sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  13. Bi heves almıştım “aaa kırmızıı” diye zamanında ama aslında sıkıcı bi palet. Renkler meh, kırmızıları da beğenmedim ben şahsen, beklediğimden daha sıcak çıktılar. Kolumda swatchlıyorum soğuk kırmızı duruyolar, gözümde ısınıyolar sinir oluyorum... İçinde bir adet mercan var baya cart bi versiyonu, bu senenin rengi falan diye belki kullanılabilir ama ben kullanmıyorum o renkleri pek o yüzden bana çok gereksiz oldu. Kırmızılarda abh Modern Renaissance’ı tercih ederim şahsen, çook daha güzel yapıları da renkleri de. 

  31 aralık 2018 12:26

  4

  12. içindeki renkler yaygınlaştıkça arzu nesnesi olmaktan çıkan bir palet. farların yapıları arasında farklılıklar var. ışıltılıları fazla parçalanıyor mesela. matlarının ise bazıları daha zor dağılıyor. içindeki tek nadir renk sağ üst köşedeki creation. bu renk hatrına paleti almak isteyen varsa: inglot 335 diyorum. hem rengi aynı, hem yapısı daha güzel.

  9 ağustos 2018 23:05

  11. Lime Crime'ın bu paleti uzun bir süredir aklımdan çıkmıyor. Instagram hesapları olsun, gittigidiyorlar olsun nereden alsam diye baktım ancak en sonunda kendi sitesinden almaya karar verdim. Fakat ülke seçeneklerinde 3. dünya ülkelerinin bile bulunduğunu göz önüne alırsak Türkiye'nin olmayışı üzdü. Lime Crime'ın kendi sitesinden alışveriş yapan süslüler eğer tabii ki yurt dışında yaşamıyorlarsa nasıl aldıklarına dair bilgilendirirse çok mutlu olacağım.

  29 aralık 2016 11:43

  10. venus 2 paleti en iyi olandır. renk skalası tam benlik ve sonunda! o çok özendiğim airbrush efektini bana armağan etmiştir. alınır.(gizlinot: buraya gözü kalpli ve unicorn emojisi gelsin )

  9 kasım 2016 22:19

  9. galiba kızıl / kırmızı / kiremit rengi far paleti modasını başlatan palet olmuştur... bu farlar her zaman vardı, ama bu sıcak renklerin kombini ilk defa bu palette yer aldı diye hatırlıyorum.

  (lime crime her ne kadar tartışmalı bir marka olsa da düşününce velvetines serisiyle de mat sıvı ruj akımının ilklerinden...)

  26 ekim 2016 22:03

  8. 34 doların 104 Tl ettiği günümüzde, instagram'dan 130 TL+ kargo almakta sakınca görmediğim ve geçtiğimiz hafta kavuştuğum favori far paletim.

  amerikadan_makyaj hesabından aldım merak edenler olursa. sakın reklam torpil falan zannetmeyin, belki benim kadar isteyen vardır diye stoklar tükenmeden belirtmek istedim.

  far paleti ile ilgili yorumlarımı daha genişçe bir zamanda paylaşacağım kalpkalp.

  25 ekim 2016 23:37

  7. inglot dupe'larının görselini tesadüfen pinterest'te buldum. ilgilenen süslüler için görsellere yüklüyorum.

  25 ekim 2016 22:03

  6. bugün 2.sini teslim aldığım far paleti.(gizlinot: yeni başık açsam mı bilemedim) alsam mı, değer mi diye pek ikilemde kalıp, yenik düştüm. ulaştığında yine alışveriş bağımlılığında, sahip olmanın saçma boşluğunu hissedip bir iki saat boyunca açmadım bile paketini. açtığımda ise uzun zamandır ilk defa bir ürünü aldığıma mutlu olduğumu hissettim, ilk kafamı tekrar yaşadım adeta sözlük swh. şimdi far zevkim şöyle ki pigmentli olacak, kolay harmanlacak, tozutması hiç dert değil. bu nedenlerden balm ve makeup rev. far paletlerini çok severek kullanan biriydim. sözlük bu farlar tozutmuyor da. öyle yumuşacık falan değiller; ışıltılı renkler hariç ve fakat çok pigmentli, karışması kolaylar.

  venus'deki gibi 8 far içeriyor.16 gram. içindeki renkler;

  *pigeon; kızıl-ördek başı yeşili duochrome ( duochrome far hiç sevmem ama özellikle bu rengi çok istiyordum, ördek başı yeşiline bayılıyorum ve en kullanılabilir hali duochrme bence)

  *filter; mat gök mavisi. çocukken gökyüzünü boyadığınız monami mavisinin aynı.en kel alaka diye yorumlanan renk, ama bence pek çok görünümü şık diye değiştirmek için güzel eğlencelik bir renk olmuş

  *marsh; pastel(ybkz: muted daha doğru sanırım) zeytin yeşili gibi bir renk. ışıltılı. pigeon un altına baz olarak kullanılırsa, yeşil görüntüyü biraz daha arttırıyor.

  *mustard: mat hardal rengi

  *fly; soft altın, ışıltılı. bu da muted gold denebilecek bir renk, detaylı bakınca ya içinde yeşil ışıltılar var ya da sarısı minicik kirli bir sarı

  *jam; hardal renginin turuncusunu düşünün diye garip bir tanım yapsam aklınıza muhtemelen bu renk gelir. mat, çok hafif kirli bir turuncu, turuncu-kiremit

  *mud; sıcak bir kahve. çikolata kahve demek daha doğru sanırım, mat.

  *boot; onca görsel baktım, video izledim, dikkatimden kaçmış sanırım; içinde yeşil,gümüş, saks mavisi simler barındırıyormuş; siyah.

  benim de aklıma herkesin aklına ilk gelen makyaj geldi; hardal, turuncu ve kahveyle grunge tarzı bir makyaj. zaten benim bu makyajı düşünmem için bu renklere bile gerek yok en en en sevdiğim stildir kendileri makyajda. uygulamada farlar dökülmedi, güzel harmanlandı.

  biraz oynayım bakalım farlarla dedim üzerine pigeon geçtim göz kapağımın, şıp diye güzel bir smokey makyajım olmuş oldu. iç kısma biraz fly sürdüm o da güzel oldu ama aydınlatıcı namına soft bir renk yok elinizde, belki kiminiz için eksidir bu.

  ovırol uzun zamandır aldığım bir ürüne ilk defa sevindim, kıyamadım. her şeyi depot ederek çarçur eden ben kıyamadım... ama şunu da söylemem gerekir ki çok farla aranız yok ise, klasik-elegan, doğal makyajlar ise çizginiz, sizi mutlu etmeyecektir bu palet. makyajla mıncık mıncık oynamayı seviyor, türlü çeşit şey deniyorsanız çok seversiniz diye tahmin ediyorum. mat renkleri elimin üzerinde swatchlamıştım şöyle bir hafifledi elimle silince ama kaybolmadı renkler. umarım uzun süre kullanımda leke bırakmıyorlardır göz kapağında.

  14 haziran 2016 21:29

  5. yine son 1 aydır kendi kendime düşünüp düşünüp içlenmeme sebep olan far paleti.

  belirli dönemlerde aklıma düşüyor ve sahip olmadığım için çok üzülüyorum, gerçekten hiçbir makyaj malzemesini böyle çok istemedim. en son, "üzülecek şey mi kalmadı ya, alayım madem" deyip bazı bilindik instagram satıcılarına mesaj attım bilgi almak için.

  şimdi işin aslı, ben her şeyi değerinin bilmem kaç katına satanlardan bir şey almayı kendime pek yediremiyorum. sanki biz eroinmanmışız, onlar da torbacıymış gibi hissediyorum. velev ki yanılmadım, en meşhur instagram satıcılarından bir tanesi 32 dolarlık palet için 200 tl fiyat çekti. ben fiyatı yüksek bulunca da vergi-kargo masalı anlattı.

  yahu arkadaşım, 32 dolar dediğin para 100 lira bile değil. e ürünün türkiye kargosunu da ben ödeyeceğim. muhtemelen sen de toplu alışlardan orada ücretsiz kargo kampanyalarını kullanacaksın. hadi o 32 dolarlık ürünün bir yarısı kadarını da vergiye ver. sen yine bu bol keseden hesapla şu paletten 60-70 lira kar ediyorsun el insaf!

  bu gerçekleri bile bile tam nefsime yenilmek üzereydim ki sebi bebi imdadıma yetişti ve lime crime tanıtımlarına başladı. ben nedense youtube'da bir ürün ya da marka şişirilmeye başladı mı, ya da para kazanırken samimiyetini kaybettiğini düşündüğüm insanların eline düştü mü, o ürüne/markaya olan ilgimi (gizlinot: bazen kalıcı, bazen de geçici olarak) kaybediyorum. yani paleti yine alamadım.

  bu bebek hala benim kıymetlim, bir gün benim kendime aldığım en güzel hediyelerden biri olacak. (gizlinot: kalp)

  4 haziran 2016 11:27

  4. Bu paleti ben instagram satıcılarından almak isteyip, fazla fark koymaları sebebiyle bir anlık gazla kendim sitesinden sipariş ettim. 1 aylık bir sürecin ardından elime ulaşmıştı. Almadan önce rüya gibi bir palet olduğunu düşünüp, elime alana kadar aklıma geldikçe heyecanlanıyordum. Paletin benim açımdan en iştah kabartan rengi mat bir bordo olan 'muse' rengiydi. Pigmentasyon açısından 8 rengin 7'si ultra başarılıyken, divine isimli (maybelline colortattoo'lardan permanent taupe'u anımsatan) rengin pigmentasyonu oldukça zayıf.

  Rebirth biraz cart denebilecek tonda bir renk, bu yüzden henüz herhangi bir makyajımda kombinleyemedim.

  Aura aydınlatıcı olarak da kullanılabilecek bir renk.

  Venus, yine paletteki favorilerimden.

  Shell, sanıyorum ki mac all that glitters'a dupe idi. (aslında makeup geek cindirella da olabilir)

  Creation ve icon ise pek elimin gitmediği tonlarda kahveler.

  Ama alacak olanlara tavsiyem, fazla pembeli tonlarda renk içerdiğinden ötürü çok da işlevi olmayan bir palet. Yani yaz aylarına daha çok yakışıyor ama ben kendime bu denli fazla pembeyi yakıştıramıyorum. Muse için koca paleti almak yerinde mac-deep damson alıp kenara çekilsem de yetermiş sanırım. (Gerçi aura da başarılı bir aydınlatıcı, bilemedim gerçekten :) )

  (edit: imla)

  5 nisan 2016 13:52 7 nisan 2016 11:50