yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Selam sevgili süslüler

  geçen gün aklıma takılan bir sey hakkında bir konu açmıştım (link: http://www.suslusozluk.net/b/y%C3%BCz%C3%BCn%C3%BC-bile-y%C4%B1kamayan-insanlar%C4%B1n-cildinin-p%C3%BCr%C3%BCzs%C3%BCz-olmas%C4%B1 buradan okuyabilirsiniz)

  O başlıkta bahsetmek istediğim şey bazılarınca yanlış anlaşıldı ama demek istediğim yüzünü sadece su ile yıkayan insanların cildinin nasıl bu kadar güzel kalabildiğiydi. ben de bu yönde araştırmalar yaptım ve şu sitede yazılanları okudum (link: http://www.acne.org/not-washing-or-water-only-reviews-1202/ caveman method) burada okuduklarım ilgimi daha da arttırdı ve sizinle paylaşmak istedim. Burada bahsi geçen şey bir mağara adamı olduğunuzu hayal edip yüzünüzü sadece su ile yıkayıp hiç bir kimyasal ürün kullanmayarak cildi doğal haline bırakmak. çok yağlı ciltlere pek tavsiye edilmiyor ama normal ve karma cildi olan insanlar oldukça memnun kalmış. aynı şekilde bu konuya başka bir örnek başlık da var bu da saçlar için sadece su (link: http://www.suslusozluk.net/b/no--poo?t=1417536820 no poo) vücudumuzun kendi ürettiği doğal yağına ihtiyacı oldugunu düşünüyorum ve ben ve kardeşim normal ciltli yüzümüze bu yöntemi denemeye başladık sonuçları 1 ay sonra bu girdinin altında paylaşmayı düşünüyorum

  3 aralık 2014 19:23

  2. gerçekten mağara adamı gibi yaşanırsa, işe yarayabileceğini düşündüğüm yöntem.

  bizi mağara adamlarından ayıran bir fark var. temiz nehir kaynaklarında yüzümüzü yıkayamamak, zaten ilaçlanmış suyu kullanmak, yediğimiz ( ve doğal sandığımız) yiyeceklerin hormonlu olması, hormonlu olmayan yiyeceklerin işlenmiş gıda olması, giydiğimiz kıyafetlerdeki kimyasal boyalar... cildimiz her an her saniye zehirli maddelerce etkileniyor. soluduğumuz hava bile zehirli, dumanlı. şehrin stresiyle mücadele ederken, her gün onlarca kişinin mikroplu elleriyle dokunduğu eşyalara temas halindeyken, ellerimizi yıkamak için kullandığımız sıvı sabun bile kimyasal kalıntılar bırakıyorken bu yöntemin %100 işe yarayacağını düşünmüyorum ben.

  3 aralık 2014 19:58

  3. mağara adamları egzoz dumanından nefes alınamayan, az oksijenli, bir sürü partikülün gün içinde yüzümüze yerleştiği yerlerde yaşamadıkları için onlar için uygun olan metoddur. Ben h2o yla yüzümü sildiğimde çıkan kire bakıp şok oluyorum her akşam.

  bir de tracy kimse artık, yüzünde bir tabaka oluşması ve onu parmaklarıyla temizlemesi bana iğrenç geldi. tabiisi isteyen istediğini yapar.

  3 haziran 2015 15:44


  4. mağara adamları en azından nehirden, şelaleden, su birikintisinden falan nemalanıp yüzüne bi' su çarpıyordur ya. o kadar da mağara adamı değillerdir bence. biz yine de her sabah kalkıp buz gibi suyu çarpmaya devam.

  3 haziran 2015 16:11

  5. Olmaz canım olmaz sadece suyla temizlik olmaz su camuru temizler tozu temizler ama egzoz dumanını temizlemez modern yasamın bize hediyesi ! Olan mikropcukları kimyasalları temizlemez.

  3 haziran 2015 18:17

  6. Tam iki aydır yüz yıkama jeli ve herhangi bir kozmetik ürünü vs kullanmadım. Pardon, 3 defa mı ne ruj sürdüm. Bir de solante güneş kremi...

  Kısacası iki ay mağara adamı gibi yaşadım. Aslında ister istemez oldu. Hamileliğin kritik döneminde cildimi yormak, çocuğumu etkilemek istemedim. İki hafta kadar her gün denize gittim. Ve mağara adamı yöntemi ile deniz tuzu birleşince yüzümde iki senedir var olan iki minik yağ bezesi kendiliğinden düşüverdi! Göz bölgeme yakınlardı. İki aydır göz kremi de kullanmadım bu arada....

  Tırnaklarımı da iki aydır boyamadım. Artık sararma kırılma vs hiçbir şey yok.

  Saçlarımı en son nisanda boyatıp kestirdim. Boya kullanmayalı saçlarım gürleşti ve o boyadan kaynaklı saç derisi kuruluğu gitti.

  Bu anlamda özellikle yazın uygulamanın mümkün olduğu ve cilt için iyi geldiği bir yöntem olarak görüyorum.

  19 ağustos 2015 16:30

  7. Başlığı görmeden çok önce başladığım ve bıraktığım olay. Karma cilde sahibim siyah nokta haricinde cilt problemim yok. Arada tek tük sivilce çıkar o kadar (maşallah diyin süslüler). Sabah akşam ve dışarıdan geldiğimde yüzümü yıkamaktan başka bir şey yapmadım. Zaten tatilde olduğum için sadece ruj sürdüm. İlk başlarda iyi gidiyor gibi gelse de yüzümde büyükçe bir sürü sivilce çıkmaya başladı. Siyah noktalarımdan bahsetmek bile istemiyorum. Cildim sağlıklı değil yağlı görünüyor gibi hissettim ayrıca. Eski rutinime geri döndüm bazı sivilcelerim hala duruyor.

  19 ağustos 2015 19:17


  8. (bkz: survivor) ya bu insanlar gerçekten güzel/yakışıklı, ya bu güzelliğin beslenmeyle alakası yok (gizlinot: adamlar hindistan cevizi yiyo 7/24) , ya da zaten bakımsız da güzeller.. mi.. acaba.. (gizlinot: gafam yandı)

  23 mart 2016 15:55

  9. ben direkt suyla bile yıkamadan denedim 4 gün rahat. cildimde abuk subuk şeyler çıktı ve toparlamam biraz uzun sürdü. halbuki eskiden böyle yapınca güzelleşirdi cildim. bilemedim bana yaramadı.

  28 ağustos 2016 22:31

  10. mağara adamı gibi görünmenize sebep olacak metoddur.

  28 ağustos 2016 23:33