yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  43. ben bu müge boz'un paylaşımında en çok ''normal vücutlar normalleşsin'' akımına destek oluyorum sözüne takıldım.

  pardon?

  şimdi söyleyeceklerim belki kibirli gelebilir ama alakası yok.

  normal vücutlar normalleşsin derken ne demek istediğini anlamadım ama bir ''normal'' belirlenecekse afedersiniz ama bu ''selülitli, yağlı, sağlık anlamında sıkıntılı bir kilo'' seviyesine sahip vücut değildir. ben açıkçası bu sözüne bozuldum çünkü sanki selüliti olmayan, düzgün, şekilli, zayıf ya da ideal bir vücut normal değilmiş bunlar hep algı oyunuymuş gibi lanse ediliyor da komik buldum.

  ben selülitsiz, ince bacakları ve ince bir vücudu olan bir kadınım. şimdi siz kendinizi normal kabul edip beni ''anormal'' kabul eder gibi normal görmezseniz kocaman gülerim.

  abi kilonuz varsa, selülitiniz varsa bu normaldir ama siz güzel pürüzsüz şekilli bir vucudu anormal veya olması çok mümkün olmayan bir şey gibi iddia edemezsiniz. bu cümlesinde bile kendi kilosunu onaylama ihtiyacı güdüyor.

  lan ben çıkıp ''zayıf olan normaldir, anormaller anormalleştirilsin'' diyor muyum?

  demiyorum.

  neden?

  çünkü başkasının kilosuyla derdim yok, vucudumdan mutluyum, kendimi biriyle kıyaslamıyorum.

  ama bu kilolu insanların body positivity ayağına gerçekten düzgün ve alımlı bir fiziğe sahip olanları aslında ''shop'' veya ''anormal gerçek olamaz'' şeklinde lanse etmesine kılım artık.

  barışacaksan kendi vücudunla barış benimkini kötülemeden!

  13 temmuz 16:56 14 temmuz 00:17

  42. kız dogumdan önce 170 boyuyla 55 kiloysa dogumun sonuna dogruda 65 olmustur simdi de 60 falandır. Yani öyle gözüküyor. Ben shop falan gormedim bacaklarında bariz izler var hafif selülitler yığılmalar var ön bacakta. Belki cok az oynanmıştır ama fotosunu normal buldum. Bu arada müge bozu günahım kadar sevmem. 

  Ps: gözünüzü seveyim her vücudu güzele shop falan demeyin olmayanı da var. sonra hayal kırıklığına uğruyorsunuz.

  12 temmuz 22:33

  41. doğum yaptıktan sonra başka bir mayolu fotoğrafı kusursuz, selülitsiz, shoplu. resmen bergüzar korel çok tuttu diye böyle bir şey paylaşmış. artık destekleyeceğim şeyleri bile sahtekarlığınız yüzünden destekleyemez oldum her şeyden soğutuyorsunuz

  12 temmuz 21:10


  40. Demekki sürekli "organik" beslenmek ne kiloya ne de selülite engel değil.

  12 temmuz 18:55

  39. bakti bergüzar korel in yaptığı dogum kiloları temali paylaşım cok tuttu, hemen kendisi de body positivityci olmus. Yoksa kendisi asla selulitle foti paylaşacak kadin degil. Yeter ki prim olsun.

  12 temmuz 16:44

  38. neden ünlü olduğunu kimsenin bilmediği insanlardan yalnızca biri

  6 temmuz 22:52

  37. Caner erdeniz' e taciz dava açan ve kazanan kişi ozan güven' den şiddet gördüğünü iddia eden (gbkz: Deniz bulutsuz) imiş. Bu bilgiyi öğrenince Çok şaşırdım ve taşlar yerine iyice oturdu. Ben müge' nin açıklamasını midem kaldırmaz diye izlememiştim ama bu bilgiden sonra izleyeceğim ve nasıl çarpıttığını daha iyi anlayacağım, zevkle. Şöyle anlatayım vurgulamak istediğim noktayı. Deniz bulutsuz o camianın insanı ve güvenilir biri olduğu söyleniyor. Caner' in tacizi hakkında şahit gösterdiği kişiler sadece kendi samimi dostları değil belli ki hem caner' i hem kendisini tanıyan kişilerdi. Yani ortak arkadaşları davanın şahitleriydi. Böylece Olayın tam manasıyla taciz olduğü da kolayca netleşti mahkemede . Omuz dürtmeyi geçtim, basit bir Flört girişimiydi bile diyemezsin artık müge. Davacı kazandığında hiç şüphe etmemiştim ama şimdi daha da emin oldum, ne yalan söyleyeyim. Gerçekler böyle birşeydir işte... saklarsın yine karşına çıkar ama hep çıkar.

  6 temmuz 18:31 6 temmuz 18:32


  36. Kizi Vina da bir gun taciz davasi acarsa ‘aman annem nolcak ki omzuna dokunmus sonucta hem yurumek istedigi kadin sen degilmissin ki yanlis benzetip opmus’ der mi acaba diye dusundugum sosyal medya unlusu

  Mahkeme de öpme falan geciyor ama bu kadin ay yanlis gormus omzuna dokunmus sadece diye pompaliyor. Turkiyede ciddi bir taciz olmasaydi o dava boyle suruklenmezdi bunu herkes biliyor

  Yukarida bir suslunun dedigi gibi kocan yeterince parlatildiktan sonra senden bosaninca ‘ya aslinda tacizciydi o ben soylememistim durun kizlar birakin kocami’ demezsin insallah.

  Not: yeni evlenmis yeni doğum yapmis bir kadin tabiki ailesine sahip cikacak once bi durup olayi anlayacak bu yanlış degil. Ama o gostermeye calistigin paradise family bu kadar gercekse goze sokmasan da mutlu olman lazim. Hemen git bosan tabiki demiyoruz sadece olayi yanlis gosterme ya da yine de kocis ille de kocis moduna girme yeter. Daha cok dikkat cekersin

  9 şubat 18:47 19 şubat 00:43

  35. Bu kadin anlamadigim bi sekilde hem bizden biri gibi hem de bi o kadar yapmacik. Adini koyamadigim bi iticiligi ve cekiciligi var. Bi bakiyirum guzel besleniyo, guzel seyler anlatiyo bokunu cikarmiyor bi bakiyorum her hafta aptal saptal seylerin reklamini yapiyo.

  8 şubat 20:47

  34. 5 yıl denetimli serbestlik alması suçu işlediği gerçeğini değiştirmiyor.

  8 şubat 13:08