lindy hop

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. çok seviyorum ben bu dansı, hastasıyım. eğitilmeden vahşi bir kısrak gibi kendi figürlerimle yapmaya cesaretim var. (gizlinot: cherie's got some moves...) önceki entrylerde de belirtildiği gibi diğer bir adı da swing. şimdi instagramda ağırlıklı olarak nelere göz atarsanız, sponsorlu bağlantılar ve reklamlar o bağlamda çıkıyor, biliyorsunuz siz de. (kozmetik aratıyorsanız genelde kozmetik reklamları çıkar, butik ise yeni butiklerin reklamları düşer vs. ) güzel bir algoritma.

geçenlerde instada pıt pıt kalpler koya koya ilerliyordum önüme bir sponsorlu bağlantı düştü. swingistanbul hesabın adı. her gün dansla ilgili bir çok hesabı arattığım/beğendiğim için sanırım. ama ben ilk anda bunu swinger istanbul olarak okudum. swinger değil de swing olduğunu anlayana kadar 10 sn içinde 35 kez kalp krizi geçirdim. hayır yani ne aratmış olabilirim de swinger hesabı bana sponsorlu bağlantı olarak çıksın....

7 aralık 10:13 - 7 aralık 10:19

2. en çok izlemeyi sevdiğim danslardan. evde kendi çapımda hareketleri taklit ederek yapmaya çalıştığım doğrudur. (link:https://youtube.com/watch?v=47L1tR5kLmY şu ) ve (link:https://youtube.com/watch?v=8DwU6-M_FsY şunun ) gibi performansları izlemek, izlerken arada müziğin ritmine kendini kaptırmak kesinlikle çok keyifli oluyor. tam bir enerji boşalması yani.

bildiğim, daha doğrusu okuduğum kadarıyla dans adını charles lindhberg'den alıyor. amerikalı havacının 1920'lerde(gizlinot: tam yılını hatırlamıyorum şimdi ) ilk defa atlas okyanusunu uçarak geçmesi ve new york üzerinden paris'e inmesi, bu sayede de isminin tüm dünyada duyulmasına neden olmuş bir durum. daha sonra o dönemde çok ünlü bir dansçı olan george snowden'in kendince bu hareketleri, lindy'nin gökyüzünde yaptığı hareketlere benzeterek onun ismini vermesi de dansın charles lindhberg ismiyle anılmasına neden olmuş. dans biraz ritm olarak rock'n roll'a da benziyor aslında. benim bu dansı bu denli çok sevme nedenim de oradan geliyor sanırım. bir gün hakkını vererek yapabilmeyi çok isterim bakalım o gün ne zaman gelecek? (gizlinot: swh )

4 aralık 00:23 - 4 aralık 00:28

1. Eski caz danslarindan birisi. Swing olarak da gecer. Temelinde alti ya da sekiz vurusluk hareketler ve surekli bir yaylanma hali vardir. Partileri nostaljik kiyafetlerle yapilir. Cok eglencelidir. İstanbulda swingistanbul ve istanbul lindy hoppers bunyesinde ogrenilebilir.

3 aralık 22:31