girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

45. Hayatımda gördüğüm en saçmasapan satış sitesi olduğunu söylemiş miydim? Söylediysem bi daha söylemek istiyorum. 

Allison diye birinden sürekli olarak İngilizce otomatik mesaj geliyor. ürünümü satmama yardım edecekmiş. Botun da böylesi!

18 haziran 10:52

44. mütemadiyen "fiyatta pazarlık payı var mı?" mesajı aldığım platform.

bot olduklarından şüpheleniyorum.

9 haziran 23:21

43. İlk çıktığı zamanlarda bi heves yüklediğim uygulama. Benim başıma da diğer süslülere benzer şeyler geldi. Hatta bi tanesİ direkt "şurda şurda buluşalım bi kahve içelim aslında ürüne ihtiyacım yok ama başka türlü benle görüşmeyi kabul etmezsiniz diye bu bahaneyle yazdım" bile demişti. Zaten bu kadarı da olunca sildim telefonumdan appi.

17 nisan 09:47


42. fikir harika ancak işleyiş çok bozuk. İki kere ilan koydum ikisinde de kekoşların "buluşalım bir de çay ısmarlayım" gibi saçma sapan tavırlarına maruz kalınca sinirden sildim. Tinder falan olsa anlıcam da ya ikinci el eşya satma-almaya yarayan app yani nedir bu ya.

17 nisan 09:32 17 nisan 10:00

41. buraya koyduğum topuklu ayakkabılar için hergün mutlaka mesaj aldım, ama hiçbiri kadınlardan değildi. eşi için alacak gibi mesaj atıp, ayakkabıların az kullanıldığını söylediğimde "daha fazla kullanılmışı yok mu" diye soran bıyıklı dayılar, direkt olarak "bu ayakkabılarla birini çiğnediniz mi" diye konuya dalanlar, "kusura bakmayın sizi rahatsız etmek istemiyorum ama benim fetişim var, bana kullandığınız ayakkabılarınızı verebilir misiniz" diyen kibarlık timsalleri yüzünden hiçbir şey satmadan silmiştim uygulamayı.

16 nisan 15:56

40. ürün almak için değil tanışmak için alıcıymış gibi davrananlarla, ölücülerle dolu uygulama. derhal silindi.

16 nisan 15:42

39. tinder ın satış matış dönen verisyonu.

16 nisan 12:29


38. Resmen "dating app" olayina donmus site. Ben de bi ara bi seyler satmak icin uye olmustum. Birisi yazdi. Ben de yeniyim ya simdi, tahmin edemedim o amacla da kullanabilecegini. Satin alacagi urunle ilgili soru sormasi gereken sahsimiz, sohbet etmeye donunce "isterseniz yarin esim getirsin urunu size" dedim. O saatten sonra ses yok ahaha. 

16 nisan 11:11

37. buradan köşe koltuk bakmaya çalışıyorum aylardır uygun fiyata. sürekli imalatçı firmaların ilanları çıkıp duruyor, çok sinir bozucu bir durum. hayır yani senin zaten mağazan vs var, ekstra satış için niye böyle uygulamaları kullanıyolar anlamıyorum.

15 nisan 22:55

36. ürün sahibiyle doğrudan iletişime geçmenizi sağlayan, komisyon almayan fakat araya girmediği için bir güvence de sağlamayan uygulamadır. buradan alışveriş yapacaklara tavsiyem, ürün satın alacakları insanı biraz ölçüp tartmaları.

bugüne kadar aldığım her şeyden memnun kaldım aldıklarım e fiyatları şöyle:

(link: https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/oturma-odalari/kanepeler/kumas-kanepeler/49129153/ektorp-2li-kanepe-ve-uzanma-koltugu.aspx ektorp ikili kanepe ve uzanma koltuğu): ikea fiyatı 2100, letgo'dan aldığım fiyat: 200tl.

(link: https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/oturma-odalari/sehpalar/40104270/lack-yan-sehpa.aspx ikea lack yan sepha): ikea fiyatı 43 tl, letgo'dan aldığım fiyat 10 tl.

(link: https://www.hepsiburada.com/vestel-eko-sc250-a-250-lt-statik-buzdolabi-p-MTVES20217577?magaza=Ya%C5%9Fat%C4%B1lan%20Ticaret&wt_gl=cpc.elk.beyazesya-buzdolabi-mda.pla&gclid=Cj0KCQjw8MvWBRC8ARIsAOFSVBUrqIfnddwGPlILtIQUrxywt8fHx4BOPuCbCrGMipIodA8VBx03qREaAsd1EALw_wcB vestel buzdolabı): yaklaşık 900 lira, 200 liraya aldım.

bir hizmet olarak da nakliye: ilkinde 50 tl'ye, ikincisinde 30 tl'ye anlaştım.

benim için bu alışverişlerin hepsi çok kârli oldu. koltuğu çok hoş bir hanımdan aldım, almak için gittiğimde annesiyle tanıştım, çok sevimli insanlardı. sehpa için getiren arkadaşla bir pastanede görüştük, hemen alıp çıktım. buzdolabını yine bir anne-kız satıyordu, evlerine gittiğimde bana bir de kahve makinesi hediye ettiler. çok tatlı insanlardı.

nakliye için de çok uygun imkânlar mevcut, arada şirketler olmadan doğrudan kişilerle muhatap olduğunuz için pazarlık yapma, aynı anda pek çok kişiden fiyat alma gibi fırsatlarınız da oluyor. sonuçta ihtiyacım olan, bana 3000 liradan pahalıya patlayacak ürünü 410 liraya aldım.

letgo'yu tercih etmemin bir nedeni de tüketim çılgınlığını bir nebze olsun frenlediğini düşünmem. bu ürünleri sahipleri almış, kullanmış, artık işlerine yaramadığına kanaat getirdikleri bir noktada da satıyorlar. bu insanların aynı ürünü bir daha alması, üretmesi mümkün değil. fakat satın aldığımız her ürün için şirketler tekrar tekrar üretime geçiyor; kaynak tüketiyor. başkasının artık kullanmadığı bir ürünü yeniden dolaşıma sokmak dünyaya, birinci el ürün almaktan daha yararlı. bunun dünyayı kurtaracağını söylemiyorum yanlış anlaşılmasın, sadece "freecycle" döngüsünün düşük bütçeli hali gibi geliyor bana.

15 nisan 16:54 15 nisan 16:55