yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (3)

  1. cinsel yönelimleri nedeniyle ne yazık ki ayrımcılığın her türlüsüne maruz kalan insanlardır. gay arkadaşlarımın çoğunu seviyorum. zaten üç beş tane var. ancak bir insana sırf gay diye pozitif ayrımcılık yapılmasından hoşlanmıyorum. içten içe o kişinin normal olmadığını düşünüp bu durumu abartılı hareketlerle örtmeye çalışmak gibi geliyor bana. mesela gay bir tanıdığım var, aşırı derecede kendini beğenmiş bir insan. tavırlarından da görüşlerinden de üslubundan da hoşlanmıyorum. ne yapayım yani seveyim mi gay diye? ne zaman toplumdan heteroseksüel herhangi bir bireyle lgbt bir bireyi eşit görmeye başlarsınız, o zaman onları 'gerçekten' kabul etmiş olursunuz.

  2 nisan 2015 20:52 2 nisan 2015 20:53

  2. ancak ve ancak tüm kürt yurtdaşların alevi olduğu yegane doğu ili tunceli'nin dersim'inde eylem yapabilen grup/oluşum.

  zaten dersimde sizin arabanızı durdurup pkk kimlik sormaz.

  ağalık ve aşiretlik sistemi diğer doğu illerine göre neredeyse yoktur.

  yani bir diyarbakır, bir batman, bir urfa bu arkadaşlara kapalıdır.

  en çok eylem yaptıkları iller ülkenin büyükşehirleri olan bu arkadaşların üzerinden lgbt sömürüsü yapan parti de bir tunceli ile ancak romantikleri kandırır.

  30 mayıs 2015 13:09 30 mayıs 2015 13:10

  3. doğru ismi lgbti olan organizasyondur. yani (link: http://lgbti.org/ Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender/Transsexual and Intersexed)

  10 haziran 2015 08:16


  4. 26 haziran 2015 itibariyle tüm amerika'da eşcinsel evlilikler serbest kalmış! bu tarz güzel haberlerden sonra dileğim türkiye'nin eşcinselliği artık içselleştirmesi.

  26 haziran 2015 19:08

  5. "Ama onlar da ahlaksizlik yapuyur" "cik tirbiyisizlir, hip bizi sitisiyilir" gibi argumanlarla yerilmesinden biktim. Hele bir de gunah, lut kavmi, inanc, din diye bagiranlara hic girmiyorum. Dindar olmayabilirler, onlarin gunahi size mi yaziliyor? Biz yanlarindayiz cunku insanca yasamalarini istiyoruz. Onlarin ozgurlukleri sizin ozgurluklerinizi kisitladigi gun, sizin yaninizda olacagiz. Bu lgbt, din, siyasi gorus direnisi degil; bu insani sartlarda herkesin kendi inandigi sekilde yasamasinin direnisi.

  Bir haksizlik, hukuksuzluk, suc varsa geregi olmasi gereken sekilde yapilir.

  28 haziran 2015 22:36

  6. Sonuna kadar desteklediğim oluşum. Bir çok üyesiyle tanıştım, oturdum konuştum. Hepsini anlamaya çalıştım. Önyargılarımı yıktığımı düşünüyorum. Her insanın aşık olduğu kişiyle elele dolaşabilmesi gerek. Keşke bizde de insanlar kalıplara sokulmaya çalışmayıp eşcinsel evliliklere izin verilse.

  28 haziran 2015 23:03

  7. onur yürüyüşleri şu dünyadaki en barışçıl, en siyasetten ve ideolojiden uzak ve temel odağı insan hakları olan bir eylem olmasına rağmen "kahraman" türk polisi istanbul'da dün ne gösteriye ne de akşam etkinliğine izin vermedi. ellerinde gökkuşağı bayrağı dışında hiçbir şey olmayan insanlara hunharca gaz, su ve plastik mermi sıktı. hani yakıp yıkanlara, teröristlere, çapulculara ve molotofçulara karşı kullanılıyordu bir tek bu yöntemler? kimse direnmedi bile, ara sokaklara kaçıştı insanlar ve polis bırakmadı tabii. benim LGBT bir arkadaşım gaz ve su yediği ile kalmadı bir ibadethaneden çıkan insanlar tarafından tartaklanıp dövüldü, sen tanrının yarattığı bir canı haksız bir nefretle bu şekilde yaraladıktan sonra hayatının sonuna kadar ibadet et ne farkedecek?

  Hz. İsa'nın çok güzel bir olayı vardır, yaka paça kendisine hayat kadını olduğu için getirilen ve recm cezası istenen bir kadına yapılan muamele için "ilk taşı günahsız olanınız atsın" demiştir. LGBT bireyler ise yaradılıştan böyle, hiçbir günahları yok. Tanrı onları o şekilde yaratmışken bu şiddeti yaradılana göstermek o çok inanıp saygı duyulan dinin özüne ters değil mi? allaha şirk koşmak değil midir ilahi adaleti bu dünyada insan eli ile dağıtmaya çalışmak, onun yarattığını beğenmeyip dövmek, acı çektirmek, eziyet etmek, öldürmek?

  dinden gittim çünkü dünkü şiddetin bahanesi "din" idi, geçen senede yürüyüş ramazanda gerçekleştiği halde 2 saat içinde en ufak olaysız bir şekilde bitmişti. istanbul gibi renksiz ve gri bir şehire renk kattığı ve insanlara umut dağıttığı yetmiyormuş gibi dünyanın da acayip ilgisini çekmişti "bakın müslüman ülkede onbinlerce insan LGBT hakları için yürüyüş yapıyor" diye.

  bütün dünyaya rezil olduğumuz ile kaldık ve 364 gün toplum tarafından dışlanan, hırpalanan, bazen kendi ailesi tarafından bile öldürülen, toplumda sevgilisi ile öpüşmeyi geçtim el ele bile tutuşamayan, ev tutamayan ve bilumum hakkı gasp edilen insanların senede tek bir gün olan eğlencesine, kendini ifade özgürlüğüne ve sokağa özgürce çıkabilmesine yüce türk devleti tahammül edemedi.

  emeği geçen bütün yetkilileri canı gönülden tebrik ediyorum, bu dünyada değil de öbür dünyada vatandaşı geçtim aynı gezegeni paylaştığınız insanlara yaptığınız şu gereksiz şiddetin hesabını vermeleri dileği ile.

  29 haziran 2015 18:01 ed.29 haziran 2015 23:05


  8. kimseye güler yüz borçlu olmayan insanlar. "yaaaaaa çk tatlılar, sevecennn, neşeliii :)" cümleleriyle onları ötekileştirmeye yardımcı olmaktan başka bir şey yapmayız. onlar senin benim gibi normal insanlar, bazen mutlu bazen mutsuz ve kompleksli, bazen sinirli. mükemmel olduklarını söyleyerek onlara iyilik yapmıyoruz. hayt doluuu:) olmalarından önce bir sürü neden var onlara destek vermemiz için. yaşadıkları zorluklar malum, bi de onların yanında olalım diye bizi memnun etmeye çalışacak değiller. böyle düşünürseniz "gay mac çalışanı bna çk ktü davrandı" deyip lgbti'ye düşman kesilmezsiniz.

  9 ağustos 2016 10:59

  9. art arda büyük kayıplar yaşayan topluluk: önce "homofobi" sözcüğünün yaratıcısı George Weinberg, şimdi de LGBT mücadelesinin sembolü olan gökkuşağı bayrağını 39 sene önce kendi elleriyle diken Gilbert Baker.

  1 nisan 2017 16:03

  10. Hakkında değil yazmak, konuşmayı bile sevmediğim, otuz küsür yaşımda bana kendimi sorgulatan kavram. Kendini çok erken yaşta keşfetmiş ve yetişkin bir eşcinsel olarak ülke içerisindeki halimizin gerçekten içler acısı olduğunu düşünüyorum. Ancak, bunu düşünmemin sebebi ne var olmayan haklarımız, ne yaşamak zorunda kaldığımız korkunç ailevi ve çevresel faktörler. Bunu düşünmemin sebebi tamamen biziz, lgbt+.

  Bir hareket düşünün ki güçlendikçe kendi ötekilerini yaratsın. Örgütlenmeye çalıştıkça, örgütlenme çabası koli bulma çabasıyla yer değiştirsin. On yıllardır ötekileştirilen biz, feminen diye, butch diye, trans diye bizden olmayanı dışlayalım, eziyet edelim, görünce yüzümüzü buruşturalım, arkasından "kız ali zırıl zırıl, belma da kamyoncu ayol" diye dalga geçelim. Ondan sonra yok aman efendim lezbiyenin toplumda görünürlüğü, trans bireyin çalışma hakkı diye ağlayalım. Trans misafirhalerini kendi tekelimize alalım, bambaşka amaçlar için kullanalım, ondan sonra oturup veryansın edelim. Oldu canım, oldu.

  Tüm bunların yanı sıra Erkek eşcinsellerin korkunç ayrımcılığı, trans bireylerin enginlere sığmayıp taşan varoluş öfkesi, biseksüelliğin inanılmaz ama hala ve hala lgbti+ içerisinde bir tabu olması sebebiyle çok üzgünüm ama bizden bir bok olmaz.

  Pride'lara katılmıyorum, ha olur da tekrar yapılabilirse katılmayı düşünmüyorum. Adlarını ve varoluş amaçlarını hepimizin bildiği hiçbir derneği desteklemiyorum. Ha sen kimsin diyeceksiniz elbette. lgbt+'nin l kısmından bir kadın olarak bir kez daha aynı cümleyi kurmak istiyorum, güçlendikçe kendi ötekilerini yaratanların, varolduğumuz şeyleri bambaşka hallere sokanların yanında olmayan, bize dair umutları bizim tarafımızdan kırılmış sıradan biriyim.

  16 mayıs 2019 13:01 16 mayıs 2019 13:03