yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (66)
  • medya (15)

  66. üniversitede iki günde bir saçlarıma maşa yapıyordum ancak maşa saçı gerçekten kırıyor ve yıpratıyor. bu yüzden artık sadece özel günlerde yapıyorum. şu zamana kadar Babyliss ve Braun markasının maşalarını kullandım. Babyliss çok dayanıklı olmadı ve saçlarımı da istediğim şekilde yapmıyordu. Braun'dan da çok memnun kalmadım açıkçası. Sonra öyle çok para vermeden Sinbo'nun saç maşasını satın aldım. Ondan memnun kaldım. Hem belirgin ve kalıcı bukleler yapmamı sağlıyor hem de uzun süredir kullanıyorum, hiç bozulmadı.

  22 kasım 10:04

  65. benim de iki farklı çeşitine sahip olduğum saç şekillendirme aleti. birincisi philips ince maşası 7 yıl önce almıştım. bildiğiniz düğün saçı yapıyor bu maşa. saçı çok alsanız da maşa yapmışsınız gibi olmuyor. istediğim dalgalı saçı yapmak için önce bu maşayı kullanıyor sonra düzleştiriciyle üstünden geçiyordum. sonra baktım olmayacak kalın maşa alayım dedim aslında istediğim babyliss 25 mm idi, ama babam 32 mm alıp hediye edince değiştirmek istemedim(gizlinot: kalp) bu maşa saçıma istediğim dalgayı verse de maalesef kalıcı olmuyor yani saç spreyi de hiç kullanmadığım için 1-2 saate sönmüş oluyor dalgalar. saçlarım gür ve kabarık, kıvırcığa yatkın kolay şekil alır diyordum ama bu maşayla yine uğraşarak saçıma şekil veriyorum. verdiği dalga güzel ama keşke daha kalıcı olsa.

  21 kasım 22:14

  64. bende 3 boy maşa var. 

  -biri philips'in saloncurl essential 19 mmlik maşası. 8 sene önce almış olmam lazım.  buna ben milli maşamız diyorum. çünkü herkeste var tanıdığım. fjdjdj bunu uzun yıllar kullandım. iyi hoş fakat saçlarımda istediğim ipeksiliği vermiyor. ısı ayarı yok ama saçlarımı çok iyi kıvırıyor ve salmıyor. yani ısısı düşük değil. şu an pek kullanmıyorum bunu çünkü kendime ince maşayı çok düğünlük buluyorum. 

  -diğeri arzum vanessa 25 mmlik maşa. 120-200 derece arası ısı ayarı var. bundan da memnunum. 

  -sonuncusu ve en sevdiğim yine arzum belisa xl 32 mmlik maşa. 120-200 derece arası ısı ayarı var. bununla saçımı ne zaman yapsam ipek gibi oluyor. parmaklarım saçlarımın arasında kayıp gidiyor. en çok da bunu kullanıyorum. (link: https://youtu.be/gSZUQjUtZbs şu videodaki) tekniği izleyip beğenmiştim ben de bu şekilde yapıyorum. (link: https://i.hizliresim.com/Z5oXn3.jpg böyle) görünüyor. 

  tanım: saça şekil vermeye yarayan alet. 

  ilgili medya:
  3
  21 kasım 21:04 21 kasım 22:19


  63. tanım: saçları ısı ile kıvıran saç aleti

  braun satin hair saç maşasını, tepeden at kuyruğu yaptığım saçımda kullanıyorum. saçlarım çok düz ve lüle lüle yapsam bile çabucak düştüğünden bu yöntemle hem dolgun hem de doğal bukleli bir model elde ediyorum. kullanım sıklığıma gelirsek de yılda ayda 1 diyebilirim. hem sıcak uygulamadan uzak durmak için hem de saçlarımı günlük hayatta toplu kullanmayı tercih ettiğimden az haşır neşir oluyorum. benim gibi arada sırada kullanacaklara öneririm.

  21 kasım 19:55

  62. tanım, saçlara dalgalı görünüm vermek için kullanılan şekillendirici.

  rowentanın 16 mmlik(link: https://www.google.com/search?q=rowenta+cf2132+yeni+curler+basic+elite+180%C2%B0+ma%C5%9Fa+16mm&rlz=1C1MSIM_enTR873TR873&sxsrf=ACYBGNR4Sr6Dz7kVdhljH0ImeJxxRqRPQQ:1574337305944&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiEi4K_n_vlAhWDZMAKHYGDADUQ_AUoAnoECAwQBA&biw=1920&bih=969#imgrc=kZG3b-7jH0fWWM şu) maşasını kullanıyorum 4-5 senedir. ince sararsanız sizi gelinin kız kardeşi haline getirebiliyor. günlük kullanım için saçlarımı at kuyruğu yapıp ya da iki yandan toplayıp öyle maşalıyorum, çok az sprey sıkıyorum ve oldukça doğal duruyor. bu işlem totalde 5 dakikamı alıyor. ertesi dün de kullanabiliyorum saçlarımı. benim için düzleştiriciden çok daha pratik bir alet.

  21 kasım 15:02

  61. Maşa deyince benim aklıma gelen tek şey Aşkı Memnu'da Bihter Ziyagil'in o makyaj masasına oturup son derece profosyenel bir şekilde saçlarına maşa yapmasıdır. Ben asla o profosyenellige erişemedim. Çok kez denedim beceremedim. Kalın maşa aldım ince uçlu denedim. Ama olmadı. Son dönemde, videolarla biraz ilerlettim. o da ancak saçlarımı iki keçi yaparsam oluyor. Kısacası düz saçlara devam.

  21 kasım 14:54 21 kasım 14:55

  60. Düzleştirici kadar saçı yıpratmadığını öğrendiğimden beri daha fazla yapıyorum. Orta kalınlıkta maşam var uçlarına yaptığımda spreyle sabitlemeye bile gerek kalmadan 1 gün kullanabiliyorum. Hacimsiz saçlar için iyi bir çözüm

  21 kasım 01:41


  59. Düzleştirici ile dalgalı yapabildiğimden kendisine hiç gerek duymuyorum. Herkese de tavsiye ederim hem daha doğal duruyo hem de boşuna masraf etmemiş oluyorum

  21 kasım 00:53

  58. Saç konusunda dünyanın en beceriksiz insanı olduğumdan maşa yapmayı beceremiyorum. Üniversite iken Boyner'de yüzde elli indirim ile almıştım kaç kere kullandım deseniz 10 defa kullanmadım. Ben asla başkaları gibi yapamıyorum sonuç olarak saçım daha kötü gözükebiliyor. saçlarım kıvırcık ile dalgalı arası bazen dalgalarını belirginleştirmek daha düzgün gözüksün istiyorum ama olmuyor.

  20 kasım 13:54 21 kasım 02:02

  57. 7 sene önce sinbo marka saç maşasını 20 liraya almıştım. Saç şekillendirici olarak geçiyordu. Ne çok kalın ne de çok ince tam kararında istediğim gibi bukleler elde ediyorum. En azından saçlarım gelin maşası gibi olmuyor. Daha günlük doğal bukleler yapmak istediğim zaman saçımı daha kalın tutamlara ayırmam yeterli oluyor. 7 senedir gayet rahat kullanıyorum şimdi çeşit çeşit maşa çıktı

  19 kasım 23:03