yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  34. bu kadar övgüden sonra ben memnun olmadığımı yazmak istiyorum. seneler seneler önce eyeliner uygulamaya yeni başlamışken tanıştım mac fluidline ile ve hep siyah kullanıyordum, bir kaç yıl 2-3 kutu bitirdikten sonra ara vermiştim, başka markalardaki jel eyelinerlara şans veriyordum. Bir kaç hafta önce tekrar alayım dedim ama ı ıh eski memnuniyetimin üzerinden yeller esiyor. Bir kere ilk sürüşte asla siyah değil- koyu gri en iyi ihtimalle. bir iki kat daha süreyim derken eyeliner giderek kalınlaşıyor. ikincisi, yağ gibi, ilk sürdüğün anda yanlış bir hamleyle hoop göz kapağına bulaşıyor. son olarak da gün içinde tazelemeye ihtiyaç duyuyor insan, özellikle yaz günleri için. bilmiyorum, bence paranıza yazık olmaması için iyice artısına eksisine bakıp, deneyip almak lazım.

  17 temmuz 21:03

  33. kullanımı oldukça rahat. koyu bir siyah elde ediyorsunuz, uzun süre de dayanıyor.

  ancak mac eyeliner fırçası çok çabuk özelliğini yitirdi.

  22 mayıs 11:49

  32. sürümü ve yapısı güzel bir eyeliner, ben bunu çok ince resim kalemi ile uyguluyorum açıksası. ilk uygulandığında güzel renk veriyor ama gün içinde dağılma yapıp grileşiyor. simsiyah bir siyah değil. inglotun 77sini almadığım içi çok pişmanım.

  21 mayıs 19:28 21 mayıs 19:40

  4

  31. Mac'in kalıcılığı yüksek, sabitlenmesi kolay siyah jel eyeliner'ıdır.

  Blactrack rengine sahibim. rahat kullandığım, kolay sürümlü ve verdiği siyahlığı sevdiğim jel eyeliner'dır. Ben kıl gibi ince mac fırçası (sanırım numarası 212) ile kullanıyorum. genelde eyelineri kirpik dibi belinginleştirmek için ipince bir çizgi çekerek kullanırım. düşük göz kapağına sahip olduğum için kuyruğu da çok ince çekiyorum. Elim de gözüme gitmezse çabuk silinmiyor.

  Bununla birlikte en büyük eksisi Cabuk kurumaya müsait bir ürün olmasıdır. Aldığım zamanlarda mac makyaj danışmanı ters çevirerek kullanmamı salık vermişti. Ben de dediği gibi kullanlardandım. uzun süre de performansından zerre kaybetmeden kullanabildim. Bunun her gün eyeliner sürmememden kaynaklandığını da düşünüyorum. Bir gün toplu makyaj seremonisinde(konser öncesi bir koro dolusu hatun kişiye göz makyajı yapma durumum vardı.) gün içerisinde çok fazla kişiye makyaj yapmamdan ötürü o kadar hava ile temasa maruz kaldı ki sonraki dönemde hafiften performansının düştüğünü, üst tarafının biraz kabuk bağladığını fark ettim. Kuruyan yeri sıyırmak yerine fırça ile ufak bir kuyuvari delik açarak kullanmaya devam ediyorum. Biliyorum ki sıyırdığım zaman bu sefer kurumayan taraf da hava ile temas ettiğinde kurmaya başlayacak. üstte kabuk gibi durup kuruyan tarafını fırçaya alıp göz kapağına sürdüğüm zaman net çizgi çekme ve çabuk sabitlenme işlevini yerine getirmeyip daha silik bir çizgi çiziyor. Bazen de yuvar yuvar dökülüyor. Ancak jel kısmı hala kullanılır olan yerden yaptığım makyajda tek seferde de net bir çizgi elde edebiliyorum hala.

  21 mayıs 13:11

  30. Uzun yıllar boyunca yaptığım çeşitli eyeliner denemelerinden sonra bir arkadaşımın önerisi ile aldığım yaklaşık bir buçuk yıldır neredeyse her gün kullanmakta olduğum eyeliner. Ürünün neredeyse yarısına bile gelmedim.

  Öncelikle hala daha üründe hiçbir kuruma yok.

  Rengi oldukça siyah aynı zamanda oldukça kalıcı bir ürün bulaşma yapmıyor. Gün sonunda sadece kuyruklarda kayma oluyor o da muhtemelen dokunduğum için.

  Güzel bir fırçayla hiç zahmet çekmeden hızlıca uygulanabilecek eyeliner arıyorsanız kesinlikle doğru ürün.

  Fiyat/ performans olarak şahane!

  6 nisan 22:17

  29. kat von d nin ink linerıyla dönüşümlü olarak kullandığım jel eyeliner. kullanımı kolay, alalı 2 sene oldu hala kurumadı ancak göze sürdükten sonra simsiyah kalmak yerine mat koyu griye dönmesinden hazzetmiyorum. ya altına ya üstüne siyah far geçiyorum.

  19 ocak 20:50

  28. 6 sene önce ilk mac alışverişimde almıştım. İlk aldığımda fırçayla sürmeyi beceremedim ve belki de 1 ay boyunca bu yüzden kullanmadım. Bir gün evde sıkıntıdan uğraş ararken bunu sürmeyi denedim ve o şekilde deneme yanılma yöntemiyle elim alıştı. Neredeyse 5-6 kutu bitirdim ve değiştirmeyi hiç düşünmedim. Yumuşacık sürümü, siyahlığı güzel, kalıcığı da bana göre yerinde. Sadece kurumaması için sürerken bile hiç açık tutmamak kapağıyla kapatarak kullanmak gerekiyor.

  8 ağustos 2018 21:35

  27. Macten aldıgım ilk üründür, fırçasıyla beraber almıştım. Yaklaşık 5 yıldır beraberiz kurumadı akmadı kokmadı.  Yumuşacık surumu cok kolay ama benim gözler foşur foşur aktığı için kuyruk kısmı hemen siliniyor. Bir de bana mua mı söylemişti tam hatırlamıyorum ama kurumaması için kapak kısmı aşağı gelecek şekilde muhafaza edilmesi gerektiği söylenmişti. Ben de öyle yaptım ve gerçekten de kurumadı. Memnun muyum cok değil, biterse bir daha alır mıyım, sanmıyorum. 

  30 temmuz 2018 16:45

  4

  26. Sürümü maybelline jel eyeliner a göre köpük gibi kayan , kesinlikle daha güzel olan bir ürün fakat simsiyah değil. Öte yandan da bir dolu da makeup artist kullanıp memnun hatta tek sefer de çekiyor ben kullanamamış olabilirim dedim. Ben sigmanın kesik uçlu fırçası ile kullanıyorum. Baz kullanmama , göz pınarına yakın incecik içeriden gibi çekmeme rağmen dağılma olabiliyor da. 

  29 temmuz 2018 17:56

  25. Köpük formunda ve sürümü oldukça kolay olan eyeliner. Kalıcılık konusunda ise maybelline gibi 10/10. Bir daha alır mıyım? Hayır. Maybelline gibi ekonomik bir muadili dururken, ne kadar memnun kalsam da bir daha almam :)

  22 nisan 2018 19:11