sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • medya (1)

7. Harry'i neden bastan oldurmedi yazilmis. hep hak versem de dusunuyorum da kehaneti duymasi gerektigine dair bilgisi olana kadar harry onun sadece ofke duydugu, ayagina celme takan biriydi belki de? yani onun icin demek istiyorum. onu hafife aldigi icin. cunku onun bambaska hedefleri vardi, bir kucuk cocugu oldurmek ustune planlar planlar kasamazdi. ne zamanki besinci kitaptaki olaylar gelisti, harry hedef tahtasina o zaman oturdu. bence yani. zaten dumbledore da voldi icin hep kibirli oldugunu ima etmiyor muydu? kendisini ustun gordugunu, en iyi buyucu oldugunu iddia ettigini biliyoruz. o yuzden de Harry gibi herhangi bir cocuk buyucuye kafa yoramazdi, dunyayi ele gecirme planlari yapmak ve murit toplamakla mesguldu. bence yani.

ekleme: mesela gaunt un yuzugunu hortkuluk yaptiktan sonra (dimi sonraydi?) rasgele atmasi, kendisinin akil edebildigi birsyein baska kimse tarafindan dusunulemeyecegine olan inanci ne kadar da kibirli oldugunu gosteriyor. adam burnu dusse yerden almaz, harry oldu mu diye tabiki de bakmayacakti, snape te bakti mi ki arkadaslar?

edit: ekleme

29 nisan 2018 21:20 29 nisan 2018 21:23

6. Sırlar odasındaki haline fena yükseldiğim karakter. 

Allah'ım şu yakışıklılık nasıl öyle bir mahlukata dönüşebilir ki?

ilgili medya:
1
29 nisan 2018 01:56

5. şimdi benim bu konuda değişik düşüncelerim var. az çok benzerini bu başlık altında görünce bir sevindim yalnız değilmişim diye.

(iş bu girdi büyücü dünyasını gerçek sanan bir slytherin öğrencisi tarafından yazılmaktadır)

voldemort onurlu hogwarts savaşı için biraz fazla basit bir düşman değil mi sizce de? tamam gelmiş geçmiş en güçlü büyücü olarak anlatılıyor hep. tam bir efsane. dumbledore bile onu yenemiyor ki dumbledore grindelwald'u yenmişti zamanında yani ondan daha güçlüydü denebilir. (güçlülük ölçütüm dumbledore yalnız kalp) ama kitaplarda ya da filmlerde voldemort'ungücünü kanıtlayan hortkuluk olayı dışında hiçbir şey yok bence. düşününcü her kitabın sonunda saçma bir şekilde harry hep elinden kaçıyor ya da kaçmayı başarıyor. her şeyin başında lilynin sevgisinin harry'i kurtarmasına gelirsek hiç oturmadı kafama hiçbir zaman ya ölen onca insanı seven kimse mi yoktu? bir lily mi vardı çocuğunu seven. hadi orasına kitap bu canımm dedik de dediğim gibi yazılan şeyler hep voldemortu küçük düşüren şeyler hele o son harry'i öldürdüğünü sandığı an gibi. koskoca voldemortsun nasıl anlayamazsın, harry'i bu kadar kolay öldürdüğüne insan bir şaşırır gider kendi bakar. güya en güçlü büyücüsün ve en önemli özelliğin insanların zihnine girmekken narcissanın yalan söylediğini nasıl anlamazsın.

onun dışında hep işkence hep avada kedavra adam hakkında "vay bee" diyeceğimiz bir tane zeka hikayesi yok. böyle bir hikayede bu kadar uzun bir seri sürecek savaşta azıcık da olsa düşmana da hayranlık duymak isterdim.

"voldemort da işte en büyük kara büyücü hepimiz o kadar korkuyoruz ki adını bile söyleyemiyoruz."

"ama neden?"

"şşşt adıbatasıca hakkında konuşma sakın"

bu kadar.

seri birkaç kitap daha uzayabilirdi ya da kitaplar bir elli sayfa daha fazla olabilirdi ama voldemortu biraz daha derin bir karakter yapsaydın be rowling. dolores'in bile daha kendine has daha özgün bir karakteri var.

ama her şeyden öte severim ben voldiyi bir çizgisi ve dik duruşu var. özgüven her zamna bana çekici gelmiştir zaten.

not: yanlış anlaşılmasın. tarafımız belli. dumbledore'n askerleriyiz. koca yürekli büyücü. seni çok özlüyoruz.

21 ocak 2018 00:24 21 ocak 2018 00:29

4. doğruya doğru. okumayı en sevdiğim fanfiction karakteriydi. fanfiction.net'te voldemort'un harry'yi evlatlık edindiği bir fic vardı. ismini hatırlamıyorum ama favorimdi. asdfg

o zamanlardan grimdark fantasy'ye sonradan doğacak olan ilgim belliymiş.

bir süreden sonra hep voldemort'un baş karakter olduğu hikayeler okumuştum.

20 ocak 2018 20:03

3. aşk iksiri maşk iskiri, hogwartstayken o kadar yakışıklı olup da kendini nasıl burunsuz bir kertenkeleye çevirdin bebişim? bari eli yüzü düzgün bir hayvana çevirseydin kendini, o burun nasıl o hale gelebildi? yağlı saçlarıyla delikanlılığın kitabını yazan snape i kendi gibi sürüngen evcil hayvanı naginiye öldürttü, havalara bak, harry iyi yaptı gebertti seni. pislik. herkesleri öldürdün, dumbledore, sirius black, snape, harry nin ana-babası hep senin annenin yaptığı kocayı eve bağlama büyüsü yüzünden bok yoluna gitti. mezarında ters dön ama mezarın da yok. kudur, geber.

20 ocak 2018 19:40

2. Cok acıyorum ben buna ya bence tek günahı aşk iksiri etkisi altında doğmuş olması. Düşünsene hayata 1-0 yenik başlıyosun. Bu abimiz de kendini güçlü göstermeye çalışan ama komplekslerinde boğulan bir diktator, hatta biraz hitleri anımsatıyor melez olmasına rağmen muggle dogumluları öldürmek istemesi falan. 

Lakin gençliği çok iyi. Öyle böyle degil. Kütür kütür gider yani. Bellatrix reis seni çok iyi anlıyorum. 

20 ocak 2018 01:18 20 ocak 2018 01:18

1. nam-ı diğer tom marvolo riddle.

31 aralık 1926'da bir yetimhanede, muggle bir baba ve cadı bir anneden doğmuştur.

uğruna dünyaları yaktığı ideolojisindeki gibi safkan değildir maalesef. babası annesini aşk iksiri etkisindeyken hamile bıraktığı ve dolayısıyla "aşksız" bir ilişkiden olduğu için asla gerçek sevgiyi tatmamıştır. hayatı boyunca kimseyi sevmemiş kimseye aşık olmamıştır. ve büyük ihtimalle bir patronusu da yoktur zavallının.

kendisi salazar slytherin'in soyundan gelir ve çatalağızdır. ayrıca slytherin'in varisi de kendisinden başkası değildir.

2 mayıs 1998 hogwarts savaşında, yarattığı 7 tane hortkuluğa rağmen, hiç hortkuluk yaratmamış dumbledore'un öldüğü yaşın yarısında ölmüştür. ne diyelim taksiratı affoladasdfg

bu kadar ansiklopedik bilgiden sonra kendi kişisel görüşlerime geçecek olursak. öncelikle, harry'yi istediği her an öldürebilirdi bence. sadece havalı ve cool gözükmek için en mükemmel şekilde öldürmek istemiş ve hiçbir zaman bu fırsatı yakalayamamıştır. i mean come on, ne kadar zor olabilir bir avada kedavra çakmak. mesela ateş kadehini düşünelim. bağlamışsın harry'yi babanın mezarına, çak gitsin laneti neyin artizliği bu? gerçi kehanet var asalar bağlı bla bla laneti çaksa da öldüremezdi ama beyimiz denemedi bile bunu.

kendisi çok da yakışıklıymış zamanında. babası tom riddle sr'a çekmiş yakışıklılığı falan. bellatrix lestrange falan hep aşıktı buna, gerçi o kevaşe voldomort haline aşıktı nys.

kendisinin filmlerde yeterince yansıtılamadığını düşünüyorum bir de. kitaptaki tasvirlerine ve kitap kapaklarındaki resimlere göre gerçekten korkunç bir görünüşü var. kırmızı gözler sipsivri tırnaklar dili bile yılan dili gibi çatallı. ama filmlerde tabiri caizse daha bi tontik resmedilmiş. tabi ralph fiennes bebeğimin de suçu var bu kadar tontik olmasında(gizlinot: ulan koskoca lorda tontik dedik iyi mi).

bir de şeye şok olmuştum şu ölüm yadigarları muhabbetini bilmemesine adadsf lan nasıl bilmezsin dangalak ya sen tut yadigarlardan birini hortkuluğa çevir sonra onu fırlat falan lan ne adamsın tom!

hortkuluk itemlerini de ekleyip şimdilik bitiriyorum girdimi.

-slytherin madalyonu

-hufflepuff kupası

-ravenclaw diademi

-gaunt yüzüğü

-günlüğü (gizlinot: adagdsagdad bu baya komik)

-nagini tıssss

-the boy who he can't fuckin kill

19 ocak 2018 22:24 19 ocak 2018 22:35