sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (1)

  46. düzenli yapıldığında etkisini görüyorsunuz. insanı kan ter içinde bırakıyor. evde spor yapmaya güzel bir alternatif. ama allah adı verdim bi sus leslie ya. sesi kısıp yaptım bi yerden sonra. keşke totişimi kaldırıp yine yapabilsem :(

  5 nisan 11:18

  45. Sıfır spor geçmişiyle, yaklaşık 3 haftadır sabahları dışarıda 3 km kadar hızlı tempo yürüyorum.

  Dün gece geç yattım sabah uyanamayacağım belli hadi dedim şu 3 mili deneyeyim. Kendimce yavaştan kondisyonum da var ya 1 az geldi gözüme.

  Ama sabah 3 mil yapacak kadar da uyanamadım. 15 dk geç kalsam bir şey olmaz diyip 1 mile giriştim ve gördüm ki ben kir gezisi yapar gibi yürüyormuşum. Resmen yıllar sonra kaslarının çalıştığını farkettim. Daha duşa girmeden yazmak istedim (gizlinot: Bebiş uyandı, emzirme molasi)

  Yalniz dikkat odadaki temiz hava çok önemli. Kızdan dolayı cam açamadım ama bur sonrakine farklı bir çözüm bulacağım

  5 nisan 07:21

  44. Bu kadın bir tanedir. Bu kadın bana 1 kilo kaybettirmiştir. Gülüşüne kurban olduğum.

  1 mart 19:32

  43. havadan ya da üşengeçliğimden egzersiz yapmak için dışarı çıkmak istemediğim günlerde "kaldır kız kıçını" diyen ana imgesiyle gözümün önüne gelip benim için kilo verme sürecimi(gizlinot: ya da süreçlerimi) hızlandıran hanımefendidir. hiç yoktan iyidir diyerek 15 dakikalık 1 mil programını uygulayıp hadi 1mil daha yapayım diye diye bir saati egzersizle geçirdiğim çok oldu bugüne kadar. ben yürüyüş yapmayı da seviyorum ancak, bütün kas grupları yeterli çalışmıyor haliyle yürüyüş esnasında. leslie ile birlikte çalışırken birçok kas grubunu birlikte çalıştırmış oluyorsunuz ve yürüyüşe nazaran sıkılaşmaya kesinlikle daha yardımcı. ikisi arasındaki tek olumsuz fark ise leslie'yi doğadaki temiz havadan mahrum kalarak yapmak. o kadarcık da olsun diyor ve "walk walk walk" diyerek yürüyoruz arkandan ablacım.

  ilgili medya:
  1
  1 mart 17:32

  42. Çok güzel bir enerjisi var. Her gün 1 km yürüyoruz beraber (gizlinot: Sanki evde benimle birlikte yürüyormuş gibi hissediyorum :)dışarıda yürüyüş yapma imkanı olmayan ya da dışarıda yürümeyi sevmeyen insanlar için harika bir alternatif. Ben her hafta başka bir videosunu izlemeye çalışıyorum. Böylece farklı farklı birçok hareket de eklemiş oluyorum yürüyüşlerime. Aslında 3/4 km yapmak çok daha yararlı olacaktır; fakat ben en fazla 1 ya da 2 km olanları yapiyorum. Ondan sonra başka bir egzersiz programı yaptıgım için fazla yorulmak istemiyorum. En büyük artısı 15 dk içinde 1 km yürütüp yanında farklı hareketler ekleyerek tüm vücudu çalıştırması. Normalde 1 km yürüdüğüm de asla aynı etki olmuyor. Dışarıda yürürken de o hareketleri yapamazsın zaten :)

  Yediklerime de dikkat ediyorum, şekeri kestim.  Marta kadar hiç tartılmama kararı aldım. Mart ayında farkı yazacağim -umarım fark olur- 

  (link: https://m.youtube.com/watch?v=qJ7lgODE2uY En iyilerden biri)

  18 ocak 14:10 18 ocak 14:12

  41. denemek için geçen hafta 3 mil olan bir videosunu yaptım. açıkçası beni zorlamadı, terlemedim de. bu hafta bir daha deneyeyim dedim ve iki elime de yarım kilo ağırlık alarak yaptım egzersizleri. bu sefer çok daha iyi oldu, terledim en azından. ben spora gidemediğim günlerde hareket olması açısından ağırlıklarla evde yapabilirim.

  sonuç olarak eğer düzenli spor yapan birisiyseniz sizi tatmin etmeyeceğini düşünüyorum, eğer başlangıç iseniz tam size göre.

  14 ekim 2018 19:00

  40. özellikle (link: https://www.youtube.com/watch?v=DYuw4f1c4xs&t=1916s şu) videosunu yapanların ciddi anlamda faydasını gördüğünü belirttiği fitness eğitmeni. yaz sonuna gelmiş olsak da başlamak için geç değil diye düşünüyorum. belki ilk etapta 45 dakika uzun gelebilir ama 15 15 15 diye arttırarak 45 tamamlanabilir belli bir süre zarfında sanırım. gelişmelere göre editlemeyi hedefliyorum, umarım devam ettirebilirim. 

  4 ağustos 2018 18:35

  39. süslü sözlük sayesinde tanıştığım eğitmen. 2-3 hafta boyunca çok düzenli olamasa da youtube'da yer alan 3 mil videosunu yaptım. net bir kilo kaybı göremedim ama biraz sıkılaştığımı ve güçlendiğimi hissediyorum. normalde 1-1.5 saat spor salonunda fitness yapardım o yüzden 3 mil düşük geldi gibi hissettim. bu yüzden 5 mega miles diye geçen programını satın aldım ve bugün ilk defa yaptım. 1 saat 23 dakika sürdü. bugün ilk olduğu için biraz zorlandım ama öyle geçmek bilmedi, işkence gibiydi falan da diyemem. alıştıkça daha rahat yapılabilir bi program. zaten diğer 1,2,3 millik programlarından farklı çok hareket yok ve zor hareketler de değil. leslie biraz fazla konuşuyor ama bi bakımdan iyi çünkü dikkatimi dağıtıyor. düzenli olarak bu programı yapıp mezuniyet için kendimi hazırlamak istiyorum. sonrasında bu girdiyi de editleyip sizlerle paylaşırım

  edit: 1 haftadır her gün 5 millik programını yapıyorum. biraz yorucu bir program ve ter içinde kalıyorum her defasında. vücudun her bölgesini çalıştırıyor fakat en çok bacak çalıştırdığını hissettim ben. kilo kontrolü yapmadım ama gözle görülür bir değişim de olmadı şimdilik. tempoya alıştım artık zorlanmadan yapıyorum hareketleri. 1 hafta değişim görmek için kısa bir süre zaten ilerleyen günlerde neler olacak göreceğiz.

  2 mayıs 2018 13:49 9 mayıs 2018 15:30

  38. Spor salonuna gitmeye hem üşeniyorum hem de maddi olarak beni zorlayacak şuanda. Sözlükten bu kadını ve evde yaptırdığı yürüyüşleri duymuştum, şimdi aklıma düştü. Beslenmeme dikkat etsem de 4-5 kilo fazlam var ve hayatımda hareket olmadığı müddetçe bu kiloda kalıyorum, yaz da geliyor malum bunlardan kurtulmak lazım.

  Madem sözlükten öğrendim sözlüğe bir katkım olsun dedim, bugün başlıyorum 1 millik versiyonla giderek artıracağım. Yağ ve kas ölçümü yapabiliyorum bu haftasonu spora başlarım diye cuma da bakmıştım, bundan sonra yaptığım sporları ve vücudumun hangi bölgesine ne kadar yağ/kas etkisi olduğunu paylaşırım bu girdide. Hem bana motivasyon olur hem de bir şekilde sayısal etkisini görürüz yürüyüşün. Azalan yağlar artan kaslarla ilgili olur umarım editler.

  Edit 1(01.04.18): süslüler 1 mil az geldi 2. Mili de yaptım. Şimdi de çok yorulmadım aslında ama aşırı enerjiğim ve ter içerisinde kaldım, evde yarım saatte bu noktaya gelmeyi beklemiyordum, 1,5 saat yoga yapmak gibi bir etkisi oldu bende. Ayrıca aşırı enerjik ve neşeli bayıldım bu kadına.

  Edit 2 (03.04.18): Sadece 1 mil yürüyüş. Yapmamış olmamak için.

  Edit 3 (05.04.18): dışarda normal yürüme temposunda 30 dk yürüyüş.

  Edit (06.04.18): bugün geçen tartımımdan sonra 8-9 gün olduğu için tartıldım. Bu programdan önceki sürede de 30ar dk 2 yürüyüş yapmıştım. Onlar da dahil olmuş oldu süreye. Toplam 700 g yağ vermişim, 800 g kas almışım. Normal tartıda bir fark göremiyorum şuan ama yaklaşık 10 günde güzel değişim. Ayda 2 kg yağ yakmış olmayı umuyorum şuan. Diğer bölgelerde 100g ufak farklar olsa da gövdede yarım kilo yağ kaybı ve kas kazanımı var. Önceki 2-3 ayda fazla hareketsiz kaldığım için bu kadar fark oluştu sanırım. Sonraki aylar süreleri uzatmam gerekir. Ben memnun kaldım dışarda veya leslieyle fark etmez yürüyüşe devam.

  1 nisan 2018 20:04 6 nisan 2018 18:01

  37. 3 haftadır walk it off in 30 days adlı videosunu uyguluyorum.Jillianla başlamayı denedim ama bana ağır geldi leslie nin başta 2 mil videosunu denedim o da sadece bacak çalıştırıyor gibi geldi ve walk it off in 30 days adlı olana geçtim.sıkılmadan keyifle yapıyorum aynı zamanda yediklerime de kısmen dikkat ederek 3 kilo verdim istediğim birçok bölgede incelme oldu fakat ekmek,abur cubur,şeker tüketmemeye dikkat ettim(arada kaçamaklar oldu) ben sonuçtan memnunum :)

  2 ağustos 2017 08:40