yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  23. real techniques blend and blur fondöten fırçası ile birlikte harikalar yarattığını yeni keşfettiğim fondöten. favorimdi, şimdi bebişim oldu. 

  20 nisan 17:15

  22. yağ cilt yapısına sahipseniz ve üst düzey bir kapatıcılık istiyorsanız hiç düşünmeden alabileceğiniz bir ürün . cakey görüntü yok saatlerce sabit duruyor. Ayrıca esmer tenli kişiler için renk skalası koyu renk kısmında oldukça iyi. Blogger camiasında herkes beyaz tenli , herkes kuru ciltli olduğu için kimsenin bahsetmediği fondöten.

  3 ocak 11:03

  21. yüksek kapatıcılık istendiğinde rahatlıkla, abarta abarta kat kat sürülebilen ve yine de yapay durmayan fondöten. hem özel günlerde hem de günlük kullanım için tek fondötene geçmeme sebeptir kendisi. ayrıca makyajımda bu fondöteni kullandığım zamanlarda çekilen fotoğraflarımda da gerçekten yüzümün çok güzel ve sağlıklı durduğunu farkettim. daha iyisini bulana dek favorimdir. 

  3 ocak 02:38

  20. mac'in underrated her cilt tipine uygun fondöteni.

  içerisinde cilt rengine uyum sağlayan kürecikler varmış. şimdi kürecikleri bilemeyeceğim ama mac nc ve nw'yu tek şişeye koyarak ideal rengi yakalamış. pigment oranı da (bkz: mac studio fix fluid fondöten)'e göre az olduğundan cilde renkler çok güzel uyum sağlıyor. nc35 olan cildime 3-4-5 numaraları aşağı yukarı uygun. nötr renkler bence pek çok cilt rengine daha iyi uyum sağlıyor. örneğin nclerde istediğim koyuluğa gitmeye çalışırken çok sarı olabiliyordu. nw'ya zaten yaklaşamıyorum.

  bu fondötenin bir diğer numarası da; nemli süngerle az uygulayınca çok doğal, kabuki fırçayla uygulayınca oldukça kapatıcı bir sonuç elde edilmesi. bunu zaten her fondötenle yaparım diyeceksiniz ancak öyle değil. bir double wearle çok ince bir sonuç doğmaz, fondöten olduğu bellidir veya bir face&body ile üst üste uygulayarak tam kapatıcılık elde edemezsiniz.

  cildim karmadan yağlıya dönük. pudralamam gerek ve gün içerisinde parlama yapıyor ancak fondöten parçalanmıyor, 8-10 saat rahat idare ediyor. kuru ciltli arkadaşlarımda da pudrasız gayet iyi duruyor.

  cilt pürüzlerini gösteren bir ürün ama yine de çok net temiz bir genel görüntü bırakıyor. gözeneklere dolma yaşamadım. altına sürülen güneş kremleri ile genel olarak iyi anlaşıyor.

  tek fondötenim olsun, kınaya istememe artırarak süreyim, gündüz de ince süreyim diyorsanız ideal fondöten. şimdi bundan iyisi yok mu? kesinlikle var. ancak kolay ve güvenli olduğundan benim elimin çok gittiği bir ürün.

  ben karşılaşmadım ama içerisindeki spf15'in güçlü olduğunu bu sebeple flaşlı fotolarda 'flashback' yapabildiğini duydum.

  alerjik cildimde herhangi bir soruna sebebiyet vermedi. studio fix gibi sivilce meselesi de çok duymadım.

  14 kasım 2018 11:04 3 ocak 11:14

  19. Sarı alt tonlu beyaz tenli ve karma ciltliyim. 1.0 numarasını aldım yenilerde. Hemen heyecan yapmayayım diye 2 hafta kullandım ve ilk denediğimdeki düşüncelerimi yanıltmadı. Hayatımın fondötenini buldum sanırım. Hiçbir fondöten/BB-CC krem cildimle bu kadar bütünleşmemişti. Annem bile gördüğünde yüzümde fondöten olduğunu fark etmeyip "cildin ne kadar düzelmiş" dedi. O kadar doğal duruyor yani. (gizlinot: :)) rt stippling fırçayla uyguluyorum. 2 pompa tüm yüzüme yetiyor. Gün sonuna kadar ilk sürdüğümde nasılsa öyle kalıyor. Mimik çizgilerime dolma sorunu yaşamadım. Yüzümde hiç ağırlık hissettirmedi, terlesem bile çok çok az bulaşma yaptı. (gizlinot: ki yüzüm çok terler) Yeni yeni iyileşmekte olan sivilcelerimin üstünde biraz pütür pütür durdu sadece, o da Allah'ın emri zaten.

  Yalnız fiyatı beni ziyadesiyle üzmekte. 175 lira nedir?! (gizlinot: :()

  16 nisan 2018 02:08

  18. Nedense bir türlü anlaşamadığım fondöten. 1 yıl olacak aşağı yukarı alalı, studio waterweight’i almıştım aslında. Ancak eve geldiğimde orada denediğim rengin değil aksine başka bir rengin verildiğini görünce hiç açmadan geri götürdüm. Şansıma o renkten de kalmamış haliyle  matchmaster fondöteni de merak ettiğim için mua’nın önerisiyle 1,5 rengini aldım. Renk koyu geldiğinden mi fazla sarı durduğundan mı yoksa koyu kıvamından mı bilmiyorum, sevemedim. Öylece kalakaldı elimde. 

  14 mart 2018 20:52

  17. yağlı cildimde bir çok bb krem ve fondöten uyguladıktan bir kaç saat sonra kusuyordu, matchmaster yağlı cildime çok güzel uyum sağladı ve gün boyu rahatlıkla kullanabiliyorum.

  yarı mat bitişli bir fondöten yapısı ağır değil, hem günlük hem de gece makyajına uygun.

  4 temmuz 2017 17:36

  4

  16. Mac fondötenleri için kısa bir araştırma sonucu sebile ölmez' in tavsiyesiyle, aldığım fondöten.

  Benim çok açık buğday rengi ama solgun bir tenim var. 1 numarası çok çok beyaz. 1.5 da kutuda koyu renkte duruyordu. 2 numarasını mua boynuma uyguladı ama çok koyu geldiği için 1.5' unu aldım. 3 pompa sıktım. Rt expert face fırçayla uyguladım. Fırçayla ilk defa fondöten uyguluyordum. Mucize gibi kapattı bir anda cilt tonum değişti. İlk uyguladığımda rengi oturmadı bildiğin turuncu bu dedim. Neyse zaman geçti, ilk bir kaç sefer anlamadım burnumun kabuk şeklinde soyulduğunu gördüm. Mat olduğundan kurutuyor keşke mineralize olanı alsaymışım dedim ama sonra akıllandım.

  Önce cildi çok iyi nemlendirmek gerekiyor. Sonra fondöteni en az miktarda kullanmak gerekiyor. Çok mat sağlıklı bir görünüm elde ediyorum. Mükemmel şekilde oturuyor. Üzerinden ne kadar saat geçerse saydam pigmentler o kadar iyi uyum sağlıyor. Kokusu berbat mide bulandırıyor. Aşırı hassasiyetim yok ama sürdükten sonra bile geçmiyor. Onun dışında bulaşma yapmadı, kalıcılığını çok sevdim.

  23 nisan 2017 16:28 24 nisan 2017 11:03

  15. bu fondöten bildiğiniz insülin kokuyor. (gizlinot: insülin kokusunu sevdiğimden hoşuma gitmedi değil)

  1 mart 2017 01:04

  14. yağlı ciltli olup, günlük kullanımlık bir fondöten arayanlar için başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. kapatıcılığı orta, suratta kalıp gibi durmayan, mat bitişli bir fondöten. matlığı asla maske etkisi yaratmıyor yüzde. kalıcılığıda bir o kadar iyi. ama gel gelelim bu fondötenin renk skalası aşırı kötü. yani o kadar zorladım ki kendimi bu ürünü alabilmek için o kadar tester denedim doğru rengi bulamadım. çünkü renk skalası ciddi anlamda saçma. ben nc20-25'im mac'te. normalde nc20-25 için bu seride 2.0 numarayı öneriyorlar. ilk testerım olan 2.0 yüzümde bildiğiniz sarı sarı durdu. 1.5 ile 2.0 arasında neredeyse fark yok. 1.5 ise garip bir şekilde turuncu durdu. 1.0 ise açık geldi. 3 rengide denedim ama maalesef olmadı. çok enteresan bir skalası var. ya çok turuncu, ya çok sarı... hiçbir şekilde vaat ettiği "cilt altonu farkını ortadan kaldıran" bir skalaya sahip değil.

  yağlı ciltli olup, günlük kullanım için bir fondöten arayanlar kesinlikle bir baksınlar.

  eğer bu fondötenin, kendi cildinize uygun rengini bulabilirseniz koşarak alın derim.

  23 kasım 2016 21:23