lord voldemort

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

6. doğruya doğru. okumayı en sevdiğim fanfiction karakteriydi. fanfiction.net'te voldemort'un harry'yi evlatlık edindiği bir fic vardı. ismini hatırlamıyorum ama favorimdi. asdfg

o zamanlardan grimdark fantasy'ye sonradan doğacak olan ilgim belliymiş.

bir süreden sonra hep voldemort'un baş karakter olduğu hikayeler okumuştum.

20 ocak 20:03

5. aşk iksiri maşk iskiri, hogwartstayken o kadar yakışıklı olup da kendini nasıl burunsuz bir kertenkeleye çevirdin bebişim? bari eli yüzü düzgün bir hayvana çevirseydin kendini, o burun nasıl o hale gelebildi? yağlı saçlarıyla delikanlılığın kitabını yazan snape i kendi gibi sürüngen evcil hayvanı naginiye öldürttü, havalara bak, harry iyi yaptı gebertti seni. pislik. herkesleri öldürdün, dumbledore, sirius black, snape, harry nin ana-babası hep senin annenin yaptığı kocayı eve bağlama büyüsü yüzünden bok yoluna gitti. mezarında ters dön ama mezarın da yok. kudur, geber.

20 ocak 19:40

4. Voldemort seni sevmiyorum ve sana laflar hazırladım

Hogwartsın en keko büyücüsüsün yüz karası adi pislik. Herşeyi geçtim snape i neden öldürdün be? Çakma delikanlı seni

20 ocak 01:36


3. Cok acıyorum ben buna ya bence tek günahı aşk iksiri etkisi altında doğmuş olması. Düşünsene hayata 1-0 yenik başlıyosun. Bu abimiz de kendini güçlü göstermeye çalışan ama komplekslerinde boğulan bir diktator, hatta biraz hitleri anımsatıyor melez olmasına rağmen muggle dogumluları öldürmek istemesi falan. 

Lakin gençliği çok iyi. Öyle böyle degil. Kütür kütür gider yani. Bellatrix reis seni çok iyi anlıyorum. 

20 ocak 01:18 20 ocak 01:18

2. ---spoiler---

Bellatrix Lastrange'den olma Delphini adlı bir kızı vardır.

---spoiler---

ek olarak: ask iksiri altında dünyaya geldiği için psikopat bir kişiliktir. insanların kendine tapınmasını istediğini düşünmüyorum, insanların hislerini hiçbir şekilde önemsemiyor zira. Ölüm yiyenler onun için en güçlü olma yolunda kullandığı basamaklar sadece. Harry'i istediği zaman öldüremezdi ayrıca. Felsefe taşı'nda taşa sahip olmak için harry'e ihtiyacı vardı ve kendi bedeni yoktu. sırlar odası'nda malfoy hiçbir fikri olmadan günlüğü ginny'nin sepetine koymuştu. harry ile sırlar odası'nda karşılaştığında aynı şekilde kendine ait bedeni yoktu, fakat sihir enerjisini kullanabilmesi için bir bedene ihtiyacı vardı. bedenini elde edemeden harry basilisk dişini günlüğe geçirmişti. ateş kadehi'nde yine harry'e ihtiyacı vardı. daha sonrasında harry'i neden öldüremediğini anlamak istedi. Harry'nin annesinin yaptığı büyüyü bilmiyordu. ayrıca duyduğu kehanete göre sadece kendisinin harry'i öldürebileceğini düşünüyordu. zümrüdüanka yoldaşlığı'nda kehaneti almak için yine harry'e ihtiyacı vardı... çok üşendim diğerlerini yazmaya.

filmde bize yansıtılan daha yumuşak bir voldemort, fakat kitapta acınacak bir voldemort var. Dumledore'un da söylediği gibi sevgiyi tatmamış, tatmayacak hatta sevgi kavramını anlayaman biri...

19 ocak 23:16 19 ocak 23:49

1. nam-ı diğer tom marvolo riddle.

31 aralık 1926'da bir yetimhanede, muggle bir baba ve cadı bir anneden doğmuştur.

uğruna dünyaları yaktığı ideolojisindeki gibi safkan değildir maalesef. babası annesini aşk iksiri etkisindeyken hamile bıraktığı ve dolayısıyla "aşksız" bir ilişkiden olduğu için asla gerçek sevgiyi tatmamıştır. hayatı boyunca kimseyi sevmemiş kimseye aşık olmamıştır. ve büyük ihtimalle bir patronusu da yoktur zavallının.

kendisi salazar slytherin'in soyundan gelir ve çatalağızdır. ayrıca slytherin'in varisi de kendisinden başkası değildir.

2 mayıs 1998 hogwarts savaşında, yarattığı 7 tane hortkuluğa rağmen, hiç hortkuluk yaratmamış dumbledore'un öldüğü yaşın yarısında ölmüştür. ne diyelim taksiratı affoladasdfg

bu kadar ansiklopedik bilgiden sonra kendi kişisel görüşlerime geçecek olursak. öncelikle, harry'yi istediği her an öldürebilirdi bence. sadece havalı ve cool gözükmek için en mükemmel şekilde öldürmek istemiş ve hiçbir zaman bu fırsatı yakalayamamıştır. i mean come on, ne kadar zor olabilir bir avada kedavra çakmak. mesela ateş kadehini düşünelim. bağlamışsın harry'yi babanın mezarına, çak gitsin laneti neyin artizliği bu? gerçi kehanet var asalar bağlı bla bla laneti çaksa da öldüremezdi ama beyimiz denemedi bile bunu.

kendisi çok da yakışıklıymış zamanında. babası tom riddle sr'a çekmiş yakışıklılığı falan. bellatrix lestrange falan hep aşıktı buna, gerçi o kevaşe voldomort haline aşıktı nys.

kendisinin filmlerde yeterince yansıtılamadığını düşünüyorum bir de. kitaptaki tasvirlerine ve kitap kapaklarındaki resimlere göre gerçekten korkunç bir görünüşü var. kırmızı gözler sipsivri tırnaklar dili bile yılan dili gibi çatallı. ama filmlerde tabiri caizse daha bi tontik resmedilmiş. tabi ralph fiennes bebeğimin de suçu var bu kadar tontik olmasında(gizlinot: ulan koskoca lorda tontik dedik iyi mi).

bir de şeye şok olmuştum şu ölüm yadigarları muhabbetini bilmemesine adadsf lan nasıl bilmezsin dangalak ya sen tut yadigarlardan birini hortkuluğa çevir sonra onu fırlat falan lan ne adamsın tom!

hortkuluk itemlerini de ekleyip şimdilik bitiriyorum girdimi.

-slytherin madalyonu

-hufflepuff kupası

-ravenclaw diademi

-gaunt yüzüğü

-günlüğü (gizlinot: adagdsagdad bu baya komik)

-nagini tıssss

-the boy who he can't fuckin kill

19 ocak 22:24 19 ocak 22:35