girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (0)

81. en güzeli evde hazırlaması, hem sevdiğiniz ruju katıp istediğiniz renkleri de elde edebiliyorsunuz.

bal mumu, hindistan cevizi yağı, tereyağı 3'lüsü ile çok güzel balm oluyor. ben genelde biraz göz kararı yaptığım için tarif veremiyorum ama internette benzer tarifler var. hem hafif sert kıvam yapıp asansörlü ruj kabına da dökebilirsiniz.

14 eylül 17:49

80. en kralından daha kralı shea yağı. doa kozmetikten al küçük boyunu. mis.

14 eylül 11:50

79. çoğunun içinde petrol olduğundan sağlıklı olduklarını düşünmüyorum ve içeriğe bakmadan almıyorum. geçenlerde himalaya markasından almıştım sanırım içerik daha iyi görünüyor. ya da buna alternatif evde balmumu ve istediğimiz besleyici bir yağla da hazırlanabilir.

edit: yani eksileyen arkadaşlar petrolatum denilen mineral yağın toksik olduğunu, hücre yaşlanmasından tut kanserojen olduğuna kadar şeyler var ve ben bunu paylaşmak istedim sonuçta ağzımızla temas eden de bir bölge, sebebini anlamadım.

13 eylül 18:00 13 eylül 19:17


78. eğer renk telaşınız yoksa tüm kozmetik firmalardan kaçınmalısınız. kozmetikler adı üstünde renk verme amacı olan tedavi amacı kesinlikle olmayan ürünler.

e peki, dudağınız kuruyor, neden gratis gibi yerlerde tedavi arıyorsunuz? sizce gerçekten dudağınızın nemini düşünmüşler midir? bu başlıktaki daha çok kurutuyor şikayetlerinin de üzerine hayır.

ve üzgünüm blistex gibi markalar da bunlara dahil. eğer gerçekten kurulukları giderecek dudağınızın üstüne yağ tabakası olmayıp neme doyuracak ürünler istiyorsanız eczanelerden (bkz: avene) (bkz: bepanthol) (bkz: la roche posay) markalarına bakmak gerekiyor.

bepantol dudak bakım kremi girdim; (link: https://www.suslusozluk.com/bepanthol-dudak-bakım-kremi?i=870863 link)

edit: bepantol dudak bakım kremi içeriği: ProVitamin B5, E Vitamini, Buğday tohumu yağı imiş. kendi sitesinde yazıyor:)

12 eylül 20:11 12 eylül 20:15

77. Başka bir lip balm girdisini az önce doldurduktan sonra sıralamamı buraya yazmak istedim. Dudaklarım anormal, atopik derecede kurumaz. (yazları lip balmsız mat ruj kullanabilecek raddede) Fakat kışları ve bazen klimadan fazla kuruduğu oluyor. Kullandıklarıma göre sıralayacak olursam; Rubby Kisses>Blistex medplus> body shop born lippy>Nivea lip butter> Nivea essential care

12 eylül 19:10

76. kesinlikle sürekli kullanılmaması gerektiğini düşündüğüm üründür. benim dudaklarım da çok kuruydu ve hangi marka lipbalm kullanırsam kullanayım, kullanmadığım an eski kuruluğuna dönerdi. işte bu satış politikasıdır. çoğu marka sırf kullanıldığı an işe yarasın, kullanılmayınca daha beter olsun da ürünü kullanmak zorunda kalsınlar mantığıyla üretiyor lipbalmları. lipbalmı kullanmayı bıraktığınızda dudaklarınızın o kadar da kurumadığını göreceksiniz. ama tabii düzenli olarak dudağa nemlendirici etkili bir peeling yapmak gerekiyor. bunun için de herkesin evde bulabileceği şeker+bal (veya zeytinyağı) karışımını öneririm.diş fırçanızın kılları da çok sert değilse her diş fırçalama sonrası dudağınızı da hafifçe fırçalayarak peeling yapabilirsiniz. ben 3-4 günde bir ballı peelingi, günde 2 kere de fırça peelingi uyguluyorum. artık lipbalm benim için sadece mat ruj öncesi kullandığım, ruj daha çok kurutmasın ve dudağım bir nebze daha pürüzsüz dursun diye kullandığım bir ürün haline gelmiştir. tavsiye ederim.

16 mart 16:45

75. bazıları tırnağını yer, bazıları sivilce yolar, benim de kötü özelliğim boş kaldığım an dudağımı yolmak. alt dudağımda küçük bir çukur açtım. e kendimi durduramadıkça ben de dudağımı nemlendiriyorum ki kanayıp günümü üzmesin. durum böyle olunca da bir sürü lip balm denedim. şimdi hepsinden kısa kısa bahsedeyim.

niveanın lip stick şeklinde olanlarından renkli olanlar; kokusu tatlı ama asla nemlendirmiyor, resmen geçip gidiyor.

 nivea kavanoz formlu olanlardan en güzeli sadesi bence, gün içinde kullanmak için biraz fazla yağlı hem de dışarıda kavanoz formlu bir ürünü kullanmak bana hijyenik gelmiyor. ben de bütün gün okulda olduğum için çok kullanışlı değil ama geceden kalın bir tabaka halinde sürüp yatınca sabah bebek poposu gibi dudaklarla kalkıyorum. aynısının macadamia ve vanilyalısının kokusu, vanilya sevenler için tam bir cennet ama etkisi sade olana göre daha az gibi geldi ama asıl pembik olanı bence korkunç bir ürün. renkli olmaya çalışmış ama olmamış, asla nemlendirmiyor, hiç sevmedim.

blistex med plus; lipstick şeklinde olanını kullanıyorum. hakkında konuşmaya bile gerek yok, çok güzel gerçekten. sürünce mentollü bir nem veriyor, uzun kalıyor, yağlı değil, kesinlikle favorim.

kruidwat s.o.s instensive repair; watsons'ta kasa arkası üründü, almıştım. yine o da mentollü. sürünce anlık etkisi blistex gibi, hatta ondan daha bile güzel, buz gibi yapıyor ama bir iki dakikada yok oluyor ve dudağı eskisinden bile kuru hale getiriyor.

bepanthen lipbalm ise son denediğim. çok sevenleri var ama ben pek anlaşamadım. kokusu çok krem krem ve sürdüğümde sanki çabuk gidiyormuş, pek de etkili değilmiş gibime geldi. yine onu da yatmadan önce sürüyorum bazen ama çok anlaşamadık.

16 şubat 02:19 19 şubat 16:23


74. Dudaklarım gerçekten çok kuru ve çok deri atıyor.Memnun kaldıklarım blistex med plus,burt bees ve le petit marseillais onarıcı olan.Burt bees ve Le petit marseillais ruj altına sürmeye daha müsait,Blistexi gece yatmadan önce kullanıyorum.Yalnız blistexi ne kadar sevsem de sanki dudaklarımın daha çok soyulmasına sebep oluyor yani yumuşak olsa bile deri soyuluveriyor çok kolay.Bu arada lip balmların bağımlılık yaptığını ve kısır döngü yarattığını düşünüyorum.Sürmeseniz dudaklarınız kuruyor ve sürmek istiyorsunuz,devamlı kullanıp bıraktığınızda da sanki daha çok kuruyor bir garip ama ben çölden fırlamış gibi görünmemek için kullanıyorum mecbur.Bu arada günde iki litre olmasa da su  tüketiyorum mutlaka.

15 şubat 02:51

73. Dudakları çoook kuru birisi olarak bir sürü marka denedim bence en iyisi nuxe reve de miel.  Online sitelerden ikili şekilde alınca uyguna geliyor. Çok yoğun bir yapısı var maske gibi adeta. Gece sürüyorum sabah kalktığımda hala dudaklarım nemli oluyor. Mat görünüyor, rujun altına süreceksem çok az alıp ince bir şekilde uyguluyorum. Harika portakal kokuyor ama ilginç bir şekilde hiç bir tadı yok. 

14 şubat 20:30

72. Benim denediğim lip balmlar sanki dudağımı daha çok kurutuyormuş gibi geldiği için uzun süredir terramycin, fito ve hametan gibi yağlı herhangi bir kremi sürüyorum. bilmiyorum doğru mu ama sonuçta yumuşacık oluyor dudaklarım.

14 şubat 19:57