yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (73)
  • medya (3)

  73. Kendisini de şarkılarını da severim.

  Ama son şarkısı toy'un klibinde çalışan kareografi ekibi insani koşullarda çalışmadıklarını, 55 saat çalıştırıldıklarını iddia ediyorlar. #sindirmiyoruz diye tag açmışlar.

  Ve mabel matiz de iki gün olmasına rağmen bu konuda hiç açıklama yapmayarak hayal kırıklığına uğratmıştır beni :(

  ilgili medya:
  2
  17 ekim 17:38

  72. kendine has tarzı olan, kaliteli ve özgün işler yapan sanatçı. yeni şarkısı toy'la güzel bir iş çıkarmış. adam hiçbir şeyi öylesine yapmıyor; klibine, sözlerine, her yerine bir derinlik katıyor. bu kısım niye böyle ki diye düşünüyorsun.

  ilerde konuşacağımız sanatçılardan biri bence. nasıl şimdi 90lardaki şarkıcıları konuşuyorsak 20 yıl sonra da bu adamı hatırlayacağız gibi geliyor.

  17 ekim 17:04

  71. Yeni şarkısı ''toy'' taze çıkan, çok sevdiğim sanatçıdır kendileri. Yine her şeyiyle müthiş bir eser ortaya çıkmış.

  ''Hallarım toy ama

  Sevdadır çiçeğim

  Açmadım ki daha

  Kendimden geçeyim..''

  (link: https://youtu.be/JrlyWMuPqIA Mabel Matiz - toy)

  16 ekim 02:02


  70. Türk insanının benimsemekte zorlandığı ancak Türk'ü en iyi anlatan sanatçı. Müziği, ezgisi, kliplerinin hikayeleri , duygusunun yoğunluğu, kurguları çağımızın sanat anlayışının kalitesinin üzerinde. Ösym sorusunu okuduğumda vayyy be ne de güzel anlatmışlar dedim. Hepsine katılıyorum. 

  Karantinadayken sosyal mesafeli harbiye mabel konserinin hayalini kuruyorduk eşimle.Sanırım gerçek olacak biletleri satışta. ❤️❤️❤️

  23 temmuz 20:16 23 temmuz 20:17

  69. Twitter'da okuduğum gibi kan beynime sıçradı, orada da sitem ettim burada da edeyim. Mabel Matiz'i dinlemeye ilk başladığımda 2012'di ve ben ergen bile değildim. Sözlerinden o kadar etkilenmiştim ki, sanki bir şairi dinliyor gibiydim. O sene bir bilim kampına gittim oradaki her eğlencede, her uygun ortamda herkese şarkılarını dinlettim birkaç kişi müzikal şeyleri eleştiriyordu, ki şimdilerde hepsinin üstüne katlayarak koydu, ama yine de herkes sevmişti, en az bir şarkıyı ezbere biliyordu. Hiçbir zaman fangirl'ü değildim, sosyal medyadan bile takip etmezdim ama şarkılarının yeri hep çok ayrıydı. Naifliği ve yüreğini şarkılarında hissedebildiğimiz bu adamı tercihleri yüzünden tt'den düşürmeyen lanet sınavın sınava girenlere yarattığı problemleri konuşmak yerine gündemin özgür bir bireyin sadece kendisini ilgilendiren tercihlerini yargılıyoruz. ozan güven şiddet uyguluyor buna destek veren ruh hastaları var ben de ne bekliyorsam bu ülkeden. Neyse sorulan sorudaki cümle de şarkı da şarkının albümü de Mabel matiz de harikadır. Türkiye'de son zamanların en iyi müzisyenlerindendir. Bu olayın üzerine 1 hafta boyunca sadece mabel dinleyeceğim, her yerden takip edeceğim onu, destekleyeceğim, siz de yapın lütfen ilk forsatta da konserinde olavcağım

  3 temmuz 20:36

  68. Çok sevdiğim bir sanatçı.videoda konuşan kişilere diyeceğim tek bir şey var o da Ahlak kesinlikle sizin bildiğiniz gibi bir şey değil Ondan eminim .değerli mabel matizi yedirtmeyiz.

  3 temmuz 12:36

  67. varlığıyla bile yobazları çıldırtıyormuş demek ki. bir soruya böyle tepki verdiklerine göre güzel kudurmuşlar. çocukların ahlakı bozuluyormuş, diyanet işlerine şikayet edeceklermiş. ülkenin karar mercii diyanet işleri oldu evet bacım sen de haklısın.

  bu ülkede yaşadığımıza her gün lanet etmemiz için sebeper oluşturuyorsunuz, teşekkürler koca yürekli dindar ve ahlaklı arkadaşlar. karısını döven, öldüren, hayvana, çocuğa, bulabildiği her şeye tecavüz eden insanlar ahlak bozmuyordur ama kesin. diyanete önce vakıflarında tecavüze uğrayan çocukların hesabını sorun da. mabel eksik kalsın.

  3 temmuz 08:14


  66. Evet, yapılan haberden de anladığımız üzere röportajda bulunan gençler okuduğunu anlayamıyormuş. Demek ki çok yerinde bir soru sorulmuş. (gizlinot: ÖSYM sempatizanı Yaptılar insanları asfsdf )

  3 temmuz 02:08

  65. Bir alttaki girdiyle gördüğüm videoya aşırı şaşırdım, şaka olduğunu duymak isterdim. Adamı zaten tanıyor ve şarkısının da o olduğunu biliyorsa çocuklar, zaten mabel matizi tanıyor ve yönelimini biliyorlardır. Bunun bir sınavda sorulmasıyla yeni bir bilgi edinmedi kimse, ben bu ülkede başkası adına utanmak deyimini yaşamadığım bir gün geçiremeyecek miyim?

  2 temmuz 23:48

  64. lütfen biri bana (link: https://twitter.com/RehberTvHaber/status/1277488652575289344 şu videonun) şaka, parodi, canlandırma, senaryo vb. olduğunu söylesin. ciddi misiniz siz ya? bir soruyla mı bozuluyor ahlak, bir de şikayet edeceklermiş. daha girdiğiniz testin adını bilmiyorsunuz. (gizlinot: edebiyat testinde şarkıcının ne işi var diyor... sadece necip fazıl mı sorulabilir, diğer insanlar yasak mı) biraz paragraf çözseydiniz çoğu edebiyatçı, şarkıcı, oyuncu hakkında sorular geldiğini görürdünüz. adı üstünde paragraf, bilgi sorusu değil. (gizlinot: ha bir de bunlara takılacağınıza diksiyon dersi alsanız keşke. sonuna kadar izleyebileni tebrik edeceğim.)

  tanım: başarılı bir şarkıcı. yıllar saçlarına ve göksel'in vokal yaptığı ahu ne zaman dinlesem beni üzer. ahu'nun neşeli müziğinin altında gizli bir hüzün var.

  edit: soru hakkında inceleme başlatılmış, soruyu hazırlayan ekip işten çıkarılacakmış. yazıklar olsun. diyecek söz kalmadı.

  2 temmuz 15:14 3 temmuz 14:22