yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (3)
  • medya (3)

  1. internette allık arayışlarım sırasında denk geldiğim mat şeftali kahve gibi ama şeftaliliği kahvesine göre daha baskın kendini gösteren mac allık. mac mağazasına gittiğimde allıklara bakarken istemsizce elim bu allığa gitti ve ters çevirdiğimde coppertone olduğunu farkettim. tesadüfen denk geldiğim allık baya baya araştırmaya çalıştığım ama çok bir bilgi bulamadığım allıktı. elimin üzerine swatchladığımda rengi çok sevdim ve muadan yüzüme uygulamasını rica ettim. o saçma sapan uygulamaya rağmen rengini tenime çok yakıştırdım. sürümü çok yumuşak, aşırı pigmentli ve çok kalıcı bir allık. rengi bronz gibi kahveliği de şeftaliliği de var ama tamamen mat. kış aylarına çok yakışacağını düşünüyorum. ruj olarak kırmızı ve kiremit tonlarıyla çok uyumlu olabilecek bir allık aynı zamanda. benim gibi hep kırmızı ve tonlarını kullanan birinin makyaj koleksiyonunda olursa başka arayışa girmeye gerek kalmayacak bir allık. ben çok beğendim ve severek kullanmaya başladım. mac chili rujum ve eyelinerlı makyajımla çok yakıştırdım. koyu buğday ve esmer tenlere çok yakışacağını düşünüyorum. en azından gidip mağazada denemeye değer bence.

  30 ekim 2015 12:01

  2. mağazaya gidip öyle bir allık istiyorum ki bordo, kırmızı, pembe, nude her renk rujla kullanabileyim ve mat olsun dedim bunu önerdiler. o gün bugündür evdeki başka hiçbir allığa elim gitmiyor. şeftali kısmı bende çok baskın değil daha bu yüzden her rujla rahatça kullanabiliyorum.

  14 şubat 2018 16:04

  3. doğum günümde profesyonel makyaj yaptırdığımda make up artist bu allığı bolca kullandı, ondan sonra almaya karar verdim.

  normalde harmony, tenderling vs bir kaç ürünüm var allık olarak.

  beyaz tenliyim, genelde kırmızı ruj sürüyorum. o kadar güzel duruyor ki, uygulamaya bağlı olarak doğal ya da daha net durmasını sağlıyorsunuz. diğer allıkları kullanmayı bıraktım çok güzel bir şeftali tonu.

  13 aralık 2018 16:43


  4. İnternetteki swatchlarına bakarak, the balm dessert ile muadil olabileceklerini düşündüğüm mac allığı.

  13 aralık 2018 22:41

  5. Mac mağazasına gidip doğal tonlarda bir allık istediğimi söyledim. Bir kaç renk denedikten sonra bu allığın rengini çok beğendim ve aldım. Rengi gerçekten şeftali-kahverengi arası ilginç, doğal bir ton. Fakat hiçbir zaman Mac mağazasında uygulanan şekli ile yüzüme uygulayamadım. Hala da uygulayamıyorum. Yok yani, ne yapsam o yoğunluğu ve rengi veremiyorum. Şimdilik kenarda duruyor, ara ara çıkartıp yüzümde o rengi verebilir miyim diye deneyip tekrar kenara bırakıyorum. Çok seviyorum kendisini ama anlaşamıyoruz bir türlü.

  14 aralık 2018 12:07

  6. başlığını görünce bile mutlu olduğum allık zira bi tek ben kullanıyorum sanıyodum. galiba ilk allığımdı ve hala bitmedi. çok kalıcı, çok sevdiğim bir allıktır kendisi. mac'e girdiğimde görevli direk bana bu vermişti ben de hiç sorgulamadan almıştım, allığımla ilgili yorum yapan herkes "tenine en çok uyan allık" der genelde. (mac'te nw25 olduğumu söyleyeyim de referans olsun) 

  ben bronzer gibi de kullanıyorum ve hatta katlanma bölgesinde de çok güzel duruyor.

  14 aralık 2018 19:49 15 aralık 2018 01:55

  7. Bugün mac’te alışveriş yapmadan önce görevlilerden merak ettiğim ürünlerle makyaj yapmalarını rica ettim. Aklımda allık yoktu ama onu da uyguladılar. Normalde yanaklarım zaten hep kızardığından allık kullanmama gerek yok gibi düşünüyordum. Bu allık, bu düşüncemi tamamen yerle bir etti. Zaten yapılan makyaj efsaneydi (gizlinot: İstmarina avm) ama bu allık şaşırtıcı bir şekilde makyajı inanılmaz hale getirdi. hemen ismini öğrendim ve indirim olur olmaz alacağım. Bu arada nc10 ten rengindeyim ve bende çok sevimli bir şeftali oldu.

  23 şubat 2019 23:39


  8. Mac in neredeyse her makyaja gidecek bir tona sahip allığı. Şeftalimsi bir bronz gibi duruyor bende. Eğer bronzer süresim ya da uğraşasım yoksa bu allığı sürüp biraz dağıtıyorum ve mis gibi oluyor. Esmerlere ayrı yakışacağını düşünüyorum. İndirim zamanlarında şans verilebilir.

  5 nisan 13:49

  5

  9. yumuşak ve kararında bir şeftali tonu olmasının yanında, aynı zamanda da kahvelik barındıran mac'in popüler olmadığı için değeri bilinemeyen allığıdır. şeftali tonlarını bu kadar sevdiğimi bilmeden uzun süre mesafeli durduğum ama hem açık tende hem de bronz tende çok hoş duran bir allık. isterseniz allık, isterseniz far, hatta açık tende bronzer olarak kullanılabileceği gibi, bronzerla karıştırılıp doğal bir görüntü vermek için bile kullanılabilir. içindeki o baskın olmayan yumuşak kahve tonuna hayranım. bu sayede ne tip fırçayla uygularsanız uygulayın asla ben buradayım demeden, uğraştırmadan dengeli bir görüntüye neden oluyor tende. ben bu allığı en çok yazın kullanmayı sevdim. pudra fırçasıyla iki hamlede tatlı ama aynı zamanda sağlıklı bir görüntü vermesi pratik yaz makyajları için kesinlikle çok uygun.

  şeftali tonlarındaki allıklarımla bir karşılaştırma yapmak istersem eğer, elimdeki hiçbir şeftali tonlu allığa benzemiyor. muadilini henüz bulamadım. çünkü sadece renk olarak değil, yapı olarak da benzeri yok bana göre. mat bir allığın tende hem bu kadar doğal durup hem de cildi sağlıklı gösterdiğine başka bir allıkta rastlamadım.

  bir de aklıma gelmişken ben mac coppertone allığı en çok (gbkz: the balm balm desert bronzer allık) gibi kızıllık barındıran bronzerlarla birlikte onun keskinliğini dengelemek için kullanmayı sevdim. the balm desert sevdiğim bir ürün olsa da, bronzer olarak kızıl kahve arası bir duruşa sahip çünkü. iyi dağıtılmadığındaysa biraz çamurumsu bir görüntüsü var maalesef .

  ilgili medya:
  2
  10 temmuz 22:36

  5

  10. kahvelik barındıran şeftali allık. hem açık hem koyu tende, allık/far olarak çok güzel duruyor. hem yaz hem de kış makyajlarına, nude/bordo/kahve tonlarındaki rujlara inanılmaz yakışan doğal bir dokusu var.

  özellikle buğday tenliler düşünmeden alabilir.

  17 eylül 07:40