girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (0)

57. diğer 2. el satış sitelerine göre bana göre en güvensiz olanı. Profilimde fotoğraf olmamasına rağmen , profilimde ismimin yer almamasına rağmen sadece ayağımda çekilen ayakkabının , fotoğrafta azıcık gözüken bileğimden dolayı sözlü tacizlere maruz kaldım. yazmayan kalmadı. yani sen gözüken ayak bileğimden bana nasıl aşılmaya çalıştın bilmiyorum. Chat sitesine dönen site olmuş resmen. İsmimi değiştirip "aman bunu da satmayayım buradan" diyerek kaldırdım. Daha sonra bir kaç teknolojik eşya yükledim. Yazanlar resmen yeşillik olsun diye yazıyordu. Saçma sapan gelen bildirimleri falan, en sonunda uygulamayı sildim ve kurtuldum.

18 ekim 12:14

56. buradan fotoğraf makinemi ve lensini sattım. aşırı ölücülerle dolu bir uygulama ilk olarak. makineyi piyasanın 300-400 lira altında koydum çünkü bir an önce satılsın istiyordum. ona rağmen indirim indirim diye diretenler oldu. alacağım deyip sonra yazmayanlar, telefon numaramı isteyenler, sizli bizli konuşmak yerine "sen" diye hitap edenler. her türlü tip var anlayacağınız. indirim yapmıyorum dediğim halde görüştüğümüzde bile "son fiyat mı yaa biraz düşseniz?" diyenleri bile gördü bu gözler. görüşene kadar indirim yok demişim sen de kabul etmişsin hala indirim diyorsun bedavaya vereyim istersen? insanlar çok garip cidden.

uygulamaya gelecek olursak arayüzü çok kullanışsız. arama yapıyorsunuz ama ne çıktığını siz bile tam olarak anlayamıyorsunuz. sürekli donuyor. bir de en kötüsü aramaya "buzdolabı" yazdınız atıyorum, ondan sonraki günlerde sürekli "yakınınızda şu kadar buzdolabı var" diye bildirim gönderip duruyor. ben elektronik aletlerimi sattıktan sonra sileceğim muhtemelen.

18 ekim 11:14

55. minimalizmi hayatıma uyarlarken elden çıkardığım kıyafetleri satmak için telefonuma indirdiğim uygulama. başta insanların verdiğim ilanlarla ilgilenmeleri çok cazip geldi fakat alıcının sürekli soru sorması, güvenilir bir imaj oluşturmaması, önce satın alacağım deyip sonra cayması vb. sorunlardan sonra bana göre bir site olmadığını deneyimledim. bizim gibi çalışan insanlar için de büyük vakit kaybı ayrıca. Vaktimi daha değerli işler için kullanmayı seçiyorum.

17 ekim 18:35


54. sadece bir defa abiye elbiselerimi, satmak için denedim. Bir günde 10larca mesaj aldım. "Üzerinde görsek?" "Göğüsleri tam mı oturuyor sana?" "Beyaz tenlisin herhalde" "Bacak boyun kaç cm?" ayarında mesajlar atanlarla dolu bir uygulama. Bir daha tövbe ettim.

17 ekim 17:22

53. yurt dışında piyasada olmayan nostaljik ürünleri bulabileceğiniz bir uygulamayken türkiyede bildiğiniz tinder. hatta piyasa araştırması olarak kullananlar da var sanırım. eski playstationumuzu ve oyunlarını koydum. bir sürü mesaj aldım fiyatını soran. 350ydi. "300 olur mu?" demiş bir kaç kişi. olur dedim. "hmm merak etmiştim almıycam" diyor. sildim sonra uygulamayı.

17 ekim 13:24

52. Pek satış mantığını anlamadığım mecra. Ama ilgilenen olursa bir kaç kitap serisi paylaştım. Kullanıcı adım çok yaratıcı. Kitapsatış

16 ekim 18:59

51. pek güvenmiyorum bu uygulamaya bir şey almam satmam da ama risk almadan da olmaz dedim aylarca bakındım ettim tertemiz iphone'unu da buradan aldım :) çocuk iyi satıcı çıktı ve yardımcı da oldu aldıktan sonra. ama böyle durumlarda mutlaka kağıt imzalattırın. ben yapınca şaşırdı ama olması gereken budur dedim. sonra da zaten letgo benim için let go oldu yani

6 ekim 20:23 6 ekim 20:27


50. Hiç giymediğim nerdeyse 0 topuklu ayakkabılarımı burada satmaya çalışmak gafletine düştüm. Ayak fetişistleri sardı her yanımı. Giyilmis koku garantili naylon çorap isteyenlerden tutun, ayaklarla ilgili kölem olmak isteyenlere kadar ne ararsanız. Bir daha bulaşmama kararı almıştım ta ki wag maşa almak isteyene kadar. Piyasada 300 liraya satılan bir ürünü tertemiz 90 liraya aldım. Hiçbir sıkıntısı da yok mis gibi kullanıyorum. Bir daha satış yapmaya çalışacağımı sanmıyorum tahammülüm kalmadı çünkü bu tarz rezilliklere ama kadın satıcılardan alışveriş yapabilirim denk geldikçe.

6 ekim 10:56

49. Yakın zamanda letgo üzerinden gardrobumda ya hiç kullanmadığım etiketleri üstünde duran yada gerçekten bir iki sefer giyip artık istemediğim kıyafetlerimi satmaya karar verdim. Satma sebebimse,  şehir merkezinden uzakta yaşıyorum ve burada çok fazla sokak hayvanı var yiyecek bulamayan. Öğrenci harçlığım maalesef yetmiyor bu canlara mama almaya, hem gardrobum hafiflesin hem de onlara mama alacak parayı bulmuş olayım istedim. Bir tane ürünle alakalı mesaj almadım, hep erkekler tanışmaya çalışıyor. Gerçekten buralara kadar düştünüz mü ya? Ürünleri kaldırdım, dakika başı mesaj almaktan kurtuldum. Gerçekten bir işe yarasın istedim ama sağolsun buradaki abuk tipler buna da engel oldu. 

6 ekim 00:40

48. Kadınlara yönelik ürünlerinizi elden çıkarmak istiyorsanız tanışma mesajları alabildiğiniz uygulama. O ürünleri sattığınıza göre kadın olduğunuz çok belli. Kadın olduğunuza göre de birilerinin mutlaka tanışma mesajları atması lazım.

5 ekim 21:48