sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. Mac'in duo fiber fırçalarının kısa kıllı olanı. özellikle göz altı kapatıcısı ve krem allık / aydınlatıcı ürünleri uygularken başarılı bulduğum ve severek kullandığım fırça. 2 senedir kullanırım, herhangi bir kıl dökme sorunu yaşatmamasıyla da mutlu etmiştir beni.

  8 mart 2014 19:25

  2. Kapatıcı , krem allık ve burun çevresi vb yerlere fondöten uygulamak için iyidir. Ilk 1-2 yıkamaya kadar bu da döker minik minik kıllar ; sonra geçer. Temizliği zorlamaz , ortalama boyutlarda bir makyaj çantasına sığar ; taşıması sıkıntı yaratmaz. Bir de şeklini ne yapsanız da kaybetmez (gizlinot: swh)

  8 haziran 2014 15:50

  3. mükemmel bir highlighter fırçası. kendisini başlangıçta fondöten fırçası olarak almıştım ama küçük olduğu için fondöten uygulamak pek zahmetli oluyor. sonra concealerımı uyguladım kendisiyle, uzunca bir süre . bir gün denemek için highlighter uyguladım ve bu fırçanın (bence) bu görev için yaratılmış olduğunu anladım.

  29 eylül 2014 23:15

  4. krem allık uygulamak için en ideal fırça. seyrek kıllı olduğu için bununla allığı abartmak neredeyse imkansız gibi.

  fondöten için ise ufak bir fırça olduğu için pratik olduğunu düşünmüyorum ama yine de fondöten için kullandığımda gayet güzel uygulanıyordu, fırça izi gibi problemler olmuyor.

  20 kasım 2014 20:50

  5. Uzun zaman direndim bu fırçayı almamak için. Bir keresinde fondöten almak için Mac'e gittiğimde mua fondöteni bunla uygulamıştı yüzüme, süpürme hareketleriyle ve inanılmaz doğal bir bitiş sağlamıştı. Büyük stippling fırçaları nedense bir türlü sevemedim. Ama bunu almak için yanıp tutuşuyırdum. Her defasında da o paraya 4 far alınır diyip almaktan vazgeçiyordum. Hatta muadili olur diye elfin küçük stipple fırçasını bile almıştım. Onla bile çok güzel sonuçlar elde edince dayanamadım ve gittim aldım kendisini. Parasının evlat acısı gibi içime oturduğunu söyleyebilirim, ta ki evde deneyene kadar. Bu fırça gerçekten harika. Tek bir fırça izi bırakmadan, çok çok doğal bir bitiş sağlıyor. Elinde olanlara kendilerini krem allıkla sınırlamak yerine fondöten için denemelerini tavsiye ederim.

  27 şubat 2015 16:37 27 şubat 2015 16:39

  6. Uzun zamandır göz altı kapatıcımı uygulamak ve alnıma, burnuma, çenem aydınlatıcı kontör vermek için kullandığım fırçam.

  2 kullanımda bir mac'in n fırça temizleyicisi ile temizliyorum ve uzun süredir kullanmama rağmen ne kıl dökmesi ne bir problem yaşadım.

  Şunu anladım ki sentetik fırçalarla anlaşamıyorum pek. Yoksa herkesin bayıldığı RT Fırçalarla birtürlü memnuniyet verici bir sonuç elde edemememin bir açıklaması olurdu...

  27 şubat 2015 17:05

  7. Güncel fiyatı 120 lira, kendisi bildiğimiz büyüz stippling ya da mıhlama fırçasının küçük versiyonudur. Bu fırçaya muadil olan elf small stiopling brush ve rt stippling brush var. Amma ve lakin malesef alakaları bile yok uygulama hususunda. Evet ilk kullanımlarda biraz kıl döküyor, yandan kendini salan kılar falan oluyor, ya ben seni niye aldım dedirtiyor. Ama bir concealer uygulaması olsun, bir primersiz sadece fondotenle derin gözenekleri gizlemek olsun, minik kusurları airbrüshlamada apayrı bir fırça. Muadili yok bu yüzden bana göre. Beyaz sabunla yıkayın, narince ve iyice fırçayı sallayıp havluyla kurutup kafası hafif aşağı bakıçak şekilde kurutun. İlk iki yıkamada muanın dediği gibi şampuan kullandım ki adetim değildir tüm fırça ve süngerler hacı şakir beyaz veya zeytinyağlı ballı sabunuyla yıkanıyor bende, direkt kıl döktü. Kendi rutinime geçtiğimden beri tek bir kıl daha dökmedi. Fondoten uygulanır ama zaman ister çok değil ama Maximum 3 dk. Macten alınabilecek en iyi fırçalardan hele ki minik ourüzler, gözaltı çığileri, derin gözenekleriniz var ise. Anında hallediyor. Cilde bastırmadan döndürerek yani buffing tekniği ve biraz da mıhlama yani stippling yapıyorsunuz, tebrikler siz de flawless oldunuz.

  19 şubat 2016 16:35

  8. bu fırçayı gerçekten sevmiyorum. kalın yapılı fondötenle denedim, ince yapılı bb kremle denedim. yok illa çizgi çizgi bırakacak suratımı. bununla fondöten sürdüğümde o kadar korkunç gözüküyor ki suratım. üstünden süngerle geçmezsem o suratla asla insan içine çıkılmaz.

  fondöten için alınması gereken en son fırça herhalde. krem allık için olabilir belki. ama verdiğim paraya üzülüyorum cidden. tamamen gaza geldim ve hiç fondöten fırçam olmadığı için ilk önüme geleni aldım, almaz olaydım.

  30 eylül 2016 21:04

  9. tam bir innovasyon örneği fazlasıyla işlevsel fırça. bu tarz stippling fırçaları hep gereksiz bulurdum ama fondöten kısmında kısıtlamıştım bakış açımı, halbuki çok geniş bir kullanım alanı varmış alınca anladım. indirim olduğunda küçük boyundan almıştım ve inanılmaz memnunum kullanım rahatlığı açısından, hiçbir şekilde oturmayan nemli süngerle bile tam istediğim sonucu alamadığım kapatıcımı bununla uygulayınca bir güzellik, bir o çizgilere dolmamak bir kolaylık ay çok seviyorum. amaaaa,

  deli gibi kıl döküyor bu :(

  bütün fırçalarımı dalin şampuanla yıkarım ve sonuç gayet iyi olur hiçbirinde dökme yaşamadım bu zamana kadar. yalnız bu fırçayı yıkadığımda suyla birlikte kopup giden kılları gördükçe içim acıyor. ben mi fazla sert davranıyorum anlamadım ama tavsiyesi olanlar varsa yardım bekliyorum kızlar dertliyim :(

  24 mart 2017 00:34

  5

  10. boyu küçük işlevi büyük fırça. en eski fırçalarımdan biri sanırım. formunu hiç bozmadı, çok az kıl döktü.

  tüm krem - likit ürünlerin çok güzel uygulanabileceği bir ürün. fondöten, kapatıcı, krem allık, krem aydınlatıcı, likit bronzer şimdiye kadar herşeyi uygulamışımdır, hepsini de güzel uygulamıştır. çok fazla sayıda fırça sevmeyenler için ideal; ancak bir üst girdide bahsedildiği gibi, özellikle fondöten uygulanacaksa maksimum 1-2 uygulamadan sonra yıkanması gerekli, çünkü oldukça küçük.

  1 haziran 2018 11:31