sorular içinde ara
    yeni soru sor
    son sorular
    son cevaplar
    kategoriler
    • süslü
    • moda alışveriş
    • kuaför & güzellik merkezi
    • sağlık
    • spor
    • gönül işleri
    • aile arkadaş ilişkileri
    • cinsellik
    • eğitim & kariyer
    • seyahat
    • pet
    • sanat
    • bürokrasi
    • diğer
    3.5
    girdi yaz
    medya ekle
    değerlendir
    • linki kopyala
    • şikayet et
    • girdiler (29)
    • oylar (4)
    • medya (1)

    29. sürümü ve yapısı güzel bir eyeliner, ben bunu çok ince resim kalemi ile uyguluyorum açıksası. ilk uygulandığında güzel renk veriyor ama gün içinde dağılma yapıp grileşiyor. simsiyah bir siyah değil. inglotun 77sini almadığım içi çok pişmanım.

    21 mayıs 19:28 21 mayıs 19:40

    4

    28. Mac'in kalıcılığı yüksek, sabitlenmesi kolay siyah jel eyeliner'ıdır.

    Blactrack rengine sahibim. rahat kullandığım, kolay sürümlü ve verdiği siyahlığı sevdiğim jel eyeliner'dır. Ben kıl gibi ince mac fırçası (sanırım numarası 212) ile kullanıyorum. genelde eyelineri kirpik dibi belinginleştirmek için ipince bir çizgi çekerek kullanırım. düşük göz kapağına sahip olduğum için kuyruğu da çok ince çekiyorum. Elim de gözüme gitmezse çabuk silinmiyor.

    Bununla birlikte en büyük eksisi Cabuk kurumaya müsait bir ürün olmasıdır. Aldığım zamanlarda mac makyaj danışmanı ters çevirerek kullanmamı salık vermişti. Ben de dediği gibi kullanlardandım. uzun süre de performansından zerre kaybetmeden kullanabildim. Bunun her gün eyeliner sürmememden kaynaklandığını da düşünüyorum. Bir gün toplu makyaj seremonisinde(konser öncesi bir koro dolusu hatun kişiye göz makyajı yapma durumum vardı.) gün içerisinde çok fazla kişiye makyaj yapmamdan ötürü o kadar hava ile temasa maruz kaldı ki sonraki dönemde hafiften performansının düştüğünü, üst tarafının biraz kabuk bağladığını fark ettim. Kuruyan yeri sıyırmak yerine fırça ile ufak bir kuyuvari delik açarak kullanmaya devam ediyorum. Biliyorum ki sıyırdığım zaman bu sefer kurumayan taraf da hava ile temas ettiğinde kurmaya başlayacak. üstte kabuk gibi durup kuruyan tarafını fırçaya alıp göz kapağına sürdüğüm zaman net çizgi çekme ve çabuk sabitlenme işlevini yerine getirmeyip daha silik bir çizgi çiziyor. Bazen de yuvar yuvar dökülüyor. Ancak jel kısmı hala kullanılır olan yerden yaptığım makyajda tek seferde de net bir çizgi elde edebiliyorum hala.

    21 mayıs 13:11

    27. kat von d nin ink linerıyla dönüşümlü olarak kullandığım jel eyeliner. kullanımı kolay, alalı 2 sene oldu hala kurumadı ancak göze sürdükten sonra simsiyah kalmak yerine mat koyu griye dönmesinden hazzetmiyorum. ya altına ya üstüne siyah far geçiyorum.

    19 ocak 20:50

    26. 6 sene önce ilk mac alışverişimde almıştım. İlk aldığımda fırçayla sürmeyi beceremedim ve belki de 1 ay boyunca bu yüzden kullanmadım. Bir gün evde sıkıntıdan uğraş ararken bunu sürmeyi denedim ve o şekilde deneme yanılma yöntemiyle elim alıştı. Neredeyse 5-6 kutu bitirdim ve değiştirmeyi hiç düşünmedim. Yumuşacık sürümü, siyahlığı güzel, kalıcığı da bana göre yerinde. Sadece kurumaması için sürerken bile hiç açık tutmamak kapağıyla kapatarak kullanmak gerekiyor.

    8 ağustos 2018 21:35

    25. Macten aldıgım ilk üründür, fırçasıyla beraber almıştım. Yaklaşık 5 yıldır beraberiz kurumadı akmadı kokmadı.  Yumuşacık surumu cok kolay ama benim gözler foşur foşur aktığı için kuyruk kısmı hemen siliniyor. Bir de bana mua mı söylemişti tam hatırlamıyorum ama kurumaması için kapak kısmı aşağı gelecek şekilde muhafaza edilmesi gerektiği söylenmişti. Ben de öyle yaptım ve gerçekten de kurumadı. Memnun muyum cok değil, biterse bir daha alır mıyım, sanmıyorum. 

    30 temmuz 2018 16:45

    4

    24. Sürümü maybelline jel eyeliner a göre köpük gibi kayan , kesinlikle daha güzel olan bir ürün fakat simsiyah değil. Öte yandan da bir dolu da makeup artist kullanıp memnun hatta tek sefer de çekiyor ben kullanamamış olabilirim dedim. Ben sigmanın kesik uçlu fırçası ile kullanıyorum. Baz kullanmama , göz pınarına yakın incecik içeriden gibi çekmeme rağmen dağılma olabiliyor da. 

    29 temmuz 2018 17:56

    23. Köpük formunda ve sürümü oldukça kolay olan eyeliner. Kalıcılık konusunda ise maybelline gibi 10/10. Bir daha alır mıyım? Hayır. Maybelline gibi ekonomik bir muadili dururken, ne kadar memnun kalsam da bir daha almam :)

    22 nisan 2018 19:11

    22. Kendisini yaklaşık olarak 4 yıl önce almıştım. Ne bir kuruma nE bir renk vermeme ne bir yapısında değişiklik. Kullanım ömrü evet geçti ama gözlerimde irritasyona neden olmadıgı için kıllanmaya devam ediyorum. Bu eyeliner ı alırken mac çalışanı beni uyarmıştı bir gözünüze sürerken kapağını kapatın ki kurumasın bir de güneşten uzak tutun demişti. Bir de ben her nereye koyacaksam ters koyuyorum yani o siyah kapaklı olan kısım altta kalacak şekilde koyuyorum. Galiba bu ikisine borçluyum bu kadar suredir kullanabilmeyi.

    Kullanıma gelecek olursam da kendisinin kullanımı gerçekten cok rahat ki cok beğenilen maybelline de denedim ama Macle uzaktan yakından alakası Yok. Surumu bence gerçekten cok kolay yumusacık kaymak gibi rengini de veriyor(bence benefit they ara Real kalem şeklinde olan jel eyeliner daha kömür karası ama bu da yeterli düzeyde siyah) ama ben kuyruklu sevdiğim için kuyruk cekiyorum ve bir süre sonra benim de gözlerim cok aktığı için kuyruk kısımları akıyor. Ama goz kapağıma bulaşma filan Yok.

    Fırça olarak da Ben alırken çalışan İlk defa mı kullanacaksınız diye sorup benden evet cevabını alınca 266 numaralı fırçayı vermişti ama hiç sevemedim. İlk olarak çok sert goz kapağımı acıtıyor bir de ince oldugu için eyeliner çabuk kuruyor ve temizlemesi cok zor oluyor maalesef :(

    1 mayıs 2017 20:33

    21. yapısı böyle nasıl desem köpük gibi. rengi süper. eliniz alışıksa kolay da uygularsınız kayıp gidiyor çünkü. benim gibi bir yeteneksiz için geçerli değil tabii.

    yine mac'in 266 fırçasıyla uyguladım, bilmiyorum belki fırça yüzünden zorlandım ama olabildiğinde sürmeye çalıştım işte.

    ve üzgünüm benim gözümden aktı valla. hem de öyle 4-5 saatte.

    bakalım biraz daha elim alışsın, editlerim buraları.

    1 mayıs 2017 19:58

    20. Yıllarca kullandım hatta ilk ve tek jel eyelinerimdi fakat son bir senedir cok memnun degilim sanirim verdigi siyahlik beni tatmin etmiyor kapkara değil yani. Akmiyor fakat oyle aman aman da sabitlenmiyor. Surumu kolay hemen kurumadigi icin bir hamlede uygulanabiliyor ayrica cikarmasida cok kolay tabi ki cift fazli bir temizleyiciyle.

    16 eylül 2016 12:43