yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş'ın sanıyorum Nisan ayından beri her gece 00.00 ya da 00.30'da başlattığı canlı yayın serisinin adı. Genel olarak günlük magazin üzerine geyiklerle bezeli, kendi jargonunu oluşturmuş, gün geçtikçe büyüyen izleyicileri ile her gece aşırı eğlenerek izlediğim programdır. Melikşah'ı şahsen zaten severek takip eder ve her yaptığı şeyi izleyen biriydim ama Bartu'ya sadece Büyük Ev Ablukada grubuna olan hayranlığım nedeniyle bir sempatim varken şimdi ikisinin de fanı oldum diyebilirim. Programdan atılan ünlülerin haddi hesabı olmazken son zamanlardaki ürün yerleştirmelerinin güzelliği, komikliği, akılcığı beni benden almaktadır. Bartu demişken arka planda genelde kahkahasını duyduğumuz ve bazı umulmadık anlarda harika çıkışlar yapan karıcım Merve'yi de anmadan geçmek istemem.

  kısacası karantina zamanlarının en eğlenceli anlarını geçirmemi sağlayan bu ikilinin programını ister youtube üzerinden ister instagram üzerinden izleyebilirsiniz. Bence baştan itibaren yayınları izlemek en güzeli oluşan dili anlayabilmek ve eğlenceye dahil olabilmek için.

  ukte sahibi: (yazar: bluemermaid)

  21 mayıs 2020 19:38 21 mayıs 2020 19:40

  2. Arkadaşımın önerisiyle birkaç gece izledim. daha bu kadar popüler olmadığı zamanlardı ya 1500 ya 5000 izleyici oluyordu. İzlerken çok eğleniyordum ama yorum kısmında yeni nesil ünlüler, gülse birsel’in elemanları, ezgi mola ve türevleri vs. resmen farkedilmek için çırpınıyorlardı. Bu beni rahatsız ettiği için izlemeye devam etmedim.

  21 mayıs 2020 21:58

  3. Mizah bu mudur değil midir onu tartışamam ama içeriği en az 2-3 kere izlemem, dönen muhabbete hakim olmam gerekiyormuş onu anladım. Ön yargılı izlemeye başladım, 1-2 videodan sonra uykum yokken bi bakayım  dediğim bir işe dönüştü. Öyle ayılıp bayılmıyorum ama gülüyorum. Nasıl bir iş kaliteli mi kalitesiz mi nedir bilmem ama belki de sadece gülmeye ihtiyacım vardır ve gülüyorumdur. O yüzden oyna devam diyip izlemeye devam ediyorum. 

  22 mayıs 2020 19:37


  4. Bir insan bütün gece bunu oturup nasıl izleyebilir?

  Kafası güzel iki dangal ın taşak muhabbetini nasıl saatlerce izleyebilir? Gece oturup nasıl izleyebilir?

  Ev arkadaşımın "abi çok cool ya işte. Bartu melikşah falan. Abi mizah bu. Updating" falan diyerek izlediği benim etrafa tazyikli şekilde kustuğum canlı yayınlar.

  Bunu saatlerce oturup izleyenin ya özsaygı problemleri vardır ya da kompleksleri vardır. Bi le mi yo rum süslüler.

  Bir de kendisi benim izlediğim dizilere "yine hangi uyduruk amerikan yapımını izliyorsun?" Diye laf atar. Bunu da burdan söyledim ohhh içim rahatladı.

  Netflix'de çıkan şeyleri oo çok güncel hemen izlemeliyim diyen tayfayı heyecanladırır böyle saçmalıklar.

  22 mayıs 2020 22:54 24 mayıs 2020 15:41

  5. Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah ikilisinin yaklaşık iki ay gibi bir süredir gece instagram üzerinden açtığı canlı yayın serisine verdikleri isimdir.

  Program kendi içinde bir jargon ve geçmiş oluşturduğu için şu an oturup izleyen biri bazı şeyleri anlamayıp gülmeyebilir.

  Bir süredir takip ediyorum. 00.00da başlar, gündemden magazin haberleri(!) ile dalga geçilir, kimi zaman mavi tikliler yorumlarda yayından daha komik şeyler söyler ve pinlenir. konu saçma bir yere gider, Bartu matikli(gizlinot: Mavi tikli) avına çıkar, birkaç ünlü tam sözünün ortasında atılır, ürün yerleşir, irem derici makyaj kontrolünü geçer ve program kapanır.

  karantinada aşırı derecede sıkılırken en azından 1 saatimi gülerek geçirmemi sağlamıştır.

  Karantinada oturup Covid-19 aşısı bulmaya çalışıyormuşçasına cool davranma çabasına girmesin kimse. Boş oturup sıkılıyoruz diye ağlayıp millet ne yapsa eleştirmenizi anlamıyorum gerçekten. Beğenmeyebilirsiniz elbette bu ayrı bi nokta ama yazılan abartılı yorumlar için söylüyorum. Kim ne istiyorsa izler eğlenir. Programa ve ortalama 80 bin insana laf sokma çabanız sizi nereye taşıyor sanıyorsunuz ki?

  Çok şükür özsaygım da yerinde(bir program izlemekle özsaygıyı karşılaştırma nasıl bir zeka ürünü ise) , ortalamanın hayli üstü zeka seviyem de yeterli bir mizah anlayışım da var ve en önemlisi arkadaşlarıma olan kinimi sinirimi içimde tutup buraya kusacak kadar pasif agresif biri de değilim.

  Ve bu programı karantina bitene ya da program b.ka sarana kadar izleyeceğimi görüntülüyorum. Jjjj.

  23 mayıs 2020 12:28

  6. Yeni nesil mizah yapan alt yapisi kuvvetli iki adamin komedi sovu. Bence gayet komikler kendilerine has bir mizah tavirlari var. Kimseyi kirmadan asagilamadan herkesle her seyle dalgalarini gecebiliyorlar. Ister guler eglenir izlersin istersen izlemezsin ama izleyenler icin de kendilerine oz saygisi yoktur demek gercekten cok ilginc.

  23 mayıs 2020 14:56 23 mayıs 2020 15:02

  7. annemin bayıldığı bir program oldu kendileri. bence biraz zaga'yı andırıyor. bartu zaten oyuncu kimliği ile biliniyordu fakat melikşah da covid-19'un winner'ı oldu resmen. bu arada kesinlikle oynamıyor kendisi. gerçek hayatta da o kadar doğal ve komik. (gbkz: swh) ve ayrıca melikşah'ın film bilgisi çok üst seviye gerçekten. o yüzden instagram'ını mutlaka takip etmenizi öneririm. her gün harika filmler öneriyor takipçilerine.

  23 mayıs 2020 15:18


  8. Boş insan seçme turnusolü instagram canlı yayını.

  Saatlerinizi bu saçmalığa harcayacak kadar kendinize değer vermiyorsanız cidden üzücü.

  Kompleks konusunda da yanılmadığımı görüyorum. Yapılan taşak muhabbetini anlamak için süper bir zekaya gerek yok yani(gizlinot: Asdjdjf) "Abi gayet de zekiyim" falan demenize de(gizlinot: Swh)

  24 mayıs 2020 08:34

  9. Arkadaslar iyi hos egleniyor diye arada bakip izlemisligim vardi da, nazim hikmet siiriyle ve onu okuyan oyuncuyla ilgili dalga gecip ofansif mizah yapmalarini cok cirkin buldum. Nazim hikmet siiriyle de uzaktan yakindan alakalari yoktu bilmiyorlardi, baksan biz sanatciyiz kulturluyuz diye snob takilirlar. 

  24 mayıs 2020 10:35

  10. adam sinirinden, nefretinden iki kere entry girmiş afsfdgf.

  ben ara sıra izliyorum, çok güldüğüm de oluyor, sıkılıp kapattığım da. hakkında satırlarca yazı yazılacak, izleyenlerin ruh hali hakkında tespit kasılacak bir şey değil. instagram üzerinden yapılan bir yayın. bartu ya da melikşah'ı takip etmiyorsanız görmezsiniz bile. sırf popüler diye gereksiz bir nefret oluştu. adamlar açığı bulmuş oturdukları yerden eğlenerek reklamlarla para kazanıyorlar.

  bunu izleyenler, oturup uzun uzun eleştirenler kadar boş değildir bunu biliyorum ama.

  ek: bayram özel yayınları bugüne kadarki en iyi yayın olmuştur. ilhan erşahin'den azeri kızı günel'e, kuşum bey'e kadar geniş bir yelpazeyi bir araya getirdiler.

  24 mayıs 2020 16:39 25 mayıs 2020 02:15