sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (0)

13. Bir kez mangoda başıma gelendir. Daha doğrusu o sırada sadece ben çıkmıyordum benimle birlikte 5-6 kişilik bir grup daha çıktı ama hızlı oldukları için bilemiyorum belki de alarmın çalacağını bildikleri için saniyesinde toz oldular. Benim de elimde alışveriş poşetleri vardı aheste aheste yürüyordum. Gelip poşetlerimi aradılar. Çok sinirlendim ama arandığımdan değil o kapıdan aynı anda çıkan bir sürü insandık ve elimde poşet olduğu için ve kaçar gibi hızlı olmadığım için sadece ben arandım. He hırsızlığı sadece elinde poşet olanlar yapar he. He hırsızlık yapıp poşete doldurup dikkat çekmemek için yavaş yavaş yürüyorum he. Motivasyonum da: belki alarm ötmez. Çok tepki verdiğimi ve biraz bağrındığımı hatırlıyorum neden sadece beni arıyorsunuz bir sürü insan vardı diye. Belki de hırsızlık bile yoktu inditex cüzdan muhabbEtiydi. Bildiğim bir şey varsa alarm ötüyorsa o esnada çıkan herkesin bir şekilde kontrol edilmesi gerektiği. İnsanlar çil yavrusu gibi dağılırken tutup tek kişinin poşetlerini çantasını incelemek.. bilemiyorum. 

12 temmuz 2018 09:56

12. geçenlerde başıma geldi.

bir mağazadan çıktım elimde poşet diğerine girdim, girerken de öttüm. elimdeki poşetten sandım. çıkarken de öttüm, poşete baktılar. zara çantam vardı o yüzden mi acaba dedim kendi kendime?

ertesi gün aynı mağazaya yine gittim ama bu kez hiç poşetim yoktu. kapıda güvenlik görevlisi vardı. girerken ötünce güvenlik görevlisi eğer cüzdanımda yan yana konulmuş kartlar varsa bunun sebep olabileceğini söyledi. o sırada cüzdanımda 5-6 oyun salonu kartı biraradaydı. çantamı bırakıp cüzdanı denedim ve bingo!

manyetik kartları yan yana koyduğunuzda da ötebilir, ben bilmiyordum. çanta vs. unutulan alarm olmadığını düşünüyorsanız bu seçeneği deneyin.

12 temmuz 2018 08:36

11. Sıklıkla başıma gelen olaydır. Artık alıştım ve gayet tepkisiz şekilde alarm öttüğü zaman aldığım üründeki alarmın öldürülmesi için kasaya yöneliyorum. Bir olay dışında her seferinde mağaza çalışanları tarafından özür dilenerek ve ürün alarmı etkisiz hale getirilerek olay halledildi. Bir kaç seferinde de kapıdaki alarmda sorun olduğu ve endişelenmemem gerektiği söylendi ve yine özür dilendi. Ancak olaylı olan hadisede, ben yine kasaya doğru yönelmişken bir mağaza (Mango) çalışanı  el çantamı elimden almaya çalıştı, daha sonra da içine bakmaya ve elini sokmaya çalışırken, kıyameti koparmamla geri adım atmak zorunda kaldı. Çünkü bir mağaza çalışanı hiçbir şekilde sizin şahsi eşyanızı, üstünüzü arayamaz. Asla böyle bir yetkisi yoktur. Hatta sizin rızanız olmadan dokunamaz bile. Özel güvenlik görevlisi ise sadece şahsi eşyanızı metal dedektörüne tutma, x-ray cihazından geçirme ve sizden gerekirse çantanızı açmanızı isteme ve çantanın içine dokunmadan sadece bakabilme yetkisine sahiptir. Üst ve şahsi eşya araması sadece kolluk (polis) tarafından belirli durumlarda yapılabilir. Zaten bir çoğumuz biliyordur ama yine de hatırlatmak istedim. 

12 temmuz 2018 02:51

10. Bu illet olay yüzünden kasiyer kadından stradivarius cüzdanımı kesmesini istemiştim nasıl olsa içte kalıyordu :(

11 temmuz 2018 17:26

9. İhmalkarlık hariç, tüm inditex mağazalarının çanta, cüzdan, ayakkabı ve aksesuarlarındaki stick alarm öldürülse dahi tekrar tekrar aktif olabildiği için sürekli olarak başıma gelen ve artık alıştığım durum. İç dikişlere, kumaş arasına dikilen bu alarmlardan kurtulmanın tek yolu ötmeye başladığında ürünü aldığınınız mağazaya götürüp alarm öldürücüye tutturmanız ne yazıkki

11 temmuz 2018 12:55

8. Bu olay benim başıma hiç gelmedi ama tam aksini defalarca yaşadım. Özellikle Satın aldığım kitaplar migrosa ya da başka kitapçılara girerken ötüyor hatta bir keresinde kütüphaneden aldığım kitap çıkarken ötmemesine rağmen girerken ötmüştü de panik olmuştum.

Ayrıca bu alarm unutma olayını en çok eveshopda gördüm. En son tanık olduğum bir olayda kadının başına 2. Defa geliyormuş. Görevlilerden birisi poşetinizi kontrol edebilir miyim diyince kadın çok sinirlenip hep yapıyorsunuz aynı şeyi gibi bir cümleyle ürünleri iade etmişti. o şekilde suçlanmak kötü olsa da işin içinde ihmalkarlık olunca insanın sabrı kalmaz hak veriyorum kadına.

11 temmuz 2018 09:53

7. girerken ötmez de ne hikmetse çıkarken öter o alarm,mağazaların dandik alarm sistemleri yüzünden herkesin bön bön suratınıza bakmasına neden olur hayır bir de cevap bekler gibi eblek bir surata bürünürler.

Gizli alarm denen bir zımbırtı var bu normal alarmdan farklı,cüzdan çanta vs gibi şeylerin içindeki o minicik etiketin içinde çip gibi dikili oluyor,hah işte onu bulun ve kesin yoksa olur olmadık yerde dit dit dit öttürüp durur.

11 temmuz 2018 07:19 11 temmuz 2018 07:31

6. Aşırı sinir bozucu bir olay gerçekten. Birden tüm kafalar döner sizi bakar. mağazadan içeri girerken bir parti daha çalar o alarm işte o zaman dans. 

en azından iki kez ötmeyi engellemek için ben mağazadan çıkmadan önce poşetleri şöyle bir kapıya doğru sallıyorum. Öterse hiç mağazadan çıkmadan kasaya geri gidiyorum. 

Bir de ötme olayı, bazı mağazalarda kapı fazla hassas olursa olabiliyor. Bir keresinde gratiste başıma gelmişti. içerde ürünlere bakarken, kapıya yakın bir standın önüne gelince sepetimdeki ürünlerden biri ötmüştü. 

11 temmuz 2018 06:57

5. Stradivarius.

Öttüysem son derece sakin bir şekilde kasaya gidip cüzdanımdaki alarmı öldürmelerini istiyorum. 

Stradi'den alınan çanta ve cüzdanlar kafasına göre ötüyor, evet.

11 temmuz 2018 00:24

4. Çantaların cüzdanların içinde o ötmesine sebep olan Şeylerden oluyor içinde derken kumaşının içinde de olabilir. Göz kalemlerinin rimellerin üzerine bantlanan şeyleri kastediyorum. Onları kırmak ya da atmak gerek yoksa okutulmuş olsa dahi bir süre sonra ötüyorlar

10 temmuz 2018 23:58