yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (0)

  1. dün vizyona giren ve koşa koşa gittiğim, müslüm gürses’in hayatını anlatan film. uzun zamandır izlediğim en güzel filmdi diyebilirim, timuçin esen harika oynamış. üzücü bir hayatı olduğunu biliyordum ama bu kadarını bilmiyordum. herkese gidilmesi şiddetle önerilir, en uygun vaktimde tekrar gideceğim! seviliyorsun baba

  27 ekim 2018 09:22

  2. Müslüm baba'yı Gerek karakteri gerek müziği açısından çok sever ve saygı duyardım. Filmi izleyince çoook daha fazla sevdim ve saygı duydum. Yaşadıklarını bilmeme rağmen izlerken çok fazla etkilendim. Kendimi tutmuş halimde bile titreyerek ağlıyordum mesela :d her anlamda uçlarda yaşanmış bir ömrü beyaz perdeye son derece içten bir şekilde aktarmışlar. Acıyı da, mutluluğu da, sevgisizliği, de sevgiyi de, yokluğu da, varlığı da sonuna kadar hissediyorsunuz filmde. Bir de gerçek bir aşka tanık oluyorsunuz, vefayı ve sadakati öğreniyorsunuz. en sonunda ağlamaktan yorgun ama "ne hayat be" diyerek ayrılıyorsunuz salondan. Teknik detaylara gelirsek de oyunculuklar çok başarılıydı özellikle şahin kendirci genç müslüm rolünde tek kelimeyle döktürmüş. Timuçin esen vokal olarak başarılıydı, yer yer baba'ya fazlasıyla benzese de onun eşsiz yorumunun tadını elbette vermedi. Kısacası izleyin efendim, pişman olmazsınız.

  28 ekim 2018 00:27

  3. Gala gösteriminde izlediğim film. İzlerken duygulanmamak elde değil. Müslüm Gürses'i severdim, filmden sonra ona olan sevgim daha da arttı. Yaşamının acılarla yoğrulduğunu bilirdim ancak bu kadarını hiç tahmin etmemiştim. Meğer fazlası varmış. Nasıl dayanmışsın be Baba. Gönül telimizi titretmesi, milyonların Baba diye haykırması tesadüf değilmiş. Şarkılar şimdi daha bir anlam kazandı. Film adeta Müslüm Gürses'i sevenleriyle tekrar buluşturan bir hediye. Ne kadar özlediğinizi fark ediyorsunuz. Başta Timuçin Esen olmak üzere tüm oyuncular rollerinin hakkını vermiş. Senaryoda öyle hoş detaylar var ki, şunu not alayım da unutmayayım diyor insan. Ülkemizde böyle kaliteli bir biyografi filminin (hele ki Müslüm Baba gibi bir ikonik karakter) çekilmesi ayrıca mutluluk verici. Bu topraklarda çok hikaye var. İşinin ehli kişilerin elinden çıkması ümidiyle darısı diğer hikayelerin başına.

  28 ekim 2018 17:15


  4. müslüm gürses’in hayatını anlatan film. filmin başından sonuna kadar tüylerim diken diken, gözlerim dolu bir şekilde izledim. doğumdan ölüme kadar hep acılarla dolu bir yaşam sürmüş. ama o acılara rağmen o kadar içten gülüyordu ki müslüm gürses, kimse bu kadar acı çektiğini tahmin edemezdi o içten gülümsemeden dolayı. kesinlikle gitmenizi şiddetle önerebileceğim bir film. diğer hayranları gibi benim gözümde de müslüm babaydı o. seni seviyoruz be baba.

  28 ekim 2018 19:01

  5. Filmden çıkalı 4 saat oldu nasıl ağladıysam başımın ağrısı hala geçmedi. biyografi filmi olduğumdan çok kaliteli olacağını düşünmemiştim, fakat yanılmışım. Film gerçekten müthişti, hiç beklemediğim şekilde Şahin Kendirci oyunculuğuyla dök-tür-müş. Timuçin Esen'i de o kadar çok gürses'e benzetmişler ki -özellikle yakın plan çekimlerinde- korkudan irkildim. Filmin tek pürüzü, keşke şarkıları müslüm gürses'in okuduğu şekilde koysalardı. Sesi kötü değildi ama şarkıları Timuçin Esen sesinden değil de onun sesinden dinleseydik daha iyi olurdu sanki. Playbacki bu kadar destekledim ilk defa. a'dan z'ye Çok güzeldi, herkesin emeğine sağlık. içim çıka çıka izledim filmi, baya hıçkıra hıçkıra ağladım. giderken peçete almakta ve makyaj yapmamakta fayda var.

  ne hayatmış be diyerek çıktım filmden. O nasıl bir zor hayatmış, dert edindiğimiz şeylere üzüldüm yahu. ve muhterem hanım'la olan aşkını gördükten sonra günümüz aşklarına lanet ettim. Toprağın bol olsun baba, umarım gittiğin yerde bulmuşsundur huzuru.

  28 ekim 2018 23:00

  6. Dün izlediğim ve iyi ki izledim dediğim film. Ben Müslüm gürses’i genel olarak arabesk kültürüne damga vurmuş, sonra milenyumun yeni popülerlik kıstasları çerçevesinin dışında kalmış, sonrasında özellikle murathan Mungan ile yaptığı işbirliği sayesinde yeni nesil tarafından tanınıp sevilmiş, tüm o güzel şarkıları farklı altyapılarla yine yeniden sevdirebilmiş naif bir sanatçı olarak tanımıştım. Filmi izlemesem pek çok tarafı eksik olan tanımlamam tamamlanmazmış kafamda. 

  —-spoiler—-

  Öncelikle oyunculuklar hakkında yorum yapmak isterim. Oyunculukların tümü çok iyiydi. Timuçin esen, Zerrin Tekindor, Şahin kendirci, Ayça Bingöl, turgut tunçalp, Erkan Can. Hepsi ayrı ayrı çok iyi oynamışlar. Timuçin esen’in yalnızca sahne tavırlarını biraz abartılı buldum. Bunun dışında şarkıları okuma biçimine kadar gayet beğendim belli ki çok çalışmış role. 

  Bunca acının içinden geçmiş bir adamın özellikle alkol probleminin arkasındaki sebepleri güzel işlemişler. “O içmesin de ben mi içeyim bu kadar derdin içinde” dedim izlerken. Gürses’in Babasının kendi eşi ve bebeğini öldürdüğü sahnede kanım dondu. Yutkunup kaldım. Bir insan böyle bir olaya şahit olup ömrünün geri kalanını nasıl böylesine dervişçesine bir affedicilikle geçirebilir ki? Buna babası da dahil. Kaza sahnesinin çekim tekniklerini çok beğendim bir de. Çok gerçekçi ve o hissi vermede başarılı buldum. Konser sahneleri de keza öyleydi.

  Eşi ile yaşadıkları aşkın hikayesi de güzel aktarılmış; neden çocukları Yok sorusuna da cevap veriyor film. Muhterem Nur da aileden yana şanssızmış, birbirlerine derman olmuşlar. 

  Genel olarak “bu adamın acılarından nasıl nemalanırız” gibi değil de, bu ülkenin genel sosyolojik yapısı içinde yetişmiş, birçok çocuğun, gencin yaşadığı aile içi şiddeti dip boyutta yaşamış bir adamın televizyondaki genel portresinin arka yüzünü anlatmışlar. “Mağarada doğdum” ajitasyonundan farklı bir felsefesi olduğuna inandığım bir adamın hikayesini de böylece öğrendim.

  —-spoiler—-

  Son olarak, belli ki  büyük emek, zaman ve para harcanmış filme. Sinemanın gelişebilmesi ve yatırımının güçlenebilmesi adına sinemalarda izlenmesini tavsiye ederim. 

  29 ekim 2018 14:44 29 ekim 2018 14:46

  7. İnternete düştüğü an rakı masası kurup tekrar izleyeceğim film. Oyunculuklara tek kelime yok mükemmeldi hepsi ve canlandırılan gülhane konseri sanki gerçek konser gibi değil miydi? Özellikle o hayranların davranışları. Uzun süre etkisinden çıkamayacağım bu filmin sanırım. huzur içinde yat müslüm baba.

  Edit: şarkıları oyuncunun söylemesi güzel olmuş fakat ben yine de 2006 harbiye konserinde müslüm gürsesin kısa süreli bir cümlesini göstermelerini değil de gerçek konserinden bir şarkı dinletmelerini isterdim. Filmi müslüm gürsesin gerçek sesinden bir şarkıyla bitirmek daha etkileyici olurdu diye düşünüyorum.

  29 ekim 2018 18:55 29 ekim 2018 19:06


  8. Dün izleme fırsatı bulduğum muhteşem filmdir.Ben hayatımda bu kadar etkilendiğim, tüylerimi diken diken eden bir film daha izlemedim.Ne yaşamış olabilir ki? Dedim filme girmeden önce.Neticede biyografi filmiydi.Ama daha ilk sahneden beni saran sarmalayan bir film olmuş.Özellikle timuçin esenin müthesem oyuncluğu ve zerrin tekindorun,ayça bingölün , erkan canın ve hatta şahin kendircinin oyunculuları mükemmeldi.Mutlaka gidilip izlenmesi gereken bir film.

  29 ekim 2018 21:22 30 ekim 2018 01:47

  9. Babanın hayatını anlatan film.

  Lise yıllarımdan beri hayranıyım. Yeni albümüyle tanısam da onu, eski parçalarında çok daha fazla kendimi bulmuşumdur. Film çıktığı gün gidecektim ama aşırı heves etmemden mütevellit birtakım aksilikler yaşandı ve bugün nihayet gidebildim filme.

  O’nu bu kadar çok sevmemden midir bilmiyorum, ama çok etkilendim ben filmden. Sanki çok sevdiğim bir yakınımın acılarına tanıklık etmiş gibiyim. Film başladı gözlerim dolmaya başladı zaten. Film süresince hep süzüldü gözlerimden yaşlar, engel olamadım. Kimi sahnelerde hıçkıra hıçkıra ağladım. Film bitti, tüm salon boşaldı. Ben koltuğuma çakılmıştım, dakikalarca yerimden kalkamadım. Şükür ki yanında rahatça ağlayabileceğim ve kendim olabildiğim biriyle gitmiştim sinemaya.

  Film çıkışı bir daha düşündüm, neden bu kadar etkilendim diye. Sanırım benim için en vurucu kısmı babanın kimsesizliğiydi. O kimsesizlikte öylesine kendimi buldum ki. Aile hayatındaki sıkıntılar, sorunlu baba, kardeşler... yazarken yüreğim acıyor. Sonra muhterem nur’la yollarının kesişmesi, birbirlerine sığınmaları. Kendisini bıçaklayan hayranına gösterdiği merhamet.. sadece şarkıları değil, kendisi de efsane bir adamdı. Biz onu biraz da bu duruşu için sevmedik mi? Sadakatte müslüm babayı örnek almadık mı? O her zaman çok başkaydı, öyle de kalacak.

  Arabeskle bu zamana kadar hiç ilgisi olmadığını söyleyen timuçin esen’in de oyunculuğuna 100 puan! Muazzamdı. Kendini aşmış. Teşekkür ederiz babanın aziz hatıralarını bu kadar güzel yaşattığı için.

   Yazacak çok şey var da, kalemim tutmuyor. Nur içinde yat baba. Huzur içinde uyu.

  29 ekim 2018 21:43

  10. Biraz önce çıktım. Çok etkilendim. Doğrusunu söylemek gerekirse aşırı bir Müslüm baba hayrani değildim ama severdim. Bu filmden sonra bakış açım çok değişti. Artık çok daha fazla seviyor ve saygı duyuyorum. anne acısı , kardeş acısı , yalnızlığı... Bütün bunlara rağmen merhametli oluşu.. bi insan nasıl baba sevgisi görmeden bu kadar güzel bir baba olabilir.. çok başka bi insanmış. Ama şunu anladım ki o arabeski seçmemiş arabesk onu seçmiş.. Mekanı Cennettir umarım.

  29 ekim 2018 23:26