sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (302)
 • oylar (37)
 • medya (1)

302. Ne zaman duysam aklıma (gbkz: Danla Bilic)’in “hocam sadece rimel var diyen kız makyajı” nı getirir. 

Orada koca bir tüpü kullanıyor çünkü danlaanım.

 (link: https://youtu.be/cpVaRagRJBc video da şuydu)

11 ocak 00:16 11 ocak 00:17

301. ne zaman duysam aklıma direk duygu özaslanı getiren ürün . resmen beynime kazınmış.

Kapatıcılığı yüksek olmayan yağlı ciltler için uygun olmayan bir fondötendir kendisi .Duygu'nun eşsiz tarafsız yorumları sayesinde Mac markası uzun süre ekmeğini yemiştir bu işin .Yağlı , kuru citli bir çok kiş alıp kullandı .

Şimdi düşündüm de Mac boşuna boy boy duygu'yu oraya buraya çıkarmıyor. Yanlış reklam haksız kazanca mükemmel örnek

10 ocak 22:42

300. çok beyaz tenli biri olarak c1 rengine ve white olan beyaz rengine sahibim. c1'i tek başına kullandığımda cildimle rengi tam olarak uymuyor ama yarısını beyaz yarısını c1 karıştırarak uygulama yapıyorum. en çok süngerle uygulamayı seviyorum. biraz daha kapatıcılığını artırmak istediğim zamanlarda süngeri kuru olarak kullanıyorum. elle sürmekten nefret ettiğim için tercih etmiyorum ama o şekilde de denemiş biri olarak elle uygulamayı sevenlerin de bu konuda rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum. su gibi olmasına rağmen örneğin bir dior nude air serum kadar su kıvamında ve onun kapatıcılığında, pudra bitişinde değil. ki bu benim için dior'a göre daha artı olmasını sağlayan özellik. jelimsi bir su gibi daha çok. sürdüğünüzde sabitlenmesi kısa sürüyor. günlük olarak en çok sevdiğim fondötenlerden. tam bir yokmuş gibi ürünü <3 yakından bakıldığında bile cildinizde fondöten olduğunu anlamakta zorlanacaklar. problemsiz ciltlerin kesinlikle kullanmaları gereken fondöten bu bence. biraz problemli olanların da bunun üstüne lokal olarak kapatıcı uygulamalarının çok güzel ve doğal sonuçlanacağını düşünüyorum. kızarıklıklarımı güzelce nötrlüyor ve cildime sağlıklı ışıldayan bir blur efekti veriyor. karma cildimde üzerinden çok ince bir pudrayla geçmeyi seviyorum.

ayrıca beyaz olanını bütün fondötenlerime karıştırıyorum çünkü genel olarak sevdiğim fondötenlerde kendi ten rengimi bulamıyorum. bu açıdan da çok beğeniyorum.

10 ocak 14:04

299. karma cildime verdiği ışıltıyı ve hafif renk eşitlemesini çok sevdiğim fondöten. 2018 ocak ayında 120ml almıştım. skt açıldıktan sonra 24 ay şeklinde gösteriyor fakat son 2-3 aydır çene bölgemde ve yanaklarımda inanılmaz kistik sivilcelere sebep oldu. skt'nin dolmasına daha 1 sene var. baska böyle sorun yaşayan var mı süslüler? sivilce yapmasına rağmen kullanmaya devam ediyorum resmen aramızda love-hate ilişkisi var.

10 ocak 08:58

298. Başka fondoten kullanamam. 120ml si bir yıl gidiyor ki her gün sürüyorum. Kapatıcılık yok denmiş ama çok problemli olmayan cildimde harika bir parlaklık ve blur efekt veriyor. Günlük bir ürün deniyor ama ben tam kapanmış cildi kendimde sevmediğimden bunu uygulayıp gereken yerleri kapatıcıyla lokal kapatıyorum. Şişirme bir ürün mü diye düşünüyorsanız ben karma cildimle çok iyi anlaştım tavsiye ederim.

7 ocak 17:58

297. karma yağlı ciltliyim, C1 rengine sahibim ilk sürüldüğünde koyu olsa da biraz dağıtıldığında kayboluyor. ciltte gerçekten yok gibi duruyor. hiç bir etkisi olmadı bende. bu yüzden de buna gerçekten bu kadar para verip bir daha almam çünkü 0 etki bir ürün için -ki cildim çok sorunlu değildir- fiyatı oldukça yüksek. ben biraz blogger şişirmesi olduğu için bu kadar popülerleştiğini düşünüyorum açıkçası. bir de ben pudrayla sabitlemesem de sabitlesem de bulaşıyor.body kısmı burada patlıyor bence.

7 ocak 16:54

296. Sorunsuz bir cildiniz varsa cildim daha da fresh gozuksun ama bi sey surmemis gibi dursun diyorsaniz heh iste o urun bu urun. Kapaticiligi yok denecek kadar az. Ama cilt tonunu esitleyip guzel dogal bir saten goruntu birakiyor ciltte.

7 ocak 12:25

5

295. kesinlikle 'makyaj yapmadım makyajı (?)' için biçilmiş bi' kaftan! bi' efsane!

-cilt ile bütünleşmesi, verdiği doğal parlaklık ve sağlıklı görünüm muazzam.

-yapısı ince olduğu için örtücülük sağlanana kadar uygulanabilir. 

-ince yapıda olduğundan dolayı kapatıcılığı düşük/orta seviyede. (akneye & sivilceye yatkın yağlı cildim olduğu için ekstra olarak kapatıcı kullanıyorum)

-yazın terlemeden dolayı akma gibi bi' problem ile karşılaşmadım. (ilk kullandığım gün kalın denebilecek yapıda bi' pudra ile sabitleme yapmıştım. (gizlinot: aklımı seveyim swh) terledikçe kusma & pul pul görünüm ile karşılaştım. ince yapılı transparan pudra kullanılabilir ama fondöteni kendi başına kullanmanızı tavsiye ediyorum yine de)

-ince çizgilere dolma problemi yaşamadım. aynı şekilde yüzümde kuruma da yapmadı. (su bazlı yapısından dolayı olduğunu düşünüyorum)

özet olarak çok sevdiğim bi' ürün oldu kendileri. karma & yağlı ciltlerin de aynı şekilde seveceği bi' ürün olduğunu düşünüyorum.

7 ocak 12:14 7 ocak 12:17

294. yazın ciddi yağlı kışın ise dönemsel yağlı bir cildim var. bir fondotenden beklentim biraz kapatması yağlanmaması bu onu vermiyor. bb yerine koyamıyorum cünkü nemlendrici özelliği yok. barışamadım kendisiyle

6 ocak 18:14

293. Yaklaşık 3 senedir ara ara başka fondötenler denesem de sürekli kullandığım fondöten kendisi. Ben n1 rengini kullanıyorum ve benim için tam uygun ancak açık tenliler skalası biraz dar beyaz tenliler için sorun olabilir bu durum. Cildim problemli bir cilt değil genel anlamda ama yağlanmaya yatkın oluyor bazı dönemler, o dönemler yağlı duruyor bana sorarsanız biraz, kullanmıyorum, normal şartlar altında parlak ama yağlı değil. Çok şok ince ve en iyi özelliği bu sanıyorum, yok gibi bir şey, yüzde ağırlık yapmıyor. Ben mac 170 nolu fırça ile uyguluyorum, hiç iz yapmadı. Dediğim gibi sadece  yağlanmaya yatkın bir ciltte ve ya bu tür bir dönemde kullanılmasa daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Bu arada ben çok kalıcı olduğunu düşünmüyorum ve kapatıcılığı da yok gibi bir şey yapısı gereği. Özel günlerde studio fix fluid ile karıştırıp kullanmışlığım var, baya iyi sonuç vermişti hem kapatıcılık hem de aydınlık bir bitiş anlamında.

6 ocak 17:10 6 ocak 17:15