı program. Diyetle birlikte 1.5 ayda 6 kilo verdim.üstelik arada diyetimi bozduğum zamanlarda oldu ama leslie yapmayı aksatmamaya çalıştım. İşe gittiğim günlerde sabah ve gece 1 mil yapıyorum. Eğer evdeysem sabah 1 mil öğlen 3 mil gece 1 mil yapıyorum. Arada sıkılsam da diğer programlara göre daha kolay ve sonrasında kas ağrısı çekmiyorum. Leslie ablamız o kadar sempatik ki insan tamamlamadan kapatmak istemiyor. Çok konuşmasına bazen sinir olsam da kendisini takdir ediyorum hem konuşuyor hem spor yapıyor ve hiç yorulmuyor ben aynısını yapsam konuşurken nefes nefese kalırım. (gizlinot: swhh)

15 haziran 2017 11:32

34. Aralıklarla yaptığım ve bence işe yarayan videoların sahibi kadın.

Eğer leslie yaparken sıkılıyorsanız kendi yöntemimi önerebilirim size, ben sesi tamamen kapatıyorum, eğer pc'den yapıyorsam alta başka müzik açıyorum, yok eğer televizyonda yapıyorsam ekranı ikiye bölüp bir taraf leslie diğer taraf sevdiğim bir dizi olacak şekilde ayarlıyorum. Hem canım sıkılmıyor sürekli leslie'yi dinleyip, hem de eğleniyorum.

15 haziran 2017 10:38