yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. mağazalarda yüksek sesle müzik yayını neden yapılır hiç anlamış değilim, resmen alışveriş yapma isteğimi kırıp, bir an önce dışarı çıkma isteği uyandırıyor. Eğer bir mağazadan alışveriş yapacaksam ve ses yüksekse muhakkak ilgiliye sesi kısmasını rica ediyorum. konsantremi bozuyor ve ürüne odaklanamıyorum, resmen düşünemiyorum. amaç manipüle edip ürün hakkında hiç bir şey düşünmeden sadece satın almaya odaklamaksa maalesef böyle bir şey yok yanılıyorsunuz arkadaşım. mağazaların internet sitelerine girip iletişimlerine bununla ilgili mail atıyorum hiç birinden geri dönüş alamadım. böyle yapmak bir marketing stratejisi ise başarısız ve gereksiz gerçekten yanılıyorsunuz. sinirlerimi zıplatıp beni agresifleştiriyor sadece, bana böyle yapıyorsa çalışanlar ne halde düşünmek bile istemiyorum yazık onlara. lütfen sizde rahatsız oluyorsanız mağazaya girdiğinizde sesin kısılmasını rica edin.

  8 eylül 2016 17:21

  2. aklıma eski ve çok sevdiğim bir insanlar alemi skecini getirir. skecin adı mağaza adamı idi yanılmıyorsam. ve fonda şöyle bir dıptıslı müzik vardı, "al al alll hepsini alll-al al alll hepsini all"

  edit: tam olarak burası :) https://youtu.be/MFRVQ3VusdM?t=497

  8 eylül 2016 17:30 8 eylül 2016 17:33

  3. Ders olarak gördüğümüz için söylüyorum bazi insanlar rahatsız olabilir fakat bir sürü marketing stratejisinden biridir bu.yerdeki karoların büyüklüklerini bile buna göre yaparlar.araştırmalara göre çoğu insan farkında olmadan gaza gelip alışveriş yapıyor.supermarketlerde sizi daha çok acıktırıyormuş mesela.burger king bile bayilerine belli şarkılar dışında müzik yayını yapılmasını yasaklamıştır her ülkede.sürücülere rap müzik dinlemeyin derler araba sürerken çünkü daha çok kazaya sebep olduğu tespit edilmiş.kişisel bazda değil de genele uygun yapılıyor bu stratejiler normal olarak.tabi ben bildiğimiz zincir mağazalardan bahsediyorum kendi kafasına göre cıstak cıstak müzik çalan mağazalardan değil

  Edit:çok mesela yazmışım bir kısmını sildim :)

  8 eylül 2016 20:05 8 eylül 2016 20:06


  4. genelde marka olmayan mağazalarda, butiklerde rastladığım durum. ben yüksek sese karşı hassas biriyim ve böyle bir ortamda git gide asabileşiyorum ve hemen çıkmak istiyorum. hiç bir faydası olduğunu da düşünmüyorum, marketing falan deniyor ama saçmalık bence. yüksek ses çoğu insanı rahatsız eder. ha sakin bir müzik çalsa belki olabilir ama genelde çalan müzik dımtıs dımtıs tarzda olduğu için tahammül edemiyorum.

  8 eylül 2016 20:20

  5. Kıyafet kozmetik mağazaları neyse de kitapçılarda son ses müzik çalınmasını asla anlamayacağım ve alışamayacağım.

  Ben kitapçıya girdiğimde merak ettiğim kitapları tek tek incelemeyi, arkasını okumayı, içini karıştırmayı ve bunu sessiz huzurlu bir ortamda yapmayı seviyorum kardeşim. D&a giriyorsun arkada bas bas müzik, inkılap desen öyle. On dakikada kafam şişiyor elimdekileri bırakıp kaçıyorum.

  Bu mağazalar genelde avmlerde bulunuyor, e avm zaten kalabalık, gürültülü, hareketli dolayısıyla çok fazla dış uyaran olan yerler. Sizin kitabını rahat rahat seçmesi için okuyucuya mümkün olduğunca sakin bir ortam sunmanız gerekmiyor mu?

  8 eylül 2016 20:57

  6. Beni alışverişten soğutan olay.

  Zaten kiloluyum giydiğim şeyleri yakıştırmıyorum. E alışveriş de pek keyifli geçmiyor genelde zaten. Bir de veriyorlar bas bas müziği. vallahi iyice streslenip çıkıyorum. Bu alışveriş olayının zevk vermesi gerekmiyor muydu yav :/

  8 eylül 2016 22:45

  7. daha çok slow ve rahatlatıcı müziklerden hoşlanan bir insan olarak beni o mağazadan çıkmaya iten durumdur. alışveriş yapmaya mı senin kalitesiz müziklerini dinlemeye mi geldik nasıl bir satış stratejisi anlayabilmiş değilim.

  8 eylül 2016 22:47


  8. galiba bi' tek ben seviyorum, selam olsun. elbette böyle boktan pop şarkılarını değil ama kıpır kıpır dans müziklerini, r&b şarkıları kıyafet bakarken çok eğlenceli buluyorum. ritme uygun dolaşarak geziyorum mağazanın içinde :D ve kabinler, tabii ki o sıkıcı boğucu ve 95 tane kıyafeti yalnız başımıza giyip çıkardığımız kabinler. o bunalmışlık ve bıkmışlıkta beni bi nebze rahatlatan şey giydiğim şeyin yakışıp yakışmadığına müzik eşliğinde ayna karşısında dans ederken nasıl göründüğüne bakarak karar vermem.

  daha güzeli özgün küçük butiklerde çalan müzikler, tame impala'dan hozier'e binbir türlü güzellik eşliğinde mutlu ediyorlar. bilmiyorum benim için böyle işliyor :) gürültülü reklam seslerine ve anonslara yeğdir. pür sessizlik de gerginlik yaratır sanki.

  8 eylül 2016 23:03

  9. Gürültüğü kirliliği. Çoğu mağazaların çaldığı şarkılar da tek dönemlik sözde hit parçalar. gümbür gümbür kafa patlatmaca yani bana göre resmen eziyet. Her tarz müzik dinlerim de bi şeyin bokunun çıkmasından (gizlinot: özür dilerim ) hiç hoşlanmam her yerde aynı parçalar son ses ıyyy. Ayrıca hiç cool değil, sorry :s:s:s

  9 eylül 2016 00:10 9 eylül 2016 00:26

  10. ses bangır bangır olmasa güzel aslında. evet bir mağazaya, ay bu şarkı çok güzel hemmen girmeliyim demiyorum elbette. ama ben içerideyken sevdiğim bir şey çalıyorsa içeride biraz daha kalıp bakındığım doğrudur, böyle bir etkisi oluyor bana. İçerisi çok gürültülü diye elimdekileri bırakıp çıktığımda çok olmuştur. (gizlinot: tabii sonradan cüzdanı kurtardım diye seviniyorum )

  9 eylül 2016 02:50