yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (326)
  • oylar (91)
  • medya (5)

  326. Light-medium light tonlu bir insan olarak c1-c2-c3 tonları arasındaki cildimde asla anlayamadım. Bu sebeple de alıp kullanmaya başladıktan sonra pişman olmamak için almadım ve kaldı öyle. Bu üç ton arasında nasıl bir fark var bilen bir süslü anlatabilirse çok çok mutlu olurum. 

  4 şubat 17:20

  5

  325. cilt makyajı yapmayı sevmeyenlerin bile hoşuna giden bir fondöten. yıllardır kullanıyorum ve önceki versiyonlarında oksitlenme problemi vardı ama bu sene aldığımda oksitlenmediğini gördüm. sıvı yapıda olması dağıtmayı kolaylaştırılıyor. yazın fondöten kullanmamızı da sağlıyor kapatıcılığı az bu yüzden cildi problemli süslülerin seveceğini sanmıyorum. 

  4 şubat 16:32

  324. Renk skalası açık tenlilere uygun bir renk barındırmayan fondöten. Öyle aman aman bembeyaz tenli birisi değilim, nc12-15 civarıyım, missha bb'lerinde 21 kullanıyorum, fit me 05 bana fazla açık kalır mesela. Bu fondötenin bana uygun bir rengi yok.

  Haftasonu face&body indirimi + %15 indirim kuponu ile tanesi 161 lira olmak üzere toplam 322 liraya C1 ve N1 renklerini edindim. Rengimi bilmediğim için indirim bitmeden ikisini de alayım, ürünleri açmayıp haftaiçi mağazadan sample isteyip evde denerim, bana olmayan rengi de iade ederim dedim. Mac online ürünleri gerçekten hızlı ve sağlam bir şekilde gönderiyor. İndirimde diye eski ürün mü yollarlar diye de şüphe etmiştim ancak gelen ürünlerin ikisi de 2020 üretimi çıktı, o anlamda da bir problem yaşamadım.

  Dün taksim pro mac mağazasına uğrayıp yanımda götürdüğüm minik kavanozlarda n1 ve c1 renginden istedim. Bu sabah iki rengi de denedim. İki renk de en az iki ton koyu oldu. ürün ince yapılı olduğu için rengi uyum sağlar diye düşünmüştüm ancak yüzümü gerçekten kirli gösterdi, NC 15'e kadar uygun bir ton yok bence face&body skalasında. Rengini açmak için beyaz face&body öneriyorlar ancak güncel fiyatı 300 lira, toplam 240 ml face&body'i 2 yılda bitirmem mümkün de değil, ben almayayım dedim.

  Nispeten pembeye yakın bir nötr alt tonlu olarak n1'den umutluydum, o da tupturuncu paslı bir fondöten sürmüşüm gibi oldu. Okside oluyor, yine nw15'e kadar olmaz. C1 ve N1 renkleri en iyi ihtimalle açık buğday tene uyacaktır diye düşünüyorum.

  Renk skalasını görmezden gelip ciltteki duruşunu düşünecek olursak ben kesinlikle sevdim. Sabitlenen bir ürün değil ancak bu sayede ışıl ışıl duruyor. Yapısı su gibi ve ufacık bir miktar çok iyi yayılarak bütün yüze yetiyor. Rengi bana olsaydı kesinlikle severek kullanacağım bir fondöten olurdu. Maalesef iki rengi de iade edeceğim, bana uygun bir face&body rengi yokmuş.

  Sevgiler.

  ilgili medya:
  2
  4 şubat 13:44 4 şubat 13:48


  323. Çok sevdiğim, ama fiyatından dolayı ikinci kez alamadığım fondöten. Benim cildimde hiçbir fondöten porselen gibi durmuyor. Esasen cildim öyle bebek poposu değil, pütürlü ve gözenekli. Bu fondöteni sevme sebebim, herkesin dediği gibi hem yok gibi durması hem de cilde güzel bir canlılık vermesi. Ben n1'i kullanıyordum. Mua onu vermişti direkt. 

  Ben aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 175 TL'ydi. Şu an 2 senede 289 TL oldu aynı ürün. Çok içler acısı bir durum, üzülüyorum bu duruma. 

  24 ocak 12:45

  322. Yıllardır doğal duruşuna ve renk eşitlemesine bayıldığım bir fondöten olmasına rağmen yağlı cildimden ötürü kullandığım zaman belli bir süre sonra kötü bir hal alıyordu. Ancak 30 yaşıma yaklaşmamdan ya da doğum kontrol hapı kullanmamdan ötürü normale yaklaşan cikdim sayesinde artık beni mest eden fondötendir. Kalıcılığı ve kapatıcılığı çok yüksek olmasa da günlük olarak zevkle kullanıyorum. 

  24 ocak 03:04

  5

  321. Son fiyatlardan dolayı uzun süredir direniyordum almamak için fakat dayanamadım. Bu fondötenin rakibi gerçekten yok benim gözümde. Cildime sürdüğümde bunun kadar ten gibi duran ve bu kadar kalıcı olan bir fondöten asla yok. Sorunsuz bir cildiniz var ise kıyın paraya alın bence. 120ml şişesi 1 seneden fazla gidiyor bana.

  23 ocak 20:02

  320. Cildi ışıl ışıl gösteren ballı mı ballı bir fondötendir. Fiyatı pahalı olduğu için küçük boyları daha makul bir fiyata alınabilir. Kapatıcılğı nerdeyse sıfır ama ciltteki duruşu muzzam... En iyi sonuç için parmakla uygulayın.

  9 ocak 22:54


  319. Yıllarımın şahidi fondöten .

  Kapatıcılığı yüksek olsun porselen cildim olsun derseniz size göre değil ama benim gibi zaten pek sorunu olmayan ton eşitsizliği olan bi cilde sahipseniz sizin için bu, ton eşitler parlak durur, fresh bi görünüm verir. Hani makyaj yok gibi olsun bi eşitlensin isteriz ya o işte.

  Akışkan bir yapısı var ama büyük ve bir yıl neredeyse her gün makyaj yaparak bitiremiyorum verdiğiniz paraya değiyor yani .. 

  24 aralık 2020 23:54

  318. Senelerce kullandığım, şimdiye kadar tek sevdiğim fondöten. En son geçen sene bitirdiğimde indirim olsun alırım dedim, pandemi oldu... maske yüzünden zaten süremem diye almadım. Özlüyorum kendisini. 

  Bu fondötenin %80'ini mi ne (sallamış olabilirim) suymuş. Bu sebepten yarı saydam bir yapısı var aslında. Bunun iki artısı var; ilki fondöten cildinizde maske gibi durmuyor, ikincisi renk uyumunu çok kolay sağlıyorsun, boyunla falan sıkıntı olmuyor. 

  Benim için en güzel artısı kendi cildim gibi durması idi. Elle bile çok kolay uygulanır, ben erinmekten genelde elimle uyguluyordum. Parlak bir duruşu var karma/yağlı ciltliler hiç sevmez. Kapatıcılığına hep çok az derler ama bana gayet yetiyordu. Kızarıklık ve renk eşitsizliği problemim var, baya babyface oluyordum. Doğal bir babyface tabii ki. 

  Kötü yanı ise sabitlenmemesi. Sağa sola bulaşmıyor yalanını kim uydurdu bilmiyorum. Dört, beş senedir kullanıyorsam bu fondöteni hep her yerde aynı yorumu görüp sinirleniyorum. Baya baya telefona elinize falan bulaşıyor. Ki ben o yüzden maskeyle olmaz diye şu an kullanmıyorum. Baya baya bulaşır efendim, gömleğe de telefona da bulaşır. 

  Bir diğer kötü yanı miktar saçmalığı. 50 ml ile 120 ml arasında yirmi lira falan var. E gidip 120'i almak istiyorsun tabii ki ama onu da çantada taşıyamıyorsun. Gerçi şöyle bir güzelliği var, sanırım makyözlerin en çok kullandığı fondöten olduğu için ömrü 24 ay. 120 ml alıp iki sene kullanabilirsiniz yani. Ben kullandım güneş görmeyecek bir ortamda saklarsanız hiçbir şey olmuyor yapısına. Ama 120 ml boyu çok saçma, ne makyaj çantasına sığıyor, ne çekmeceye.

  Daha uygun fiyatlı bir öneri yapayım. Nyx'in bare with me renkli nemlendiricisini indirimden çok uyguna aldım. Face and body kadar güzel bir duruşu ve kapatıcılığı yok ama gerçekten benziyorlar. O da ince, elle kolay uygulanıyor, renk eşitsizliklerini kapatıyor ve nemli bir bitişi var. Ona da mutlaka bakın derim.  

  21 aralık 2020 23:22

  4

  317. Denemem için küçük tüpte verildi. Bana n2 tonu verilmişti ama koyu geldi bana epey ben zaten soğuk alt tonluyum. Ürün gerçekten nemli ve parlak gösteriyor cildi, bende öyle bir sivilceye de sebep olmadı ama ben düğün vs olmadıkça makyaj yapmıyorum e o günlerde de biraz daha kapatıcılık istiyor. Bu fondöten canlı nemli eşitlenmiş hafif kapatıcı bir fondöten isteyenler için evet iyi ama ben başka fondöten arayışıma devam...

  ilgili medya:
  1
  21 aralık 2020 22:10