yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (3)

  15. heteroseksüel olduğumdan dolayı bu topluluğa aidiyet hissetmeme rağmen desteklediğim oluşumdur. özellikle türkiye gibi yoksulluk, eğitimsizlikle yoğrulmuş toplumlarda sezgi duvarlarını yıkacak gruplara ihtiyaç vardır.

  iç işleri bakanının ayda bir kere durup durup lgbt'ye sarmasının sebebi de bu. lgbt'nin iyi örgütlendiği ve seslerini duyurabildiği bir ülkede insanların düşünce dünyası değişecek, bireysel düşünce artacak, muhafazakarlık olarak adlandırılan ancak özünde sessiz ve biat edilen bir düşünce yapısına sahip insan sayısı azalacaktır.

  ancak eleştirdiğim yönleri de var. onur yürüyüşünde çırılçıplak soyunup, istiklal'in ortasında foreplay yapmak gerçekten ekstrem bir durum. haklarınızı savunun, sesinizi yükseltin, kadın ve çocuk istismarını insanların gözüne vurun. böyle böyle büyürsünüz.

  20 temmuz 15:39

  14. her bir bireyini ne olursa olsun seviyorum. varlar ve hep var olacaklar.

  edit: seri köz misali eksiler gelmiş, hoşgelmiş

  16 mayıs 22:33 17 mayıs 21:49

  13. Hakkında değil yazmak, konuşmayı bile sevmediğim, otuz küsür yaşımda bana kendimi sorgulatan kavram. Kendini çok erken yaşta keşfetmiş ve yetişkin bir eşcinsel olarak ülke içerisindeki halimizin gerçekten içler acısı olduğunu düşünüyorum. Ancak, bunu düşünmemin sebebi ne var olmayan haklarımız, ne yaşamak zorunda kaldığımız korkunç ailevi ve çevresel faktörler. Bunu düşünmemin sebebi tamamen biziz, lgbt+.

  Bir hareket düşünün ki güçlendikçe kendi ötekilerini yaratsın. Örgütlenmeye çalıştıkça, örgütlenme çabası koli bulma çabasıyla yer değiştirsin. On yıllardır ötekileştirilen biz, feminen diye, butch diye, trans diye bizden olmayanı dışlayalım, eziyet edelim, görünce yüzümüzü buruşturalım, arkasından "kız ali zırıl zırıl, belma da kamyoncu ayol" diye dalga geçelim. Ondan sonra yok aman efendim lezbiyenin toplumda görünürlüğü, trans bireyin çalışma hakkı diye ağlayalım. Trans misafirhalerini kendi tekelimize alalım, bambaşka amaçlar için kullanalım, ondan sonra oturup veryansın edelim. Oldu canım, oldu.

  Tüm bunların yanı sıra Erkek eşcinsellerin korkunç ayrımcılığı, trans bireylerin enginlere sığmayıp taşan varoluş öfkesi, biseksüelliğin inanılmaz ama hala ve hala lgbti+ içerisinde bir tabu olması sebebiyle çok üzgünüm ama bizden bir bok olmaz.

  Pride'lara katılmıyorum, ha olur da tekrar yapılabilirse katılmayı düşünmüyorum. Adlarını ve varoluş amaçlarını hepimizin bildiği hiçbir derneği desteklemiyorum. Ha sen kimsin diyeceksiniz elbette. lgbt+'nin l kısmından bir kadın olarak bir kez daha aynı cümleyi kurmak istiyorum, güçlendikçe kendi ötekilerini yaratanların, varolduğumuz şeyleri bambaşka hallere sokanların yanında olmayan, bize dair umutları bizim tarafımızdan kırılmış sıradan biriyim.

  16 mayıs 13:01 16 mayıs 13:03

  12. Öncellikle girdi yazan arkadaşların muhtemelen bir kısımı hetero ve ben buradan kendilerine teşekkür etmek istiyorum çünkü kendileri "lgbtq+" adlı topluluğun bireyi olduğunu söyleyen kişilerin yaşadıkları kötü durumlara ve talihsizliklere yine aynı topluluğa ait olduklarını söyleyen bireylerden bile daha saygılı ve hoşgörülü yaklaşmışlar.Kendim eşcinsel bir birey olarak üzülerek söylemek istiyorum ki bu topluluk maalesef ki kendi içinde bozulmalara uğramıştır.Herkes lgbtq+ topluluğun mücadelesinin gay hakları,trans hakları vs. değil bütünüyle insan hakları ile ilgili olduğunu bilmelidir.Maalesef lgbtq+ topluluğunun bazı bireyleri kendilerini bizzat kendi içlerinde inanılmaz derecede ayrıştırmıştır.Yok twink(sıska genç oğlan),yok bear(dad bod gibi bir şey),yok jock(atletik vücutlu gay erkek) ben bunlardan çok sıkıldım.Beni vücut tipime,davranışlarıma vs. göre kategorize edip başka bir şekilde ifade etmem gerekirse beni kendi içinde bulunduğum toplulukta bile bir şekilde ayrıştırıp,biz insanlar tarafından ayrıştırılmak istemiyoruz demek bana çok iki yüzlüce geliyor.Yani ben kilolu,zayıf,kaslı vs. erkeklerden hoşlanabilirim ama bu ben eşcinselsem onları özel olarak bir grup içinde kategorize etmem gerektiği anlamına mı geliyor?Açıkçası eşcinsel bir birey olarak söylemem gerekki kendimi içine ait hissetmediğim bir grup çünkü ben benim.Beni femboy,pasif,oğlan,bear...(bu liste uzar gider) şeklinde tanımladıkları sürece ben kendimi mutlu hissedemeyeceğim.Kusura bakılmasın ama başkalarından saygı bekliyorlarsa önce kendi içlerinde kendilerini kategorize etmeyi bırakmaları gerek...(ben gördüklerimi açıkladım...)

  15 mayıs 22:32

  11. art arda büyük kayıplar yaşayan topluluk: önce "homofobi" sözcüğünün yaratıcısı George Weinberg, şimdi de LGBT mücadelesinin sembolü olan gökkuşağı bayrağını 39 sene önce kendi elleriyle diken Gilbert Baker.

  1 nisan 2017 16:03

  10. kimseye güler yüz borçlu olmayan insanlar. "yaaaaaa çk tatlılar, sevecennn, neşeliii :)" cümleleriyle onları ötekileştirmeye yardımcı olmaktan başka bir şey yapmayız. onlar senin benim gibi normal insanlar, bazen mutlu bazen mutsuz ve kompleksli, bazen sinirli. mükemmel olduklarını söyleyerek onlara iyilik yapmıyoruz. hayt doluuu:) olmalarından önce bir sürü neden var onlara destek vermemiz için. yaşadıkları zorluklar malum, bi de onların yanında olalım diye bizi memnun etmeye çalışacak değiller. böyle düşünürseniz "gay mac çalışanı bna çk ktü davrandı" deyip lgbti'ye düşman kesilmezsiniz.

  9 ağustos 2016 10:59

  9. onur yürüyüşleri şu dünyadaki en barışçıl, en siyasetten ve ideolojiden uzak ve temel odağı insan hakları olan bir eylem olmasına rağmen "kahraman" türk polisi istanbul'da dün ne gösteriye ne de akşam etkinliğine izin vermedi. ellerinde gökkuşağı bayrağı dışında hiçbir şey olmayan insanlara hunharca gaz, su ve plastik mermi sıktı. hani yakıp yıkanlara, teröristlere, çapulculara ve molotofçulara karşı kullanılıyordu bir tek bu yöntemler? kimse direnmedi bile, ara sokaklara kaçıştı insanlar ve polis bırakmadı tabii. benim LGBT bir arkadaşım gaz ve su yediği ile kalmadı bir ibadethaneden çıkan insanlar tarafından tartaklanıp dövüldü, sen tanrının yarattığı bir canı haksız bir nefretle bu şekilde yaraladıktan sonra hayatının sonuna kadar ibadet et ne farkedecek?

  Hz. İsa'nın çok güzel bir olayı vardır, yaka paça kendisine hayat kadını olduğu için getirilen ve recm cezası istenen bir kadına yapılan muamele için "ilk taşı günahsız olanınız atsın" demiştir. LGBT bireyler ise yaradılıştan böyle, hiçbir günahları yok. Tanrı onları o şekilde yaratmışken bu şiddeti yaradılana göstermek o çok inanıp saygı duyulan dinin özüne ters değil mi? allaha şirk koşmak değil midir ilahi adaleti bu dünyada insan eli ile dağıtmaya çalışmak, onun yarattığını beğenmeyip dövmek, acı çektirmek, eziyet etmek, öldürmek?

  dinden gittim çünkü dünkü şiddetin bahanesi "din" idi, geçen senede yürüyüş ramazanda gerçekleştiği halde 2 saat içinde en ufak olaysız bir şekilde bitmişti. istanbul gibi renksiz ve gri bir şehire renk kattığı ve insanlara umut dağıttığı yetmiyormuş gibi dünyanın da acayip ilgisini çekmişti "bakın müslüman ülkede onbinlerce insan LGBT hakları için yürüyüş yapıyor" diye.

  bütün dünyaya rezil olduğumuz ile kaldık ve 364 gün toplum tarafından dışlanan, hırpalanan, bazen kendi ailesi tarafından bile öldürülen, toplumda sevgilisi ile öpüşmeyi geçtim el ele bile tutuşamayan, ev tutamayan ve bilumum hakkı gasp edilen insanların senede tek bir gün olan eğlencesine, kendini ifade özgürlüğüne ve sokağa özgürce çıkabilmesine yüce türk devleti tahammül edemedi.

  emeği geçen bütün yetkilileri canı gönülden tebrik ediyorum, bu dünyada değil de öbür dünyada vatandaşı geçtim aynı gezegeni paylaştığınız insanlara yaptığınız şu gereksiz şiddetin hesabını vermeleri dileği ile.

  29 haziran 2015 18:01 ed.29 haziran 2015 23:05

  8. Sonuna kadar desteklediğim oluşum. Bir çok üyesiyle tanıştım, oturdum konuştum. Hepsini anlamaya çalıştım. Önyargılarımı yıktığımı düşünüyorum. Her insanın aşık olduğu kişiyle elele dolaşabilmesi gerek. Keşke bizde de insanlar kalıplara sokulmaya çalışmayıp eşcinsel evliliklere izin verilse.

  28 haziran 2015 23:03

  7. "Ama onlar da ahlaksizlik yapuyur" "cik tirbiyisizlir, hip bizi sitisiyilir" gibi argumanlarla yerilmesinden biktim. Hele bir de gunah, lut kavmi, inanc, din diye bagiranlara hic girmiyorum. Dindar olmayabilirler, onlarin gunahi size mi yaziliyor? Biz yanlarindayiz cunku insanca yasamalarini istiyoruz. Onlarin ozgurlukleri sizin ozgurluklerinizi kisitladigi gun, sizin yaninizda olacagiz. Bu lgbt, din, siyasi gorus direnisi degil; bu insani sartlarda herkesin kendi inandigi sekilde yasamasinin direnisi.

  Bir haksizlik, hukuksuzluk, suc varsa geregi olmasi gereken sekilde yapilir.

  28 haziran 2015 22:36

  6. (bkz: lgbti ) homofobik insanların anlayamadıkları şey şu, böyle olmak, yani kendi hemcinsinden hoşlanmak ya da karşı cinse ait hissetmek onların elinde olan birşey değil. eşcinselliği veya translığı sadece seksten, cinsellikten ibaret sananlar var. hayır hiç de öyle değil. onlar da aşık olup, sevebiliyorlar, bunu hiç düşündünüz mü ? trans insanlar, yani halk dilinde travestiler. onlar sizin bildiğiniz gibi, para için kendini satan kişiler (gizlinot: genelde erkek ) değiller. kendilerini karşı cinse ait hissederler. yani kız ise erkek gibi, erkek ise kız gibi. toplumda saygı gösterilmez bu kişilere, sadece, tabiri caizse seks işçisi gözüyle bakılır. çoğunun ailesi onların bu hallerini kabullenemez, psikoloğa vs. götürerek iyileştirebileceklerini ( ! ) düşünürler. eşcinsellik veya translık hastalık yada sapkınlıkdeğildir. eşcinselliği ve translığı, ırk ve din ile bağdaştırmaya çalışanlar da var. neymiş, türkler, müslümanlar eşcinsel olamazmış burası türkiyeymiş, yabancılara özenmeyinmiş. çok alaka ya türk müslüman olmayla, özentilikle. hormonlarla alakalı bir durum bu gelip sizin dininize dilinize ırkınıza vs. bakmıyor. lütfen artık gözlerinizi açın. saygıyı hak ediyorlar. onlar sizin cinsel tercihlerinize saygı duyuyor, siz onlarınkine duymasanız bile biraz anlayış göstermeye çalışın...

  28 haziran 2015 22:33 28 haziran 2015 22:40