yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (116)
  • oylar (50)
  • medya (11)
  5

  116. Bu ruju koronavirüs olaylarından önce vodafone 50tl indirimiyle erkek arkadaşım almıştı.Rengi o kadar tatlı ki kesinlikle alınması gereken bir ruj.Benim tenim baya beyaz saç rengimde koyu kahve bu ruju sürdüğümde yüzüme aşırı bir canlılık katıyor.İçinde kızıllık barındıran pembe bir ruj.

  1 nisan 14:18

  5

  115. sevgilimin hediyesi olan, bende çok tatlı bir vişne renginde duran ruj. dudaklarım çok kuru olduğunda dahi asla kurulukları belli etmiyor, bunun yanı sıra asla çok parlak da durmuyor ve rengi tam bir mlbb ruju. fiyatını fazla buluyorum ama rengi ve yapısı gerçekten çok güzel. ama önceden bir denemek gerekiyor çünkü rengi herkeste farklı durabiliyor..

  edit: rengini göstermek için medya eklediğimde hem medyanın kalitesi düşüyor hem de rengi soluk çıkıyor nedense :(

  25 mart 19:13 25 mart 19:22

  4

  114. deborah milano il rosetto 800 belki muadili olabilir onun rengini hiç bilmiyorum ama serinin yapı itibariyle parlak bir bitişi var. sert bir ruj ama dudaktaki görüntüsü itibariyle yumuşak. ama golden rose velvet matte 12 kesinlikle alakası yok bu rujla. medyada paylaşılan görüntü benziyo gibi görünebilir ama iki ruju da kullanıyorum öncelikle biri mat ruj diğeri yumuşak ve parlak. renk olarak da benzemiyorlar. velvet 12 brick o la ya göre daha pembe bir ruj.

  brick o la herkeste aynı duran bir renk olmadığı için (birçok ruj gibi) herkes için vazgeçilmez olmayabilir çok doğal.

  ama ben kendimdeki duruşuna bayılıyorum. benim için macteki vazgeçilmez iki rujdan biridir.

  15 mart 21:36


  113. yıllar önce mac'ten see sheer almak isterken birden bire bunu alırken buldum kendimi. bende mor duruyor bildiğiniz. sadece 1 kez sürdüm, onun dışında hiç sürmedim. neden, ben de bilmiyorum. pek sevdiğim bir ruj değil galiba. bir ara çok meşhurdu, o ilgiyi hak eden bir ruj olduğunu düşünmüyorum açıkçası pek.

  15 mart 13:07

  112. Bu ruj uzun zamandır aklımdaydı ama bir türlü stokta bulamıyordum. buradaki bir yazarın aldığını söylemesiyle ona ulaştım ve nereden aldığını öğrenip kendime de aldım bir tane. Rengi nar çiçeği gibi duruyor ama sürünce bende koyu bir gül kurusu oldu dudağımda. Rengini sevip sevmediğimden de çok emin olamadım açıkçası. Beklediğim kadar güzel durmadı herhalde o ulaşamamanın verdiği heyecandı, şimdi geçti. Birçok markada bulunabilecek bir renk bence. Hatta golden rose'un velvet matte serisinden 12 numarayla baya benzer. Benim dudağımda ikisinin de rengi aynı durdu. Medyaya da eklerim. Yapısı baya kremsi. Benim dudaklarım kurumaya çok müsait o yüzden beni aşırı mutlu etti yumuşaçık yapısıyla. Parlak bir görüntü Bırakıyor ama bir peçeteyle o ıslaklığı alınca daha güzel oluyor. Eğer pit pit yapılırsa da mlbb etkisi yaratır. Yukarda da dediğim gibi birçok markada kolayca muadili bulunabilecek bir renk.

  ilgili medya:
  1
  14 mart 22:50

  5

  111. Geçenlerde satın aldım ve kullanmaya başladım. Anlatmaya gerek bile yok güzeliği ve duruşunu, sevgili süslü sözlük yazarları çok güzel yorumlamışlar. Bu ruju kullanır kullanmaz elimdeki Deborah'ın yedekli satın aldığım (gizlinot: Çok sevdiğimden <3) ruju geldi aklıma. Hemen elimde yan yana denedim. 

  Mac'in ki Deborah'a nazaran daha kahvelik barındıran bir ruj fakat ikisinin yapısı da neredeyse birebir aynı. O dudaktaki ıslak duruş en sevdiğim ruj yapısı. Yüzde yüz aynı olmasalar da beyaz ışıktaki duruşlarını ekliyorum. 

  ilgili medya:
  1
  4 mart 20:31

  5

  110. bu ruju uzun zamandır çok istiyordum fakat kendime çoğu ruj rengini yakıştırmadığımdan çekimser davranıyordum. vodafone 50 tl indirimi ile normal fiyatının yarısına düştüğü için almak istedim. öncelikle o kadar güzel bir renk ki. rengi asla tanımlayamıyorum. opak bir şekilde sürdüğümde mac'in sitesindeki tanımı olan karadut renginde dururken, hafifçe sürüp parmağımla dağıttığımda çok tatlı bir kırmızı-pembe oluyor. sanki kırmızı ruj sürmüşüm ve her yerden eşit şekilde silinip dudaklarımda sadece bir iz olarak kalmış gibi.

  yapısı ise özellikle kış için mükemmel. kışın dudaklarım çok kurur, ruj tazelemekten de hiç hoşlanmadığım için genelde ruj sürmekten kaçınırım fakat dün ve bugün bütün gün bu ruj dudaklarımdaydı ve hem dudaklarımı asla kurutmadı hem de tazelemesi oldukça kolay oldu.

  kısacası şu an en sevdiğim rujum bu, iyi ki almışım.

  28 şubat 00:50


  109. Anlam veremediğim şekilde herkeste farklı duran bir ruj bu. Ten rengine bağlı olarak cidden güzel ile kötü arasında gidip gelebiliyor. Bu sebeple size tavsiyem denemeden almayın.

  Ben şahsen burda çoğu yazarın dediği gibi azcık değdirip yaymak yerine normal ruj gibi uyguluyorum, parmak ile dağıtma yok. Ben hoş durduğu düşüncesindeyim ama sonra medya ekleyeceğim, yorum size kalsın.

  ilgili medya:
  1
  27 şubat 21:00

  4

  108. Bende ne kiremit ne vişne durmayan, aksine pembemsi duran ruj. Ben rengini çok beğendim, oldukça fresh ve genç gösteriyor dudakları. Nude ruj görmekten epey sıkılmıştım, benim için tam mlbb ruju oldu. Kalıcılığı, matte ve retro matte seriye göre düşük ve herhangi bir drugstore rujundan daha fazla degil. Ama bu tona yakın tona pek rastlamadığım için, alınması gereken bir ruj olduğunu düşünüyorum

  27 şubat 14:20

  107. sanıyorum ki kasım ayıydı, mac'te küçük bir indirim sırasında edindiğim ruj. amplified yapıda, özellikle kış aylarında dudakları çok kuruyan kişilerin tercih edebileceği bir ruj. çok koyu olmayan kırmızıya dönük, günlük hızlı yapılmış bir makyajı hızlıca canlandırabilecek bir rengi var. ben bu ruju sürdükten sonra parmaklarımla ya da bir dudak fırçasıyla uygulamayı tercih ediyorum. böylece parlaklığı biraz geri planda kalıyor ve daha doğal bir görüntü elde ediyorum.

  20 ocak 02:04