yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (11)
  • medya (1)
  3

  8. Martta satın aldım bu ürünü. Yaklaşık 3 haftadır da kullanıyorum. 1-2 kez görmüş olmama rağmen bu markanın hiçbir ürününü satın almamıştım. Alma sebebim cf ve vegan bir ürün olmasıydı. indirimli şekilde 20 TL'ye satın aldım. Dipleri yağlı uçları kuru bir saçım var. Normalde saçıma duşta saç kremi sürme alışkanlığım hiç yoktu bu ürünü kullanana kadar. İlk denediğimde saçımı o kadar kötü yaptı ki size anlatamam. Sanki mahalle kavgasına dahil olmuşum da saçımı başımı yolmuşlar gibi kabarık saçlarım vardı.(gizlinot: Ki normalde hiç saçım kabarmaz) aşırı kuruttu tüm saçımı. Ayrıca normalde saçıma krem sürmezken saçımı açabilmem için 2 kere duşta krem sürmek bile yetersiz geldi. Ayrıca saçımı aşırı ağırlaştırdı. 2.-3. kullanımlarımda kurutma olayı ve kabartma durumu %50 oranında azaldı. Son 1.5 haftadır da artık saçlarımı normale çevirdi. Kullandıkça alıştı saçım bu ürüne. Tabii hala kullandıktan sonra krem de kullanıyorum. Krem kullanmasam yine kurutur uçlarımı ama kullanmam çok sorun olmuyor. Eğer kafama yatan başka bir ürün bulamazsam bu ürünle devam etmeyi düşünüyorum. Bu ürüne Puanım 6/10

  16 nisan 03:34

  4

  7. ocak başı gibi migrostan 13 liraya almıştım. daha önce 30 liraya boyalı saçlar için olan şampuanını alıp memnun kalmıştım bir de bunu deneyeyim dedim. benim kuru saçlarıma iyi geldi. saç dibimdeki tül tül kabarıklığı yatıştırdı. kokusu da efsane güzel. indirimli fiyatı gibi bulursam tekrar almayı düşünüyorum.

  1 mart 16:29

  1

  6. Geçtiğimiz ay watsonsdan indirimdeyken aldım ve bu markadan denediğim ilk şampuandı. İçeriği temiz olduğu için büyük umutlarla almıştım fakat hayal kırıklığının da ötesinde bir şey yaşıyorum. Bu Ürünü nasıl şampuan adı altında satabiliyorlar? Yukarıdaki süslülerin de dediği gibi bırakın saçı temizlemeyi saçı daha da kirletiyor, ağırlaştırıyor saç dibinize 1 şişe krem boca etseniz gene de bu şampuanın bıraktığı gibi bir tortu bırakamaz. Saçlarım bildiğiniz kalıp gibi oldu. Kuruyunca belki geçer dedim daha da beter oldu. Allahtan evde başka bir şampuan daha vardı da akşamına tekrar duşa girip güzelce arındırdım saçımı (zorla). Kısacası asla ama asla almayın paranız çöpe gider.

  1 mart 16:02


  3

  5. cruelty free olması vegan olması çok güzel kokması gibi sebeplerle sevmeyi çok istediğim serinin en umutlu olduğum çeşidiydi ama bunda bile olmadı.

  bu seri benim saçlarımı çok ama çok kuruttu, hatta döktü, buklelerin şekli şemali değişti filan.

  olmadı.

  14 aralık 2020 18:28

  2

  4. İlk kullanımda beğenip indirimdeyken bir şişe daha aldığım ama devamlı kullanmaya başlayınca aldığıma pişman olduğum bir şampuan. Saç derim yağlıdır ama bir günde yağlandığına ilk defa şahit oluyorum. Yağlanmak bile değil bu aslında. Saç dibimde tortu oluştu resmen.

  13 aralık 2020 22:43

  4

  3. Dalgalı ve kısmen yağlı saçlarım var. Kullandığım ürünleri genel olarak cgm ye uygun seçmeye çalışıyorum. Silikonsuz ve sülfatsız olduğu için aldım bu şampuanı. Saçlarımı güzelleştirdi veya müthiş olumlu bir etkisi oldu diyemem. Ama benim saçlarımı temizlemek için yeterli oldu. Zaten her gün şampuan kullanıyorum. Ara sıra sülfatlı bir şampuanla arındırma yapıyorum. Ben saçımı 2 seferde köpürtüyorum. Önce üst - ön kısmını, sonra kafamı öne eğerek saçımın arka kısmını. Yıkarken de tırnaklarımla değil, parmaklarımla olacak şekilde kafa derimi ovuyorum. 20 - 25 liraya nispeten iyi içerikli bir şampuan olarak benim için kullanılabilir oldu. Saçımı ekstra yağlandırdığını düşünmüyorum, ama bir artısını da gördüm diyemem

  11 aralık 2020 21:16

  3

  2. saçı çok ağırlaştıran şampuan. gür ve kalın telli saçlı biri olarak söylüyorum bunu. aynı markanın sarı renkli(gizlinot: hindistan cevizi yağı ve ylang ylang) saç kremiyle birlikte kullanmıştım ve hep saçlarımın uçları çıtır çıtır, dipleri de tam arınmamış kalıyordu. yine lbp'nin (link: https://www.suslusozluk.com/love-beauty-and-planet-murumuru-ya%C4%9F%C4%B1-ve-g%C3%BCl-%C3%B6zl%C3%BC-%C5%9Fampuan gül özlü) şampuanı bir tık daha iyi, illa alacaksanız bunun yerine onu tavsiye ederim, bu ikisi dışında kalan şampuanlar da hep sülfat içeriyordu en son baktığımda.

  22 ekim 2020 19:49


  2

  1. ukte: sevgili yazarımız (yazar: simsiyaheyeliner)

  tanım: çevre koruma konusunda muhteşem bir fikir doğrultusunda ortaya çıkmış rusya menşeili love beauty & planet markasına ait; vegan ve deneysiz (cruelty free) nitelikte olan, fazla sülfat içermeyen ancak benim ince telli, hacimsiz ve çabuk yağlanan saçlarımı asla temizlemediği için beni hayal kırıklığına uğratmış bulunan drugstore şampuandır.

  olumlu özellikleri: %100 geri dönüştürülmüş ve tamamen doğada çözünebilen materyalden elde edilmiş bir ambalajı ve yine doğa dostu bir içeriği var. aşındırıcı kimyasal, renklendirici boya, paraben ve silikon içermeyen güzel bir içeriği ve hafif saç kremiyle karıştırılmış gibi yoğun güzel bir yapısı var. kokusu benim parfüm zevkime göre gerçekten güzel ve keyif verici. indirim zamanında 400 ml. ambalajdaki ürünü 20-30 tl civarında bir fiyatla satın aldığımı hatırlıyorum ve bu özellikteki deneysiz (cruelty free) ve vegan bir şampuan için neredeyse eşsiz bir fiyat. ayrıca her drugstore marketten kolaylıkla temin edilebilir bir ürün oluşu da bence olumlu bir özelliği.

  olumsuz özellikleri: benim saçımı asla temizlemediği gibi geride sanki sabunlanıp bırakılmış gibi bir bir film tabakası bırakıyor. dolayısıyla, zaten hacimsiz olan saçlarımı iyice yapıştırıyor. yağlı bir saç bakım ürünü kullanıp bu ürünü saçınızdan arındırmak için de bu şampuanı seçerseniz işe yaraması için neredeyse şişenin beşte birini falan kullanmanız gerekiyor. üzerinde "çok amaçlı nemlendirme" gibi bir vaadi bulunuyor ancak kuru saç uçlarıma bu şampuanın tek başına herhangi bir nemlendirme etkisi de olmadı. hatta tek başına bu ürünü kullandığımda yani saç kremi kullanmadığımda saç uçlarımı taramakta zorlanıyorum bile diyebilirim. dolayısıyla asıl işlevini en azından benim saç tipimde yerine getiremeyen bir şampuan oldu.

  özetle; markanın doğa dostu politikasını sevdiğim için başka versiyonlarına yine indirimde şans vermeyi düşünüyorum ancak elimde olan bu şampuanı fırça yıkamak ya da saçlarımdaki bakım ürünlerini ilk aşama temizlemek üzere kullanmak amacıyla kenara ayırdım; dolayısıyla benim saç tipimdeki hanımefendilere ve beyefendilere bu ürünü şahsen tavsiye etmiyorum.

  2 haziran 2020 15:06 2 haziran 2020 15:08