yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. "bak beyim, sana iki çift lafım var.koskoca adamsın.paran var, pulun var, herşeyin var.binlerce kişi çalışıyor emrinde.yakışır mı sana ekmekle oynamak.yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak.ama nasıl yakışmaz.sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören.anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.ama ben boşuna konuşuyorum.sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum.hıh.sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey.sen mi büyüksün.hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta.sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç.gözümde pul kadar bile değerin yok.ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın.yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi.çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız.bizler birbirimizi seviyoruz.biz bir aileyiz.biz güzel bir aileyiz.bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun.dokunma artık aileme.dokunma çocuklarıma.dokunma oğluma.dokunma gelinime.eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni.anlıyor musun.vururum ve dönüp arkama bakmam bile."

  uzun lafın kısası "yaşar usta"mız, "eyvah mahmut hoca!"mız, o biraz derbeder hali, hüzünlü bakışlarıyla her filmde illa içime dokunan gözlerimi dolduran büyük sanatçı ve hepimiz için biraz da babamız.

  ukte (yazar: hypatia)

  18 kasım 2015 18:18 18 kasım 2015 18:18

  2. Bir yanım çok üzüldü bir yanımsa sevindi. Son yıllarda yaşadığı hayat, hayat gibi değildi. Başımız sağ olsun.

  5 ocak 2018 12:41

  3. yıllarca kaç kez sahte ölüm haberiyle birçok kez öldürüldü zaten. ama bugün gerçekten kaybettiğimiz, 93 yaşında hayata veda eden türk sinemasının mihenk taşlarından olan usta oyuncu. sayısız film ve tiyatro oyunundan oluşan müthiş bir sanat karakteri bıraktı arkasında. öyle herkese pek nasip olmayacak türden hem de. aile babası oldu, eğitimci oldu, turşucu oldu kısaca her rolün hakkını veren biriydi münir özkul. benim için hababam sınıfı şimdi gerçekten bitti. ne diyeyim başımız sağolsun, gittiğin yerde huzur bulursun inşallah mahmut hoca.

  5 ocak 2018 13:05


  4. bir yıldız daha kaydı, resmen içime hüzün çöktü. en güzel değerlerimiz, çocukluğumuzun gülen yüzleri, temiz kalpleri gidiyor birer birer. şimdi gökyüzünde adile ana, tarık akanve kemal sunalla buluşmuştur. yıllarca yalan ölüm haberleriyle hayatının son ve en zor günlerinde ciddi saygısızlığa ve manevi işkenceye maruz kalsa da bu kez gerçekten ayrıldı aramızdan. nurlar içinde yat mahmut hoca, yaşar usta...

  5 ocak 2018 13:49

  5. hastaydı uzun zamandır ve bu yüzden dedikodular çıkardı öldüğüne dair.

  umarım gittiği yerde huzurludur.

  öyle ya da böyle hepimizin hayatına dokunmuş bir insan.filmleri hala yayınlanıyor.hatta çarşamba akşamı neşeli günler vardı yine izledim. çok şanslı bir insan kendisi. şartları zor dönemlerde onlarca film çekmişler ve bu filmleri kaç nesildir izliyoruz. özel hayatında nasıl birinsandır bilemem tabi ama benim gibi izlediği filmlerle onu seven, sayan bir sürü insan vardır eminim.

  5 ocak 2018 13:50

  6. uzun zamandır hasta olduğu için ne yazık ki ölümü ile ilgili öncesinde de çok asılsız haberler, seviyesiz espriler yapıldı, durdu. öyle ki daha bu gün iş yerimde bi andavalın salak bir gülüşle "ölmüş"dediğini duydum. bugün bile! kendisi daha önce başka bi konuda çok kötü tartıştığım ve artık polemiğe girmek bi yana dursun, varlığını yok saydığım, sesini duyduğumda kulaklık takma sebebim olan biri olduğu için tepki vermemeyi seçtim maalesef.

  bu başlığı bu dedikoduyla kirletmek istemezdim bunun için özür dilerim. (gizlinot: tek yaşıyorum kızlar naapıyım size anlatıyorum ben de:/)

  münir özkul için birkaç söz etmek isteyecek olursam.. kendisi gerçekten de türk sinemasının koca çınarıydı. filmleri her zaman izlenecek "zamansız" diyebileceğimiz türden filmlerdi. zeki alasya, halit akçatepe, kemal sunal, tarık akan, adile naşit hepsi hepsi çok güzel insanlardı. onlar türkiyede her kesimden insanın severek izlediği hatta defalaca izlediği filmlerde göründüler..

  huzur içinde uyusun..

  5 ocak 2018 20:23 5 ocak 2018 20:29