yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. hala bu tarz yobazlıkların altına yok 28 şubatta şöyle yapılmıştı yok böyle diyen mahluklar var. hayatta bile olmadığım bir dönem kalkıp neyi savunacakmışım merak ediyorum. ayrıca sen birinin mini etek, dekolte giymesini görmek istemiyorum demesine destek verirsen, kapalıları, çarşaflıları istemiyorum diyenler de olacaktır. bu fikirlerin sonuda belli yere varır zaten. kimse kimsenin isteğine göre giyinemez. ayrıca bu kişilerin problemlerinin giyimle olduğunu hiç zannetmiyorum. sorunları kadınların güzelliği. bunları destekleyen kadınlar ya böyle giyinmek istiyor ama giyebilecek kadar özgüveni olmayan kadınlar, ya da çevresi, ailesi sebebiyle, onlara karşı duramayıp giyemeyenler. erkekleride asla kendilerine böyle güzel bir kadının bakmayacağını biliyorlar. sonuçta kadın güzel olunca ne tesettürünü beğenirler ne dekoltesini. bu ezikler kendi berbat, kokuşmuş hayatlarını yaşamaya devam edecekler zaten. ama bizim hayatımıza karışamazlar burası 70'lerin iranı değil. laiklikten sapmanın yaratacağı sonuçlar ortada gayet...

  31 temmuz 2017 10:33

  2. Niye bu kadar olay oldu anlamadım? Gören de Türkiye çok aydın bir ülkeydi de sonradan yobazlar sardı zanneder.

  bence iki tarafta normal değil. kimseyi kıyafetiyle yargılamam isterse donla dolaşsın, ki öyle yapmış zaten. o kıyafetle türkiye'de başka bir tepki beklemesin ama insanlar.

  ne bekliyosunuz 1 haftada insanların medeniyetle dolmasını mı?

  sokakta hiç insanlara bakıyor musunuz? bir ara durup inceleyin.

  güvenlik ayrı bir gerizekalı. kadının giydiği de dekolte değil. dekolte dediğin tadında ve hoş olur. benim tercih edeceğim ve normal göreceğim bir kıyafet değil açıkçası.

  kısacası iki ucu boklu değnek.

  zaten ben istanbul'u terk ediyorum. bu haberleri gördükçe ne kadar doğru bir karar aldığımı teyit ediyorum. memleket manyak dolu.

  31 temmuz 2017 11:00

  3. önceden bu hükümetin şeriatı getirecegini söyleyenlere yok artık dercesine bakardım. ne kafada olurlarsa olsunlar bu ülkeye şeriatı getirmeye cesaret edemezler derken şimdi o ileri görüşlü arkadaşlardan özür diliyorum. şeriatı bir gecede getirmeyeceklerini, yavaş yavaş ve sinsice topluma sızdırmaya çalıştıklarını geç anladım. her olayın altında bir alt metin yatıyor: şort giyersen tekmelenirsin, mini etek giyersen dolmuşta saldırıya uğrarsın, dekolte giyersen parktan kovulursun vs. caydırıcı ceza desen yok hatta tam tersine alenen bir teşvik var. o rezil güvenlik görevlisi işten atılsa bile yeniden iş bulacak hepimiz biliyoruz. -ceza almasından bahsetmiyorum bile.-

  (link: şu girdi https://www.suslusozluk.com/maçka-parkında-güvenliğin-dekolte-giyen-kadını-parktan-atmaya-çalışması?i=625263) sabah sabah elimi ayagımı titretti sinirden. olaya tepkisel yaklasıyormus gibi, olayın yanlıslıgını hakikaten gorebiliyormus gibi '' bu ülke hep böyleydi'' muhabbeti yapılmış; fakat özünde ''o da o saatte orda dolaşmasaymış'' zihniyeti dibine kadar verilmiş.

  ''kimseyi kıyafetiyle yargılamam isterse donla dolaşsın, ki öyle yapmış zaten.''

  ''kadının giydiği de dekolte değil. dekolte dediğin tadında ve hoş olur. benim tercih edeceğim ve normal göreceğim bir kıyafet değil açıkçası.''

  gerçekten kimseyi kıyafetiyle yargılamadığınız çok belli oluyor. :) kadının kıyafeti ne olursa olsun, oradaki yarım akıllıya kadını parktan kovma yetkisi vermiyor. nasıl ki başörtülü, çarşaflı kadınlar o parktan kovulmuyor -ki kovulmamalı zaten, kimsenin haddi değil- kısa giyinen, dekolte giyinen de ko vu la maz.

  normları siz belirlemiyorsunuz. kimse sizin ''tercih edeceginiz ve normal göreceğiniz'' şekilde giyinmek zorunda değil. kimsenin dekoltesi sizin ''tadında ve hoş'' anlayışınıza uymak zorunda değil. şok oldunuz değil mi?

  bu ülke dibine kadar yobaz olsa da bizler istedigimiz gibi giyinme hakkına sahibiz. isterlerse rahatsız olsunlar, sizin deyimizle ''medeniyetsiz'' olsunlar, bu tarz bir şey yaşandığı zaman bizler tabi ki sesimizi çıkaracağız, tabi ki bu ''olay'' olacak. olay olacak ki sinecekler. benim kız kardesim şortla çıktığında parktan kovuluyorsa ''ay karsıdaki zaten yobaz, yapacak bir şey yok'' diyip evde oturmayacagım. görevimiz sinmek değil mücadele etmek. sessizce oturup onlar istedi diye çarşafa bürünmeyeceğim arkadaşım, kusura bakmayın.

  ''zaten ben istanbul'u terk ediyorum. bu haberleri gördükçe ne kadar doğru bir karar aldığımı teyit ediyorum. memleket manyak dolu.''

  girdinin başını okumayan da şu cümlenizden sonra durumdan hakikaten rahatsız oldunuz sanır yahu. alenen ''öyle giyinmişse o tepkiyi alır'' demeye getirip sonunda bu sözleri sarf etmeniz cok ironik. izmir'e gelin lütfen. ''tercih edeceginiz ve normal görecegeniz'' kıyafetleri giymeyen, ''tadında ve hoş'' anlayışınıza uymayan kadınlarla dolu sokaklar. umarım zihniyetizi biraz olsun etkilerler.

  31 temmuz 2017 12:02 31 temmuz 2017 12:02


  4. Dekolte ölçüsü nedir? Ya da sınırı? Bunu kim belirler?

  Şort giyersin boyunu beğenmezler.

  V yaka giyersin derinliğini beğenmezler.

  Kapanırsın saçın görünüyo der beğenmezler.

  O görünen saç telini de kapatırsın, kendini paylaşma derler.

  Bunların hepsi insan hayatına,kararlarına, özgürlüğüne bir çeşit müdahaledir. Bunları giymek yasalara göre suç değildir ama giyenlere "burda gezemezsiniz" diye müdahale etmek suçtur.

  Bu başlıkta "ülke zaten hep böyleydi" diye kıyafeti beğenilmeyen kadının kovulmasını eleştirirken, "ama dekoltenin de bir sınır var" gibi bir cümle kurmak bana göre ikiyüzlülüktür, "onun da o saatte ne işi varmış" zihniyetinden farkını göremiyorum.

  31 temmuz 2017 13:08

  5. olay hak ve özgürlük, yobazlık, şeriat gibi konuların sınırlarını çoktan aştı bence. bu şekilde direkt ülkede birtakım şeyler 'olay' haline getirilerek, ondan sonra da olayların sadece birilerinin kısıtlı bakış açısına göre şekillenip, onlara farklı farklı anlamlar yüklemesi sonucu ama o da yapmasaymışa getirilmek isteniyor. Öyle giyinirsen buraya giremezsin mantığa bak, sen güvenlik diye dikiliyorsan orada, sadece güvenliği sağlamakla yükümlüsün. durduk yere ahlak bekçiliği yapıp parka sen gir, sen bu kıyafetle girme demek için değil. Allah muhafaza orada o kadının başına bir olay gelse, tacize uğrasa, cinayete kurban gitse kılını bile kıpırdatmayacak zihniyet güvenlik adı altında kadın dekolte giydi diye polis çağırıyor. Polisin görev tanımı nedir, onun müdahale edebileceği durumlar nelerdir bilmeden kendince asıp kesmeye çalışan güvenlik görevlisi değil tabii burada konu. Onu bu şekilde provake edici şekilde davranmaya iten, sahip olmadığı yetkiyi varmış gibi gösterenlerde asıl mesele. tecavüz edince onu kim koruyacak diye bir de kendini savunmuş güvenlik görevlisi kendince. işe koruma olarak bakacakmış, yok ya sen o kadını kimden koruyacaksın, senin zihniyetindeki bunu ona mübah gören bir sapkından mı? Olay bu işte kadın bu şekilde gezerse tecavüze uğrar konunun alt metni, kafalardaki tek düşünce bu işte bu kadar .. sonra neden toplumda cinsel tabanlı suçlar bu derece yaygın diye konuşuyoruz. Neyin suç, neyin suç olmadığı konusu o kadar laçkalaşmış durumda ki sonucu bu işte.

  31 temmuz 2017 13:34

  6. ya ben gerçekten inanamıyorum artık bazı şeylere.

  bu kadar cahil insanların olduğuna hala inanamıyorum. "banane, beni ilgilendirmez" der, kafanı çevirirsin. sana ne o kadının istediği şeyi giymesinden. parktan atmaya çalışmak da ne demek? seni ilgilendirir mi? rahatsız mu oldun? çevir kardeşim kafanı başta bir taraf, bakma.

  ama sen o pis ruhunu ve düşüncelerini ille de belli edeceksin ya, o yüzden kendinde müdahale etme hakkını buluyorsun. dimi ?

  çok basit yaa, düşünülenden çok çok basit.

  dün akşam tramvayda çarşaflı bir kadın vardı yanımda, gözleri bile hiç bir şekilde görünmüyordü, ellerinde de eldiven vardı. ben bu durumdan rahatsız oldum ve ne yaptım?

  diğer tarafa yöneldim. onu rahatsız edecek hiç bir tavır sergilemedim. aynı şeyi yanımda duran bikinili bir kadın olsa yine yapardım.

  insanoğlunun birbirine töleransı olmalı, toplum olmak -kendine göre- iyisiyle kötüsüyle bir arada, saygıyla yaşamayı gerektirir.

  4 ağustos 2017 12:52